Jump to content

Samsung Galaxy S20 FE


baggelispr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εφόσον σε ενδιαφέρει μια πιο μεγάλη-χορταστική οθόνη  σε συνδυασμό με τα σούπερ σμουθ 120hz φυσικά και εννοείται πως αξίζει η μετάβαση. Επίσης είχε εξαιρετική απόδοση μπαταρίας με το android 11 τώρα με τι 12 παρατηρείται μια ελαφριά μείωση στην δική μου περίπτωση όμως κάτι ανάλογο θα ισχύει υποθέτω και  στο s10e Εφόσον έχει περαστεί το one Ui 4.. Όσον αφορά τις κάμερες εμένα προσωπικά με υπέρ καλύπτουν, γενικά ο χρήστης που έχει εξασκηθεί στα διάφορα modes θα πάρει από πολύ καλό αποτέλεσμα μέχρι και εξαιρετικό, δεν αναφέρομαι βέβαια σε υπέρ τηλεφακό όπως του s21U όμως ο βασικός φακός του είναι πάρα πολύ καλός αξιοπρεπέστατος ο υπέρ ευρυγώνιος και καλός ο τηλεφακός του. Γενικά πάντα ως επί το πλείστον δουλεύω τον κυρίως φακό του που όπως ανέφερα ο εξοικειωμένος χρήστης θα μείνει παραπάνω από ευχαριστημένος. Κατά τα λοιπά έχει όλα τα καλούδια της Samsung με αδιαβροχοποίηση ασύρματη φόρτιση και φορτιστή στην συσκευασία, δεν έχει edge οθόνη κάτι πολύ ευχάριστο για μένα όπου βλέπεις όλες τις 6.5" δίχως "απώλειες" και κυρτότητες συν ότι υπάρχουν κανονικά οι edge λειτουργίες για αυτούς που τις θέλουν και τις χρειάζονται από συνήθεια και μόνο φτάνει. Καλή κατασκευή ωραία υφή το πίσω μέρος και το δαχτυλικο με την εργοστασιακή του ζελατίνα μια χαρά.  Απλά τώρα που βλέπω ότι πέφτει ραγδαία η τιμή του νεοφερμένου s21 fe στο best price θα του έριχνα μια ματιά σίγουρα ως νεότερο μοντέλο αλλά και επειδή έχει ακόμα πιο μαζεμένες διαστάσεις και βάρος οπότε δεν θα σου φανεί και πολύ μεγάλο από την μετάβαση σου εφόσον το αποφασίσεις από το s10e.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, giokr said:

Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει νοημα η μεταβαση απο s10e (με snapdragon 855) σε S20 FE; και γενικα αλλα και ειδικα οσον αφορά την κάμερα και την ποιότητα της οθόνης;

Φαντάζομαι ούτε σε εσένα έχει έρθει το update,  σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Πώς να του έρθει αφού δεν έχει τη συσκευή;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, seranata said:

Πώς να του έρθει αφού δεν έχει τη συσκευή;

Για το S10e είναι η ερώτηση, το οποίο παίρνει το UI4......

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, thabull said:

Για το S10e είναι η ερώτηση, το οποίο παίρνει το UI4......

Οχι δεν εχει ερθει το Update (εκδοση με Snapdragon)... ομως ετσι και αλλιως εγω προσωπικα καθυστερω (για μήνες) να παω σε νεα εκδοση android γιατι θελω να βεβαιωθώ οτι έχουν λυθει διάφορες ¨παιδικές ασθένειες" που συνήθως εμφανίζονται...

Link to comment
Share on other sites

Την εκανα και εχει κολληματα ομως.
Σε μένα προς το παρόν όλα καλά, εκτός από το Samsung health που δεν έκανε sync και λύθηκε με ένα clear data.
Βέβαια δεν βλέπω τίποτα ιδιαίτερο σε σχέση με την 11.

Sent from my SM-G780F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα security patch Ιανουαριου 5g πορτογαλικο branded

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως σε 4g snapdragon μετα την εγκατάσταση της 12 version μπορώ να πω ότι έχω πολύ καλύτερη μπαταρία ήδη γράφω με 33% μπαταρία και sot 7 ώρες και το κινητό βγήκε από την φόρτιση χθες το πρωί κατά τις 9. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, V1rus200 said:

Εγω πάντως σε 4g snapdragon μετα την εγκατάσταση της 12 version μπορώ να πω ότι έχω πολύ καλύτερη μπαταρία ήδη γράφω με 33% μπαταρία και sot 7 ώρες και το κινητό βγήκε από την φόρτιση χθες το πρωί κατά τις 9. 

