Jump to content

Samsung Galaxy S20 FE


baggelispr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έβρισκε την έκδοση 5G 8Gb θα ήταν το ιδανικό.. Αλλά και με τα 6 και την χρήση που αναφέρεις νομίζω πως είναι εξαιρετική επιλογή και προτιμότερη
Link to comment
Share on other sites

Ορμομενος απο την ερωτηση του Νικου για το FE 5g.. Μεταξυ του S21 απλου και S20 FE 5g στην ΙΔΙΑ τιμη και τα 2.. προς τα που θα πηγαινατε?

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Ορμομενος απο την ερωτηση του Νικου για το FE 5g.. Μεταξυ του S21 απλου και S20 FE 5g στην ΙΔΙΑ τιμη και τα 2.. προς τα που θα πηγαινατε?

 

Ας ξεκινησουμε απο τα βασικά οθόνη 6.1 vs 6.5 τι προτιμας? (btw δεν έχουν την ίδια τιμη, και ούτε νομιζώ οτι θα έχουν ποτε την ίδια τιμη (λόγω διαφοράς γενίας)

Link to comment
Share on other sites

Ας ξεκινησουμε απο τα βασικά οθόνη 6.1 vs 6.5 τι προτιμας? (btw δεν έχουν την ίδια τιμη, και ούτε νομιζώ οτι θα έχουν ποτε την ίδια τιμη (λόγω διαφοράς γενίας)

 

Οκ εγω δεν ημουν κατανοητος. Λογω ενος προμο απο την εταιρεια που εργαζομαι εχω τη δυνατοτητα να παρω το S21 στα 650. Και περιπου στην ιδια τιμη τωρα βρισκω και το 20 FE.

 

Σε οτι αφορα τις ιντσες το ιδανικο μου ειναι 6-6.5. Οποτε δεν εχω θεμα στο μεγεθος τους (τωρα εχω το 20+).

 

Μ ενδιαφερει μια αξιοπρεπη για τα δεδομενα της κατηγοριας καμερα και καλη μπαταρια. Αυτο το 2ο ειναι που με κανει και κοιταζω προς το FE. Το 20+ θα παει στη συζυγο.

 

Το μπατζετ μου ειναι αυστηρα αυστηρα ως τα 650. Που σημαινει σε κανονικες συνθηκες το 21 δε το συζηταω καν. Καθαρα λογω της εκπτωσης αυτης που εχω μου τεθηκε ως δίλημμα.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Ορμομενος απο την ερωτηση του Νικου για το FE 5g.. Μεταξυ του S21 απλου και S20 FE 5g στην ΙΔΙΑ τιμη και τα 2.. προς τα που θα πηγαινατε?

 

Αν δε σε νοιαζει η ελλειψη της SD για μενα το s21 ειναι καλυτερη επιλογη, καθως εχει 5G, εχει 12γβ ραμ, εχει μικροτερη αναλυση οθονης οποτε μαζι με το καλυτερο soc φετος θα εχει καλη αυτονομια αλλα οχι κατι τρομερο και επισης εχει καλυτερο αισθητηρα στην ζουμ καμερα, με μεγαλη διαφορα πιστευω, απο το FE , οποτε ισως βγαζει καλυτερα προρτετα, θεωρητικα παντα καθως δεν ειμαι ουτε ειδικος ουτε τα εχω δοκιμασει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ορμομενος απο την ερωτηση του Νικου για το FE 5g.. Μεταξυ του S21 απλου και S20 FE 5g στην ΙΔΙΑ τιμη και τα 2.. προς τα που θα πηγαινατε?

 

Αν δε σε νοιαζει η ελλειψη της SD για μενα το s21 ειναι καλυτερη επιλογη, καθως εχει 5G, εχει 12γβ ραμ, εχει μικροτερη αναλυση οθονης οποτε μαζι με το καλυτερο soc φετος θα εχει καλη αυτονομια αλλα οχι κατι τρομερο και επισης εχει καλυτερο αισθητηρα στην ζουμ καμερα, με μεγαλη διαφορα πιστευω, απο το FE , οποτε ισως βγαζει καλυτερα προρτετα, θεωρητικα παντα καθως δεν ειμαι ουτε ειδικος ουτε τα εχω δοκιμασει.

 

μα και το s20 fe 5g εχει 5g.. το λεει και τ ονομα του

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Αν δε σε νοιαζει η ελλειψη της SD για μενα το s21 ειναι καλυτερη επιλογη, καθως εχει 5G, εχει 12γβ ραμ, εχει μικροτερη αναλυση οθονης οποτε μαζι με το καλυτερο soc φετος θα εχει καλη αυτονομια αλλα οχι κατι τρομερο και επισης εχει καλυτερο αισθητηρα στην ζουμ καμερα, με μεγαλη διαφορα πιστευω, απο το FE , οποτε ισως βγαζει καλυτερα προρτετα, θεωρητικα παντα καθως δεν ειμαι ουτε ειδικος ουτε τα εχω δοκιμασει.

