Jump to content

Sony Xperia 5 II


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, rotsikas said:

Προς το καλύτερο; Εμένα ακόμα τίποτα..

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μου αρέσει αρκετά μπορώ να πω, βέβαια δεν το τα έχω δοκιμάσει ακόμα όλα αλλά απ ότι έχω δει μέχρι τώρα είναι αρκετά ικανοποιημένος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πολυ ομορφο φρεσκαρισμα, απο μενου,γραφικα,μεγεθος γραμματων,κουρτινα γρηγορων ρυθμισεων κλπ. Στο οπτικο κομματι αυτα. Παλι δεν εχουμε total black θεμα και η κατω λευκη μπαρα (χρηση με χειρονομιες) δεν ξεπαστρευτηκε. Μ αρεσει το soft power button αν μπορουσα να δωσω ονομα που το βαλανε στην κουρτινα γρηγορων ρυθμισεων. Και το ιστορικο ειδοποιησεων. 

Μου δινει μια αισθηση πιο smooth ολο το κινητο. Θελει 30-40 λεπτα να ολοκληρωθει το update. 1GB μεγεθος αλλα κατεβαινει γρηγορα.

Το περασα πανω στην 11 μεχρι νεωτερας.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Πώς και δεν την πέρασες καθαρή εσύ??
Το μόνο μείον είναι τα στοιχεία της μπαταρίας και η χρήση της που πλέον δεν δείχνει το σωστό sot από φόρτιση σε φόρτιση

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δουλεύει το wifi calling με το νέο android ή όχι;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, guy_fawkes said:

Πώς και δεν την πέρασες καθαρή εσύ??
Το μόνο μείον είναι τα στοιχεία της μπαταρίας και η χρήση της που πλέον δεν δείχνει το σωστό sot από φόρτιση σε φόρτιση

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Θα κανω επαναφορα με την ησυχια μου γιατι το πιο μπελαλιδικο ειναι να ξανασυνθεθω με τον συναγερμο του αυτοκινητου. 

Ενα κενο δεξια απο το ποσοστο μπαταριας εχει μεινει μου φαινεται. Wifi calling δεν ξερω γιατι ο παροχος μου δεν το υποστηριζει ουτως ή αλλως.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το sot τι θεμα ειναι; Δεν μετραει απο φορτιση σε φορτιση αλλα πληρη; Μερικη; Δεν το καταλαβα ακριβως

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, r31134 said:

Αυτο με το sot τι θεμα ειναι; Δεν μετραει απο φορτιση σε φορτιση αλλα πληρη; Μερικη; Δεν το καταλαβα ακριβως

υποτίθεται οτι μετράει 24ωρο και όχι απο φόρτιση σε φόρτιση ή κάτι τέτοιο!

Κάπου έχει πάρει το μάτι μου οτι η google μπορεί να το αλλάξει αυτό μιας και πολλοί έχουν παραπονεθεί.

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, guy_fawkes said:

υποτίθεται οτι μετράει 24ωρο και όχι απο φόρτιση σε φόρτιση ή κάτι τέτοιο!

Κάπου έχει πάρει το μάτι μου οτι η google μπορεί να το αλλάξει αυτό μιας και πολλοί έχουν παραπονεθεί.

 

αυτο δεν ηταν ετσι παλια και το αλλαξε με android 11? πχ τωρα στα αλλα τηλεφωνα το μετραει απο φορτιση απο ο,τι εχω δει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Nikos_Mpl said:

αυτο δεν ηταν ετσι παλια και το αλλαξε με android 11? πχ τωρα στα αλλα τηλεφωνα το μετραει απο φορτιση απο ο,τι εχω δει

Απο εποχή ΧΖ3 το μέτραγε απο φόρτιση σε φόρτιση, θυμάμαι όταν το έκλεινα και το φόρτιζα, μηδένιζε.

Με android 12 χάλασε και δεν μπορείς να παρακολουθήσεις ούτε καν τα ενεργοβόρα apps

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Το sot μηδενιζε μονο απο 90% φορτισης και επανω οσο θυμαμαι. Θα το δω...

Στην χρηση μπαταριας εχει ποσοστα σε καθε εφαρμογη. Τι ακριβως εννοεις οτι δεν μπορεις να παρακολουθησεις;

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

https://www.androidcentral.com/google-confirms-future-android-12-beta-release-bring-back-screen-on-time

9 minutes ago, r31134 said:

Το sot μηδενιζε μονο απο 90% φορτισης και επανω οσο θυμαμαι. Θα το δω...

