Jump to content

Samsung Galaxy S20 FE


baggelispr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όποιος ενδιαφέρεται και είναι στη Θεσσαλονίκη.

https://www.car.gr/parts/view/34207421/

άκυρη η πώληση.

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

https://www.sammobile.com/news/galaxy-s20-fe-one-ui-3-0-stable-update-released/

 

BREAKING: Galaxy S20 FE gets One UI 3.0 update!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Speaking of locking the phone, you can double tap on any area of the screen that’s not occupied by an icon or widget to lock the phone and turn off the screen.

Το θεωρώ, ίσως, το χρησιμότερο νέο χαρακτηριστικό του One UI 3.0.

 

Κοίτα στο store για gestures ή χρησιμοποίησε nova launcher

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στο store για gestures ή χρησιμοποίησε nova launcher

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή σου. Με νευριάζει που αυτού του είδους οι εφαρμογές ζητάνε απίστευτα δικαιώματα. Με nova launcher δεν έχω ασχοληθεί. Θα το κοιτάξω.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή σου. Με νευριάζει που αυτού του είδους οι εφαρμογές ζητάνε απίστευτα δικαιώματα. Με nova launcher δεν έχω ασχοληθεί. Θα το κοιτάξω.

 

Απίστευτος ο Νοva Lancher είχα αγοράσει την premium εκδοση στο Galaxy Tab με android 3.0 και ακόμα έχω δικαίωμα να εγκαταστήσω την premium εκδοση σε οποία συσκεύη έχω στον λογαριασμό μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά τιιιιι γίνεται, 5g κινητό πήραμε και η cosmote μας έχει εξω από το 5g??????

https://techmaniacs.gr/cosmote-5g-den-chreiazetai-allagi-sim-aytes-einai-oi-symvates-syskeyes/

Μάλλον δεν ξέρουν τι τους γίνεται? Από Γερμανό το πήρα!!!!

 

Από τη στιγμή που το τηλέφωνο υποστηρίζει 5G θα πιάνεις σίγουρα..η λίστα απλά ανανεώνεται συνέχεια με συσκευές και ΔΕΝ έχει σημασία αν το τηλέφωνο σου βρίσκεται στη λίστα των εταιριών ή όχι.....Έχεις 5G... θα πιάνεις 5G.

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που το τηλέφωνο υποστηρίζει 5G θα πιάνεις σίγουρα..η λίστα απλά ανανεώνεται συνέχεια με συσκευές και ΔΕΝ έχει σημασία αν το τηλέφωνο σου βρίσκεται στη λίστα των εταιριών ή όχι.....Έχεις 5G... θα πιάνεις 5G.

 

Αυτό λέω και εγώ και νομίζω είναι το 2ο τηλ της Samsung προς το παρόν που έχει 5g. Γιατί να μην δείξουν ότι το υποστηρίζει?

Link to comment
Share on other sites

Προερχόμενος από s7 edge, πραγματικά ουσιαστική αναβάθμιση και ταχύτητα σε όλα. Και το UI μου αρέσει μέχρι τώρα. Γενικά πολύ ομαλή και η μετάβαση με smart switch αλλά και ο χρόνος προσαρμογής, να το φέρεις στα μέτρα σου και στον τρόπο χρήσης σου αβίαστο και άμεσο. Πολύ under-mentioned ο ήχος επίσης!

 

Στα μείον θα έλεγα ότι θα μπορούσαν να είχαν οθόνη με μεγαλύτερο ppi (το s7 edge έχει μεγαλύτερο...) και τώρα το πραγματικά μελανό σημείο (ελπίζω fixable από μελλοντικό update) το screen/multi-touch issue...

 

Τραγικό κι απάλευτο...ειδικά όσοι παίζουμε games είναι αδύνατον να το αγνοήσεις. Αλλάζει τα πάντα τα βασικά. Στα fps δε μπορείς με τίποτα να κινείσαι και να κοιτάζεις/στοχεύεις ταυτόχρονα (συνέχεια δηλαδή) γιατί είναι σα να παρεμβάλλεται η συνέχεια της μιας κίνησης του αντίχειρα από την άλλη οπότε η Β π.χ. διακόπτει την Α. Εκεί που τρέχεις αν κάνεις ότι σηκώνεις το όπλο π.χ., ξαφνικά σταματά να κινείται....

