Jump to content

Samsung Galaxy S20 FE


baggelispr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπερ ποιου σε ποιον τομεα ?

 

Μπαταρια ή επιδοσεις ?

 

Υπέρ Snapdragon, σε επιδόσεις πάνω κάτω είναι τα ίδια με εξαίρεση τα παιχνίδια όπου υπερτερεί ο snapdragon αλλά εκεί που χάνει πολύ είναι στην διαχείριση της ενέργειας όπου έχει τρομερό battery drain σε σχέση με τον Snapdragon.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν το παράγγειλα (όπως όλοι μας 14/10), είχα πάρει τηλέφωνο και μου είπαν πως θα παραδοθεί τέλος Οκτωβρίου. Οπότε λογικά η 26/10 που έχετε είναι μια καλή ημερομηνία. Σε εμένα δεν δείχνει την εξέλιξη όπως σε εσάς....

Μόλις σήμερα, με sms θα θέλανε να με ενημερώσουνε ότι η παραγγελία μου θα καθυστερήσει λόγω αναβολής παραλαβής από τον προμηθευτή. μπλα μπλα μπλα ευχαριστούμε για την κατανόηση.....

2 σημεία που ίσως έχουν σημασία. 1ον την παραγγελία την έβαλα γύρω στις 3 το μεσημέρι (αν παίζει ρόλο η σειρά προτεραιότητας) και 2ον την έχω βάλει αντικαταβολή (για να μη δεσμεύω χρήματα και γιατί δεν ήμουν πολύ σίγουρος εκείνη τη μέρα) και παράδοση σε κατάστημα, όποτε δεν ξέρω αν ο Κοτσώ θα δώσει προτεραιότητα στα ήδη εξοφλημένα.....

 

Περιμένουμε.....

 

Εγώ πάντως δεν έχω λάβει (μέχρι στιγμής)κάποιο sms για αναβολή της παραγγελίας. Για να δούμε... η ημέρα πλησιάζει οπότε θα έχουμε ανανέωση του status της παραγγελίας είτε αποστόλης ή καθυστέρησης της ...

Edited by mmathiou
Link to comment
Share on other sites

Όταν το παράγγειλα (όπως όλοι μας 14/10), είχα πάρει τηλέφωνο και μου είπαν πως θα παραδοθεί τέλος Οκτωβρίου. Οπότε λογικά η 26/10 που έχετε είναι μια καλή ημερομηνία. Σε εμένα δεν δείχνει την εξέλιξη όπως σε εσάς....

Μόλις σήμερα, με sms θα θέλανε να με ενημερώσουνε ότι η παραγγελία μου θα καθυστερήσει λόγω αναβολής παραλαβής από τον προμηθευτή. μπλα μπλα μπλα ευχαριστούμε για την κατανόηση.....

2 σημεία που ίσως έχουν σημασία. 1ον την παραγγελία την έβαλα γύρω στις 3 το μεσημέρι (αν παίζει ρόλο η σειρά προτεραιότητας) και 2ον την έχω βάλει αντικαταβολή (για να μη δεσμεύω χρήματα και γιατί δεν ήμουν πολύ σίγουρος εκείνη τη μέρα) και παράδοση σε κατάστημα, όποτε δεν ξέρω αν ο Κοτσώ θα δώσει προτεραιότητα στα ήδη εξοφλημένα.....

 

Περιμένουμε.....

Αντικαταβολή έχω βάλει! Μου γράφει για Δευτέρα 26/10 ,δεν μου έχουν στείλει sms

Link to comment
Share on other sites

Αντικαταβολή έχω βάλει! Μου γράφει για Δευτέρα 26/10 ,δεν μου έχουν στείλει sms

 

Μακάρι.....

 

Ίσως έχω την ενημέρωση με sms γιατί έβαλα παραλαβή σε κατάστημα....

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος S20 fe 5G από το Σαββατοκύριακο, δύο λόγια για τις πρώτες εντυπώσεις.

 

"

"

Αυτά τα λίγα σε γενικές γραμμές, ότι συγκεκριμένο θέλετε με ρωτάτε:O

 

Καλησπέρα,

Ύπαρξη FM ράδιο ;

Link to comment
Share on other sites

Εδω αναπαραγεται κανονικα το προβλημα:

 

 

Πράγματι, κι εγώ όταν εγκαθιστώ τη συγκεριμένη εφαρμογή, παρατηρώ αυτό του βίντεο (αν προσπαθήσω να τραβηξω πάρα μα πάρα πολύ γρήγορα γραμμές) αλλα δεν έχω καταλάβει ποτέ κάτι να πάει στραβά με το touch στη καθημερίνη χρήση του κινητού.

