Jump to content

Amazfit T-Rex / T-Rex Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Amazfit T-Rex διαθέτει έγχρωμη οθόνη AMOLED 1.3", με λειτουργία Always-On, GPS μεγάλης ακρίβειας, συμπαγή σχεδιασμό και εξαιρετική αντοχή αλλά και προηγμένο τσιπ χαμηλής κατανάλωσης ενέργειας για ακόμη περισσότερη μπαταρία.

 

Ας μιλήσουμε για αυτό. :)xlarge_20200403120047_xiaomi_amazfit_t_rex_rock_black.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα προχθές και ως κάτοχος αρκετών smartwatches στο παρελθόν αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι έχει πλήρως ελληνικό μενού.

 

Επίσης η τιμή του για αυτά που προσφέρει είναι αρκετά χαμηλή.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Κάνεις δεν το έχει πάρει?? πως και δεν έχει κίνηση το νήμα??

Νέος κάτοχος και εγώ!!

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω εδώ και κάνα μήνα.

Μπαταρία σκυλί, συνδεσιμότητα σε πολύ μεγάλη απόσταση από το τηλέφωνο.

Ως προς το μέγεθος υπολόγισε ρολόι τύπου G-shock

Για τα λεφτά του είναι παααααααρα πολύ καλό

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

1c264b56b752d934c316d79e30374b92.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το εχω απο το περσινο καλοκαιρι που το ειχε βγαλει σε προσφορα η Vodafone. Πολυ καλο σαν συσκευη, πολυ ανθεκτικο, χωρις να εχει παθει μεχρι τωρα καποιο σημαδι ή χτυπημα, χωρις να το προσεχω και πολυ κιολας. Πασχει καπως απο software, οπως τα περισσοτερα smartwatches αυτης της κατηγοριας τιμης (οσα δηλαδη δεν ειναι samsung, garmin, suunto κλπ) μιας και το Zepp το βρισκω βαρυ και δυσχρηστο.

 

Ειναι σιγουρα πιο bulky απο τα υπολοιπα ρολογια, ωστοσο φοριεται χωρις να δειχνει εντελως "γυμναστηριακο" (δειχνει casual, αναλογα και με το watchface που "φοραει").

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν σε δίπλωμα ανάμεσα σε αυτό και το gtr και τελικά επέλεξα το 2ο. Καθαρά εμφανισιακα διάλεξα, καθώς το χρησιμοποιώ για ρολόι και μόνο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα χθες κ εγώ σε αρκετά καλή τιμή στα 89 ευρώ, από ελληνικό κατάστημα. Κάτοχος Amazfit pace πριν. Είναι αρκετά ελαφρύ για το μέγεθος του. Λίγες μετρήσεις που δοκίμασα αρκετά ακριβείς. Ποδηλασία κ λίγο τρέξιμο. Η οθόνη του σε κλειστό χώρο ιδανική. Σε εξωτερικό χώρο αρκετά καλή. Η μέτρηση καρδιακών παλμών είναι κ αυτή αρκετά ακριβής.

Αυτά για αρχή κ βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω πρόβλημα με το ρολόι,έχω ρυθμίσει τα πάντα,αλλά δεν μετράει τα βήματα,καμία βοήθεια κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

Ή δεν το έχεις ενεργοποιήσει από την εφαρμογή ή δεν το έχεις φορέσει σωστά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ή δεν το έχεις ενεργοποιήσει από την εφαρμογή ή δεν το έχεις φορέσει σωστά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όλα ήταν σωστά ρυθμισμένα,το γιατι δεν έλεγε δεν ξέρω, έβαλα και προπόνηση κτλπ και ξεκολησε, ελπίζω μην ξανά χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Γκουγκλαρα χωρίς τύχη, και είπα να ρωτήσω εδώ. Όταν έρχονται ειδοποιήσεις στο ρολόι και τις διαβάζεις η τις σβήνεις γιατί στο κινητό ακόμα διατηρούνται? Υπάρχει τρόπος να γίνει η θα αναβοσβηνει άδικα μέχρι να το δεις?το ανάποδο πάντως γίνεται.. Edited by manousos4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα. Στην ειδοποίηση κλήσεων, μηνυμάτων κ.λ.π., έχει ηχητική ειδοποίηση ή μόνο δόνηση; Και μια δεύτερη ερώτηση. Με ανοιχτό το bluetooth σε t-rex, ασύρματα ακουστικά και κινητό, μπορώ να μιλάω στις κλήσεις του κινητού από τα ακουστικά ή τα μπλοκάρει; Ευχαριστώ. Edited by tolisB
Link to comment
Share on other sites

