Jump to content

Samsung Galaxy S20 FE


baggelispr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά. Κάτοχος του s20FE snap από το Μάιο. Μία ερώτηση : όταν με καλούν και μιλάω ήδη δεν τους βγάζει το σήμα του κατειλημμένου  που καταλαβαίνεις ότι μιλάει η γραμμή αλλά δείχνει ότι δεν το σηκώνω . Μήπως γνωρίζετε που βρίσκεται η σχετική ρύθμιση ? ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αυτο που λες είναι η αναμονή κλήσεων και όταν σε καλούν ακούγεται σε σένα ένας ήχος ότι έχεις δεύτερη γραμμή και στους άλλους καλεί κανονικά.Αυτο βρίσκεται πατάς τηλέφωνο δεξιά 3 τελιτσες ρυθμίσεις μετά πρόσθετες ρυθμίσεις και πας αναμονή κλήσεων.Αν είναι αυτό και δεν είναι κάτι αλλο

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή πλέον αρχίζει και με κουράζει το ότι τα κινητά που έχω πάρει μέχρι τώρα δεν έχουν τα "μπαμ" που θα ήθελα (άνοιγμα εφαρμογών, κλπ) αργούν, θα ήθελα ένα πιο γρήγορο κινητό από πχ το Α72 που έχω τώρα. με το FE θα δω την αισθητή διαφορά στην ταχύτητα η πρέπει να πάω στην σειρά S;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ilka71 said:

παιδιά επειδή πλέον αρχίζει και με κουράζει το ότι τα κινητά που έχω πάρει μέχρι τώρα δεν έχουν τα "μπαμ" που θα ήθελα (άνοιγμα εφαρμογών, κλπ) αργούν, θα ήθελα ένα πιο γρήγορο κινητό από πχ το Α72 που έχω τώρα. με το FE θα δω την αισθητή διαφορά στην ταχύτητα η πρέπει να πάω στην σειρά S;

Καμιά επαφή ο 720g του Α72 με τον 865 του s20 fe.. Θα υπάρχει αισθητή διαφορά.. 

https://nanoreview.net/en/soc-compare/qualcomm-snapdragon-865-vs-qualcomm-snapdragon-720g

Link to comment
Share on other sites

Καμιά επαφή ο 720g του Α72 με τον 865 του s20 fe.. Θα υπάρχει αισθητή διαφορά.. 
https://nanoreview.net/en/soc-compare/qualcomm-snapdragon-865-vs-qualcomm-snapdragon-720g
οπότε s21 fe η s20 fe; 865 η 888 snap ;
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, sifario said:

Νομίζω αυτο που λες είναι η αναμονή κλήσεων και όταν σε καλούν ακούγεται σε σένα ένας ήχος ότι έχεις δεύτερη γραμμή και στους άλλους καλεί κανονικά.Αυτο βρίσκεται πατάς τηλέφωνο δεξιά 3 τελιτσες ρυθμίσεις μετά πρόσθετες ρυθμίσεις και πας αναμονή κλήσεων.Αν είναι αυτό και δεν είναι κάτι αλλο

Αυτή την ρύθμιση της αναμονής κλήσεων την έχω ενεργή. Κάποιες φορές όταν με καλούν και μιλάω μου βγάζει επιλογή τερματισμός υφιστάμενης κλήσης κλπ . τις περισσότερες φορές όμως όταν μιλάω αντί να τους λέει κατειλημμένο δείχνει ότι δεν το σηκώνω και είναι εκνευριστικό. Εκτός και αν πρέπει να την κλείσω την αναμονή κλήσεων.

Link to comment
Share on other sites

@vasel  Με απενεργοποιημένη την αναμονή κλήσεων , όταν σε παίρνουν τηλ. και μιλάς θα τους δείχνει  κατειλημμένο. Σε κάποιες εταιρείες κινητής μπορεί μετά να σου έρχεται και μήνυμα ποιος σε πήρε, εγώ το έχω σε Vodafone όμως δεν δουλεύει το VoLTE.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα, πηρα και εγω το g780g, εχει χαμηλη  σχετικα τιμη τωρα, ενα θεματακι που μαλλον ειναι λογισμικο, μηπως υπαρχει καμια λυση, με την αυτοματη φωτεινότητα, ενω το κατευαζω στο πολυ χαμηλο, λειτουργει οκ, ομως με το που σβησει η οθονη και ξαναναψει, η ελαχιστη φωτεινοτητα εχει ανεβει παλι.. εχω την εντυπωση πριν κανω την αναβαθμιση android δεν το εκανε αυτο, αν το εχει σκεφτει κανενας αυτο, και αμα εχει βρει και λυση θα ηταν καλο,,

