Jump to content

Samsung Galaxy S20 FE


baggelispr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς.

Οπότε, το δικό μου σκεπτικό είναι ότι αν πρόκειται να αγοραστεί ένα καινούριο κινητό δαπανωντας ένα σεβαστό ποσό, καλό θα ήταν να έχει 5g.

 

Και θα ειναι και άμεσο το αποτελεσμα. Δεν μιλάμε για βάθος χρόνου. Τώρα σε δύο μήνες καταργείται το 3g για χάρη του 5g στη cosmote.

 

Πλέον, όταν προτεινω κινητά, ακόμα και σε mid range δίνω ενα συν σε αυτά που υποστηρίζουν 5g.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος του συγκεκριμενου κινητου σε εκδοση 4G θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με τις ενημερωσεις.

Τελευταια ενημερωση εχει κανει την 1η Μαιου,μετα δεν εχω αλλη ενημερωση.

Ξερει κανεις να με ενημερωσει τι γινεται?

Ευχαριστω προκαταβολικα.

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος του συγκεκριμενου κινητου σε εκδοση 4G θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με τις ενημερωσεις.

 

Τελευταια ενημερωση εχει κανει την 1η Μαιου,μετα δεν εχω αλλη ενημερωση.

 

Ξερει κανεις να με ενημερωσει τι γινεται?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Εμένα σήμερα μου ήρθε του Ιουνίου.

 

Sent from my SM-G780F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα μου ήρθε του Ιουνίου.

 

Sent from my SM-G780F using Tapatalk

 

Σημερα το ειδα και μου ηρθε!:)

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβασα οχι κατι το ιδιατερο!

 

ελπίζω να μην επηρεάσει την μπαταρία προς το χειρότερο.

Link to comment
Share on other sites

ελπίζω να μην επηρεάσει την μπαταρία προς το χειρότερο.

 

Κι εγω το ιδιο,αν και λεει για βελτιωση αποδοσης!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας πρόσφατα ένα τουρ της Πελοποννήσου και σε συνθήκες καύσωνα όπως η υπόλοιπη Ελλάδα έχω να πω πως το κινητό δεν κατάλαβε τίποτα απολύτως από θερμοκρασίες, η μπαταρία του σούπερ με μόνιμα ανοιχτά τοποθεσίες Bluetooth δεδομένα και dual SIM χρήση και φυσικά η κάμερα του εξαιρετικη στις νυχτερινές λήψεις. Μπράβο στην σαμμυ για άλλη μια φορά. Έχω το μοντέλο 5g με τελευταία έκδοση ασφαλείας του Ιουνίου, λογικά σε λίγο θα μας έρθει και του Ιουλίου.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας πρόσφατα ένα τουρ της Πελοποννήσου και σε συνθήκες καύσωνα όπως η υπόλοιπη Ελλάδα έχω να πω πως το κινητό δεν κατάλαβε τίποτα απολύτως από θερμοκρασίες, η μπαταρία του σούπερ με μόνιμα ανοιχτά τοποθεσίες Bluetooth δεδομένα και dual SIM χρήση και φυσικά η κάμερα του εξαιρετικη στις νυχτερινές λήψεις. Μπράβο στην σαμμυ για άλλη μια φορά. Έχω το μοντέλο 5g με τελευταία έκδοση ασφαλείας του Ιουνίου, λογικά σε λίγο θα μας έρθει και του Ιουλίου.

 

Καλα αν το δουλεψεις σε ζεστή παραλία, ενα throttling στη φωτεινοτητα της οθονης το εχει.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό!... έλεγα μήπως ήταν η ιδέα μου, τώρα που το ανέφερες όμως το θυμήθηκα σαν να μην δίνει το maximum στις υψηλές θερμοκρασίες, λογικό πάντως το βρίσκω και το προτιμώ που το κάνει για θέμα ασφάλειας φυσικά.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε το κινητό μετά από 1 μήνα. Τώρα φορτίζει γιατί δεν είχε καθόλου μπαταρία. Μου άλλαξαν αυτά : αντικατάσταση πλακέτας pcB, μηχανική επισκευή - αντικατάσταση μπαταρίας, μηχανική επισκευή - αντικατάσταση υποδοχής φόρτισης, αναβάθμιση λογισμικού. Έπρεπε να γίνει αντικατάσταση αλλά να μην πω τίποτα. Το βράδυ θα δοκιμάσω αν έχει αλλάξει κάτι στο σήμα κινητής και την μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Έγιναν οι δοκιμές και μία από τα ίδια. Πάλι δεν έχει καλό σήμα. Έχει κανείς να μου προτείνει τι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Έγιναν οι δοκιμές και μία από τα ίδια. Πάλι δεν έχει καλό σήμα. Έχει κανείς να μου προτείνει τι να κάνω;

 

Σπιτι σου δεν εχεις σημα? Δοκιμασες voWifi ?

