Jump to content

Amazfit T-Rex / T-Rex Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από ένα μήνα χρήσης καταλήγω στα εξής συμπεράσματα :

+

- Το gps του είναι απίστευτο

- Τα notifications του σωστά

- Αν βρεις watchface της αρεσκειας σου το κάνει κουκλί

- Το περιβάλλον του είναι πολύ καλό

- Η εφαρμογή είναι πολύ καλή

 

-

- Ο αναγνώστης παλμών είναι... Ότι να ναι, τουλάχιστον σε walking workout, με αποτέλεσμα να δίνει αναξιοπιστες μετρήσεις στα υπόλοιπα (θερμίδες, pai κτλ)

- Η κίνηση του καρπού δεν ανάβει πάντα την οθόνη (πρέπει να το κάνω 2-3 φορές) δεν το έχω βάλει στο sensitive...

- Ξεκλειδώνει μόνο του στο ντουζ ακόμα και αν το έχω κλειδώσει χειροκινητα.

 

Αυτά τα λίγα, θα επανέλθω σε κάνα μήνα

 

Βάλτο στο sensitive και θα δεις διαφορά

Link to comment
Share on other sites

Βάλτο στο sensitive και θα δεις διαφορά

 

Φοβάμαι ότι θα ανάβει πιο συχνά και θα πίνει την μπαταρία σαν πορτοκαλάδα... :(

 

Πρέπει να τονίσω το εξής:

Είχα την οθόνη να ανάβει για 10" αντί για 5"...

Μετά το firmware update, το επανέφερε στα 5" χωρίς να το πάρω χαμπάρι...

Ευχάριστη έκπληξη είναι ότι είδα την μπαταρία να εκτοξεύεται στα ουράνια!!!

Εκεί που ήμουν στην βδομάδα, τώρα είναι στις 9 ημέρες με 46% μπαταρία και με 2ωρες προπονήσεις με ενεργοποιημένο GPS

* RESPECT *

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το νήμα αυτό είναι νεκρό, ενώ το ρολόι τα σπάει στην κυριολεξία!

Η μπαταρία του είναι θεριό, και ο παλμογράφος του ισάξιος με παλμογράφους στήθους!

Ισως απλά ο κόσμος προτιμάει τα πιο κυριλάτα ρολόγια (και τα επώνυμα, με ότι αυτό συνεπάγεται)

Anyway, καλή υγεία να χουμε! 🙂

Snap 2021-10-13 at 06.48.40.jpg

Screenshot_20211013-061518_Zepp.jpg

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Να ενημερώσω την παρέα, ότι το ούτως ή άλλως εξαιιρετικό ρολόι , εκτοξεύεται στην κυριολεξία , με την εφαρμογή NOTIFY FOR AMAZFIT .Ειναι επί πληρωμη στο Google store , της ταξης των λιγων € , αλλά το ανεβαζει επίπεδο.

Καταρχάς εχει ομορφα watchfaces , τα οποια ομως τα βρισκεις κ αλλού.

Η μεγαλη διαφορα , εχει να κανει στην παραμετροποίση των ειδοποιήσεων.

Μπορεις ανά εφαρμογη (gmail-viber-messenger,etc) να δονειται διαφορετικά , να γίνονται clear τα notifications από το κινητο , κ πολλά - πολλά άλλα..

Δεν λειτουργει αυτόνομα , οπωσδηποτε σε συνεργασία με το Zepp. Αρκει στο Zepp  να εχετε ενεργοποιημενες τις ειδοποιήσεις , όχι ομως συγκεκριμένες εφαρμογες (gmail-viber , etc). Αυτες θα δηλωθουν στο Notify app.

Τέλος πάντων , θελει δουλίτσα κ πειραματισμο , αλλά θα δειτε διαφορά.

Δεν ξερω αν ρουφαει τη μπαταρια , καθως εγω με always on ,κ μεγάλη διαρκεια ενεργης οθονης (10") , βγαζω περί τις 5 ημέρες , κ ειμαι ΟΚ , συγκριτικα με το Frontier s3 που ειχα.

Αυτλα από εμενα , καλημέρα σε όλους!

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, filip001 said:

Να ενημερώσω την παρέα, ότι το ούτως ή άλλως εξαιιρετικό ρολόι , εκτοξεύεται στην κυριολεξία , με την εφαρμογή NOTIFY FOR AMAZFIT .Ειναι επί πληρωμη στο Google store , της ταξης των λιγων € , αλλά το ανεβαζει επίπεδο.

Καταρχάς εχει ομορφα watchfaces , τα οποια ομως τα βρισκεις κ αλλού.

Η μεγαλη διαφορα , εχει να κανει στην παραμετροποίση των ειδοποιήσεων.

Μπορεις ανά εφαρμογη (gmail-viber-messenger,etc) να δονειται διαφορετικά , να γίνονται clear τα notifications από το κινητο , κ πολλά - πολλά άλλα..

