Jump to content

Samsung Galaxy S20 FE


baggelispr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρα τελικα προκυπτει οτι μαλλον δεν ηταν H/W προβλημα, εκτος κι αν εχουν κανει καποια μοντα με την ευαισθησια της οθονης who knows..

Ετρεξες την εφαρμογη για touch screen test και το τσεκαρες? ή είχες θεμα σε καθημερινη χρηση και φανηκε η διαφορα μετα το update?

 

Έτρεξα το γνωστό τεστ με την μπλε οθόνη...

Αλλά σε καθημερινή χρήση δεν είχα εντοπίσει έντονο πρόβλημα ή ήταν πολύ, πολύ σπάνιο: σε κάποια παιχνίδια και pitch to zoom in/out και πάλι όχι πάντα... βέβαια στο τεστ ήταν για κλάματα, το προηγούμενο μου κινητό πολύ πολύ φθηνότερο τα πήγαινε τέλεια εκεί

Link to comment
Share on other sites

Έτρεξα το γνωστό τεστ με την μπλε οθόνη...

Αλλά σε καθημερινή χρήση δεν είχα εντοπίσει έντονο πρόβλημα ή ήταν πολύ, πολύ σπάνιο: σε κάποια παιχνίδια και pitch to zoom in/out και πάλι όχι πάντα... βέβαια στο τεστ ήταν για κλάματα, το προηγούμενο μου κινητό πολύ πολύ φθηνότερο τα πήγαινε τέλεια εκεί

Ωραια σημασια εχει οτι το λυσανε γιατι κατα τ αλλα ειναι πολυ αξιολογη συσκευη και ηταν κριμα...

Και κατι μου λεει οτι ισως μερικοι που περιμεναν το S21 ισως τελικα πανε για το FE snap...αλλη κουβεντα αυτη βεβαια..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

τελικα την ξαναεβαλε την προσφορα η vodafone αλλα τους πηρα τηλεφωνο και ειναι μονοκαρτο οχι δικαρτο το κινητο παιδια.....
Μόλις παρέλαβα απο voda και δεν έχω ξεσφραγισει καν.. δικαρτο κανονικά είναι DS γράφει και έχει δυο imei το αυτοκόλλητο

5b478b522631186b64d73db7506e9543.jpg

 

Στάλθηκε από το RMX2086 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα απο voda και δεν έχω ξεσφραγισει καν.. δικαρτο κανονικά είναι DS γράφει και έχει δυο imei το αυτοκόλλητο

5b478b522631186b64d73db7506e9543.jpg

 

Στάλθηκε από το RMX2086 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καλοριικο φιλαρακη εγω παντος που τους πηρα τηλεφωνο και ρωτησα μου ειπαν οτι ειναι μονοκαρτο. αντε βγαλε ακρη δεν ξερουν τι τους γινεται και ποιον να εμπιστευτης.

Link to comment
Share on other sites

καλοριικο φιλαρακη εγω παντος που τους πηρα τηλεφωνο και ρωτησα μου ειπαν οτι ειναι μονοκαρτο. αντε βγαλε ακρη δεν ξερουν τι τους γινεται και ποιον να εμπιστευτης.
Σ ευχαριστώ. Έπεσες σε άσχετους μάλλον..

 

Στάλθηκε από το RMX2086 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Έτρεξα το γνωστό τεστ με την μπλε οθόνη...

Αλλά σε καθημερινή χρήση δεν είχα εντοπίσει έντονο πρόβλημα ή ήταν πολύ, πολύ σπάνιο: σε κάποια παιχνίδια και pitch to zoom in/out και πάλι όχι πάντα... βέβαια στο τεστ ήταν για κλάματα, το προηγούμενο μου κινητό πολύ πολύ φθηνότερο τα πήγαινε τέλεια εκεί

 

το πέρασα κι εγώ νωρίς το πρωί σήμερα, χωρίς να έχω πολύ χρόνο να ελέγξω γιατί έφευγα για δουλειά.

 

Η αρχική εντύπωση, πάντως, είναι πως πράγματι υπάρχει βελτίωση αν όχι εξάλειψη του ghost touch.

 

Το προηγούμενο διάστημα είχα παρατηρήσει πως όταν είχα συνδεδεμένο το καλώδιο φόρτισης και έμπαινα να παίξω ένα game, το φαινόμενο αναπαραγόταν πιο εύκολα, πιο συχνά, πιο συστηματικά. Το ίδιο και όταν θερμαινόταν συνολικά περισσότερο. Ο συνδυασμός βαρύ game (άρα άνοδος θερμοκρασίας) και καλώδιο φόρτισης plugged in το έκανε unplayable. Με το που τραβούσα off το καλώδιο, γινόταν λιγότερο συχνό και λίγο αργότερα όταν έπεφτε και η θερμοκρασία περαιτέρω, απλά δε σε απασχολούσε καθόλου. Είχα φτάσει να φροντίζω πριν μπω στο game να έχω 100% τη μπαταρία ώστε να έχω περισσότερο playtime χωρίς να βάλω το καλώδιο με το φόβο του ghost touch.