Εξαιρετικά!! Έκανες και format μετά μήπως ή όπως το είχες απλά είδες αύξηση;

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

G780G (4g, SD865) αγορασμένο από Γερμανό κατεβάζει τώρα 2.4 GB του νέου f/w! Επιτέλους!

Στάλθηκε από το SM-G780G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Screenshot_20220127-121848_Software update.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 25/1/2022 at 8:42 ΜΜ, anastasiah said:

Αξίζει να πουλησω το s10 lite και να πάω σ αυτό το μοντέλο; 

καποια γνωμη?😍

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, anastasiah said:

καποια γνωμη?😍

Είναι καθολικά καλύτερο το s20 fe

Τώρα αν αξίζει η όχι είναι υποκειμενικό, προσωπικά θα έλεγα ότι αξίζει ναι

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, anastasiah said:

καποια γνωμη?😍

Καλησπέρα, το είχα για λίγο καιρό, κάνα μήνα περίπου, το s10 lite γενικά ήταν καλό κινητό αλλά με πολύ μέτρια κάμερα. Σίγουρα έχει μεγάλη διαφορά η 120hz οθόνη και η κάμερα και για εμένα άξιζε η αλλαγή, επίσης καλύτερος επεξεργαστής στη snapdragon έκδοση. Συν ασύρματη φόρτιση. Θεωρώ ότι είναι αναβάθμιση και αν ψάχνεις κάτι καλύτερο αξίζει. 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, jimpsar said:

Εξαιρετικά!! Έκανες και format μετά μήπως ή όπως το είχες απλά είδες αύξηση;

Οχι δεν έκανα format θεωρώ ότι έχει περάσει προ πολλού η Sammy το στάδιο που πρέπει να ασχολουμε με αυτα όπως παλαιότερα οποτε απλα την πέρασα. 

Ξέχασα όμως να αναφέρω ότι δεν χρησιμοποιώ πάντα τα 120hz μόνο όταν χαζεύω και ψάχνω πράγματα στο ίντερνετ για πολύ ώρα ποιο πολύ πριν κοιμηθώ δηλαδή στο κρεβάτι οποτε παιζεο και αυτό ρόλο. Το κινητό οταν έγραψα αυτο έκλεισε την δεύτερη μέρα χρήσης στο 5% και sot 9ωρες και 30 λεπτά νομιζω. Σίγουρα να το είχα όλο με 120hz θα μου  έβγαζε ένα 2ωρο λιγότερο κάτι το οποίο είναι και πάλι παρα πολυ καλο.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ από πάνω την πέρασα στο δικό μου fe 5g το μόνο που έκανα είναι ένα clear wipe cache με το τελευταίο update με patches Ιανουαρίου. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, konakis said:

Κι εγώ από πάνω την πέρασα στο δικό μου fe 5g το μόνο που έκανα είναι ένα clear wipe cache με το τελευταίο update με patches Ιανουαρίου. 

Μεσω Recovery? Θελει συνδεση σε PC για να bootarei σε recovery πλεον? κατι τετοιο θυμαμαι την τελευταια φορα που ειχα δοκιμασει.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

On 25/1/2022 at 8:42 ΜΜ, anastasiah said:

Αξίζει να πουλησω το s10 lite και να πάω σ αυτό το μοντέλο; 

Ακριβως αυτην την αλλαγη εκανα κι εγω, βεβαια δεν πουλησα το S10Lite αλλα το εδωσα στη γυναικα 😁

Το αν αξιζει ειναι και υποκειμενικο και εξαρταται απο πολλα, οπως απο το ποσα θα δωσεις κι απο το ποσο αναγκη εχεις τα παραπανω που δινει το S20FE. 

Παντως χθες και το S10Lite πηρε αναβαθμιση σε Android12 και OneUI 4.

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική η Samsung στην υποστήριξη κι όχι μόνο για άλλη μια φορά ✌️

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

On 27/1/2022 at 7:58 ΜΜ, konakis said:

Κι εγώ από πάνω την πέρασα στο δικό μου fe 5g το μόνο που έκανα είναι ένα clear wipe cache με το τελευταίο update με patches Ιανουαρίου. 

Φίλε μου, πως γίνεται αυτό; χάνεις κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, πως γίνεται αυτό; χάνεις κάτι;
Δεν χάνεις τίποτα και γίνεται από το recovery.

Sent from my SM-G780F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...