Jump to content

Samsung Galaxy S20 FE


baggelispr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κουμπί για screenshot δεν υπάρχει στην κουρτίνα.

Μόνο ο παραδοσιακός τρόπος, σωστά;

 

Επίσης, από μπαταρία πως είστε οι περισσότεροι;

Αν και ειναι νωρίς ακόμα για συμπεράσματα, από το 100 μέχρι το 25 που συνήθως το βάζω για φόρτιση, μου βγάζει γύρω στις 6,5ω sot.

Αξιοπρεπες θα έλεγα.

 

350f6ce1b4281b630002ecb130d3af04.jpg

 

Εστάλη από το Samsung Galaxy S20 FE

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι, είναι και καινούργια η συσκευή σου, μόλις μάθει τα πατήματα σου θα βελτιωθεί κι άλλο. Επίσης μπορείς να παίρνεις λήψη screen shot από το πλάι της edge οθόνης... έχει διάφορες επιλογές που μπορείς να προσθέσεις.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κουμπί για screenshot δεν υπάρχει στην κουρτίνα.

Μόνο ο παραδοσιακός τρόπος, σωστά;

 

Επίσης, από μπαταρία πως είστε οι περισσότεροι;

Αν και ειναι νωρίς ακόμα για συμπεράσματα, από το 100 μέχρι το 25 που συνήθως το βάζω για φόρτιση, μου βγάζει γύρω στις 6,5ω sot.

Αξιοπρεπες θα έλεγα.

 

350f6ce1b4281b630002ecb130d3af04.jpg

 

Εστάλη από το Samsung Galaxy S20 FE

 

Με τη παλάμη κάθετα στην οθόνη δοκίμασες; Αριστερά προς τα δεξιά; Έχει και οδηγίες μέσα στις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Κουμπί για screenshot δεν υπάρχει στην κουρτίνα.

Μόνο ο παραδοσιακός τρόπος, σωστά;

Εστάλη από το Samsung Galaxy S20 FE

 

Screenshot με σύρσιμο παλάμης από δεξιά προς αριστερά (σίγουρο αυτό), αλλά και με power+volumedown.

Ο συνδυασμός κουμπιών με βολεύει καλύτερα τον τελευταίο καιρό.....

 

και κάτι άσχετο. το ποστάρισμα το έκανες μέσω του browser (chrome ή smasung) ή μέσω tapatalk?

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες!Ειμαι προς αναζητηση κινητου και το συγκεκριμενο ειναι στα 3 επικρατεστερα!

Τα αλλα δυο ειναι το 1+ 8Τ και το 1+ Nord 2.Δεν ειχα ξανα καμια απο τις δυο εταιρειες στο παρελθον

Βλεπω πως το FE εχει τρεις εκδοσεις,δυο με snapdragon και μια με exynos.To 5G νομιζω δεν με αποσχολει τοσο ωστε να δωσω τα παραπανω χρηματα που ζηταει.Αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι αν στις 3 εκδοσεις υπαρχει διαφορα στην αποδοση της καμερας αναλογα του επεξεργαστη.

Link to comment
Share on other sites

@konakis @Antretng @thabull

ευχαριστώ πολύ.

Όχι, με την παλάμη δε δοκιμασα. Μόνο με τον συνδυασμό πλήκτρων.

Αν και για να είμαι ειλικρινής, ακομα ψάχνω το κουμπί που είπε ο φίλος konakis από το edge της οθονης.

 

Το ποσταρισμα το έκανα κανονικά μέσω ταπατοκ.

 

 

 

Εστάλη από το Samsung Galaxy S20 FE

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

@dalain

Με το Nord 2 δεν ασχολήθηκα καθόλου.

Το OP 8T όμως ήταν κι εμένα μέσα στις επιλογές μου αλλά προτίμησα το S20, εστιάζοντας περισσότερο στον τομέα κάμερα.

 

Αυτό που ρωτάς για την απόδοση της κάμερας ανάλογα με τον επεξεργαστή, δε γνωρίζω να στο απαντήσω.

 

Εστάλη από το Samsung Galaxy S20 FE

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Κουμπί για screenshot δεν υπάρχει στην κουρτίνα.

Μόνο ο παραδοσιακός τρόπος, σωστά;

 

Επίσης, από μπαταρία πως είστε οι περισσότεροι;

Αν και ειναι νωρίς ακόμα για συμπεράσματα, από το 100 μέχρι το 25 που συνήθως το βάζω για φόρτιση, μου βγάζει γύρω στις 6,5ω sot.