 

Υπόψη ήρθε το ΣΚ Update, το G781BXXU1ATJ5/G781BOXM1ATJ5/G781BXXU1ATJ1 μεγέθους 173,42 mb, δεν ξέρω αν επηρεάζει κάπου την οθόνη (δε νομίζω)

 

Καλησπέρα,

Ύπαρξη FM ράδιο ;

Καλησπέρα, όχι δεν διαθέτει δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβε κανένας σήμερα από κωτσοβολο με ένδειξη ...Eκτιμώμενη ημερομηνία έναρξης αποστολής : 26/10/2020

 

Όχι ακόμα έχει το ίδιο status και είναι σε επεξεργασία !

Δεν περίμενα να παραλάβω, αλλά να είναι σε κατάσταση αποστολής ή τουλάχιστον να έχει ενημερωθεί η κατάσταση της παραγγελίας...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

Σημερα παρελαβα και τοποθετησα τζαμακι Ibywind και θηκη Ringke απο amazon.

To τζαμακι ειναι για Α51 αλλα διαβασα οτι ταιριαζει και στο s20 se (βασικα ειναι λιγο κοντυτερο για τη δικη μας συσκευη)

 

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B085VQCGGZ/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B08KTJRM6Z/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

Σημερα παρελαβα και τοποθετησα τζαμακι Ibywind και θηκη Ringke απο amazon.

To τζαμακι ειναι για Α51 αλλα διαβασα οτι ταιριαζει και στο s20 se (βασικα ειναι λιγο κοντυτερο για τη δικη μας συσκευη)

 

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B085VQCGGZ/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B08KTJRM6Z/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

Πως δουλεύει το δακτυλικό αποτύπωμα με το screen protector? Το Amazon.de έχει αρκετά screen protector για το κινητό, όχι ίδια μάρκα, αλλά αντίστοιχες, γιατί δεν διάλεξες μια από αυτές?

Link to comment
Share on other sites

Πως δουλεύει το δακτυλικό αποτύπωμα με το screen protector? Το Amazon.de έχει αρκετά screen protector για το κινητό, όχι ίδια μάρκα, αλλά αντίστοιχες, γιατί δεν διάλεξες μια από αυτές?

 

Την εχω ξαναχρησιμοποιησει την ibywind και σε προηγουμενα κινητα μου και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος.

Το δακτυλικο δουλευει μια χαρα, ισως να εγινε ελαχιστα πιο αργο.

Η ibywind σε καθε μοντελο εχει θηκη-οδηγο για να τοποθετησεις το τζαμακι ευθεια που βολευει παρα πολυ. ΒΕβαια στην δικη μας περιπτωση κανει για Α51, και ετσι ζοριστηκα πολυ να το κεντραρω για το fe.

Τα τζαμακια της συγκεκριμενης εταιρειας αφηνουν αρκετο περιθωριο περιμετρικα της οθονης και ετσι μπορεις να βαλεις αφοβα θηκη (ειδικα εγω που διαλεγω θηκες rugged με πολυ ψαχο περιμετρικα)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

Σήμερα εlέλαβα αριθμό αποστολής από Γενική τςχυδρομική για δέμα από Αθήνα.

Στις 11:00 παραλάμβάνω.

Επειδή δεν περιμένω κάτι άλλο εκτός του S20 FE 5G λογικά ειναι αυτό γιατί έχει ημερομηνία αποστοπής 26/10 αρόλο που η παραγγελία από Κωτσόβολο είναι ακόμα σε αναμονή στο side.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

Σήμερα εlέλαβα αριθμό αποστολής από Γενική τςχυδρομική για δέμα από Αθήνα.

Στις 11:00 παραλάμβάνω.

Επειδή δεν περιμένω κάτι άλλο εκτός του S20 FE 5G λογικά ειναι αυτό γιατί έχει ημερομηνία αποστοπής 26/10 αρόλο που η παραγγελία από Κωτσόβολο είναι ακόμα σε αναμονή στο side.

 

Και εγώ ελαβα απο την Γενική Ταχυδρομική! Αλλα η παραγγελία είναι ακομα σε "Επεξεργασία" έχουν αφαιρέση την ημερομηνία βέβαια...

 

****Ανανεώση***************

παράλαβα!

