Jump to content

Samsung Galaxy S20 FE


baggelispr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατοχος και εγω s20 fe 5g snapdragon απο κωτσοβολο απο την προσφορα.Να γραψω λιγα πραγματα που ισως βοηθησω καποιους.Γενικα εχω παρει οπως πολλοι s7,s8s9,s10,s10 lite και πριν παρω το s20 fe ειχα το s20 plus.Σε ολα ενα θεμα ειχα προσωπικα πλην του s10 lite και αυτο ηταν η μπαταρια η μαλλον διαχειριση μπαταριας.Εχω καταληξει σε αυτο φταιει ο exynos που ειναι ενεργοβορος και τιποτε αλλο και δεν μιλαω για ενα μοντελο αλλα γενικσ για ολους.Αυτος ηταν ο κυριος λογος που εκανα την μεταβαση απο το s20 plus. Με το s20 plus δυσκολα εβγαζα την μερα με 60hz σε περιοχη με χαλια σημα και sot το πολυ 3.5 ωρες.Με το s20 fe με την ιδια χρηση 120hz ανετα μια μερα και sot 4.5 και παραπανω ωρες και βαρια χρηση.Πολυ καλυτερη διαχειριση το βραδυ χανει ενα 5 με 6% σε σχεση με το s20 plus που εχανε 10% και ας εκανα και 2 format.Τωρα στο θεμα της καμερας γιατι και αυτο με ενδιαφερει στην κυρια δεν υπαρχουν διαφορες μην σας πω καλυτερη λεπτομερεια το s20 fe.Στις αλλες εννοειται το s20 plus.Οθονη πιστευω καλυτερη το s20 plus αλλα ισως επειδη εχει κυρτη οθονη δεν ξερω αν παιζει ρολο.Σιγουρα το plus ειναι πιο premium κατασκευη.Eπειδη ειχα το s10 lite το s20 fe καμια σχεση στην κατασκευη πολυ πιο premium πολυ καλη πλαστικη πλατη και γενικα καταλαβαινεις την διαφορα στο s10 lite νομιζα οτι επιανα φτηνο xiaomi.Για μενα αξιζει με χιλια το s20 fe δεν θελω να ξαναπαρω exynos μονο και μονο για μπαταρια και εινσι το μοναδικο με εγγυηση samsung snapdragon.Για να μην κανω τον ξυπνιο εγω το πηρα 545 στην τιμη που εχει τωρα δεν ξερω αμα το παιρνα γιατι γενικα δεν εχω μελετησει αλλες προτασεις σε αυτην την τιμη. Edited by sifario

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος που μπηκες στον κοπο να γραψεις μια τέτοια κριτική....

Σε παρακαλώ πολυ...

S10 lite και s20 FE 5G....

Κανε μια σύγκριση για τις καμερες κ κατα ποσο εχει ενταση κ διαφορά ο ηχος των ηχειων....

Ειναι ο μονος λογος που θέλω να αλλαξω το s10 lite. Δεν ειμαι ευχαριστημένος με τον ηχο κ την κάμερα !

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος που μπηκες στον κοπο να γραψεις μια τέτοια κριτική....

Σε παρακαλώ πολυ...

S10 lite και s20 FE 5G....

Κανε μια σύγκριση για τις καμερες κ κατα ποσο εχει ενταση κ διαφορά ο ηχος των ηχειων....

Ειναι ο μονος λογος που θέλω να αλλαξω το s10 lite. Δεν ειμαι ευχαριστημένος με τον ηχο κ την κάμερα !

 

Κοιταξε με σιγουρια δεν μπορω να σε πω γαιτι δεν τα χω και τα δυο μαζι.Σιγουρα πιστευω σε καμερα ειναι καλυτερο το s20 fe γιατι θυμαμαι οταν εχα παρει το s10 lite δεν μ αρεσε καθολου σε σχεση με το s10 plus που ειχα.Για το ηχειο τι να σε πω δεν εχω αποψη απ οσο ξερω στο s10 lite δεν ειναι stereo εω το στο fe ειναι για μενα δυνατο ειναι γενικα καλο

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ισχύει? Γίνεται αντιληπτό ή είναι τυχαίο?

https://gr.gizchina.com/2020/11/09/galaxy-s20-fe-oyte-to-3o-update-lynei-ta-provlimata-afis-tis-othonis/

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τελικά τεσταρα την οθόνη ακολουθώντας τα βήματα όπως περιγράφονται στο λινκ:

 

 

Και όντως έχει θέμα με την αφή απλά σε καθημερινή χρήση δεν το καταλαβαίνεις.

Αν παίζεις παιχνίδια ίσως είναι έντονο κάποιες φορές.Τώρα ή θα περιμένουμε για κάποιο update ή θα κάνουμε χρήση της εγγύησης... εμένα με παίρνει να περιμένω αφού δεν μου είναι εύκολα αντιληπτό (ακόμη)

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι, αν στο μέσο χρήστη δεν είχε πει κανένας για το θέμα αυτό, σε καθημερινή χρήση θα το καταλάβαινε;

Σκέφτομαι να αποκτήσω τη συσκευή κάποια στιγμή μέσα στο Νοέμβριο ή αρχές Δεκεμβρίου, και μπαίνω σε σκέψεις.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Gorilla glass έχει η χρειάζεται να βάλουμε κάτι εμείς ?

 

Δεν νομίζω οτι εχει να κανει το ενα με το αλλο... Εχει gorilla glass 3 .... Αλλα το αν θα βαλεις η οχι ειναι ασχετο... Και gorilla glass 15 να είχε, πχ εγω μετα την τελευταία μου εμπειρία με το s9+ θα εβαζα (θα εβαζα σε οτι κινητο αγοραζα πλεον κ ηταν ακριβό)....

