Jump to content

Samsung Galaxy S20 FE


baggelispr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως δεν το ήθελα τόσο δυνατή και την χαμήλωσα.. :cool:

 

Η μπαταρία του μου φαίνεται πολύ καλή αλλά δεν του έχω κάνει πολύ "σκληρή χρήση" για μία μέρα..

Edited by Akis2021
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει πως η δονηση του κινητου τοσο σε συνδυασμο με ηχο κλησης αλλα κυριως σε επιπεδο επιβεβαιωσης ενεργειας αγγιγματος ειναι εξαιρετικα αδυναμη??

 

σε σχεση με το S20plus ενος φιλου μου αλλα κι αντικειμενικα ...Ειδικα οταν ειναι σε σκληρη θηκη μετα βιας το αντιλαμβανομαι

 

Εχει κανεις το ιδιο θεμα ? ( υποψη πως στο μενου εχω επιλεξει την μεγιστη ενταση)

( εχω το απλο FE προς το παρον )

Ακριβώς το αντίθετο, είναι υπερβολικά δυνατή και την έχω σχεδόν κάτω από το μισό.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβηκε και μένα.

 

U.I 3.1

Security - 1 Φεβρουαρίου.

 

Έλεγα μπας και γίνει τίποτα και με την αναβάθμιση που είπε η Vodafone ότι θα γίνει για να πιάσει 5G..

αλλά ακόμη σε 4G+ συνδέεται..

 

Όποιος έχει 5G κινητό και Vodafone ας τσεκάρει..

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας το S20 FE οχι το 5g,με δικτυο cosmote,εχω ενημερωση ασφαλειας 1 Φεβρουαριου και ONE UI 3.0 ειμαι ok?

Δενθα επρεπε να εχω το 3.1?

Ευχαριστω προκαταβολικα!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν όλα τα άρθρα που διαβάζω για το UI 3.1 λένε μόνο για το 5G..

 

Και όπως βλέπω πήρες την αναβάθμιση ασφαλείας Φεβ.

Θα δούμε ίσως στην συνέχεια..

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν όλα τα άρθρα που διαβάζω για το UI 3.1 λένε μόνο για το 5G..

 

Και όπως βλέπω πήρες την αναβάθμιση ασφαλείας Φεβ.

Θα δούμε ίσως στην συνέχεια..

 

Οποτε ειμαι οκ!

Σε ευχαριστω πολυ!:up:

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Επισημα και στην εδω παρεα με ενα λευκο FE 5g. Θα κρατηθει και το S20+ στην οικογενεια. Θελω να το δουλεψω λιγες μερες και θα κανω μια περιεκτικη συγκριση για οποιον ειναι αναμεσα στα 2. Για αρχη επειδη ειδα οτι αναφερθηκε ενα θεμα για τη δονηση να επιβεβαιωσω οτι το plus εχει πιο δυνατη δονηση επειδη απλα γενικα εχει πολυ δυνατο μηχανισμο.Στο FE ειναι πιο νορμαλ θα ελεγα. Επισης στο FE ηρθε το UI 3.1 ενω στο plus οχι ακομα.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον θα έχει και η "κόντρα" στην διάρκεια- διαχείριση της μπαταρίας κάνοντας φυσικά όσο το δυνατόν την ίδια χρήση. Οκ μικρότερη οθόνη και χαμηλότερης ανάλυσης ταυτόχρονα σε συνδυασμό με τον εξαιρετικό 865 θα έχει ενδιαφέρον να δούμε πως τα πάνε οι συσκευές μεταξύ τους. Σε βαριές διεργασίες θεωρώ ότι ο σναπ θα τα πηγαίνει εξαιρετικά.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Επισημα και στην εδω παρεα με ενα λευκο FE 5g. Θα κρατηθει και το S20+ στην οικογενεια. Θελω να το δουλεψω λιγες μερες και θα κανω μια περιεκτικη συγκριση για οποιον ειναι αναμεσα στα 2. Για αρχη επειδη ειδα οτι αναφερθηκε ενα θεμα για τη δονηση να επιβεβαιωσω οτι το plus εχει πιο δυνατη δονηση επειδη απλα γενικα εχει πολυ δυνατο μηχανισμο.Στο FE ειναι πιο νορμαλ θα ελεγα. Επισης στο FE ηρθε το UI 3.1 ενω στο plus οχι ακομα.