 

Και σε άλλου τύπου games π.χ. Brawl Stars, το ίδιο ακριβώς.....ταυτόχρονο motion σε δύο control pads, δεξιά και αριστερά δεν γίνεται. Η μια διακόπτει την άλλη...

 

Στην υπόλοιπη χρήση, το τηλέφωνο τα σπάει οκ. Και η διαχείριση μπαταρίας πολύ καλή. Αλλά έχω γειωθεί απίστευτα, ότι αλλάζει η ρουτίνα μου ειδικά με games, τόσο που θέλησα χθες που είχα χρόνο να ξεκουραστώ και να παίξω να ξαναγυρίσω στο s7 edge...

 

Εν αναμονή fix...

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα με τρομερά καλύτερο επεξεργαστή και GPU και σε fhd ανάλυση... άρα είναι καθαρά θέμα οθόνης αυτό που παραπονιούνται και περιγράφεται στα reviews για games

Για Mi 10 T ήσουν εσύ που σε ενδιαφέρουν πρωτίστως τα παιχνίδια ... τσάμπα από 350 μέχρι 550 αναλόγως την προσφορά.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη η συσκευη με ενδιαφερει στην exynos version.. Το θεμα με το touch της οθονης ισχυει εξισου και στις exynos συσκευες? Καπου ειχε παρει το ματι μου οτι συμβαινει κυριως με τις snapdragon. Ισχυει ή απλα βλακεια?

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Ακούω μουσική με ΒΤ περπατώντας και δεν ακούγονται ειδοποιήσεις από facebook messenger μέσα απ' τα ακουστικά μου.

Κάνω κάτι λάθος;

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Προερχόμενος από s7 edge, πραγματικά ουσιαστική αναβάθμιση και ταχύτητα σε όλα. Και το UI μου αρέσει μέχρι τώρα. Γενικά πολύ ομαλή και η μετάβαση με smart switch αλλά και ο χρόνος προσαρμογής, να το φέρεις στα μέτρα σου και στον τρόπο χρήσης σου αβίαστο και άμεσο. Πολύ under-mentioned ο ήχος επίσης!

 

Στα μείον θα έλεγα ότι θα μπορούσαν να είχαν οθόνη με μεγαλύτερο ppi (το s7 edge έχει μεγαλύτερο...) και τώρα το πραγματικά μελανό σημείο (ελπίζω fixable από μελλοντικό update) το screen/multi-touch issue...

 

Τραγικό κι απάλευτο...ειδικά όσοι παίζουμε games είναι αδύνατον να το αγνοήσεις. Αλλάζει τα πάντα τα βασικά. Στα fps δε μπορείς με τίποτα να κινείσαι και να κοιτάζεις/στοχεύεις ταυτόχρονα (συνέχεια δηλαδή) γιατί είναι σα να παρεμβάλλεται η συνέχεια της μιας κίνησης του αντίχειρα από την άλλη οπότε η Β π.χ. διακόπτει την Α. Εκεί που τρέχεις αν κάνεις ότι σηκώνεις το όπλο π.χ., ξαφνικά σταματά να κινείται....

 

Και σε άλλου τύπου games π.χ. Brawl Stars, το ίδιο ακριβώς.....ταυτόχρονο motion σε δύο control pads, δεξιά και αριστερά δεν γίνεται. Η μια διακόπτει την άλλη...

 

Στην υπόλοιπη χρήση, το τηλέφωνο τα σπάει οκ. Και η διαχείριση μπαταρίας πολύ καλή. Αλλά έχω γειωθεί απίστευτα, ότι αλλάζει η ρουτίνα μου ειδικά με games, τόσο που θέλησα χθες που είχα χρόνο να ξεκουραστώ και να παίξω να ξαναγυρίσω στο s7 edge...

 

Εν αναμονή fix...

Καλημερα φιλε organus.

Επειδη η συσκευη με ενδιαφερει για δωρο (αντι του "μικρου" S20), το θεμα με το touch ειναι ορατο μονο στα παιχνιδια? Δλδ σε pinch to zoom σε φωτογραφιες ή αν θες να μεγενθυνεις μια σελιδα που διαβαζεις στον chrome λειτουργει οπως πρεπει ή κι εκει εντοπιζεις καποια δυσλειτουργια? Εχεις την εκδοση με snap?

