Jump to content

Samsung Galaxy S20 FE


baggelispr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερωτηση . Απο σημα πως πάει; εχω ενα Α52 και απο σημα ειναι μπατσες αλλα κ γενικα ακουω οτι τα samsung υστερούν σε σημα
Από σήμα είναι ελάχιστα κατώτερο από oneplus 7 pro που είχα πριν.

Έχω Vodafone cu

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν στο βγάζει σαν ενημέρωση? Πες μου λίγο και ποια έκδοση είναι.

2.9.04 εμένα.

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Για αυτο σου απαντησα 'ΝΑΙ' πριν. Αφορουσε στο πρωτο σκελος της ερωτησης, στην εκδοση.

Την ιδια μου δειχνει. 2.9.04

 

Sent from my S20 FE 5G

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο σου απαντησα 'ΝΑΙ' πριν. Αφορουσε στο πρωτο σκελος της ερωτησης, στην εκδοση.

Την ιδια μου δειχνει. 2.9.04

 

Sent from my S20 FE 5G

Δίκιο έχεις φίλε μου με συγχωρείς.

Σε ευχαριστώ πολύ

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις φίλε μου με συγχωρείς.

Σε ευχαριστώ πολύ

 

My S20 FE 5G Is Awesome

 

Δεν παρεξηγήθηκα..... :lol::lol::lol:

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση , εχει αγορασει καποιος απο κωτσοβολο τελευταια ? γραφει στο site μονο samsung galaxy s20 fe ,ποιο κατω γραφει 4g , επεξεργαστης qualcomm 8250 , μοντελο επεξεργαστη exynos 990 . προφανως τα εχουν κανει σαλατα . qualcomm εχει το v2 4g που εβγαλε προσφατα .

https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/229456-null

πανω στο κουτι , μηπως γραφει επεξεργαστη?

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Θα επιλέξεις την έκδοση Fe 5g εφόσον σε ενδιαφέρει αποκλειστικά και μόνο ο Snapdragon επεξεργαστής.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Θα επιλέξεις την έκδοση Fe 5g εφόσον σε ενδιαφέρει αποκλειστικά και μόνο ο Snapdragon επεξεργαστής.

 

 

ναι απλα εχει βγαλει και 4g version 2 με snapdragon . ελεγα μηπως ειναι αυτο

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Α ναι τώρα θυμήθηκα έχεις δίκιο κάπου το είχα διαβάσει τις προάλλες. Ευχαριστώ για την ενημέρωση.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Πηρα πριν 2 μερες το s20fe 4g με τον exynos (Λογω της διαφορας τιμης)

 

Δεν το εχω χρησιμοποιησει ιδιαιτερα αλλα διακρινω οτι η μπαταρια πεφτει σχετικα γρηγορα, σε συγκριση με το nokia 7 plus που ειχα.

Ειναι θεμα του exynos? εχουν σημαντικη διαφορα στην καταναλωση?

 

 

Επισης οθονη την εχω στα 60hz προς το παρων, υπαρχει τροπος για κατι ενδιαμεσο, πχ στα 90?

Edited by imr
Link to comment
Share on other sites

Δώστου λίγες μέρες να μάθει τα πατήματα σου. Πάντως ο exynos στην σειρά s20 είναι πιο ενεργοβόρος σε σχέση με τον snapdragon και σε θερμοκρασίες φυσικά παίζει πιο ψηλά.

Για το δεύτερο ερώτημα σου όχι ή 60 ή 120 είναι η επιλογή.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δώστου λίγες μέρες να μάθει τα πατήματα σου. Πάντως ο exynos στην σειρά s20 είναι πιο ενεργοβόρος σε σχέση με τον snapdragon και σε θερμοκρασίες φυσικά παίζει πιο ψηλά.

Για το δεύτερο ερώτημα σου όχι ή 60 ή 120 είναι η επιλογή.

 

Ευχαριστω,

 

Τρομαζω λιγο με αυτα που διαβαζω για τον exynos και σκεφτομαι μηπως εκανα βλακεια. Ειναι τοσο πολυ χειροτερος σε σχεση με snapdragon?