 

Το γράφω όλο αυτό για να καταλάβετε ότι σήμερα το πρωί με το update, το πρώτο που δοκίμασα ήταν να αναπαράγω ακριβώς αυτές τις συνθήκες. Το ίδιο game, plugged in καλώδιο φόρτισης και live in-game action. Για περίπου μισή ώρα που το τέσταρα δεν είχα κανένα πρόβλημα ghost touch whatsoever!

 

Θα επανέλθω μέσα στο ΣΚ που θα έχω περισσότερο χρόνο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Στην οθόνη κλήσης, γίνεται να φαίνεται ο αριθμός κλήσης της επαφής κι όχι μόνο το όνομα;

Όταν πατάω να καλέσω μια επαφή, μου δείχνει το νούμερο, αλλά μόλις γίνει η σύνδεση πλέον δείχνει μόνο την επαφή και το εικονίδιό της.

 

Τι ίδιο κι όταν έχω εισερχόμενη κλήση. Δε μου λέει το νούμερο της επαφής, μόνο το όνομα.

Είναι άσχημο αν έχεις αποθηκευμένες επαφές με πολλαπλά νούμερα.

 

Ξέρουμε αν αλλάζει αυτό;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

το ποσοστό της μπαταρίας γίνεται να φύγει κάτω χαμηλά απ την aod..;

θέλω να κρατήσω μονο το ρολόι

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

το ποσοστό της μπαταρίας γίνεται να φύγει κάτω χαμηλά απ την aod..;

θέλω να κρατήσω μονο το ρολόι

 

Δεν υπάρχει τέτοια ρύθμιση. Ίσως αν κατεβάσεις κάποιο theme για την aod να μην το εχει. Αλλα γιατι να σε πειραζει να το δειχνει, εμενα βοηθητικο μου φαινεται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοια ρύθμιση. Ίσως αν κατεβάσεις κάποιο theme για την aod να μην το εχει. Αλλα γιατι να σε πειραζει να το δειχνει, εμενα βοηθητικο μου φαινεται.
Μου φαίνεται απλά λίγο άκυρη η θέση του εκεί κάτω.. Όταν είχα S9/S10e ήταν ακριβώς κάτω απ το ρολόι θυμάμαι το ποσοστό.

Τέλος πάντων περί ορέξεως..

 

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Δύσκολα θα βρούμε ξανά την συσκευή πλέον? Λογικά δεν θα το ξαναφέρει κάποιο κατάστημα λόγο s21?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Δύσκολα θα βρούμε ξανά την συσκευή πλέον? Λογικά δεν θα το ξαναφέρει κάποιο κατάστημα λόγο s21?
Το 5G υπάρχει κανονικά διαθέσιμο σε voda και wind στα 649

 

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Πήρε κανείς τα ακουστικά της προσφοράς ;

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Το 5G υπάρχει κανονικά διαθέσιμο σε voda και wind στα 649

 

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ξέρεις αν είναι branded;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Της Vodafone είναι unbranded και dual Sim.Απο αυτό σου γράφω. Το ίδιο έδειξε με φώτο ο φίλος στην πίσω σελίδα

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

απο voda που το πηρα δεν ειναι branded και είναι dual sim κανονικά

 

Της Vodafone είναι unbranded και dual Sim.Απο αυτό σου γράφω. Το ίδιο έδειξε με φώτο ο φίλος στην πίσω σελίδα

 

Ευχαριστω πολυ

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Πήρε κανείς τα ακουστικά της προσφοράς ;
Καλή ερώτηση.. Την προηγούμενη Πέμπτη το παρέλαβα και το ίδιο βράδυ ενεργοποίησα την προσφορά απο samsung members. Ακόμα δεν έχω λάβει τίποτα, ούτε καν επιβεβαίωση στοιχείων μέσω email

 

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Προς κατοχους S20 Fe αγορασμενα απο ΑΣΙΑ

 

ΑΝ υπαρχει καποιος με το S20 FE εκδοση Κινας ή και Γενικα Ασιας μπορει να μου επιβεβαιώσει πως η φωνητικη αναζητηση στα Ελληνικα λειτουργει κανονικα στο Google Maps και γενικα στο Google?

 

Eτοιμαζομαι να παραγγειλω το κινητο απο ΕGLOBAL αλλα φοβαμαι μηπως την πατησω οπως σε ενα LG V50 Korean Version που επειδη ΔΕΝ ειχε ελληνικα σαν αρχικη γλωσσα επιλογης, οι φωνητικες αναζητησεις Google Maps (και δυστυχως και Android Auto) δεν μπορουσαν να γινουν στα Ελληνικα με τιποτε!!

