Jump to content

Samsung Galaxy S20 FE


baggelispr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ ψήνομαι λιγο για αλλαγή αλλά δεν με τραβάει τπτ...
Δεν ξέρω...

My S20 Fe 5g is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GMF80 said:

👍

Κ εγω οποτε ψηνομαι για αλλαγη απλα αλλαζω θηκη! 😄

Κάτσε όπως είσαι και φέτος, Android 12 έχεις, τα επίπεδα ασφαλείας κάθε μήνα κανονικά, δεν θυμάμαι αν θα πάρει και 13 του χρόνου κομπλέ είμαστε... χτύπα καμιά θηκουλα 😁😃

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ρε τώρα τα λέτε αυτά; 

Και εγω βαρέθηκα το s20fe 5g και αύριο μου έρχεται από αγγελία το s21 ultra

Που να το ήξερα να άλλαζα θήκη στο s20fe 😂

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, patrik said:

Ρε τώρα τα λέτε αυτά; 

Και εγω βαρέθηκα το s20fe 5g και αύριο μου έρχεται από αγγελία το s21 ultra

Που να το ήξερα να άλλαζα θήκη στο s20fe 😂

 

Καλησπέρα παιδιά ένα θεματακι που σήμερα είδα γιατί είπα και εγώ να βάλω στο κινητό ένα στικακι για να δω κάτι σειρές και παρατηρώ ότι για να το δει το στικακι θέλει επανεκκίνηση 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, konakis said:

Κάτσε όπως είσαι και φέτος, Android 12 έχεις, τα επίπεδα ασφαλείας κάθε μήνα κανονικά, δεν θυμάμαι αν θα πάρει και 13 του χρόνου κομπλέ είμαστε... χτύπα καμιά θηκουλα 😁😃

Μετα απο 2 χρονια με μια συσκευη(προηγουμενο ρεκορ 14 μηνες) σιγουρα υπαρχει κορεσμος αλλα σε οτι καινουργιο εχει βγει μονο στο S22 Ultra βλεπω κατι διαφορετικο αλλα σε τιμη που δεν θα πηγαινα στην παρουσα φαση της ζωης μου... Παντα μια θηκη ανανεωνει τη συσκευη! Επισης για μενα μεγαλη ανανεωση ειναι οτι πλεον δεν χρησιμοποιω προστασια οθονης. Απολαυση. Δεν ειναι καινουργιο πλεον να με αγχωνει οποτε πηρα το ρισκο και το απολαμβανω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα που εμφανίστηκε εδώ και μέρες. Ενεργοποιείτε από μόνο του το vowifi ένα το κινητό είναι σε flight mode και μου έρχονται κανονικά οι κλήσεις. Εννοώflight mode και ενεργό το wifi. Πως μπορώ να το απενεργοποιήσω;

Στάλθηκε από το SM-G780G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, saltofx_v said:

Έχω ένα πρόβλημα που εμφανίστηκε εδώ και μέρες. Ενεργοποιείτε από μόνο του το vowifi ένα το κινητό είναι σε flight mode και μου έρχονται κανονικά οι κλήσεις. Εννοώflight mode και ενεργό το wifi. Πως μπορώ να το απενεργοποιήσω;

Στάλθηκε από το SM-G780G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγω ετσι χρησιμοποιω το vowifi σε flight mode στην δουλεια που δεν εχω καλο σημα για να εξοικονομησω ενεργεια. Νομιζω οτι πρεπει να απνεργοποιησεις το vowifi για να μην δουλευει σε λειτουργια πτησης.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ετσι χρησιμοποιω το vowifi σε flight mode στην δουλεια που δεν εχω καλο σημα για να εξοικονομησω ενεργεια. Νομιζω οτι πρεπει να απνεργοποιησεις το vowifi για να μην δουλευει σε λειτουργια πτησης.
Μόνο για ρύθμιση volte βρήκα ρύθμιση

Στάλθηκε από το SM-G780G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ενημέρωση Φεβρουαρίου σε ελληνικό.. Μου κάνει εντύπωση πως κάθε μήνα παίρνει πρώτο το S20 FE 5G της γυναίκας πρώτο ενημέρωση ενώ το δικό μου το S21 Ultra 5G αργεί...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες την πέρασα κι εγώ , από Γερμανό αγορασμενη η συσκευή. Το πιο τίμιο κινητό της εταιρείας τα τελευταία δύο χρόνια δίχως να σκάει κάποιος ένα σκασμό λεφτά όπως έχει γίνει πια η κατάσταση με τις ναυαρχίδες.

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

εγω πουλησα το S20Fe και αγορασα απο τον αδερφο μου το S21 Ultra 512gb

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Πες μας εντυπώσεις αφότου το δουλέψεις ένα εύλογο χρονικό διάστημα...

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πες μας εντυπώσεις αφότου το δουλέψεις ένα εύλογο χρονικό διάστημα...
Αν εννοείς σύγκριση S20 FE 5G με S21 Ultra 5G να σε ενημερώσω ότι είναι μέρα με τη νύχτα.. Έχω το S21 και η γυναίκα το S20. Καλό το FE αλλά σαν το S21 Ultra ΔΕΝ είναι.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, konakis said:

Πες μας εντυπώσεις αφότου το δουλέψεις ένα εύλογο χρονικό διάστημα...