Edited by crt
Link to comment
Share on other sites

Να πω και 2 πραγματακια, μπορει να ενδιαφερετε και καποιος, τα ηχεια χειροτερα απο s9, ισως και απο s8 (που εχει μονο ηχειο), η οθονη τα χρωματα καπως μου φαινοντε, παλι η s9 μου φενετε πιο ξεκουραστη στα ματια, 120hz δεν βαζω λογω μπαταριας, βαρυ ειναι και λιγο χοντροκομμενο, εχω με το μπλε σκουρο καπακι φενετε σχεδον σαν μαυρο απο μπροστα, χαθηκε και το led ειδοποιησης  γνωστο αυτο, η καμερα λιγο καλυτερη, δηλαδη εκτος απο τη καμερα, δεν βρισκω αλλο λογο να παρει ενας απλος χρηστης απο s8, s9, s10,,

Edited by crt
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, για το θεμα της χαμηλης φωτεινοτειτας που ανεβαινει μονη της οταν ξανανανοιξει η οθονη βρηκα το εξης,

αν πατησεις το πλαινο πληκρο ανοιξει η οθονη κλειδωματος και φαινετε η φωτεινοτητα να εχει ανεβει, τοτε ξαναπαταω το πληκτρο σβηνει η οθονη και οταν παταω παλι να ανοιξει η φωτεινοτητα ειναι οπως την ειχα ρυθμισει (χαμηλη), επισης καποιες φορες οταν ανοιγω η φωτεινοτητα δεν εχει χασει τη ρυθμιση της..

Λογικα κατι δεν εχουν κανει σωστα στο software, δεν ξερω.

Με 2 κλικ επιλεον καθε φορα που ανοιγω φαινετε να λυνετε το προβλημα, για την ωρα το κανω, ισως στο μελλον με κουρασει, θα δειξει,,

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα στη παρέα. 

Κάτοχος και εγώ εδώ και 1,5 χρόνο του F20FE 5G snap

Τώρα τελευταία παρατηρώ και εγώ αυτή την εκνευριστική αυτόματη μείωση της φωτεινότητας της οθόνης  ΑΛΛΑ εγώ το έχω συνεχώς στο max και ενώ δείχνει στην μπάρα πως δεν έχει κατέβει...η οθόνη είναι σαφέστατα σκοτεινοτερη.

Μοιάζει να φτιάχνει μόνο του σε άσχετη φάση  χωρις να κάνω εγώ κάτι.

Πραγματικά δεν μπορώ να βρω άκρη 

Link to comment
Share on other sites

Όσο ανεβαίνει η θερμοκρασία ειδικά τώρα τις τελευταίες ημέρες η φωτεινότητα πέφτει σημαντικά. Είναι γνωστό από πέρυσι το είχα διαπιστώσει στην περίοδο των καλοκαιρινών διακοπών μου. Παρουσιάζει έντονο throttling στην φωτεινότητα... διάβασε στα μισά περίπου της σελίδας και παρακάτω...

https://myphone.gr/forum/topic/185020/page/45/

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Πήρα πριν λίγες μέρες το κινητό και έχω το εξής πολύ κουλό πρόβλημα.. κατέβασα την εφαρμογή EON TV για να βλέπω τηλεόραση όπως έκανα κ με το S9, αλλά δεν δέχεται για κανένα λόγο τους κωδικούς.. έχω αλλάξει 3 φορές κωδικούς, το S9 συνδέεται κατευθείαν, αλλα το S20 με τίποτα.. το ίδιο πρόβλημα βγαίνει κ με το site της nova.. μου βγάζει συνεχώς λάθος τους κωδικούς που επίσης άλλαξα αρκετές φορές, το S9 και το deskop συνδέονται κανονικά, αυτό όχι..
Τι στο καλό;;; τόσο πολύ δεν γουστάρει την nova;;;;;!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως έχεις σε παραπάνω από 3 συσκευές την εφαρμογή ΕΟΝ; Αν ναι, μπες στο λογαριασμό σου myaccount.nova.gr και διέγραψε 1 συσκευή (σε 3 max μπορείς να την έχεις).

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπαρχει περιορισμος των συσκευων που μπορει να ειναι ενεργοποιημενος ταυτοχρονα ο λογαριασμος?