Link to comment
Share on other sites

Είχε γίνει σούσουρο πέρυσι πολύ κράξιμο στην σειρά s20, βέβαια με απανωτά updates είχε βελτιωθεί η κατάσταση όχι τόσο στην διαχείριση της μπαταρίας αλλά της συνολικής εμπειρίας χρήσης της συσκευής και στο φωτογραφικό κομμάτι. Νομίζω όμως ότι με τα τελευταία updates και στο νήμα του s20 plus που μοιράζονται την ίδια μπαταρία έχει μεγάλη βελτίωση από αυτά που έχω διαβάσει. Εγώ πιστεύω πως πρέπει να του δώσεις μερικές μέρες τον χρόνο του, εξάλλου εδώ πρόκειται για το Fe που έχει αποκλειστικά ανάλυση fhd+ κι όχι 2K+ σε συνδυασμό με το ίδιο μέγεθος μπαταρίας πρέπει να πηγαίνει καλύτερα η συσκευή τουλάχιστον στα 60hz ( άσχετα αν δεν το δουλεύω εγώ προσωπικά ποτέ στα 60 μονάχα 120). Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Πηρα πριν 2 μερες το s20fe 4g με τον exynos (Λογω της διαφορας τιμης)

 

Δεν το εχω χρησιμοποιησει ιδιαιτερα αλλα διακρινω οτι η μπαταρια πεφτει σχετικα γρηγορα, σε συγκριση με το nokia 7 plus που ειχα.

Ειναι θεμα του exynos? εχουν σημαντικη διαφορα στην καταναλωση?

 

 

Επισης οθονη την εχω στα 60hz προς το παρων, υπαρχει τροπος για κατι ενδιαμεσο, πχ στα 90?

 

Έχουν διαφορά, το μοντέλο με snapdragon 865 έχει καλύτερες επιδόσεις και μπαταρία.. Επίσης σε μερικά reviews αναφέρουν και καλύτερη κάμερα λόγω isp snapdragon (Qualcomm® Spectra™ 480 image signal processor)

Αν σας ενδιαφέρει η αυτονομία μάλλον κάνατε κακή επιλογή, αν σας ενδιαφέρει να το δουλεύετε και στα 60 hz τότε σίγουρα κάνατε κακή επιλογή...

Link to comment
Share on other sites

Έχουν διαφορά, το μοντέλο με snapdragon 865 έχει καλύτερες επιδόσεις και μπαταρία.. Επίσης σε μερικά reviews αναφέρουν και καλύτερη κάμερα λόγω isp snapdragon (Qualcomm® Spectra™ 480 image signal processor)

Αν σας ενδιαφέρει η αυτονομία μάλλον κάνατε κακή επιλογή, αν σας ενδιαφέρει να το δουλεύετε και στα 60 hz τότε σίγουρα κάνατε κακή επιλογή...

 

Με ενδιαφερει η αυτονομια. Δεν θα επερνα το 5g καθως ειχα ταβανι τα 500 ευρω αλλα σκεφτομαι μηπως επρεπε να παω σε midrange πχ Α52-72 (χανοντας βεβαια πολλα περισοτερα οπως ασυρματη φορτιση και dex)

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε στην τέταρτη φόρτιση η μπαταρία ακόμα να στρώσει. Αυτή την στιγμή έχω 60 % με 2:30 ώρες οθόνη. Επίσης το σήμα από το δίκτυο άθλιο. Η σύγκριση έγινε με Huawei mate 9 πάντα το Huawei καλύτερο σήμα επίσης το Huawei όλο το βράδυ να το αφήσεις η μπαταρία δεν χάνει σχεδόν τίποτα αυτό το Samsung κάθε 5 ώρες περίπου χάνει στην πτήση περίπου 1 % και έχω και το 5g με 865 snapdragon.
Link to comment
Share on other sites