 

Ευχαριστούμε κι αναμένουμε με αγωνία, !!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί η κοπέλα μου να πάρει από Vodafone σαν εταιρικό το S20 FE 5G ή το Mi 10T Pro 5G. Έχω προσπαθήσει να αλιευσω από gsmarena και youtube reviews τα υπέρ και τα κατά καθενός, αλλά θα ήθελα και τη βοήθεια κάποιου ήδη χρήστη ή γενικότερα από το φόρουμ.

Προς τα πού θα έκλινε κάποιος μεταξύ αυτών των δύο και γιατί;

Εγώ είμαι διαχρονικά χρήστης samsung (με τελευταίο τωρινό το note 9 512/8),ενώ εκείνη τώρα έχει ένα redmi note 8 pro.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί η κοπέλα μου να πάρει από Vodafone σαν εταιρικό το S20 FE 5G ή το Mi 10T Pro 5G. Έχω προσπαθήσει να αλιευσω από gsmarena και youtube reviews τα υπέρ και τα κατά καθενός, αλλά θα ήθελα και τη βοήθεια κάποιου ήδη χρήστη ή γενικότερα από το φόρουμ.

Προς τα πού θα έκλινε κάποιος μεταξύ αυτών των δύο και γιατί;

Εγώ είμαι διαχρονικά χρήστης samsung (με τελευταίο τωρινό το note 9 512/8),ενώ εκείνη τώρα έχει ένα redmi note 8 pro.

 

Καλησπέρα.

Κι εγώ διαχρονικά χρήστης Samsung και είχα το ίδιο δίλλημα.

Κέρδισε το S20FE 5G γιατί έχει χαμηλό SAR (για μένα παίζει ημαντικό ρόλο), το ότι δέχεται κάρτα SD και η κάμερά του (χρησιμοποιώ πάρα πολύ την κάμερα) που παρόλο που δεν έχει την ψαρωτική ανάλυση των 108 megapixels, στην πράξη δίνει εξαιρετικές φωτογραφίες, αν μάλιστα τραβάς RAW τότε κάνεις και επεξεργασία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Κι εγώ διαχρονικά χρήστης Samsung και είχα το ίδιο δίλλημα.

Κέρδισε το S20FE 5G γιατί έχει χαμηλό SAR (για μένα παίζει ημαντικό ρόλο), το ότι δέχεται κάρτα SD και η κάμερά του (χρησιμοποιώ πάρα πολύ την κάμερα) που παρόλο που δεν έχει την ψαρωτική ανάλυση των 108 megapixels, στην πράξη δίνει εξαιρετικές φωτογραφίες, αν μάλιστα τραβάς RAW τότε κάνεις και επεξεργασία.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτά ακριβώς έχω εντοπίσει κι εγώ.

Σαν νέα συσκευή ελπίζω ότι θα την υποστηρίξει για 3 χρόνια που είπαν (τραγικό πχ που το note μου σταμάτησε να παίρνει αναβαθμίσεις, όταν εξακολουθεί να είναι δυνατότερο από πολλές καινούριες συσκευές της).

Την (και με) προβληματίζει βέβαια η απουσία θύρας ακουστικών, αλλά βλέπω στο gsmarena ότι δεν έχει κανένα από τα δύο...ισχύει άραγε; Ο Γερμανός έδινα μαζί τα ασύρματα, αλλά η vodafone δεν βλέπω καπου να τα δίνει.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Δίνει και η Vodafone τα ασύρματα..

 

https://www.vodafone.gr/eshop/smartphones/samsung-mblph-sam-glx-s20fe128gb5gdsbluev/p-127170/

 

* Ακόμη δεν βρήκα κάποιον που να έπιασε 5G στην Vodafone με το κινητό μας..

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί η κοπέλα μου να πάρει από Vodafone σαν εταιρικό το S20 FE 5G ή το Mi 10T Pro 5G. Έχω προσπαθήσει να αλιευσω από gsmarena και youtube reviews τα υπέρ και τα κατά καθενός, αλλά θα ήθελα και τη βοήθεια κάποιου ήδη χρήστη ή γενικότερα από το φόρουμ.