 

*******Ανανεώση 2*********

Το κινητό εχει περασμένο Screen Protector.

Edited by mmathiou
Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτα παιδιά !!!!!!!!!!!!!!

Εγώ σήμερα που μίλησα μου είπαν ότι πάει για μετά τις 4/11. Επειδή από το site που γενικά sucks δεν υπήρχε δυνατότητα για τιμολόγιο, μου είχαν βάλει απόδειξη. Τους εξήγησα τι έγινε και ότι θέλω τιμολόγιο, με εξυπηρέτησαν, αλλά........ ενδεχομένως να παραλάβω ακόμη αργότερα καθώς μπήκε νέα παραγγελία.....

Εκεί που δεν ήμουν σίγουρος, τώρα έγινα ανυπόμονος..... Ελπίζω να αξίζει ρε μάγκες.....

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι θα σκασω.Ηρθε και δεν μπορω να το παρω για καποιο λογο σημερα το καταστημα της γενικης δεν ανοιξε πεμπτη και βλεπουμε

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι θα σκασω.Ηρθε και δεν μπορω να το παρω για καποιο λογο σημερα το καταστημα της γενικης δεν ανοιξε πεμπτη και βλεπουμε

Εγώ που βγήκα για να πάω supermarket και στην επιστροφή για το σπίτι βλέπω ένα φορτηγάκι της γενικής να φεύγει στο κάθετο δρόμο του σπιτιού μου ...παίρνω στην γενική αλλα δεν (επι μισή ώρα στη αναμονή.Τελικά κατά τις 12.30 χτυπάει η πόρτα και διαμαγιας εμφανίζεται ο currier ). Ηταν με μηχανάκι ,το φορτηγό ήταν άσχετο ,απλα πέρναγε κοντά από το σπίτι μου...)

Η πρώτη εμπειρία από το κινητό είναι θετική...

Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτα παιδιά !!!!!!!!!!!!!!

Εγώ σήμερα που μίλησα μου είπαν ότι πάει για μετά τις 4/11. Επειδή από το site που γενικά sucks δεν υπήρχε δυνατότητα για τιμολόγιο, μου είχαν βάλει απόδειξη. Τους εξήγησα τι έγινε και ότι θέλω τιμολόγιο, με εξυπηρέτησαν, αλλά........ ενδεχομένως να παραλάβω ακόμη αργότερα καθώς μπήκε νέα παραγγελία.....

Εκεί που δεν ήμουν σίγουρος, τώρα έγινα ανυπόμονος..... Ελπίζω να αξίζει ρε μάγκες.....

 

Ναι πραγματικά αξίζει το κινητό είναι σφαίρα...αλλά ακόμα στήνω παρόλο που χρησιμοποίησα το smartswitch...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η έκδοση με 8GB 5G δε φαίνεται να έρχεται Ελλάδα (ή Ευρώπη) - μέχρι στιγμής τουλάχιστον. Δεν πειράζει, μια χαρά είναι και τα 6GB. Αλλιώς LTE version με Exynos.
Link to comment
Share on other sites

...αλλά ακόμα στήνω παρόλο που χρησιμοποίησα το smartswitch...

Δεν ξέρω από τι κινητό προήλθες και σε τι έκδοση ήταν, αλλά μετά το unrappin το στήσιμο είναι η δεύτερη καλύτερη απόλαυση σε ένα κινητό.... :) :) :)

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω από τι κινητό προήλθες και σε τι έκδοσηνα μας ήταν, αλλά μετά το unrappin το στήσιμο είναι η δεύτερη καλύτερη απόλαυση σε ένα κινητό.... :) :) :)

 

Είχα ένα htc 10 μέχρι που πριν 3 μήνες, παρέδωσε πνεύμα.

Για τους 3 τελευταίους μήνες είχα ένα Samsung A8 δανεικό (περίμενα να βγει το s20fe με τον Snapdragon) οπότε είναι το δεύτερο στήσιμο σε διάστημα 3 μηνών...οχι και το καλύτερο μου!

Πάντως το smart switch έκανε αρκετή καλή δουλεία σε σχέση με το Google cloud restore που είχα χρησιμοποιήσει για το Α8 αλλά θέλει ακόμα μέχρι να γίνει τέλειο..

Link to comment
Share on other sites

Γενικες εντυπωσεις κανενας ιδιαιτερα στην καμερα?Σε σχεση με το s20 plus αν ειχε κανενας

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20 FE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...