Αξιοπρεπες θα έλεγα.

 

350f6ce1b4281b630002ecb130d3af04.jpg

 

Εστάλη από το Samsung Galaxy S20 FE

Καλημέρα και καλό μήνα.

Για screenshot βαλε το one hand operation από το samsung store και βάλε με τι gesture σε βολεύει.

Κάνει παπάδες.

Εγώ χρησιμοποιώ και αυτά τα modules.

Επίσης όποιος θέλει full customization αγοράζει το hex installer και κανει ότι θέλει.

Κάνει black ακόμη και 3rd party εφαρμογές 957a190345af2bd94bf58a30baf3c3e8.jpgffa15d29cee5e81eeacb26294aa827c2.jpg362f208e2b4e4eb0171364fa52b05090.jpgfab2a3dfde746f0550ca028e6f5aaa0f.jpg9b7981993db0bcc5b87f765ee80529db.jpg

 

My S20 FE Snapdragon is awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα.

Για screenshot βαλε το one hand operation από το samsung store και βάλε με τι gesture σε βολεύει.

Κάνει παπάδες.

 

Αυτό νομίζω υπάρχει και στο playstore.

Link to comment
Share on other sites

Έχει προσέξει κανείς από τι ποσοστό και πάνω μηδενίζει το sot;

Χθες το φορτισα μέχρι το 88, αν θυμάμαι καλά, αλλά είδα ότι δε μηδένισε.

 

Εστάλη από το Samsung Galaxy S20 FE

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Πατώντας ή ξεπερνώντας το 90 % έτσι δουλεύει σε όλα τα Samsung που έχω αλλάξει τα τελευταία χρόνια.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πατώντας ή ξεπερνώντας το 90 % έτσι δουλεύει σε όλα τα Samsung που έχω αλλάξει τα τελευταία χρόνια.

 

Βασικά δεν ξέρω κινητό/εταιρεία που να μηδενίζει στατιστικά με φόρτιση χαμηλότερη από 90%.

Link to comment
Share on other sites

Το ποσταρισμα το έκανα κανονικά μέσω ταπατοκ.

Εστάλη από το Samsung Galaxy S20 FE

 

Δηλαδή το tapatalk σου δουλεύει κανονικά στο S20FE???????????

Είναι ελληνικό????

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα κινητά δουλεύει κανονικά, αρκεί να κατεβάσεις με apk την έκδοση 8.8.8.

Η τελευταία έκδοση δεν παίζει πουθενά.

Αθάνατο ταπατοκ.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα την έκδοση 5G για ένα φίλο. 25w φόρτιση λέει υποστηρίζει ενώ ο φορτιστής μέσα στο κουτί είναι 15W

 

Ειναι δυνατόν αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Αμέ.

Ότι υποστηρίζει λέει. Δε λέει οτι θα στον διαθέσει κιόλας.

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα την έκδοση 5G για ένα φίλο. 25w φόρτιση λέει υποστηρίζει ενώ ο φορτιστής μέσα στο κουτί είναι 15W

 

Ειναι δυνατόν αυτό;

 

Εδω στις φετινες ναυαρχιδες δεν βαζουν καν φορτιστη. :wacko:

 

Samsung και Apple απο καιρο το καναν αυτά με μικροτερους φορτιστες από οτι υποστήριζαν και πλεον τους κοψαν τελειως.

 

Τουλαχιστον ειναι 15ρης και οχι 5ρης που εχει το iphone 11. (παρηγορια στον άρρωστο)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την έκδοση 5G για ένα φίλο. 25w φόρτιση λέει υποστηρίζει ενώ ο φορτιστής μέσα στο κουτί είναι 15W

 

Ειναι δυνατόν αυτό;

 

Ναι ετσι κανουν παντα.

Ευτυχως κρατησε η γυναικα το S10 Lite που ειχε μεσα 25W φορτιστη ενω υποστηριζει μεχρι 45W :lol:

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Έτσι για την ιστορία πάντως, χθες το άφησα μέχρι το 94% και πάλι δε μηδένισε το sot.

Όχι πως έχει καμία σημασία. Κουβέντα να γίνεται.