Προς τα πού θα έκλινε κάποιος μεταξύ αυτών των δύο και γιατί;

Εγώ είμαι διαχρονικά χρήστης samsung (με τελευταίο τωρινό το note 9 512/8),ενώ εκείνη τώρα έχει ένα redmi note 8 pro.

 

Εξαιρετικά και τα δύο στην κατηγορία τους semi- flagship. Εγώ έχω το απλό Mi 10 T όμως στην δική σας περίπτωση θα επέλεγα εφόσον υπάρχει η δυνατότητα κάλυψης του οικονομικού το FE 5g. Αν δεν ενοχλεί η μικρότερη οθόνη και το πλαστικό πίσω μέρος σε πολλά σημεία είναι ανώτερη συσκευή το FE 5g .

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι. Να προτιμησω λετε την εκδοση 8gb RAM 256 σκληρο εναντι της κανονικης με 65 ευρω περιπου παραπανω στην χωρα οπου κατοικω?

Φανταζομαι οτι ισως αξιζει να εχω λιγο παραπανω RAM και διπλασιο σκληρο. Τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Για το 5G μοντέλο λες ?

 

Εξαρτάται βέβαια και η χρήση που του κάνεις.. εάν βγάζεις πολλές φώτο, βίντεο κτλ..

Link to comment
Share on other sites

Δίνει και η Vodafone τα ασύρματα..

 

https://www.vodafone.gr/eshop/smartphones/samsung-mblph-sam-glx-s20fe128gb5gdsbluev/p-127170/

 

* Ακόμη δεν βρήκα κάποιον που να έπιασε 5G στην Vodafone με το κινητό μας..

 

Έχεις δίκιο, το βγάζει μετά από λίγη ώρα που μένεις στη σελίδα (από το κινητό έστω)!

Σε ευχαριστώ!

 

QUOTE=konakis;8141513]Εξαιρετικά και τα δύο στην κατηγορία τους semi- flagship. Εγώ έχω το απλό Mi 10 T όμως στην δική σας περίπτωση θα επέλεγα εφόσον υπάρχει η δυνατότητα κάλυψης του οικονομικού το FE 5g. Αν δεν ενοχλεί η μικρότερη οθόνη και το πλαστικό πίσω μέρος σε πολλά σημεία είναι ανώτερη συσκευή το FE 5g .

 

Είναι όντως μικρότερη κατά 0.2, αλλά αντίστοιχα και κάπου 20 γραμμάρια ελαφρύτερο...είναι ένα καλό trade off νομίζω, ειδικά για κοπέλα. Πιο πολύ με "πειράζει" το πλαστικό να σου πω, αλλά μάλλον από κάπου θέλησαν να κόψουν τιμή. Ένα άλλο καλό του φυσικά είναι ότι είναι αδιάβροχο, πολύ χρήσιμο δυνητικά. Και φυσικά η εγγυηση και εννοώ την Smartec, όσοι την έχουμε χρησιμοποιήσει ξέρουμε το επίπεδο εξυπηρέτησης.

Μάλλον καταλήγω και με τη βοήθεια σας, ευχαριστώ!

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Για το 5G μοντέλο λες ?

 

Εξαρτάται βέβαια και η χρήση που του κάνεις.. εάν βγάζεις πολλές φώτο, βίντεο κτλ..

 

 

Οχι για το 4G λεω.. το 5G 128gb παει γυρω στα 130 ευρω παραπανω απο το απλο και δεν τα δινω για ενα λιγο καλυτερο επεξεργαστη

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το έλεγα τόσο για τον επεξεργαστή, αλλά για το 5G κυρίως,

από αυτή την άποψη!

 

Αυτή την στιγμή έχουν..

 

4G / 128 - 629

5G / 128 - 649

4G / 256 - 699

 

- Να ξέρετε επίσης οτι η προσφορά με τα ακουστικά τρέχει έως τέλος του μήνα νομίζω..

Edited by Akis2021
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20 FE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...