Jump to content

Samsung Galaxy S20 FE


baggelispr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά με ενδιαφέρει το τηλέφωνο αλλά αυτό που με προβληματίζει είναι η μπαταρία του.

Καλή αυτή η Samsung αλλά με τις μπαταρίες δε το κατέχει :mad:

Ειμαι πρώην κάτοχος huawei mate 20 pro

Στο best price έχει 535 ευρω. Και γράφει εγγύηση αντιπροσωπείας και όχι καταστήματος αξίζει σε αυτή την τιμή;

 

αν σε παιρνει παρε το μοντελο με το 5g που εχει επεξεργαστη snapdragon και σιγουρα πολυ καλυτερη μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό μπορείτε να μου πείτε αν έχει ραδιόφωνο;

Διαβάζω πως με τον ίδιο επεξεργαστή στην Αμερική έχει αλλά εδώ όχι όποτε αν είναι η ίδια συσκευή μήπως χρησιμόποιωντας κάποια «αμερικανική» ρομ, ενεργοποιείται;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, long time no see, ελπίζω όλοι να είναι καλά ;-)

Επειδή θα γίνω κάτοχος του κινητού πολύ σύντομα, ξέρει κάνεις αν αυτή η θήκη επιτρέπει Wireless charging χωρίς δηλαδή να πρέπει να την βγάλεις: https://www.skroutz.gr/s/27738124/Eco-Leather-View-Case-elegant-bookcase-type-case-with-kickstand-for-Samsung-Galaxy-S20-FE-5G-blue.html

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Δώστε μου λίγο τα φώτα σας. Κάτι που μου συνέβη και σε άλλο κινητό (Redmi Note 9 Pro), πριν λίγο εμφανίστηκε και στο S20FE.

Άκουγα μουσική μέσω ΒΤ (Sony WF-1000XM3), και ξαφνικά δεν έχω έλεγχο απόλυτης έντασης.

Δηλαδή τα πλήκτρα volume του κινητού ανεβοκατεβάζουν κανονικά την ένταση, και φαίνεται και η μπάρα έντασης, αλλά δε φτάνει στο μέγιστο, πρέπει να την πάω στο μέγιστο και από τα ακουστικά, πράγμα που δεν μου το έκανε πριν.

Ρύθμιζα την ένταση είτε απ' τα ακουστικά είτε απ' το κινητό και συμπεριφέρονταν το ίδιο.

Τώρα κάτι έπαθε και δε λειτουργεί κανονικά. Αν το αφήσω στο μέγιστο στο κινητό και ρυθμίζω απ' τα ακουστικά, δε φαίνεται η μπάρα έντασης.

 

Τι έπαθε; Μπορώ να κάνω κάτι γι' αυτό;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Όντως η απόκριση της οθόνης έγινε πιο ομαλή

 

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το δουλεύεις με gestures ή όχι;

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το δουλεύεις με gestures ή όχι;
Η άλλη αλήθεια είναι ότι με gestures δεν δουλεύει το ίδιο ομαλά. Με κουμπάκια καλύτερα...

Βέβαια το έχω μόλις 4 ημέρες.

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Γμτ αυτό με προβληματίζει διότι έτσι έχω συνηθίσει τον τελευταίο χρόνο και παραπάνω με το εξαιρετικό (σε αυτό τον τομέα 1+ 7 προ ) μέχρι και το MI 10T με το miui 12 τα πάει περίφημα. Εδώ ενώ είναι άριστο στο internet browsing και αρκετά ομαλό στο μενού του μαμά launcher μερικές φορές παρουσιάζει στην παρουσίαση των πρόσφατων καρτελών εμφανίζει μερικά ελαφρά σπασιματάκια, σπάνια όμως το εμφανίζει...

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντησή σου.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ από iPhone 11 είπα να κάνω διάλειμμα... Μια χαρά.

Παρακαλώ

 

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Ευτυχής κάτοχος από σήμερα

S20 fe 5g navy blue.

Μέχρι στιγμής εξαιρετική η συσκευή.!!!

Εχεις κάνεις 5g σε Vodafone cu?

