Jump to content

Samsung Galaxy S20 FE


baggelispr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

550-580 σίγουρα

 

Σε αυτά τα λεφτά θα είναι η καλύτερη αγορά...

Για τις κάμερες δεν ξέρω αν είναι κάτι το ιδιαίτερο,αλλά λογικά θα είναι πάνω από τον μέσο όρο...

Link to comment
Share on other sites

550-580 σίγουρα
Στα 550, με 3 χρόνια υποστήριξη κ με αυτά τα specs το χτυπάω το μοντέλο με 5G καθως πιστεύω πως είναι πολύ καλή περίπτωση.. Η κάμερα είναι ναυαρχίδας τουλάχιστον από αυτά που διάβασα στο kimovil. Αν κάποιος το πάρει ας ανεβάσει καμία φωτο κ να μας κάνει ένα review!

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πράγματι πολύ καλή συσκευή για τα λεφτά της! Μερικά (μικρο)θεματάκια μόνο, αναμενόμενα ίσως λόγω τιμής:

 

- Refresh rate μόνο στα 120Hz; Αν θες πιο κάτω για εξοικονόμηση μπαταρίας δεν παίζει;

- Σε video βλέπω μόνο EIS, όχι OIS. Να δούμε στην πράξη πόσο επηρεάζει το αποτέλεσμα.

- Optical fingerprint sensor vs Ultrasonic που έχει το Ultra π.χ. Πιο secure το Ultrasonic αλλά εντάξει δε θα κολλήσουμε εκεί δεδομένης της τιμής. Αρκεί να είναι γρήγορο κι αξιόπιστο (εκεί μπορεί και να κολλήσουμε).

 

Άντε να δούμε και απόψεις από κατόχους σιγά σιγά.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πράγματι πολύ καλή συσκευή για τα λεφτά της! Μερικά (μικρο)θεματάκια μόνο, αναμενόμενα ίσως λόγω τιμής:

 

- Refresh rate μόνο στα 120Hz; Αν θες πιο κάτω για εξοικονόμηση μπαταρίας δεν παίζει;

- Σε video βλέπω μόνο EIS, όχι OIS. Να δούμε στην πράξη πόσο επηρεάζει το αποτέλεσμα.

- Optical fingerprint sensor vs Ultrasonic που έχει το Ultra π.χ. Πιο secure το Ultrasonic αλλά εντάξει δε θα κολλήσουμε εκεί δεδομένης της τιμής. Αρκεί να είναι γρήγορο κι αξιόπιστο (εκεί μπορεί και να κολλήσουμε).

 

Άντε να δούμε και απόψεις από κατόχους σιγά σιγά.

 

- Ο ρυθμός ανανέωσης έχει επιλογή, 60 Hz ή 120 Hz, άρα αν δε θες πάντα το 120, το κατεβάζεις για να κάνεις οικονομία μπαταρίας. Αν και η 5G έκδοση με τον 865 έτσι κι αλλιώς θα κάνει πολύ καλή διαχείριση των πολύ ικανοποιητικών 4500 mAh.

- Σε review που έχω δει, λένε πιο γρήγορος ο οπτικός απ' τον υπερηχητικό.

 

Κι εγώ το έχω στο μυαλό μου το κινητό, δεδομένης μιας πτώσης τιμής τους επόμενους 2-3 μήνες. Και προσωπικά μου αρέσει πολύ που δεν έχει γυαλί πίσω (είμαι απ' αυτούς τους λίγους που θεωρούν κοροϊδία την αναγόρευση του γυαλιού ως premium υλικού).

Αν το βάλουν καμία Black Friday, σε σωστή έκπτωση όμως (όχι κανένα 50ρικο κάτω), θα πουλήσει καλά θεωρώ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

είμαι απ' αυτούς τους λίγους που θεωρούν κοροϊδία την αναγόρευση του γυαλιού ως premium υλικού.

 

:up::up::yahoo:

(νόμιζα είμαι ο μόνος)

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Καλά για το γυαλί I couldn't care less! Γενικά το κινητό φαίνεται πολύ καλή πρόταση, μόνο τις κάμερές του να δούμε τι λένε (προσωπικά δίνω σημασία). Εντάξει δεν περιμένουμε επιπέδου Ultra αλλά τουλάχιστον πάνω από midrange... Σαν καμιά περσινή/προπέρσινη ναυαρχίδα τουλάχιστον.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερουμε βαση χαρακτηριστικων αν η καμερα του θα ειναι ανταξια πχ με του s10 ή εστω με του s10 lite ? Edited by KOPRINIOTIS
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερουμε βαση χαρακτηριστικων αν η καμερα του θα ειναι ανταξια πχ με του s10 ή εστω με του s10 lite ?