Οποτε ειναι λιγο αντικείμενικο αυτο που ρωτας.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε το νεο security update 1 Νοεμβριού (version G781BXXU1ATK1) με fix για το touch screen. Για να δουμε...(κατεβάζω/εγκατασταση)

 

Update: Το πρόβλημα με το touch δεν λύθηκε! (ούτε με αυτο το update...πάμε στο επόμενο)

Edited by mmathiou
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι εχει να κανει το ενα με το αλλο... Εχει gorilla glass 3 .... Αλλα το αν θα βαλεις η οχι ειναι ασχετο... Και gorilla glass 15 να είχε, πχ εγω μετα την τελευταία μου εμπειρία με το s9+ θα εβαζα (θα εβαζα σε οτι κινητο αγοραζα πλεον κ ηταν ακριβό)....

Οποτε ειναι λιγο αντικείμενικο αυτο που ρωτας.

 

Δε θα διαφωνήσω. Μια προστασία πάντα είναι καλή

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, στο βίντεο λέει ότι έχει θέμα κ στην καθημερινή χρήση.. ισχύει? Και τόσα update και δν έχουν λύσει το πρόβλημα? Μεγάλο foul αν ισχύει, από μένα είναι Όχι..

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειμαι απο τους πρωτους που απεκτησαν την συσκευη, δεν εχω παρατηρησει το παραμικρο προβλημα με το touch σε καθημερινη χρηση. Και χρησιμοποιω διαρκως τη συσκευη λογω της δουλειας μου.
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο και εγω δεν εχω παρατηρησει κατι και εκανα και το τεστ βασικα δεν εχω προβληματικη οθονη απ οσο καταλαβα σε σχεση με το βιντεο που δειχνει το τεστ.

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, στο βίντεο λέει ότι έχει θέμα κ στην καθημερινή χρήση.. ισχύει? Και τόσα update και δν έχουν λύσει το πρόβλημα? Μεγάλο foul αν ισχύει, από μένα είναι Όχι..

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το έχω πάρει για την γυναίκα μου. Οσο μου πήρε να το σετάρω και όσο το έχει δουλέψει η ίδια, δεν έχει παρουσιαστεί κανένα πρόβλημα.

Πιθανόν να είναι υπαρκτό, και αν κάνω το τεστ να φανεί.

Αλλά στην πραγματική χρήση, δεν έχει διαπιστωθεί τίποτα.

Ούτε έχω διαβάσει κάποιο review, που να το αντιλήθφηκαν.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μετά το τελευταίο update στο test με την μπλε οθόνη το πρόβλημα με ghost touches είναι πολύ πολύ μικρότερο και σε πραγματική χρήση δεν μπορώ να καταλάβω κάτι... οπότε είμαι αισιόδοξος:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, πως σας φαίνεται η φάση με την αυτόματη φωτεινότητα της οθόνης και την λειτουργία του αισθητήρα εγγύτητας (proximity sensor στα ελληνικά); Στο δικό μου 5g σαν να μου τα χαλάνε και οι δυο αρκετά, πότε δουλεύουν και πότε όχι, και σίγουρα τα αποτελέσματα δεν ειναι τα αναμενόμενα όταν δουλεύουν. Έχει παρατηρήσει κανεις τίποτα τέτοιο;

 

Για να ειμαι ειλικρινής νομίζω οτι η σειρά S20 δεν πρέπει να έχει κανέναν απο τους δυο αισθητήρες και την δουλειά της αυτόματης φωτεινότητας την κάνει η κάμερα και του αισθητήρα εγγύτητας την κάνει το touch όταν ακουμπάς το αυτί σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με τα 120Ηz τι γινεται? τα καταλαβαινετε στην καθημερινη χρησγ κ τα βιντεο? η μονο στα παιχνιδια? Edited by newcell
Link to comment
Share on other sites

Στο 20 plus που είχα καμιά εικοσαριά μέρες εννοείται πως την καταλάβαινες...αν το μάτι συνηθίσει μερικές μέρες στα 120hz μετά στα 60 είναι λες και χρησιμοποιείς κινητό midrange και κάτω κατηγορία...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπες στις τελευταίες σελίδες στο νήμα του s20 plus και διάβασε θα καταλάβεις απ'τα σχόλια των χρηστών στα 120...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=482986&page=76

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι μεγάλο φάουλ της Samsung να βγάλει στην παραγωγή ένα κινητό με τέτοιο πρόβλημα στην οθόνη . Από την άλλη όμως πιστεύω ότι είναι απλά θέμα software και γρήγορα θα το λύσει . Άλλωστε πολλές φορές σε updates έχει λύσει τέτοια θέματα όπως πχ αυτονομία κινητών κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα το οποίο δεν το αντιλαμβάνεσαι καν αν δεν τρέξεις ειδικό πρόγραμμα, δεν είναι πρόβλημα.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα το οποίο δεν το αντιλαμβάνεσαι καν αν δεν τρέξεις ειδικό πρόγραμμα, δεν είναι πρόβλημα.

 

Τα προβλημα.στα γερμανικα φορουμ ξεκινησαν να εμφανίζονται στα παιχνίδια... Κανεις δεν ειχε παρει χαμπαρι μεχρι να αρχισουν να παιζουν παιχνίδια με συνεχη χρηση της οθονη....

Μετα εγιναν τα τεστ στο ειδικο προγραμμα...

Σε καθημερινη χρηση ομως, θεωρω απιθανο καποιος να καταλαβει οτι κάτι δεν παει καλα !

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20 FE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...