 

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δύο απλές ερωτήσεις και όποιος έχει την ευγενική καλοσύνη απαντάει…

Υπάρχουν θέματα με ghost touch;

Τη συσκευή με τον snapdragon τη δέχεται η smartec;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Δύο απλές ερωτήσεις και όποιος έχει την ευγενική καλοσύνη απαντάει…

Υπάρχουν θέματα με ghost touch;

Τη συσκευή με τον snapdragon τη δέχεται η smartec;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Καλημέρα, για το πρώτο που ρωτάς στην δική μου συσκευή αν και είναι μόλις ενός μήνα χρήσης δεν έχω δει το παραμικρό ούτε έχω διαβάσει κάτι ανάλογο στο εδώ νήμα. Για το δεύτερο το 5g μοντέλο έρχεται αποκλειστικά με τον σναπ οπότε δεν τίθεται θέμα. Κι από εξωτερικό να έχει αγοραστεί η συσκευή σου εφόσον πρόκειται για ευρωπαϊκή αγορά σε καλύπτει η εγγύηση. Για το συγκεκριμένο μοντέλο εν ολίγοις υπάρχει κάλυψη για Snap επεξεργαστή αρκεί η συσκευή να είναι από ευρωπαϊκή χώρα αγορασμενη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@Johnnyman25 ελπίζω να σε καλύψει και να την ευχαριστηθείς διότι και το 1+ ήταν εξαιρετικό κινητό. Το fe 5g αν και με 6 γιγα ραμ πετάει πάντως,η Samsung έχει κάνει άλματα προόδου στο υπέροχο πια λογισμικό της και τα 120hz σε συνδυασμό με το πολύ ομαλό περιβάλλον χρήσης πολύ σμουθ animations θα σε ευχαριστήσει πολύ στο μάτι , αρκετά ξεκούραστο. Ο μόνος λόγος που θα έμενε κάποιος κατά την γνώμη μου σε 1+ η ελευθερία κινήσεων και επιλογών μέσω ρουτ της συσκευής.

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατέβηκε και στο 5G! ;)

 

Μόλις την πέρασα κι εγώ, ελληνικό από Γερμανο η συσκευή μου.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

5 μηνες με το 5g. Απο την πρωτη μερα με Nova launcher και gestures. Ουδεποτε εχω αντιμετωπισει καποιο θεμα :)
Link to comment
Share on other sites

Κομπλέ φαίνεται και στο δικό μου όση ώρα το δουλεύω κανονικά με gestures.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

@konakis σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

Μέχρι στιγμής πάρα πολύ καλη η συσκευη

Ψαχνω λεπτή θήκη και γυαλί τώρα.

Για την εβε του 5g γνωρίζεις κάτι?

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, για το πρώτο που ρωτάς στην δική μου συσκευή αν και είναι μόλις ενός μήνα χρήσης δεν έχω δει το παραμικρό ούτε έχω διαβάσει κάτι ανάλογο στο εδώ νήμα. Για το δεύτερο το 5g μοντέλο έρχεται αποκλειστικά με τον σναπ οπότε δεν τίθεται θέμα. Κι από εξωτερικό να έχει αγοραστεί η συσκευή σου εφόσον πρόκειται για ευρωπαϊκή αγορά σε καλύπτει η εγγύηση. Για το συγκεκριμένο μοντέλο εν ολίγοις υπάρχει κάλυψη για Snap επεξεργαστή αρκεί η συσκευή να είναι από ευρωπαϊκή χώρα αγορασμενη.

 

Φίλε konakis σε ευχαριστώ για την απάντηση!

Είμαι στο παρά 1 να αφήσω το αξιοπρεπές nova 5Τ.

Thanks και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό από αυτά που έχω ακούσει και διαβάσει το nova, πάντως αν σου αρέσει το Samsung Ui νομίζω πως θα μείνεις φουλ ευχαριστημένος. Έχει δυνατό επεξεργαστή, καλές κάμερες, ασύρματη φόρτιση με ωραία amoled (επιτέλους για πολλούς) φλατ οθόνη εξαιρετικό σήμα κλήσεις και WiFi και στα data είναι δυνατό Πολύ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο συνδυασμός Samsung 3.1 Ui & 120hz refresh rate amoled οθόνη εντελώς ξεκούραστη όμορφη και γρήγορη εμπειρία χρήσης σε ότι και να κάνεις με την συγκεκριμένη συσκευή. Τίμια εκεί στα 500 κάτι ευρώ με υποστήριξη και εγγύηση after sales Samsung.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα θέμα με τα Sammy. Πρώην κάτοχος S2, S3, S7 edge.

Απλά η huawei έχει ρίξει λευκή πετσέτα. Ενώ μπορούσε να δώσει Android 11, έδωσε ένα Emui 11 το οποίο σου προσφερει ένα αναβαθμισμενο Android 10. Ξεκάθαρη κοροϊδία.

Flat οθόνη, Knox, amoled 120hz, κάμερες και snap 865 είναι τρομερός συνδιασμός.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι έτσι ✌️ με το καλό να έρθεις στην παρέα μας κι όπως βλέπεις υπάρχει σχετικά μικρή συμμετοχή και επισκεψιμότητα αφού πρόκειται ουσιαστικά για μια πλήρη συσκευή και ταυτόχρονα απροβληματιστη ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20 FE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...