Γκουγκλαρα χωρίς τύχη, και είπα να ρωτήσω εδώ. Όταν έρχονται ειδοποιήσεις στο ρολόι και τις διαβάζεις η τις σβήνεις γιατί στο κινητό ακόμα διατηρούνται? Υπάρχει τρόπος να γίνει η θα αναβοσβηνει άδικα μέχρι να το δεις?το ανάποδο πάντως γίνεται..
Το ρολόι μόνο "δέχεται" push notifications. Δουλειά του είναι απλά να στα δείξει. Δεν μπορεί να επιθυμεί στα notifications του τηλεφώνου

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα. Στην ειδοποίηση κλήσεων, μηνυμάτων κ.λ.π., έχει ηχητική ειδοποίηση ή μόνο δόνηση; Και μια δεύτερη ερώτηση. Με ανοιχτό το bluetooth σε t-rex, ασύρματα ακουστικά και κινητό, μπορώ να μιλάω στις κλήσεις του κινητού από τα ακουστικά ή τα μπλοκάρει; Ευχαριστώ.
Έχει μόνο δόνηση. Δεν επεμβαίνει καθόλου στην σύνδεση των ακουστικών σου. Λειτουργούν εντελώς ανεξάρτητα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα. Έχω το ρολόι εδώ και 3 ημέρες, αλλά δε μου έρχονται σ' αυτό οι ειδοποιήσεις από viber και email.. πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το ρολόι εδώ και 3 ημέρες, αλλά δε μου έρχονται σ' αυτό οι ειδοποιήσεις από viber και email.. πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση;;

Πρεπει να επιτρεψεις το notification access στη εφαρμογη (Zepp) και μεσω αυτης μετα να ενεργοποιησεις τις εφαρμογες που θελεις να σου στελνουν notifications στο ρολοι. Υπαρχει και μια επιλογη που στελνει ειδοποιησεις μονο οταν ειναι κλειστη η οθονη του κινητου, οποτε ισως σε επηρεαζει και αυτο.

Αν μετα απο αυτα παλι δεν ερχονται ειδοποιησεις στο ρολοι, προσπαθησε αν μπορεις με καποιο τροπο να επιβεβαιωσεις οτι δεν γινεται kill η εφαρμογη απο το android (δηλαδη οτι συνεχιζει να τρεχει στο παρασκηνιο).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μπήκα και εδώ στην παρέα! (με το pro)

Μου ήρθε με 0% μπαταρία και τώρα το φορτίζω και ανυπομονώ να το μπλιμπλικιάσω! :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μικρή απορία περί κατασκευαστικης ποιότητας... Ξεφτιζουν εύκολα τα γράμματα πχ του back,select,down;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μικρή απορία περί κατασκευαστικης ποιότητας... Ξεφτιζουν εύκολα τα γράμματα πχ του back,select,down;

 

Από τα Χριστούγεννα το φοράω 24/7 σε ήλιο νερό θάλασσα παντού. Καμία αλλοίωση απολύτως. Ούτε καν στο λουράκι

Link to comment
Share on other sites

Μικρή απορία περί κατασκευαστικης ποιότητας... Ξεφτιζουν εύκολα τα γράμματα πχ του back,select,down;

 

https://www.aliexpress.com/item/1005001873128919.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4d2llPT2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Επιτέλους με το νέο update βάλανε screen-lock (και πλεον μπορώ να το φοράω και στο ντουζ χωρίς να πατιέται απο το νερό ότι να ναι... ) :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησα και εγώ. Πολύ καλό και πολύ στιβαρό. Αυτό που μου έχει κάνει όντως εντύπωση είναι η μπαταρία του και η καλη του οθινη
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα μήνα χρήσης καταλήγω στα εξής συμπεράσματα :

+

- Το gps του είναι απίστευτο

- Τα notifications του σωστά

- Αν βρεις watchface της αρεσκειας σου το κάνει κουκλί

- Το περιβάλλον του είναι πολύ καλό

- Η εφαρμογή είναι πολύ καλή

 

-

- Ο αναγνώστης παλμών είναι... Ότι να ναι, τουλάχιστον σε walking workout, με αποτέλεσμα να δίνει αναξιοπιστες μετρήσεις στα υπόλοιπα (θερμίδες, pai κτλ)

- Η κίνηση του καρπού δεν ανάβει πάντα την οθόνη (πρέπει να το κάνω 2-3 φορές) δεν το έχω βάλει στο sensitive...

- Ξεκλειδώνει μόνο του στο ντουζ ακόμα και αν το έχω κλειδώσει χειροκινητα.

 

Αυτά τα λίγα, θα επανέλθω σε κάνα μήνα

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Amazfit T-Rex / T-Rex Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...