Link to comment
Share on other sites

Οι δοκιμές έγιναν με το Huawei mate 9. Πάντα το Mate έχει 4g plus σταθερά αυτό σκέτο 4g και πολύ σπάνια γυρίζει σε plus. Πάντα λιγότερο σήμα από το Mate δηλαδή το μισό έως καθόλου speed test αν το Mate έχει 100 ταχύτητα αυτό 30 με μέτρηση στην ίδια εταιρεία με το ίδιο νούμερο στο ίδιο μέρος.
Link to comment
Share on other sites

Οι δοκιμές έγιναν με το Huawei mate 9. Πάντα το Mate έχει 4g plus σταθερά αυτό σκέτο 4g και πολύ σπάνια γυρίζει σε plus. Πάντα λιγότερο σήμα από το Mate δηλαδή το μισό έως καθόλου speed test αν το Mate έχει 100 ταχύτητα αυτό 30 με μέτρηση στην ίδια εταιρεία με το ίδιο νούμερο στο ίδιο μέρος.

 

Όταν έλεγες δεν έχεις καλό σήμα, νόμιζα ότι μιλούσες για edge ή καθόλου μπάρες.

 

Σε καποιες συσκευές δουλεύει πιο εντατικά το module της κεραίας και σε άλλες λιγότερο (με ενδεχομένως διάφορες και στο sar).

 

Οπότε διάφορες τύπου 4g το ένα και 4g+ στο άλλο δεν τις λες και απίστευτες. Επί το πρακτεο, έχεις σοβαρό θεμα; Ή μιλάμε μόνο για μετρήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Οι δοκιμές έγιναν με το Huawei mate 9. Πάντα το Mate έχει 4g plus σταθερά αυτό σκέτο 4g και πολύ σπάνια γυρίζει σε plus. Πάντα λιγότερο σήμα από το Mate δηλαδή το μισό έως καθόλου speed test αν το Mate έχει 100 ταχύτητα αυτό 30 με μέτρηση στην ίδια εταιρεία με το ίδιο νούμερο στο ίδιο μέρος.

 

Απ ότι βλέπω, head SAR το Mate 9 έχει 1.64 ενώ το s20FE 0.5..

Σίγουρα παίζει κ αυτό ρόλο.. Γενικά τα Huawei φημίζονται για το καλό σήμα που έχουν αλλά κ το υψηλό SAR... Στα Samsung ισχύει το αντίθετο γενικά..

Δοκίμασε κ εκτός σπιτιού, ιδανικά αν μπορείς μα βρεις κάποιον με την ίδια συσκευή κ τον ίδιο παροχο.. Αν έχεις σημαντικό θέμα μάλλον δεν γλυτώνεις την αλλαγή συσκευής..

Δοκίμασε κ μια αντικατάσταση sim.. Ίσως βελτιώσει την κατάσταση..

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές 1 μπάρα η καθόλου ενώ το Mate πολύ καλύτερο σήμα

 

Άσε τις μπάρες. Χάνει κλήσεις; Μιλάς άνετα χωρίς διακοπές; Χάνεις Sms? Σερφαρεις άνετα; Αυτα δες.

Link to comment
Share on other sites

καποιο λαθος πρεπει να κανουν, ο 865 ειναι 5g (παει πακετο με το Χ55 μοντεμ)
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες, υπαρχει S20 FE με SD 865 και ΔΕΝ εχει 5g?

 

 

ναι ειναι το μοντελο SM-G780G . https://www.sammobile.com/news/galaxy-s20-fe-4g-snapdragon-865-processor/

αλλα δεν ξερω αν οντως αυτο ειναι που πουλουν .θελει ελεγχο με τον κωδικο πριν το παρει καποιος

θεωρητικα αυτο πουλαει και το πλαισιο στα 500 ευρω

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20 FE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...