Δεν ειμαι πολυ καλος στα review σαν μια πρωτη εντυπωση θα πω το προφανες που ειναι η οθονη και μετα ο ηχος που μου φανηκε καλυτερος για την φωτογραφικη δεν εω αποψη βγαζω ελαχιστες φωτογραφιες

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με το τελευταίο update του Φεβρουαρίου η συσκευή και μετά το wipe cache είναι τελείως βελούδινη. Το αρχικό one Ui 4 ήταν εξαιρετικό όμως το δεύτερο update μου είχε εμφανίσει μερικά κουτσό σπασιματάκια πάλι στην επιστροφή της αρχικής κάτι που εξαλείφθηκε μετά το τελευταίο update... Το σκαλίζα χθες όλη μέρα δεν καταλαβαίνει τίποτα και πολύ ομαλό και ξεκούραστο. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πόσο θεωρείτε οτι πιάνει σαν μεταχειρισμένο αυτή τη στιγμή; για συσκευή ενός έτους με κουτιά αποδείξεις κλπ σε άριστη κατάσταση;
Μιλάω για το 5g μοντέλο με snap

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

350 ευρώ πάνω κάτω ...300 ελάχιστη θεωρώ και 380 maximum καθαρά προσωπική άποψη. Το θέμα είναι τί παίρνεις μετά; 🤔

Και τί προτεραιότητες και βάση δίνει ο κάθε χρήστης...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

350 ευρώ πάνω κάτω ...300 ελάχιστη θεωρώ και 380 maximum καθαρά προσωπική άποψη. Το θέμα είναι τί παίρνεις μετά;
Και τί προτεραιότητες και βάση δίνει ο κάθε χρήστης...
Έχω συνηθίσει το λογισμικό της Samsung και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος απο αναβαθμίσεις απόδοση κλπ. Ειδικά το Samsung pass μου έχει λύσει τα χέρια, κορυφαίο εργαλείο.
Απο την άλλη, για να δω ουσιαστική αναβάθμιση πρέπει να καλύψω διαφορά 800 ευρώ για το ultra μοντέλο. Πράγμα δύσκολο έως απίθανο αυτό το διάστημα

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω πως αναφέρεσαι για το  s22u. Θα μπορούσες βέβαια να πας σε ένα καλό μεταχειρισμένο, s21u όπου ανάλογα την έκδοση και το χρόνο αγοράς του θα παίξει σε ένα ποσό της τάξης 400 με 500 ευρώ. Αν σε καλύπτει εμφανισιακά το s22u και ως νεότερο μοντέλο σίγουρα η κίνηση αυτή είναι καλύτερη από κάθε άποψη. Εγώ πχ ούτε για πενάκι καίγομαι ούτε η edge οθόνη μου αρέσει πια όπου μπαίνουν μόνο συγκεκριμένα τζαμάκια καλά και φυσικά αποτρεπτικός παράγοντας το βάρος και οι διαστάσεις συνολικά. Μακάρι μελλοντικά με αναβαθμίσεις να δούμε μια καλή διαχείριση της μπαταρίας στο s21fe  το οποίο για τα θέλω μου είναι ιδανικό.

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ενδιαφέρομαι για την αγορά του s20 fe 5g με sn και θα ήθελα την γνώμη σας σαν συσκευή βασικό για εμένα η μπαταρία γιατί έχω το s9 το οποίο ενώ δεν κάνω μεγάλη χρήση δεν μου βγάζει τη μέρα πχ χρήση οθονης 1 με 1.30 ωρα απλά μου τρώει 6% την ώρα με standby 

Link to comment
Share on other sites

On 28/2/2022 at 1:33 ΜΜ, punisher24 said:

Έχω συνηθίσει το λογισμικό της Samsung και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος απο αναβαθμίσεις απόδοση κλπ. Ειδικά το Samsung pass μου έχει λύσει τα χέρια, κορυφαίο εργαλείο.
Απο την άλλη, για να δω ουσιαστική αναβάθμιση πρέπει να καλύψω διαφορά 800 ευρώ για το ultra μοντέλο. Πράγμα δύσκολο έως απίθανο αυτό το διάστημα

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το samsung pass που το χρησιμοποιείς; για κωδικούς;

On 1/3/2022 at 9:16 ΜΜ, konan1980 said:

Καλησπέρα σας ενδιαφέρομαι για την αγορά του s20 fe 5g με sn και θα ήθελα την γνώμη σας σαν συσκευή βασικό για εμένα η μπαταρία γιατί έχω το s9 το οποίο ενώ δεν κάνω μεγάλη χρήση δεν μου βγάζει τη μέρα πχ χρήση οθονης 1 με 1.30 ωρα απλά μου τρώει 6% την ώρα με standby 

Προσωπικά εμένα μου κρατάει άνετα μια μέρα. Τώρα όλα είναι ανάλογα και τη χρήση που κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια.  Παρατήρησα κατά τύχη ότι όταν κουνάω το κινητό απότομα , ακούγεται σαν κάτι να παίζει από μέσα στο ύψος των καμερών περίπου από πίσω.  Το κάνει και σε εσάς ή το δικό μου την έχει ακούσει από πτώση.  Βέβαια φοράω spigen θήκη και μόνο μία  φορά μου έχει πέσει από πολύ χαμηλό ύψος.  Ευχαριστούμε εκ των προτέρων 

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...