Jump to content

Samsung Galaxy S20 FE


baggelispr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από που το αγοράσατε; Το 5G θελω

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω απο Κωτσοβολο,αλλα δεν ειναι το 5G.

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Από που το αγοράσατε; Το 5G θελω

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

απο voda 649 eyro

 

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Προς κατοχους S20 Fe αγορασμενα απο ΑΣΙΑ

 

 

 

ΑΝ υπαρχει καποιος με το S20 FE εκδοση Κινας ή και Γενικα Ασιας μπορει να μου επιβεβαιώσει πως η φωνητικη αναζητηση στα Ελληνικα λειτουργει κανονικα στο Google Maps και γενικα στο Google?

 

 

 

Eτοιμαζομαι να παραγγειλω το κινητο απο ΕGLOBAL αλλα φοβαμαι μηπως την πατησω οπως σε ενα LG V50 Korean Version που επειδη ΔΕΝ ειχε ελληνικα σαν αρχικη γλωσσα επιλογης, οι φωνητικες αναζητησεις Google Maps (και δυστυχως και Android Auto) δεν μπορουσαν να γινουν στα Ελληνικα με τιποτε!!

Αδερφέ έχω στα χέρια μου το G781B από eglobal και σου λέω σίγουρα ότι το maps και Google δουλεύουν ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ με ελληνικά! Edited by skepasti_21
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερωτηση, δίνει και τα buds pro με αγορά του fe?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το γύρισα σε 4G/3G. Όπως γράφεις δεν υπάρχει λόγος να βάζεις το modem να ψάχνει για δίκτυο που δεν υπάρχει. Σπατάλη ενέργειας (έστω και μικρής)...

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και εμενα το κάνει αυτό , δεν έχω βάλει Face Unlock , αλλά Smart Unlock με το ρολοί μου. Το οποίο γενικά το κράταει ξεκλείδωτο αλλά αν το αφήσω αρκετή ώρα ζητάει PIN ή δακτυλικό αποτύπωμα.

Να σου πώ την αλήθεια δεν το εχώ ψάξει αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος οτί είναι ρύθμιση (κάπου θα είναι χωμένο) αλλά δεν με πειράζει και τόσο να το ψάξω...έχω τόσα πολλά που δεν έχω άκομα ανακαλύψει (χθες έπαιζα με το DεX φοβερό, όπως οτι χειρίζομαι την τηλεόραση μου (Samsung) φωνητικά μέσω bixby και smartthings, κάτι που δεν κάνει το Google now, επίσης φοβερο ) οπότε όπως καταλαβαίνεις η συγκεκριμένη ρύθμιση πάει αρκετά χαμηλά σε σχέση με τι έχω να κάνω/μάθω ακόμα στο τηλέφωνο.

 

Ίσως αν ρωτήσεις στο forum to S20+ να ξέρουν να σου πούν μια και έχουν το ίδιο software στο τηλεφώνο τους και κάποιος να το έχει βρει.

 

PS. Το software της Samsung πραγματικά δεν παίζεται και είναι ο λόγος που πήρα το S20FE 5G (μαζί με τον Snapdragon) απο το να πάω σε άλλη μάρκα Πχ OnePlus.

 

Το face ID σε σύγκριση με το mi note 10 lite που έχει η γυναίκα μου, είναι η μέρα με τη νύκτα. Εμφανώς πιο γρήγορη αναγνώριση ο Κινέζος και έχω βάλει το πρόσωπο μου και στην εναλλακτική με διάφορες γωνιές και φωτισμούς. Τπτ ναδα σε αυτό το midrange κερδίζει.

 

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερωτηση, δίνει και τα buds pro με αγορά του fe?

 

Αποκλείεται! Ούτε στο site της Vodafone αναφέρει κάτι τέτοιο.

Απλά την προσφορά από 779 σε 649 ευρώ με την έκπτωση.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα επιτέλους από eglobal central EU παραγγελία 38 ημερων, G781B 8/256 ,565€ ,ανοίγω το πακέτο και κρατάω το κουτί του κινητού στα χέρια μου και το πρώτο πράγμα τσεκάρω είναι η ταινία ασφαλείας! Δυστυχώς ήταν σκισμενη, ανοίγω το κουτί και παίρνω το τηλέφωνο στα χέρια μου. Για την ώρα όλα φαίνονται φυσιολογικά. Σκέφτηκα να τους στείλω μεηλ και να τους χεσω αλλά μετά από τόσες μέρες που περίμενα καρτερικα να έρθει δεν έχω κουράγιο. Μακάρι να μην βγάλει τίποτα... Ρε τι μπαγλαμαδες! Δεν ξέρω αν θα ξανά αγόραζα από αυτούς, ίσως θα το σκεφτόμουν αν αυτό που θα θέλω να αγοράσω έχει τεράστια διάφορα τιμής όπως η περίπτωση μου.

 

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται! Ούτε στο site της Vodafone αναφέρει κάτι τέτοιο.

Απλά την προσφορά από 779 σε 649 ευρώ με την έκπτωση.

 

 

Αυτο δεν ισχυει?