 

Έχει βγει πλήρες review στο gsmarena αν θες να ρίξεις μια ματιά. Το συγκρίνουν με s20 και s20+

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια μαγαζιά στο best price βλέπω και εκδόσεις με 8 GB RAM, και σε 4G με Exynos και σε 5G με Snapdragon. Θα έρθει και σε αυτή τη μορφή στην Ελλάδα;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

8 256 έχουν έρθει με τον exynos. Αναμένω και με τον sd865 θα μιλάμε για την απόλυτη έκδοση. Το Πάσχα θα το βρίσκουμε κάτω από 500 αυτό με τον 865 και το 8 256 θα παίζει στα 600 480 χωρίς το ΦΠΑ. Πάλι δεν είναι πολύ φτηνό αλλά περνουμε κινητό για 5ετια στο νερό.
Link to comment
Share on other sites

8 256 έχουν έρθει με τον exynos. Αναμένω και με τον sd865 θα μιλάμε για την απόλυτη έκδοση. Το Πάσχα θα το βρίσκουμε κάτω από 500 αυτό με τον 865 και το 8 256 θα παίζει στα 600 480 χωρίς το ΦΠΑ. Πάλι δεν είναι πολύ φτηνό αλλά περνουμε κινητό για 5ετια στο νερό.

 

Είδα και μοντέλα με 8GB RAM με 128GB internal. Κι εμένα με ενδιαφέρει πολύ η συσκευή.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Είδα και μοντέλα με 8GB RAM με 128GB internal. Κι εμένα με ενδιαφέρει πολύ η συσκευή.
Ελλάδα? Νομίζω εδώ έχουμε 6 128 8 256 σε exynos και 6 128 σε SD μέχρι στιγμής. Μακάρι να έρθουν και τα 8 256 με SD. Πλαστικό flat οθόνη gorilla glass 3 αδιάβροχο 4500 μπαταρία 120hz πολύ καλό τριπλό camera setup 3 χρόνια αναβάθμισης μετά xda. Δεν θα αργήσει να πέσει η τιμή κάτω από 500. Εξαφανίζει τα πάντα. Και περνει SD που για μένα είναι deal breaker με την 256αρα που έχω. Και το s10 lite ήταν πολύ τίμιο από τα περσινά Samsung με 855.
Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα? Νομίζω εδώ έχουμε 6 128 8 256 σε exynos και 6 128 σε SD μέχρι στιγμής. Μακάρι να έρθουν και τα 8 256 με SD. Πλαστικό flat οθόνη gorilla glass 3 αδιάβροχο 4500 μπαταρία 120hz πολύ καλό τριπλό camera setup 3 χρόνια αναβάθμισης μετά xda. Δεν θα αργήσει να πέσει η τιμή κάτω από 500. Εξαφανίζει τα πάντα. Και περνει SD που για μένα είναι deal breaker με την 256αρα που έχω. Και το s10 lite ήταν πολύ τίμιο από τα περσινά Samsung με 855.

 

Και να μην έρθει επίσημα Ελλάδα το 8/128, από τη στιγμή που είναι ευρωπαϊκό λογικά δε θα υπάρχει θέμα με εγγύηση κλπ.

 

Να, γι' αυτό μιλάω:

https://www.bestprice.gr/item/2156281140/samsung-galaxy-s20-fe-5g-8gb-128gb.html?qid=3pqx8yszMjx_c9133&seq=3&qo=galaxy+s20+fe&from=search

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Και να μην έρθει επίσημα Ελλάδα το 8/128, από τη στιγμή που είναι ευρωπαϊκό λογικά δε θα υπάρχει θέμα με εγγύηση κλπ.

 

Να, γι' αυτό μιλάω:

https://www.bestprice.gr/item/2156281140/samsung-galaxy-s20-fe-5g-8gb-128gb.html?qid=3pqx8yszMjx_c9133&seq=3&qo=galaxy+s20+fe&from=search

Δεν υπάρχει skroutz για αυτό δεν το είδα. Τίμιο και αυτό τα 128 βολεύονται τα 6gb ram είναι λίγα όμως.
Link to comment
Share on other sites

8 256 έχουν έρθει με τον exynos. Αναμένω και με τον sd865 θα μιλάμε για την απόλυτη έκδοση. Το Πάσχα θα το βρίσκουμε κάτω από 500 αυτό με τον 865 και το 8 256 θα παίζει στα 600 480 χωρίς το ΦΠΑ. Πάλι δεν είναι πολύ φτηνό αλλά περνουμε κινητό για 5ετια στο νερό.

 

Για πενταετία δύσκολο,μόνο αν βάζεις custom rom...

Link to comment
Share on other sites

Για πενταετία δύσκολο,μόνο αν βάζεις custom rom...
Ναι πάντα custom εδώ κλείνω σε 5 μήνες 7 χρόνια με το note 3 και φοράει ότι πιο καινούργιο υπάρχει gestures aod ενημερώσεις Σεπτεμβρίου 2020 κτλ. Είναι ένας λόγος που προτιμάω SD έχουν πολύ καλή υποστήριξη στο xda. Το s20 fe 8 256 SD στο 500αρικο δεν θα έχει αντίπαλο.
Link to comment
Share on other sites

Ναι πάντα custom εδώ κλείνω σε 5 μήνες 7 χρόνια με το note 3 και φοράει ότι πιο καινούργιο υπάρχει gestures aod ενημερώσεις Σεπτεμβρίου 2020 κτλ. Είναι ένας λόγος που προτιμάω SD έχουν πολύ καλή υποστήριξη στο xda. Το s20 fe 8 256 SD στο 500αρικο δεν θα έχει αντίπαλο.