Δεν λειτουργει αυτόνομα , οπωσδηποτε σε συνεργασία με το Zepp. Αρκει στο Zepp  να εχετε ενεργοποιημενες τις ειδοποιήσεις , όχι ομως συγκεκριμένες εφαρμογες (gmail-viber , etc). Αυτες θα δηλωθουν στο Notify app.

Τέλος πάντων , θελει δουλίτσα κ πειραματισμο , αλλά θα δειτε διαφορά.

Δεν ξερω αν ρουφαει τη μπαταρια , καθως εγω με always on ,κ μεγάλη διαρκεια ενεργης οθονης (10") , βγαζω περί τις 5 ημέρες , κ ειμαι ΟΚ , συγκριτικα με το Frontier s3 που ειχα.

Αυτλα από εμενα , καλημέρα σε όλους!

 

Αυτή η εφαρμογή δουλεύει και με ολα τα amazfit; 

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, p_k said:

Αυτή η εφαρμογή δουλεύει και με ολα τα amazfit; 

Έτσι λέει, κάποια είναι περισσότερο ή λιγότερο συμβατά 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλημέρα είμαι κάτοχος της συσκευής πάνω από 5 μήνες και είμαι ευχαριστημένος πολύ. Μια ερώτηση έχουν μαζευτεί κάτι σαν άλατα γύρω από το στεφάνι και ανάμεσα από τις βίδες της πρόσοψης, με αποτέλεσμα να βλέπεις το μισό ρολόι να έχεις ασπρίσει. Προσπαθώ να το καθαρίσω κάτω από το νερό ή με μωρομαντηλα, πανακι μικροϊνών, χωρίς αποτέλεσμα. Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα και αν έχει βρει καμία λύση.

On 2/11/2021 at 7:39 ΜΜ, dimi_1982 said:

Οχι, μόνο το pro μετράει οξυγόνο!

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα είμαι κάτοχος της συσκευής πάνω από 5 μήνες και είμαι ευχαριστημένος πολύ. Μια ερώτηση έχουν μαζευτεί κάτι σαν άλατα γύρω από το στεφάνι και ανάμεσα από τις βίδες της πρόσοψης, με αποτέλεσμα να βλέπεις το μισό ρολόι να έχεις ασπρίσει. Προσπαθώ να το καθαρίσω κάτω από το νερό ή με μωρομαντηλα, πανακι μικροϊνών, χωρίς αποτέλεσμα. Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα και αν έχει βρει καμία λύση.
 
Μπαίνεις θάλασσα μαυτο?
Αν ναι πρέπει να το ξεπλένεις με γλυκό νερό κάθε φορά για να μη πιάνει άλατα!

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, player21 said:

Παιδιά καλημέρα είμαι κάτοχος της συσκευής πάνω από 5 μήνες και είμαι ευχαριστημένος πολύ. Μια ερώτηση έχουν μαζευτεί κάτι σαν άλατα γύρω από το στεφάνι και ανάμεσα από τις βίδες της πρόσοψης, με αποτέλεσμα να βλέπεις το μισό ρολόι να έχεις ασπρίσει. Προσπαθώ να το καθαρίσω κάτω από το νερό ή με μωρομαντηλα, πανακι μικροϊνών, χωρίς αποτέλεσμα. Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα και αν έχει βρει καμία λύση.

 

Δοκίμασε να το καθαρίσεις με μια μπατονέτα βουτηγμένη (και στην συννέχεια στυμένη) σε διάλυμα νερού με μαγειρική σόδα...
Η μαγειρική σόδα καθαρίζει τα άλατα, και λέω να το στύψεις μην μπει πουθενά και κάνει καμμιά ζημιά στην συσκευή σου...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όσο καιρό το έχω ενώ έχω δώσει παντού άδειες δεν μου δείχνει ούτε viber gmail!!! 
Μέσα από την εφαρμογή του ρολογιού σου τηλέφωνο θα πας στις ειδοποιήσεις, εφαρμογές, και εκεί θα αρχίσεις να επιλέγεις όλες τις εφαρμογές που θέλεις να βλέπεις ειδοποίηση.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alexakisd said:

Μέσα από την εφαρμογή του ρολογιού σου τηλέφωνο θα πας στις ειδοποιήσεις, εφαρμογές, και εκεί θα αρχίσεις να επιλέγεις όλες τις εφαρμογές που θέλεις να βλέπεις ειδοποίηση.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έχει γίνει αυτό προφανώς, αλλά πάλι δεν ..

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, manousos4 said:

Έχει γίνει αυτό προφανώς, αλλά πάλι δεν ..

Εχμ, άδειες στο Zepp (μέσα απο το λειτουργικό) έχεις δώσει;

και... έχεις απενεργοποιήσει το battery optimization?

1.jpg

2.jpg

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DimitrisAndNiki said:

Εχμ, άδειες στο Zepp (μέσα απο το λειτουργικό) έχεις δώσει;

και... έχεις απενεργοποιήσει το battery optimization?