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε organus.

Επειδη η συσκευη με ενδιαφερει για δωρο (αντι του "μικρου" S20), το θεμα με το touch ειναι ορατο μονο στα παιχνιδια? Δλδ σε pinch to zoom σε φωτογραφιες ή αν θες να μεγενθυνεις μια σελιδα που διαβαζεις στον chrome λειτουργει οπως πρεπει ή κι εκει εντοπιζεις καποια δυσλειτουργια? Εχεις την εκδοση με snap?

 

έχω την Snapdragon έκδοση ναι.

 

Είναι κυρίως αντιληπτό στα games και αυτό όχι με συνέπεια, δηλαδή δεν το κάνει όλες τις φορές πχ με συγκεκριμένο μοτίβο κίνησης αλλά είναι random.

 

Σε άλλα περιβάλλοντα, δε με έχει απασχολήσει. Είτε γιατί δεν αναπαράγεται σε άλλα περιβάλλοντα πχ camera/photo collection τόσο, είτε γιατί εγώ δεν ξοδεύω τόσο χρόνο με λεπτομέρεια στα άλλα (non gaming) interfaces.

 

Σε browser (opera χρησιμοποιώ) δεν μου έχει εμφανιστεί ως τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέφτομαι να αγοράσω την 5g έκδοση 8/128 από το Etoren.

Είναι αξιόπιστο το κατάστημα; Είναι η ευρωπαϊκή έκδοση; Ισχύει κανονικά η εγγύηση στην Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέφτομαι να αγοράσω την 5g έκδοση 8/128 από το Etoren.

Είναι αξιόπιστο το κατάστημα; Είναι η ευρωπαϊκή έκδοση; Ισχύει κανονικά η εγγύηση στην Ελλάδα;

 

Καλησπέρα,

ετυχε να επικοινωνήσω μαζί τους γιατί έχουν πολύ καλές τιμές.

Δυστυχώς δεν σε καλύπτουν με εγγύηση αντιπροσωπείας.

Σου δίνουν ένα χρονο εγγύησης του καταστήματος.

Επιπλεόν η συγκεκριμένη έκδοση νομίζω ότι δεν έρχεται στην Ευρώπη. (Στην Ελλάδα δεν έρχεται σίγουρα, μιας και δεν υπάρχει στη σελίδα της Samsung)

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχω την Snapdragon έκδοση ναι.

 

Είναι κυρίως αντιληπτό στα games και αυτό όχι με συνέπεια, δηλαδή δεν το κάνει όλες τις φορές πχ με συγκεκριμένο μοτίβο κίνησης αλλά είναι random.

 

Σε άλλα περιβάλλοντα, δε με έχει απασχολήσει. Είτε γιατί δεν αναπαράγεται σε άλλα περιβάλλοντα πχ camera/photo collection τόσο, είτε γιατί εγώ δεν ξοδεύω τόσο χρόνο με λεπτομέρεια στα άλλα (non gaming) interfaces.

 

Σε browser (opera χρησιμοποιώ) δεν μου έχει εμφανιστεί ως τώρα.

 

Είναι ακριβώς έτσι όπως το περιγράφεις.

Σε μένα μετά από ένα εργοστασιακό format εμφανίζεται ακόμη λιγότερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέφτομαι να αγοράσω την 5g έκδοση 8/128 από το Etoren.

Είναι αξιόπιστο το κατάστημα; Είναι η ευρωπαϊκή έκδοση; Ισχύει κανονικά η εγγύηση στην Ελλάδα;

 

εγώ έχω αγοράσει πρόσφατα από το etoren.

οι συσκευές που στέλνει στην Ελλάδα είναι για την κινέζικη αγορά.

με τον κωδικό G7810.

η συσκευή μου ήρθε στην κινέζικη γλώσσα και με τη βοήθεια της φωτογραφικής μετάφρασης της google

επέλεξα αρχικά αγγλικά και μετά κατέβασα την ελληνική.

ΟΜΩΣ πρέπει να γνωρίζεις πως ενώ έχει παντού ελληνικά,

στις ρυθμίσεις μένουν αρκετές επιλογές μόνο στα αγγλικά.

κοίτα εδώ τη δεύτερη φωτογραφία http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8111990#post8111990

η πρώτη είναι από τον vdimitriou που έχει την έκδοση

SM-G781B/DS και υποστηρίζει ελληνικά.