Είμαστε στην τέταρτη φόρτιση η μπαταρία ακόμα να στρώσει. Αυτή την στιγμή έχω 60 % με 2:30 ώρες οθόνη. Επίσης το σήμα από το δίκτυο άθλιο. Η σύγκριση έγινε με Huawei mate 9 πάντα το Huawei καλύτερο σήμα επίσης το Huawei όλο το βράδυ να το αφήσεις η μπαταρία δεν χάνει σχεδόν τίποτα αυτό το Samsung κάθε 5 ώρες περίπου χάνει στην πτήση περίπου 1 % και έχω και το 5g με 865 snapdragon.
Δεν φταίει ο επεξεργαστής, το λογισμικό της samsung φταίει δεν είναι battery friendly.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως τα εξάωρα++ τα έχω για πλάκα με φουλ χρήση...δύο κάρτες Sim δεδομένα ,Bluetooth ανοιχτά συνέχεια δύο email πολύ ομιλία καθημερινά κοντά στις 3 ώρες και φυσικά YouTube ,messenger internet browsing αρκετό και φωτογραφίες (όχι βίντεο ) συνήθως βραδινές κλπ κλπ

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Fe 5g 865 Snapdragon η συσκευή μου...όπως και στο mi 10T μου και στο παλιό μου 1+ 7 προ οι σναπ πετάνε και από θερμοκρασίες και κατανάλωση μπαταρίας πολύ χαμηλά.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και να δούμε. Τόσα λεφτά και θα το πετάξω από το παράθυρο χαχαχα

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι ρυθμίσεις να κάνω για να δω άσπρη μέρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι ρυθμίσεις να κάνω για να στρώσει;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και να δούμε. Τόσα λεφτά και θα το πετάξω από το παράθυρο χαχαχα

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι ρυθμίσεις να κάνω για να δω άσπρη μέρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι ρυθμίσεις να κάνω για να στρώσει;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=482798

Link to comment
Share on other sites

Θα το στείλω service τελικά γιατι η μπαταρία είναι ότι να ναι δηλαδή κάθε 3 με 4 λεπτά τρώει 1% απλά σερφαρωντας η στο Facebook και επίσης το σήμα σχεδόν τίποτα και η σύγκριση έγινε με άλλα 3 κινητά στις ίδιες περιοχές και πάντα το Samsung χειρότερο σήμα έως καθόλου
Link to comment
Share on other sites

Μεταχειρισμένο ή καινούργιο το πήρες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ξέρεις πάντως πως με exynos πάντα υπήρχε θέμα στο σήμα, υποδεέστερο φυσικά. Αν το πήρες καινούργιο σου έγραψα και παραπάνω ότι θέλει ένα διάστημα να δουλέψει εκτός αν πρόκειται πραγματικά για πολύ άσχημα sot οπότε το σέρβις όντως αποτελεί μονόδρομο.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παράξενο... Κοίτα, προερχόμενος από 1+ 7 Pro & Mi 10 T τα όποια είχαν πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας ειδικά το τελευταίο είναι συσκευή σημείο αναφοράς για μένα, αρχικά με ξένισε λιγάκι κι εμένα η συμπεριφορά του fe 5g, όμως με τα τελευταία updates και δουλεύοντας κανονικά την συσκευή είμαι κομπλέ πολύ ευχαριστημένος. Απλά έχει καλύτερη επίδοση στα ενδιάμεσα ποσοστά της κι όχι στα άκρα (100 τοίς εκατό αναμονή κλπ). Για επέλεξε στα προτεινόμενα δίκτυα μόνο 4g,3g,2g κι όχι 5g να μην ψάχνει άδικα εφόσον δεν υπάρχει σήμα 5g στην περιοχή σου. Αν έχει όμως και σε ενδιαφέρει άστο όπως είναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ θα το κρατούσα, δοκίμαζα 5,6 μέρες τουλάχιστον κι αν ήταν χάλια τότε θα το έστελνα smartec κατευθείαν, εκτός αν παίζει η δυνατότητα επιλογής DOA απ'το κατάστημα που το πήρες αφού βλέπεις ότι εξαρχής δεν σε ικανοποιεί καθόλου.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20 FE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...