Το έχω ήδη παραγγείλει από εκεί και πιστεύω να το έχω στα χέρια μου σε λίγες ημέρες. Μπορώ να το δοκιμάσω και να σου πω. Αν και από όσο έψαξα υπάρχουν τα ελληνικά κανονικα σαν γλώσσα στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ήδη παραγγείλει από εκεί και πιστεύω να το έχω στα χέρια μου σε λίγες ημέρες. Μπορώ να το δοκιμάσω και να σου πω. Αν και από όσο έψαξα υπάρχουν τα ελληνικά κανονικα σαν γλώσσα στο κινητό.

 

αν είναι το μοντέλο με τον κωδικό G7810

δεν έχει μέσα τα ελληνικά, μπορείς όμως να τα κατεβάσεις.

υποστηρίζει σχεδόν παντού ελληνικά.

όχι όμως, π.χ. στις ρυθμίσεις που οι περισσότερες επιλογές είναι στα αγγλικά.

επίσης δεν υποστηρίζει, φωνητική αναζήτηση στα ελληνικά.

αν κάποιος βέβαια, γνωρίζει λίγα αγγλικά, δεν θα έχει πρόβλημα.

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

αν είναι το μοντέλο με τον κωδικό G7810

δεν έχει μέσα τα ελληνικά, μπορείς όμως να τα κατεβάσεις.

υποστηρίζει σχεδόν παντού ελληνικά.

όχι όμως, π.χ. στις ρυθμίσεις που οι περισσότερες επιλογές είναι στα αγγλικά.

επίσης δεν υποστηρίζει, φωνητική αναζήτηση στα ελληνικά.

αν κάποιος βέβαια, γνωρίζει λίγα αγγλικά, δεν θα έχει πρόβλημα.

 

Δηλαδη αν εισαι στο GOOGLE MAPS ή στο Android Auto κι εκφωνησεις μια διευθυνση στα Ελληνικα δεν θα την καταλαβει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Μια ερωτηση γιατί έχω μπερδευτεί. Νόμιζα πως το fe είναι με snapdragon. Είδα ότι με snapdragon είναι το 5g ενώ υπάρχει και πιο φθηνό με exynos. Η απορία μου είναι αν έχουν εγγύηση αντιπροσωπίας και τα 2 ή μόνο το exynos καθώς έχω έναν ξάδερφο που ήθελε να πάρει ένα από τα 2 αλλά κόλλησε σε αυτό το θέμα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Μια ερωτηση γιατί έχω μπερδευτεί. Νόμιζα πως το fe είναι με snapdragon. Είδα ότι με snapdragon είναι το 5g ενώ υπάρχει και πιο φθηνό με exynos. Η απορία μου είναι αν έχουν εγγύηση αντιπροσωπίας και τα 2 ή μόνο το exynos καθώς έχω έναν ξάδερφο που ήθελε να πάρει ένα από τα 2 αλλά κόλλησε σε αυτό το θέμα

 

Kαι τα 2 εισαγονται κανονικα Ελλάδα κι εχουν κανονικα εγγυηση Ελληνικης αντιπροσωπειας, εφοσον βεβαια ειναι αγορασμενα απο Ευρωπη και ειναι Ευρωπαικες Εκδοσεις ......το S20 FE ειναι με Exynos 990 και το S20 FE 5g ειναι με Snapdragon 865

Link to comment
Share on other sites

Kαι τα 2 εισαγονται κανονικα Ελλάδα κι εχουν κανονικα εγγυηση Ελληνικης αντιπροσωπειας, εφοσον βεβαια ειναι αγορασμενα απο Ευρωπη και ειναι Ευρωπαικες Εκδοσεις ......το S20 FE ειναι με Exynos 990 και το S20 FE 5g ειναι με Snapdragon 865

 

γιαυτ κολλησα με το 5G που φοραει snapdragon μην την πατησει και ειναι κανα κινεζικο. Θεωρειτε οτι αξιζει σε σχεση με s20 plus βλεποντας οτι εχει 3 διαφορες? δηλαδη βλεπω οτι το s20 plus δεν ειναι 5G κατα βαση, παει ψηλα το 5G και δεν ξερω αν εχει εγγυηση, επισης εχει λιγη ραμ 6 ενατι 12 αλλα ο ιδιος κανει χαλαρη χρηση, ουτε FB δεν εχει και τελος η ζουμ καμερα ειναι πιο καλη στο s20+ αλλα νομιζω λιγο μας νοιαζει. επομενως το s20 fe 5G ειναι νομιζω για αυτον ιδανικη επιλογη καθως θα ειναι πιο future proof (τα κραταει καμια 5ετια) και δουλευει email και browsing.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20 FE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...