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω αγοράσει πρόσφατα από το etoren.

οι συσκευές που στέλνει στην Ελλάδα είναι για την κινέζικη αγορά.

με τον κωδικό G7810.

η συσκευή μου ήρθε στην κινέζικη γλώσσα και με τη βοήθεια της φωτογραφικής μετάφρασης της google

επέλεξα αρχικά αγγλικά και μετά κατέβασα την ελληνική.

ΟΜΩΣ πρέπει να γνωρίζεις πως ενώ έχει παντού ελληνικά,

στις ρυθμίσεις μένουν αρκετές επιλογές μόνο στα αγγλικά.

κοίτα εδώ τη δεύτερη φωτογραφία http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8111990#post8111990

η πρώτη είναι από τον vdimitriou που έχει την έκδοση

SM-G781B/DS και υποστηρίζει ελληνικά.

 

Και με το τελωνείο τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να κόψεις τιμολόγιο συμφέρει απο Γερμανό/cosmote.

Έχεις απαλλαγή ΦΠΑ, 10% επιστροφή eurobank και πουλάς και τα buds αν δεν τα χρειάζεσαι. Έρχεται μία η άλλη νομίζω

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Και με το τελωνείο τι παίζει;

το στέλνουν από αποθήκη της ευρώπης

το δικό μου ήρθε από μαντσεστερ αγγλίας

δε ξέρω βέβαια τι θα γίνει τώρα που στις 31-12-2020 η αγγλία δε θα θεωρείτε χώρα της ενωμένης ευρώπης.

όμως η αποστολή και η παραλαβή έγινε σχετικά γρήγορα.

σε 9 μέρες από την παραγγελία το είχα, και μάλιστα με την κατάσταση που ζούμε τώρα με τις εταιρείες μεταφορών.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το καλύτερο flagship killer του 2020 λοιπόν είναι το Samsung Galaxy S20 FE 5G

https://techmaniacs.gr/ayta-einai-ta-kalytera-smartphones-toy-2020-se-kathe-katigoria/

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από μπάντες πώς τα πάει; Υποστηρίζει τις ίδιες με τα ευρωπαϊκά μοντέλα;

όχι.

δε ξέρω ποιες μπάντες θα λειτουργήσουν στην Ελλάδα.

όμως νομίζω πως η πρώτη που ήδη τρέχει η κοσμοτέ είναι η 3500.

αυτές τις μπάντες υποστηρίζει.

5G bands N1(2100), N3(1800), N41(2500), N78(3500), N79(4500)

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

627 ευρώ με τα μεταφορικά

Το G781b που σημαίνει πλήρη ελληνικά και 256gb και 8gb-ram

5G bands N1(2100), N3(1800), N5(850), N7(2600), N8(900), N28(700), N40(2300), N41(2500), N78(3500)

https://eu.etoren.com/products/samsung-galaxy-s20-fe-5g-dual-sim-g781b-256gb-navy-8gb-ram

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναζητηση για αναβαθμιση και μου ηρθε one ui 3 android 11.Αγορασμενo απο κωτσο s20 fe 5g

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναζητηση για αναβαθμιση και μου ηρθε one ui 3 android 11.Αγορασμενo απο κωτσο s20 fe 5g

Το ίδιο και σεμενα αγορασμένο από Πλαίσιο!

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναζητηση για αναβαθμιση και μου ηρθε one ui 3 android 11. Αγορασμενo απο κωτσο s20 fe 5g

 

Ομοίως από Γερμανό, s20fe 5g.

Παιδιά δεν πήραμε ακόμα πιστοποίηση από cosmote για το 5g ή δουλεύει κανονικά σε εσάς?

Που μπορούμε να δούμε - διαμαρτυρηθούμε γι αυτό στην cosmote?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όλα καλά με την οθόνη, αλλά σε καμία ρύθμιση (φυσική, έντονη κλπ) δε μπόρεσα να απαλλαγώ από την κιτρινίλα του λευκού που δίνει η Amoled.

Καμία σχέση με τα άλλα μου κινητά που έχουν LCD. Όλα καλά με τα τέλεια μαύρα κλπ, αλλά σ' αυτό είναι φάουλ η Samsung.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20 FE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...