 

Νικο 8 gb RAM δεν εχει το 21? αναφερομαι παντα στο απλο 6.2 ιντσες. Η sd αν και θα προτιμουσα να υπαρχει η αληθεια ειναι οτι δε τη χρειαζομαι ως τωρα (το 20+ εχει ακομη 64 ελευθερα). Θερμικα ο 2100 απ οτι διαβαζω εχει ισως καλυτερη συμπεριφορα απο τον 888 κιολας.

Τα 6 gb RAM του FE με κολλανε λιγο αλλα μαλλον ψυχολογικο περισσοτερο.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

μα και το s20 fe 5g εχει 5g.. το λεει και τ ονομα του

 

Ωπα το έκαψα, κοιτούσα και τα απλά s20 και χάθηκα.

Τα 6gb ram είναι υπέρ αρκετά άλλα αν δε σε νοιάζει η SD, για μένα το s21 είναι καλύτερη επιλογή εφόσον τα παίρνεις ίδια τιμή και ελπίζω η μπαταρία του S21 να είναι οκ, σίγουρα πιο κάτω από fe πιστεύω.

Επειδή έχω το s21 ultra ο 2100 τα πάει άριστα με μπαταρία ακόμα και στα 120hz.. 2η μέρα χρήσης με 4,5 ώρες οθόνης είμαι τώρα και 25% υπόλοιπο στα 120.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Είμαι ανάμεσα σε s20 FE και oneplus 8 pro.

Με ενδιαφέρει πρώτα η οθόνη καθώς βλέπω αρκετά Netflix και YouTube, κάμερες δεν είμαι πολύ απαιτητικός νομίζω και τα δύο θα με καλύψουνε, gamer δεν είμαι καθόλου.

Μία βοήθεια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Είμαι ανάμεσα σε s20 FE και oneplus 8 pro.

Με ενδιαφέρει πρώτα η οθόνη καθώς βλέπω αρκετά Netflix και YouTube, κάμερες δεν είμαι πολύ απαιτητικός νομίζω και τα δύο θα με καλύψουνε, gamer δεν είμαι καθόλου.

Μία βοήθεια!!!!

 

Είχα περίπου το ίδιο δίλημμα . Εγώ σκεφτόμουν το 8Τ μιας που το προηγούμενο κινητό μου ήταν το 6Τ. Πήρα το FE και δεν το μετάνιωσα καθόλου. Έπαιξε ρόλο βέβαια και η πτώση της τιμής του FE και τα ακουστικά δώρο (που ακόμη δεν έχω λαβει)

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Είμαι ανάμεσα σε s20 FE και oneplus 8 pro.

Με ενδιαφέρει πρώτα η οθόνη καθώς βλέπω αρκετά Netflix και YouTube, κάμερες δεν είμαι πολύ απαιτητικός νομίζω και τα δύο θα με καλύψουνε, gamer δεν είμαι καθόλου.

Μία βοήθεια!!!!

 

Είχα και τα δυο. Για μένα το oneplus ανώτερο σε όλα , ειδικά σε θέμα οθόνης , εκτός από τα δίκτυα. Το έδωσα το oneplus γιατί το vowifi του δεν δούλευε σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν εισαι στο GOOGLE MAPS ή στο Android Auto κι εκφωνησεις μια διευθυνση στα Ελληνικα δεν θα την καταλαβει?

 

άργησα να απαντήσω γιατί το τηλέφωνο το έχω δώσει στο γιό μου.

το πρόβλημα με την φωνητική πληκτρολόγηση στα ελληνικά, το έχει στις εφαρμογές που για να γράψεις χρησιμοποιείς το πληκτρολόγιο, π.χ. για να γράψεις ένα sms.

ενώ στους χάρτες και στο ίντερνετ, λειτουργεί κανονικά.

του ειπα να κάνει τα τα παρακάτω βήματα.

όταν έχω νεότερα θα ενημερώσω.

ρυθμίσεις,

γενική διαχείριση.

γλώσσα και εισαγωγή.

πληκτρολόγιο οθόνης

φωνητική πληκτρολόγηση google

και στην επιλογή γλώσσα, η languege

επιλέγεις ελληνικά.

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες τι γίνεται με τις προεπιλεγμένες εφαρμογές;

Βάζω default αρχική οθόνη τον Nova και κάθε τόσο μου το σβήνει και αποεπιλέγει και την αρχική One UI και τον Nova.

Είμαι σε One UI 2.5 (Android 10).