 

https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/218093-samsung-galaxy-s20-fe

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

 

Ενδεχομένως να ισχύει αφού το αναφέρει ο Κωτσόβολος, ΑΛΛΑ ΔΕΝ είναι το 5G μοντέλο. Είναι το "απλό" 4G

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα επιτέλους από eglobal central EU παραγγελία 38 ημερων, G781B 8/256 ,565€ ,ανοίγω το πακέτο και κρατάω το κουτί του κινητού στα χέρια μου και το πρώτο πράγμα τσεκάρω είναι η ταινία ασφαλείας! Δυστυχώς ήταν σκισμενη, ανοίγω το κουτί και παίρνω το τηλέφωνο στα χέρια μου. Για την ώρα όλα φαίνονται φυσιολογικά. Σκέφτηκα να τους στείλω μεηλ και να τους χεσω αλλά μετά από τόσες μέρες που περίμενα καρτερικα να έρθει δεν έχω κουράγιο. Μακάρι να μην βγάλει τίποτα... Ρε τι μπαγλαμαδες! Δεν ξέρω αν θα ξανά αγόραζα από αυτούς, ίσως θα το σκεφτόμουν αν αυτό που θα θέλω να αγοράσω έχει τεράστια διάφορα τιμής όπως η περίπτωση μου.

 

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πιθανότατα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΎΡΓΙΟ.

Ίσως Refurbished

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ενδεχομένως να ισχύει αφού το αναφέρει ο Κωτσόβολος, ΑΛΛΑ ΔΕΝ είναι το 5G μοντέλο. Είναι το "απλό" 4G

 

Δικιο εχεις,απλα ισχυει για το απλο μοντελο(που πηρα εγω)!:)

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα επιτέλους από eglobal central EU παραγγελία 38 ημερων, G781B 8/256 ,565€ ,ανοίγω το πακέτο και κρατάω το κουτί του κινητού στα χέρια μου και το πρώτο πράγμα τσεκάρω είναι η ταινία ασφαλείας! Δυστυχώς ήταν σκισμενη, ανοίγω το κουτί και παίρνω το τηλέφωνο στα χέρια μου.

 

Μην τρελαίνεσαι......το ίδιο μου έκαναν κι εμενα πέρυσι στο eglobal σε ένα xiaomi που ειχα αγοράσει απ αυτούς...τους έστειλα μειλ και μου απάντησαν πως έγινε έλεγχος δειγματοληπτικος στο Τελωνείο...το τηλέφωνο ήταν εντελώς καινούργιο κατά τα αλλα

Link to comment
Share on other sites

Μην τρελαίνεσαι......το ίδιο μου έκαναν κι εμενα πέρυσι στο eglobal σε ένα xiaomi που ειχα αγοράσει απ αυτούς...τους έστειλα μειλ και μου απάντησαν πως έγινε έλεγχος δειγματοληπτικος στο Τελωνείο...το τηλέφωνο ήταν εντελώς καινούργιο κατά τα αλλα
Το εξακριβωσες αυτό με το τελωνείο?

 

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by skepasti_21
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα επιτέλους από eglobal central EU παραγγελία 38 ημερων, G781B 8/256 ,565€ ,ανοίγω το πακέτο και κρατάω το κουτί του κινητού στα χέρια μου και το πρώτο πράγμα τσεκάρω είναι η ταινία ασφαλείας!

 

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είχα την εντύπωση, πως η Eglobal κάνει ship από EU warehouse..

Μάλιστα, στο site αναφέρει για ΔΩΡΕΑΝ μεταφορικά 24μηνες εγγύηση από αυτούς και χρόνος shipping 6-8 ήμερες.

Γιατι αργησε τοσο πολυ ; (μαλλον Covid19) ή δεν ηταν σε stock?

Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση, πως η Eglobal κάνει ship από EU warehouse..

 

Μάλιστα, στο site αναφέρει για ΔΩΡΕΑΝ μεταφορικά 24μηνες εγγύηση από αυτούς και χρόνος shipping 6-8 ήμερες.

 

Γιατι αργησε τοσο πολυ ; (μαλλον Covid19) ή δεν ηταν σε stock?

Οι αποθήκες είναι στην Κίνα και στέλνουν Ελλάδα με τον γνωστό τρόπο για αποφυγή τελωνείου. Γι'αυτό και ο χρόνος παράδοσης βάλε και λίγο τον φόρτο Χριστουγέννων και covid

 

Άσχετο αλλά δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις από το taptalk, τι φάση? Όλα τα έχω ανοικτά έκανα και εκκαθάριση cache..... Και ήταν σε στοκ

 

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by skepasti_21
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερωτηση, δίνει και τα buds pro με αγορά του fe?

