Jump to content

Sony Xperia 5 II


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο ακριβως επρεπε να εκμευταλλευυομε,την υπαρξη led και με καποιο τροπο να γινεται απο εκει η ειδοποιηση.

Μικρο το κακο αλλα ειμαι ψυχαναγκαστικος με αυτα τα κενα κλπ!

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

 Η 12 ακόμα να έρθει σε εμένα...
Για κάποιο λόγο και εμένα δεν ήρθε ποτέ, έκανα επιδιόρθωση με το companion και το ξανά έστησα από την αρχή

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ήρθε χτές το πρωί. Μετά από 48 ώρες από τους πρώτους. Λογικά κάθε 48 ώρες θα βγαίνει σε διάφορους κωδικούς.
Γενικά ευχαριστημένος, αν και το θέλει το "clean install" για κάτι ψιλό - lag.
Δεν μου αρέσει από το γρήγορο menu όπου έχουν ενώσει το :wifi με τα δεδομένα και τώρα χρειάζεσαι ένα tap παραπάνω για ενεργοποίηση - απενεργοποίηση.
Μπαταρία ίσως είναι νωρίς για συμπεράσματα. Προσωπικά φορτίζω με την πρώτη ευκαιρία. Έχω την εντύπωση ότι η αυτόματη φωτεινότητα είναι λίγο πιο "aggressive" σε σχέση με την 11, αλλά ίσως να είναι ιδέα μου.
Από τη 10 στην 11 πέρασα ΟΤΑ. Είχα ένα bug : όταν έκανα swipe από κάτω προς πάνω δεν μου εμφάνιζε τις προηγούμενες εφαρμογές. Αυτό γινόταν μετά από 4-5 μέρες μετά από restart. Καμιά φορά και λίγο αργότερα. Μέχρις στιγμής φαίνεται εντάξει,αλλά είναι νωρίς.
Από την 10 στην 11 δεν υπήρχαν πολλές διαφορές στο γραφικό κομμάτι. Στην 12 όμως βλέπω και μου αρέσει.


Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk







Link to comment
Share on other sites

Εμένα με δυσκολεύει λίγο το screenshot με το power και το vol down. Προτιμούσα το προηγούμενο

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από ήχο διακρίνετε κάποια βελτίωση σε σχέση με την 11αρα?


Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, AnDas said:

Εμένα με δυσκολεύει λίγο το screenshot με το power και το vol down. Προτιμούσα το προηγούμενο

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και εγώ το ίδιο απλά τώρα συνήθισα με το swipe που βλέπεις όλες τις ανοιχτές εφαρμογές και σου δίνει την δυνατότητα για screenshot

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, r31134 said:

Αυτο ακριβως επρεπε να εκμευταλλευυομε,την υπαρξη led και με καποιο τροπο να γινεται απο εκει η ειδοποιηση.

Μικρο το κακο αλλα ειμαι ψυχαναγκαστικος με αυτα τα κενα κλπ!

 

Νομίζω κάπου είδα ότι βγαίνει αυτό το λαμπάκι... επίσης κάπως είχα εμφανίσει ένα ανθρωπάκι κάτω δεξιά αλλά δεν ξέρω πως κατάφερα και το έβγαλα ...κάτι με δικαιώματα είχε σχέση

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί αλλά για κάποιον λόγο δεν υπάρχει άλλο η επιλογή αντιγραφής/μετακίνηση αρχείων πχ.σε ένα φλασάκι.

Το πρόσεξε κανένας άλλος?έφαγα τα συκωτια μου από χθες αλλά δεν το βρίσκω πουθενά

Link to comment
Share on other sites

Γενικά μετέφερα σε usb φλασάκι με αντιγραφή - επικόλληση τώρα δεν το βρίσκω άλλο σαν επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Με ποια εφαρμογή προσπαθείς να κάνεις αντιγραφή; Δοκίμασε κάποια άλλη να δεις αν κάνει το ίδιο.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ εφαρμογή,σου έδινε απευθείας την επιλογή από τα αρχεία,τώρα το αλλάξανε σε files και δεν υπάρχει η επιλογή πλέον.

Link to comment
Share on other sites

To files χρησιμοποιώ και εδώ σε android 12 είμαι και βάζοντας usb φλασακι έκανα κανονικά αντιγραφή, μέσα από την εφαρμογή files το βλέπεις το φλασάκι;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησα ξανα το facebook και πλεον δεν βλεπω την εφαρμογη facebook services. Ή ενσωματωθηκε ή καταργηθηκε μαλλον.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση στο 12, χάθηκαν τα service tests από το service menu. Έχει μόνο software info. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος? Ήταν χρήσιμο γιατί μπορούσαμε να δούμε την ζωή της μπαταρίας και αρκετά ακόμη. Το αναφέρουν και στο reddit. Δυστυχώς δεν με αφήνει να βάλω σύνδεσμο για κάποιο λόγο.

 

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Με το android 11 σε lockscreen κατεβαινε η κουρτινα και μπορουσαμε να κλεισουμε data,wifi,τοποθεσια. Η λειτουργια πτησης μπορει να ενεργοποιηθει ομως οποτε κρυφτηκε κι αυτη για εξτρα ασφαλεια.

Τωρα πλεον γι αυτες τις ρυθμισεις σου ζηταει pin ή αποτυπωμα. Επιτελους δηλαδη...

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, r31134 said:

Με το android 11 σε lockscreen κατεβαινε η κουρτινα και μπορουσαμε να κλεισουμε data,wifi,τοποθεσια. Η λειτουργια πτησης μπορει να ενεργοποιηθει ομως οποτε κρυφτηκε κι αυτη για εξτρα ασφαλεια.

Τωρα πλεον γι αυτες τις ρυθμισεις σου ζηταει pin ή αποτυπωμα. Επιτελους δηλαδη...

Πως το έκανες αυτό?

Εννοώ με την λειτουργεία πτήσης και τα δεδομένα να ζητάει pin η αποτύπωμα?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, guy_fawkes said:

Πως το έκανες αυτό?

Εννοώ με την λειτουργεία πτήσης και τα δεδομένα να ζητάει pin η αποτύπωμα?

Δεν πειραξα καμια ρυθμιση. Εφοσον η συσκευη ειναι κλειδωμενη σου ζηταει pin για να αλλαξεις την κατασταση του wifi/data και τοποθεσια. Για την πτηση δεν ζηταει οποτε πατωντας το μολυβακι(κι αυτο μονο σε ξεκλειδωτη συσκευη σ αφηνει), την μεταφερεις ωστε να μη φαινεται. Βεβαια στην καθημερινοτητα σου αν την χρησιμοποεις, δεν θα την βρισκεις τοσο αμεσα εκει πανω αλλα εγω προσωπικα ποτε δεν βαζω πτηση.

Αν ειναι ξεκλειδωτη η συσκευη δεν ζηταει τιποτα εννοειται.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...