 

Με το Note 3 όμως έχεις αφαιρούμενη μπαταρία, που μπορείς να την αλλάξεις εύκολα μόνος σου. Στο S20 FΈ δε θα σου βγάλει πενταετία η ίδια μπαταρία, οπότε θα χρειαστεί να την αλλάξεις, άρα μάλλον ξεχνάς την αδιαβροχοποίηση.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Με το Note 3 όμως έχεις αφαιρούμενη μπαταρία, που μπορείς να την αλλάξεις εύκολα μόνος σου. Στο S20 FΈ δε θα σου βγάλει πενταετία η ίδια μπαταρία, οπότε θα χρειαστεί να την αλλάξεις, άρα μάλλον ξεχνάς την αδιαβροχοποίηση.
Ναι εδώ έχεις δίκιο αλλά αν πάει σε επίσημο service δεν ισχύει κανονικά η αδιαβροχοποιηση μετά την αλλαγή μπαταρίας? Στην 3ετια θα πάει για αλλαγή οι επίσημες 3 χρόνια κρατάνε και οι μαϊμού στα 2 χρόνια.
Link to comment
Share on other sites

Ναι εδώ έχεις δίκιο αλλά αν πάει σε επίσημο service δεν ισχύει κανονικά η αδιαβροχοποιηση μετά την αλλαγή μπαταρίας? Στην 3ετια θα πάει για αλλαγή οι επίσημες 3 χρόνια κρατάνε και οι μαϊμού στα 2 χρόνια.

 

Στο επίσημο σέρβις έχεις κανονικά αδιαβροχοποιηση...

Και εγώ το σκέφτομαι,στα 500€ θα το απόλυτο vfm...θα το πας για αλλαγή λίγο πριν λήξει η εγγύηση,και θα πληρώσεις ένα ποσοστό...Μετά το πέρας της εγγύησης πληρώνεις όλο το ποσό μαζί με την εργασία για αλλαγή μπαταρίας...

Αν συνδυάσεις και αλλαγή οθόνης λίγο πριν λήξει η εγγυβση,σου αλλάζουν και μπαταρία...Αρκεί να σου βάλουν την αλλαγή οθόνης σε εγγύηση...

Συνήθως αυτό συμβαίνει...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Και να μην έρθει επίσημα Ελλάδα το 8/128, από τη στιγμή που είναι ευρωπαϊκό λογικά δε θα υπάρχει θέμα με εγγύηση κλπ.

 

Να, γι' αυτό μιλάω:

https://www.bestprice.gr/item/2156281140/samsung-galaxy-s20-fe-5g-8gb-128gb.html?qid=3pqx8yszMjx_c9133&seq=3&qo=galaxy+s20+fe&from=search

 

Εντωμεταξύ έχει την ίδια τιμή για 6 και 8 GB σε 5G. Τώρα ποιος θα πάρει τα 6 δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Στον Κωτσοβολο εχει το Samsung Galaxy S20 FE 5G στα €545 σε ολα τα χρωματα απο οτι ειδα!!!!

 

https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/219206-samsung-galaxy-s20-fe-5g-128gb-blue

 

Μεχρι το βραδυ στις 9 ειναι!!!

Μεχρι κι εμενα εβαλε σε σκεψεις να αλλαξω το S10 Lite :lol:

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ έχει την ίδια τιμή για 6 και 8 GB σε 5G. Τώρα ποιος θα πάρει τα 6 δεν ξέρω.

Δεν υπάρχει έκδοση 8 128 5g !(ότι θέλουν γράφουν!! )

Κάποια στιγμή θα βγει 8 256 !

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στον Κωτσοβολο εχει το Samsung Galaxy S20 FE 5G στα €545 σε ολα τα χρωματα απο οτι ειδα!!!!

 

https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/219206-samsung-galaxy-s20-fe-5g-128gb-blue

 

Μεχρι το βραδυ στις 9 ειναι!!!

Μεχρι κι εμενα εβαλε σε σκεψεις να αλλαξω το S10 Lite :lol:

Δυστυχώς τέλος

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τέλος

 

Δεν το δειχνει διαθεσιμο πλεον, λεει οτι αναμενεται.

Αλλα μπορεις να κανεις παραγγελια!

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Δεν το δειχνει διαθεσιμο πλεον, λεει οτι αναμενεται.

Αλλα μπορεις να κανεις παραγγελια!

Καλημερα καλη τιμη πραγματικα οποιος προλαβε και το πηρε....γενικα σημερα ο κωτσοβολας θα ξεπουλησει..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20 FE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...