Στην χρηση μπαταριας εχει ποσοστα σε καθε εφαρμογη. Τι ακριβως εννοεις οτι δεν μπορεις να παρακολουθησεις;

αν το κινητό το φορτίζεις κάθε ημέρα τότε βολεύει αλλά αν το κινητό το φορτίζεις πέραν του 24ωρου το sot που θα γράψει είναι υπερβολικό καθώς και τα apps.

Δηλαδή μπορείς σε 2 ημέρες λειτουργίας κάποια apps να σου δείχνουν οτι η κατανάλωση τους είναι 19 ώρες (παράδειγμα) αυτό λοιπόν δεν σε κάνει να γνωρίζεις τι ισχύει και τι όχι!

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τις τοσες ωρες μου το κανει αν δεν μηδενισει το sot σε φορτιση αμω του 90% οποτε και συνεχιζει να γραφει καταναλωση απο τοτε που ειχα φορτισει ανω του 90%.

Ενημερωστε χειροκινητα και το συστημα google play απο τις ρυθμισεις ασφαλειας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορεί μήπως κάποιος να μου δώσει οδηγίες για το πως μπορώ να περάσω την νέα έκδοση με καθαρή εγκατάσταση και όχι πάνω στην 11? 

Link to comment
Share on other sites

Ο καλύτερος τρόπος είναι με το xperia companion και επιδιόρθωση λειτουργικού

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, AnDas said:

Ο καλύτερος τρόπος είναι με το xperia companion και επιδιόρθωση λειτουργικού

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Να υποθέσω ότι μπορείς να επιλέξεις ποιο firmware θα εγκαταστήσεις? Ρωτάω διότι δεν το έχω το companion (έχω linux) και απ' ότι είδα είναι συμβατό με windows από 8 και πάνω. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω αφου κανω back up τα αρχεια μου, κανω επαναφορα εργοστασιακων και μετα κανω το update. Καποιες φορες κανω επαναφορα εργοστασιακων και μολις τελειωσει το update, εχοντας τη νεα εκδοση φορεμενη. Μετα ξεκιναει το στησιμο.

Προς το παρον δεν εχω κανει τπτ και φαινεται να κυλαει μια χαρα η συσκευη με την 12.

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι μπορείς να επιλέξεις ποιο firmware θα εγκαταστήσεις? Ρωτάω διότι δεν το έχω το companion (έχω linux) και απ' ότι είδα είναι συμβατό με windows από 8 και πάνω. 
Ψάξε στο support, έχω την εντύπωση ότι κάτι υπάρχει και για linux (τουλάχιστον παλιότερα).
Για firmware βάζει πάντα το τελευταίο που υπάρχει στον server (για το region που είναι το τηλέφωνο σου).
Για αυτό το λόγο όταν καμιά φορά κολλάει το OTA και δεν δείχνει την αναβάθμιση στο τηλέφωνο, πάντα με ένα repair στο companion μπαίνει το τελευταίο firmware

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ταπ πολλες φορες πανω στην εκδοση 12 βγαζει ενα ρολογακι που του γυρνας τους δεικτες  με το δακτυλο. Η αχρηστη πληροφορια της ημερας!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το sot μπορεί να στο βρει ο βοηθός Google για όλες τις ημέρες ξεχωριστά και για κάθε app ξεχωριστά!

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Εκει στο κενο δεξια απο το ποσοστο μπαταριας αναβοσβηνει ενα πρασινο κυκλακι μερικες φορες. Το ειδα οταν ανοιξα καμερα και ακομα 1-2 φορες αλλα δεν θυμαμαι σε τι φαση ηταν.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, r31134 said:

Εκει στο κενο δεξια απο το ποσοστο μπαταριας αναβοσβηνει ενα πρασινο κυκλακι μερικες φορες. Το ειδα οταν ανοιξα καμερα και ακομα 1-2 φορες αλλα δεν θυμαμαι σε τι φαση ηταν.

Λογικά είναι σαν ενημέρωση ότι κάτι είναι ανοιχτό...έτσι το κατάλαβα εγώ

Link to comment
Share on other sites

Εκει στο κενο δεξια απο το ποσοστο μπαταριας αναβοσβηνει ενα πρασινο κυκλακι μερικες φορες. Το ειδα οταν ανοιξα καμερα και ακομα 1-2 φορες αλλα δεν θυμαμαι σε τι φαση ηταν.
Σου δείχνει ποιες εφαρμογές χρησιμοποιούν κάμερα η μικρόφωνο

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, r31134 said:

Κι αφησανε ολοκληρο κενο οι αχρηστοι... Ας το κανανε με το led που εχει η συσκευη. 

ειναι θέμα google όχι συσκευής!

Δεν έχουν όλες οι συσκευές led notification

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...