 

Edit: Ταυτοχρονη απαντηση 🤣

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Όντως για την εφαρμογή της EON TV το πρόβλημα ήταν ο αριθμός των συσκευών!
Με σώσατε! Και φανταστείτε έχω ήδη μιλήσει 2 φορές με την εξυπηρέτηση πελατών και δεν μου το είπαν καν!

Μήπως έχετε καμιά ιδέα και για το myaccount.nova.gr γιατί βγάζει συνέχεια λάθος τα στοιχεία που δίνω;; έχω αλλάξει καμιά 10αρια κωδικούς σήμερα και μόνο σε εσάς βασίζομαι για κάποια λύση! 

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ενω η συσκευη μου εχει ΟΧΜ firmware δεν γυριζει σε EUR παρα μενει σε XEH (ουγγαρια) οτι και να κανουμε? Μπορει να με βοηθησει καποιος να αλλαξω το CSC, με odin δεν γινεται πλεον

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θέλω να πάρω το S20 FE 4G για απλή χρήση, χωρίς να παίζω παιχνίδια και το λέω αυτό γιατί διάβασα στο σκρουτζ ότι ζεσταίνεται. Αξίζει η συσκευή; Προέρχομαι από xiaomi mi 9t pro. Με ενδιαφέρει η συσκευή με snapdragon.

Edited by myalx
Link to comment
Share on other sites

Στο σκρουτζ κατα 90% αυτα που γραφουν τα γραφουν ασχετοι με το αντικειμενο.

Δεν θα εχεις κανενα θεμα, ειδικα αν δεν παιζεις παιχνιδια.

Καποιοι παιζουν παιχνιδια ενω φορτιζουν και τους φαινεται περιεργο που ζεστενεται!🤣

 

Για απλη χρηση θα σε καλυψει 110%

Οπως θα σε καλυπτε ανετα και το A52 S 5G

 

Για το S20+ που εχω 26 μηνες και δεν εχει κανενα θεμα γραφανε ενα σωρο για υπερθερμανση και σαπιο επεξεργαστη. Exynos εχει κ οχι Snap αλλα εγω δεν αντιμετωπισα κανενα θεμα και ακομα και 26 μηνες μετα ειναι σουπερ.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, GMF80 said:

Στο σκρουτζ κατα 90% αυτα που γραφουν τα γραφουν ασχετοι με το αντικειμενο.

Δεν θα εχεις κανενα θεμα, ειδικα αν δεν παιζεις παιχνιδια.

Καποιοι παιζουν παιχνιδια ενω φορτιζουν και τους φαινεται περιεργο που ζεστενεται!🤣

 

Για απλη χρηση θα σε καλυψει 110%

Οπως θα σε καλυπτε ανετα και το A52 S 5G

 

Για το S20+ που εχω 26 μηνες και δεν εχει κανενα θεμα γραφανε ενα σωρο για υπερθερμανση και σαπιο επεξεργαστη. Exynos εχει κ οχι Snap αλλα εγω δεν αντιμετωπισα κανενα θεμα και ακομα και 26 μηνες μετα ειναι σουπερ.

Προς το παρόν δεν θέλω να πάρω 5G. Στο σκρουτζ βρήκα αυτό "Samsung Galaxy S20 FE (SM-G780G)" και αναφέρει πως έχει Snapdragon 865. Η έκδοση που βρίσκω διαθέσιμη,γενικά,στο Galaxy S20 FE είναι 6GB RAM, θα ήθελα 8GB βέβαια.

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα δεις διαφορα απο τα 8 στα 6 σε καθημερινη χρηση. Κοιταξε bestprice επισης. Εχει αρκετα χαμηλοτερες τιμες.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφέρθηκε. Έχετε και εσείς αυτό το πρόβλημα; Με έχουν κουράσει τα redraw στις εφαρμογές. Συνεχως όμως το παρατηρώ. 

Μπορεί με τα updates να μην έχω προβλήματα, δεν κρασαρει τίποτα εδώ και μήνες ενώ πριν είχα θέματα, μπορεί να μην κολλάει τόσο και να είναι αρκετά σμουθ στο 95% των περιπτώσεων αλλά αυτό παραμένει εκεί και από ότι είδα και ramplus πήραμε αλλά πάλι τίποτα. Αυτό και λίγο η κάμερα σε κάποιες περιπτώσεις είναι που με ξενερώνουν. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...