1.jpg

2.jpg

Όλα αυτά ναι και πάλι δεν γουστάρει 😂

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, manousos4 said:

Όλα αυτά ναι και πάλι δεν γουστάρει 😂

Πλάκα πλάκα... δεν κάνεις uninstall - reinstall της εφαρμογής και ένα factory reset στο ρολόι? 

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, DimitrisAndNiki said:

Πλάκα πλάκα... δεν κάνεις uninstall - reinstall της εφαρμογής και ένα factory reset στο ρολόι? 

Έχουν γίνει όλα αδερφέ ολααα,αλλά είναι μην πω τι είναι για χιαομι😂🤬

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, χτες το αγόρασα και έχω μια απορία. Όπως το έψαχνα στο σημείο που έχει να επιλέξεις προπόνηση λέει από πάνω ότι η διάρκεια μπαταρίας είναι 20 ώρες. Δικαιολογείτε με 100%-99% μπαταρία να λέει 20 ώρες?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Petros_android said:

Καλησπέρα, χτες το αγόρασα και έχω μια απορία. Όπως το έψαχνα στο σημείο που έχει να επιλέξεις προπόνηση λέει από πάνω ότι η διάρκεια μπαταρίας είναι 20 ώρες. Δικαιολογείτε με 100%-99% μπαταρία να λέει 20 ώρες?

Σε ποιό σημείο ακριβώς το λέει; Δεν το έχω πρόσέξει κάπου...
Πάντως δεν θα έπρεπε να ανησυχείς, είναι θεριό σε θέμα μπαταρίας...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
On 26/11/2021 at 2:10 ΠΜ, Petros_android said:

Όπως το έψαχνα στο σημείο που έχει να επιλέξεις προπόνηση λέει από πάνω ότι η διάρκεια μπαταρίας είναι 20 ώρες. Δικαιολογείτε με 100%-99% μπαταρία να λέει 20 ώρες?

Μάλλον κάνει μια εκτίμηση για το πόση ώρα συνεχόμενα μπορεί να κρατήσει η μπαταρία κατά τη διάρκεια προπόνησης όπου όλοι οι αισθητήρες είναι ενεργοί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, athanaso77 said:

Μάλλον κάνει μια εκτίμηση για το πόση ώρα συνεχόμενα μπορεί να κρατήσει η μπαταρία κατά τη διάρκεια προπόνησης όπου όλοι οι αισθητήρες είναι ενεργοί.

Ναι μάλλον γιατί π.χ. όλο το βράδυ που κοιμόμουν με το ζόρι έχασε 1%. 

8 ώρες πριν, DimitrisAndNiki said:

Σε ποιό σημείο ακριβώς το λέει; Δεν το έχω πρόσέξει κάπου...
Πάντως δεν θα έπρεπε να ανησυχείς, είναι θεριό σε θέμα μπαταρίας...

Αν πας με την αφή αριστερά και στο μενού πατήσεις "Προπόνηση" σου βγάζει τις επιλογές και από πάνω λέει "Απομένουν 20 ώρες".

Link to comment
Share on other sites

On 26/11/2021 at 3:03 ΜΜ, Petros_android said:

Ναι μάλλον γιατί π.χ. όλο το βράδυ που κοιμόμουν με το ζόρι έχασε 1%. 

Αν πας με την αφή αριστερά και στο μενού πατήσεις "Προπόνηση" σου βγάζει τις επιλογές και από πάνω λέει "Απομένουν 20 ώρες".

Στο δικό μου για να ενεργοποιηθούν οι ειδοποιήσεις πρεπει να διαλέξω να έχει πρόσβαση ..αλλά μου βγάζει ένα κείμενο που μου λέει αν το δεχτώ μπορεί κάποιαα στοιχεία να μην είναι ασφαλής και έχει ένα κουτάκι σαν τικ ότι το δέχομαι με κάθε συνέπεια ..έχει και σε εσάς το ίδιο ?

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ..έχω αυτό το πρόβλημα πώς μπορώ να το αποφύγω και να μην πατήσω ότι δέχομαι ..αν δε το δεχτώ όμως  δε μπορεί να ενεργοποιηθεί η ενημέρωση στο ρολόι από κάποια εφαρμογή π.χ messenger ..παλιά δε το είχε αυτό ξαφνικά σταμάτησε να έρχονται ειδοποιήσεις εφαρμογών και το έψαξα και μου βγάζει αυτό τώρα ..δυστυχώς αν δε δεχτώ το ρολόι είναι μόνο για καταμετρήσεις ύπνου και άλλα ..( υπάρχει περίπτωση να είναι και κάποια ρύθμιση από το κινητό ?) Ευχαριστώ

Screenshot_2021-11-30-01-27-58-276_com.android.settings.jpg

Screenshot_2021-11-30-01-27-46-866_com.miui.securitycenter.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Amazfit T-Rex / T-Rex Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...