Μπορώ να κάνω κάτι;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σήμερα κοίταζα στο site της cosmote που ακόμη δεν υποστηρίζει την συσκευή μας ως 5g και βρήκα ότι στα χαρακτηριστικά (στο site τους) το έχει ότι υποστηρίζει δίκτυα 5g (!)
Link to comment
Share on other sites

Ακομη δεν έχετε καταλάβει τι γίνεται? Η συσκευή samsung s20fe 5g (sm g781b/ds) δουλεύει σε 5g δίκτυο, απλώς η cosmote δεν της "επιτρέπει " να δουλέψει στο 5g δίκτυό της, προφανώς για λόγους marketing (για να αγοράσουμε s21 κ. λ. π. στο δίκτυο της Vodafone δουλεύει κανονικά). Καποια στιγμή θα της το επιτρέψει βέβαια, απλως μαλλον θα πάρει λίγο χρόνο. Το πόσο δεν ξέρω. Μετα από δύο ενοχλήσεις προς την Samsung (που αλλού να απευθυνθούμε?) μου συνεστησαν υπομονή, διότι εργάζονται για το θεμα αυτό με τον provider. Ας πάρουμε τηλ. και την cosmote ρε παιδιά
Link to comment
Share on other sites

Ακομη δεν έχετε καταλάβει τι γίνεται? Η συσκευή samsung s20fe 5g (sm g781b/ds) δουλεύει σε 5g δίκτυο, απλώς η cosmote δεν της "επιτρέπει " να δουλέψει στο 5g δίκτυό της, προφανώς για λόγους marketing (για να αγοράσουμε s21 κ. λ. π. στο δίκτυο της Vodafone δουλεύει κανονικά). Καποια στιγμή θα της το επιτρέψει βέβαια, απλως μαλλον θα πάρει λίγο χρόνο. Το πόσο δεν ξέρω. Μετα από δύο ενοχλήσεις προς την Samsung (που αλλού να απευθυνθούμε?) μου συνεστησαν υπομονή, διότι εργάζονται για το θεμα αυτό με τον provider. Ας πάρουμε τηλ. και την cosmote ρε παιδιά

Εγω πάλι στην Cosmote έχω κανονικα 5g και στη vodafone που μιλησα σήμερα μου είπαν ότι πρέπει να περιμένω αναβάθμιση firmware για να έχω και σε αυτους... Οτι να ναι...

BTW στην cosmote μιλάς στο chat ή τηλεφωνικά και ενεργοποιούν κανονικά. Με το Sms δεν γινεται

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα μόλις μίλησα με cosmote και μου είπαν αυτό που είπα παραπάνω, ότι δηλαδή δεν ειναι μέσα στις συμβατές συσκευές και ότι θα ενεργοποιηθεί αυτόματα όταν ανοίξει η συμβατότητα για την συγκεκριμένη συσκευή... αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί με τον τρόπο που περιγράφεις. Εσύ πως το κατάφερες δεν ξέρω ρε φίλε...
Link to comment
Share on other sites

Βασικά τους είπα ότι έχω xiaomi mi10 με πειραγμένη rom και δεν το βλέπει το σύστημα σαν κανονικο mi10 και για να το δει θα έπρεπε να κάνω format και μου το ενεργοποιήσε. Σε φίλου μου που το ενεργοποιήσα απλα τους πίεσα και το έκαναν. Θέμα χειριστή είναι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Επειδη απο βδομαδα παραλαμβανω την συγκεκριμενη συσκευη,θα ηθελα να ρωτησω εαν εχει notification led η οχι?

Ευχαριστω προκαταβολικα!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Επειδη απο βδομαδα παραλαμβανω την συγκεκριμενη συσκευη,θα ηθελα να ρωτησω εαν εχει notification led η οχι?

Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Καλησπέρα.

Δυστυχώς δεν έχει, αλλά εγω χρησιμοποιώ την εφαρμογή NotifyBuddy.

Είναι πολύ καλή και δεν καταναλώνει μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Δυστυχώς δεν έχει, αλλά εγω χρησιμοποιώ την εφαρμογή NotifyBuddy.

Είναι πολύ καλή και δεν καταναλώνει μπαταρια.

 

 

Ευχαριστω πολυ!:up:

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!:up:

 

..υπάρχει και το aod notify με απίστευτη παραμετροποίηση, μπορεις να βαλεις εικονικό led, να αναβοσβήνει ring γυρω απο την κάμερα, να αναβοσβήνουν οι ακρες της οθόνης, το δαχτυλίδι γυρω απο το αποτύπωμα κλπ.. ή να κάνεις την aod να ανάβει μονο οταν έρχεται ειδοποίηση για να μη ρουφάει μπαταρία. Μη σε απασχολεί το θεμα των ειδοποιήσεων στα samsung

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

..υπάρχει και το aod notify με απίστευτη παραμετροποίηση, μπορεις να βαλεις εικονικό led, να αναβοσβήνει ring γυρω απο την κάμερα, να αναβοσβήνουν οι ακρες της οθόνης, το δαχτυλίδι γυρω απο το αποτύπωμα κλπ.. ή να κάνεις την aod να ανάβει μονο οταν έρχεται ειδοποίηση για να μη ρουφάει μπαταρία. Μη σε απασχολεί το θεμα των ειδοποιήσεων στα samsung

 

 

Σε ευχαριστω πολυ,οποτε δεν θα εχω προβλημα με τις ειδοποιησεις!:)

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Από που το αγοράσατε; Το 5G θελω

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20 FE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...