 

Νικο στο γερμανο δειχνει οτι τα δινει ναι https://www.germanos.gr/product/telephony/mobile/smartphones-all/samsung-galaxy-s20-fe-128gb/?productId=20398330

 

Και ηδη σκεφτομαι να απορριψω το s21..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πολύ πιο συμφέρουσα επιλογή σε σχέση με s21

 

Φιλε konakis τα παιρνω και τα 2 στην ιδια τιμη αλλιως φυσικα δεν υπηρχε θεμα συζητησης. Θελω μεχρι τη Δευτερα να εχω καταληξει και θα κοιταξω κυριως το θεμα μπαταρια μιας και στις καμερες δεν υπαρχουν σοβαρες διαφορες. Μου χει λειψει ενα compact δυνατο εργαλειο αλλα και το fe καλο ειναι σε σχεση με τις υπολοιπες παντοφλες

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Με βάση αυτά που γράφεις νομίζω πως η πλάστιγγα γέρνει προς το FE. Απλά δεν ξέρω από θέμα υποστήριξης (θα σου πουν οι εδώ χρήστες) πως θα τα πάει. Εγώ από το s 20 plus που είχα ένα διάστημα και παρακολουθώ το νήμα του, βλέπω πως έχει εξαιρετική υποστήριξη, πέραν των απαραίτητων μηνιαίων patches η συσκευή έχει βελτιωθεί αρκετά σε σχέση με τα αρχικά του θέματα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Με βάση αυτά που γράφεις νομίζω πως η πλάστιγγα γέρνει προς το FE. Απλά δεν ξέρω από θέμα υποστήριξης (θα σου πουν οι εδώ χρήστες) πως θα τα πάει. Εγώ από το s 20 plus που είχα ένα διάστημα και παρακολουθώ το νήμα του, βλέπω πως έχει εξαιρετική υποστήριξη, πέραν των απαραίτητων μηνιαίων patches η συσκευή έχει βελτιωθεί αρκετά σε σχέση με τα αρχικά του θέματα.

 

Το ξερω το s20+ εχω τωρα και θα μεινει στη συζυγο και ενας λογος περα απο τη καμερα ειναι και τα updates που σκανε συνεχεια σε σημειο που με εχει ανησυχησει η samsung :lol:

Εγω θελω πλεον λιγο μικροτερη συσκευη γιατι κουραζει λιγο σε καποιες δραστηριοτητες μου (αθληση κλπ) και το κινητο για διαφορους λογους πρεπει να το εχω συνεχεια πανω μου. Π.χ. αν αντεχα το ios ιδανικο θα μου ηταν το iphone 12 σα μεγεθος. Τετοια φαση..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Το s 20+ το θεωρώ ως η κορυφαία πρόταση σε αναλογία βάρους μεγέθους και οθόνης. Στις 6,7" είναι εξαιρετικό δίχως αντίπαλο σε αυτόν τον τομέα. Το δε Fe στις 6,5'' είναι ακόμη πιο μαζεμένο σε ύψος , πλατύτερο όμως και στο βάρος ουσιαστικά ίδια! Δεν θα σου λείψει και κάτι σημαντικότερο ( πλην καμερών) σε σχέση με το 20+ όμως εγώ αν είχα τώρα το plus δεν θα πήγαινα στο Fe μόνο αν σε απασχολεί ιδιαίτερα το 5g και η η καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας λόγω σναπ 865.

Specs.

https://www.google.gr/amp/s/m.gsmarena.com/samsung_galaxy_s20%2b-ampp-10080.php

https://www.google.gr/amp/s/m.gsmarena.com/samsung_galaxy_s20_fe_5g-ampp-10377.php

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Νικο στο γερμανο δειχνει οτι τα δινει ναι https://www.germanos.gr/product/telephony/mobile/smartphones-all/samsung-galaxy-s20-fe-128gb/?productId=20398330

 

Και ηδη σκεφτομαι να απορριψω το s21..

 

Μου το βγάζει στο members και έτυχε και το πήρε ένας ξάδερφος χθες και δεν τα θέλει οπότε λέω να ασχοληθώ να το τσιμπήσω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το s 20+ το θεωρώ ως η κορυφαία πρόταση σε αναλογία βάρους μεγέθους και οθόνης. Στις 6,7" είναι εξαιρετικό δίχως αντίπαλο σε αυτόν τον τομέα. Το δε Fe στις 6,5'' είναι ακόμη πιο μαζεμένο σε ύψος , πλατύτερο όμως και στο βάρος ουσιαστικά ίδια! Δεν θα σου λείψει και κάτι σημαντικότερο ( πλην καμερών) σε σχέση με το 20+ όμως εγώ αν είχα τώρα το plus δεν θα πήγαινα στο Fe μόνο αν σε απασχολεί ιδιαίτερα το 5g και η η καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας λόγω σναπ 865.

Specs.

https://www.google.gr/amp/s/m.gsmarena.com/samsung_galaxy_s20%2b-ampp-10080.php

https://www.google.gr/amp/s/m.gsmarena.com/samsung_galaxy_s20_fe_5g-ampp-10377.php

 

Αρα παω στο s21 που θα μου κανει και τη διαφορα στο μεγεθος (συμφωνω σε οσα λες για το 20+ στις διαστασεις του) και λογικα ενα 4ωρο sot θα το εχει μιας και προσωπικα δε χρειαζομαι παραπανω εκτος απο καμια τρελη εξαιρεση (δεν εχω καν το χρονο για να περναω τοσες ωρες στο κινητο με ανοιχτη οθονη).

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20 FE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...