 

Εστάλη από το Samsung Galaxy S20 FE

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

 

Τα Huawei τα type-C παίζουν. Τα δοκίμασα από ένα φίλο πριν τα πάρω και λειτουργούν άψογα.

 

Καλημέρα.

Μήπως θυμάσαι να μου πεις το μοντέλο ή εννοείς ότι όλα τα Huawei παίζουν σε Samsung; Μήπως είναι τα κλασσικά CM33;

 

Αφενός είναι κομματάκι φθηνότερα αλλά το κυριότερο για εμένα είναι οτι η Huawei βγάζει handsfree με earbud, σε αντίθεση με τη Samsung που τα βγάζει όλα in-ear.

Αυτή η ψείρα που μπαίνει μέσα στο αυτί, ποτέ δε με βόλεψε.

 

Εστάλη από το Samsung Galaxy S20 FE

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πώς μπορούμε να κάνουμε συγχώνευση των κλήσεων στα πρόσφατα;

Αν, για παράδειγμα, έχω μια εξερχόμενη, μια εισερχόμενη και μια αναπάντητη από τον ίδιο αριθμό, να μη μου εμφανίζονται 3 διαφορετικές ενημερώσεις αλλά μια.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα κινητά δουλεύει κανονικά, αρκεί να κατεβάσεις με apk την έκδοση 8.8.8.

Η τελευταία έκδοση δεν παίζει πουθενά.

Αθάνατο ταπατοκ.

Βέβαια κι αυτό σχετικό είναι γιατί μόλις πρόσεξα ότι παρόλο που έχω απενεργοποιημένη την αυτόματη ενημέρωση, το ταπατοκ ενημερώθηκε ξανά με την τελευταία έκδοση, με αποτέλεσμα να μην ανοίγει πάλι τα νήματα.

Εν ολίγοις, μπορεί εσύ να βάλεις μεσω apk την 8.8.8 που σου είπα, αλλά σε μια δυο μέρες θα ξαναπάρει την τελευταία.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μήπως θυμάσαι να μου πεις το μοντέλο ή εννοείς ότι όλα τα Huawei παίζουν σε Samsung; Μήπως είναι τα κλασσικά CM33;

 

Αφενός είναι κομματάκι φθηνότερα αλλά το κυριότερο για εμένα είναι οτι η Huawei βγάζει handsfree με earbud, σε αντίθεση με τη Samsung που τα βγάζει όλα in-ear.

Αυτή η ψείρα που μπαίνει μέσα στο αυτί, ποτέ δε με βόλεψε.

 

Εστάλη από το Samsung Galaxy S20 FE

 

Ναι, αυτά εννοώ. Και ακριβώς ό ίδιος λόγος είναι που τα προτίμησα από τα Samsung. Αυτό το in-ear ποτέ δεν το χώνεψα επίσης

 

Βέβαια κι αυτό σχετικό είναι γιατί μόλις πρόσεξα ότι παρόλο που έχω απενεργοποιημένη την αυτόματη ενημέρωση, το ταπατοκ ενημερώθηκε ξανά με την τελευταία έκδοση, με αποτέλεσμα να μην ανοίγει πάλι τα νήματα.

Εν ολίγοις, μπορεί εσύ να βάλεις μεσω apk την 8.8.8 που σου είπα, αλλά σε μια δυο μέρες θα ξαναπάρει την τελευταία.

 

Θα το τσεκάρω και θα σου πω. Προς στιγμή το 8.8.6 δουλεύει (σήμερα το έβαλα)

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτά εννοώ. Και ακριβώς ό ίδιος λόγος είναι που τα προτίμησα από τα Samsung. Αυτό το in-ear ποτέ δεν το χώνεψα επίσης

Ωραίος. Ευχαριστώ.

Θα πεταχτω αύριο αν προλάβω να τα πάρω.

Μήπως κατάφερες να βρεις τη διαφορά ανάμεσα στα δύο; Αν υπάρχει κάποια.

Το ένα λέει bulk, το άλλο όχι.

 

https://www.skroutz.gr/s/13904187/Huawei-CM33-Earbuds-Handsfree-%CE%BC%CE%B5-%CE%92%CF%8D%CF%83%CE%BC%CE%B1-USB-C-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

https://www.skroutz.gr/s/21812252/Huawei-CM33-Bulk-Earbuds-Handsfree-%CE%BC%CE%B5-%CE%92%CF%8D%CF%83%CE%BC%CE%B1-USB-C-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20 FE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...