Jump to content

Sony Xperia 5 II


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το σκεπτικό ποιος νοιάζεται για κατόχους Sony δεν είναι σωστό!

Γιατί έχω εταιρική σύνδεση cosmote, η σύζυγος σύνδεση απλή cosmote για να μην αναφέρω σταθερά και TV.

Θα έπρεπε να το δούνε αλλιώς νομίζω.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φυσικα κ θα επρεπε , θα επρεπε να το ελευθερώσουν .

Αλλα .....αυτοι ειναι οι πάροχοι μας .

 

Ολοι ξερουμε , μακράν χειρότεροι και απο το κράτος σε πολλα θέματα .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα voLTE και vowifi το είχα ανοίξει στο xz1 που ήταν cosmote branded και έχουν μείνει ενεργοποιημένα και παίζουν κανονικά

Για το 5G έβαλα την sim σε ένα πιστοποιημένο redmi, έστειλα το μήνυμα, άνοιξε και τώρα παίζει κανονικά και αυτό

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα voLTE και vowifi το είχα ανοίξει στο xz1 που ήταν cosmote branded και έχουν μείνει ενεργοποιημένα και παίζουν κανονικά

Για το 5G έβαλα την sim σε ένα πιστοποιημένο redmi, έστειλα το μήνυμα, άνοιξε και τώρα παίζει κανονικά και αυτό

Αυτό μου φαίνεται θα κάνω και εγώ ...συσκευή προσπαθώ να βρω

 

Xperia 5ii

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ηταν ενεργοποιημενα στο κομματι wifi calling απο παλια αλλα δεν επαιξε πoτε στο xperia 5 ii. Μονο volte
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι της Sony και όχι της Cosmote. Αν τα άφηνε όλα ελεύθερα η Cosmote και είχατε το οποιοδήποτε πρόβλημα με τις υπηρεσίες την cosmote θα ενοχλούσατε για να το λύσει. Για ποιο λόγο να απασχολεί προσωπικό για την ανικανότητα της Sony. Και άλλες εταιρίες δεν είχαν διαθέσιμες τις υπηρεσίες (oneplus) αλλά μετά από update της oneplus είναι πλέον διαθέσιμες.
Link to comment
Share on other sites

Στα branded XZ3 επαιζε ενω στα υπολοιπα οχι. Φερτε να του περασουμε λογισμικο branded της cosmote μου ελεγαν σε ολους τους Γερμανους που πηγα τοτε επειδη ηταν αγορασμενο απο Κωτσοβολο.

Η συσκευη μας τωρα εδω,σαν ρυθμιση και διακοπτη το εχει.Παλια περιμενες να εμφανιστει αυτο το υπομενου κατοπιν ενεργοποιησης απο τον παροχο και restart.

Πως γινεται να φταιει η sony και ολες οι αλλες εταιριες που δεν εχει στην λιστα της η cosmote?

 

Η υπηρεσια ενεργοποιουνταν στην sim και γι αυτο καποια παιδια ψαχνουν συμβατη συσκευη για να ενεργοποιησουν τη υπηρεσια και μετα να την βαλουν

στην κανονικη συσκευη τους.

Link to comment
Share on other sites

Στα branded XZ3 επαιζε ενω στα υπολοιπα οχι. Φερτε να του περασουμε λογισμικο branded της cosmote μου ελεγαν σε ολους τους Γερμανους που πηγα τοτε επειδη ηταν αγορασμενο απο Κωτσοβολο.

Η συσκευη μας τωρα εδω,σαν ρυθμιση και διακοπτη το εχει.Παλια περιμενες να εμφανιστει αυτο το υπομενου κατοπιν ενεργοποιησης απο τον παροχο και restart.

Πως γινεται να φταιει η sony και ολες οι αλλες εταιριες που δεν εχει στην λιστα της η cosmote?

 

Η υπηρεσια ενεργοποιουνταν στην sim και γι αυτο καποια παιδια ψαχνουν συμβατη συσκευη για να ενεργοποιησουν τη υπηρεσια και μετα να την βαλουν

στην κανονικη συσκευη τους.

 

Να φροντίσει η Sony και οι υπόλοιπες να μπούμε στην λίστα. Σε oneplus δούλευαν οι υπηρεσίες αν τις ενεργοποιούσε ο χρήστης μέσω υπολογιστή από όταν ξεκίνησαν. Αυτό γινόταν όμως με ευθύνη του χρήστη και όχι της cosmote, αν δεν δούλευε κάτι σωστά δεν θα ενόχλουσε την cosmote αφού με δίκη του ευθύνη τις ενεργοποίησε. Πλέον παίζει κανονικά σε oneplus volte/vowifi γιατί το έφτιαξε η oneplus, πολύ πιθανό σε συνεργασία με την Cosmote. Ούτε στα pixel δουλεύουν οι υπηρεσίες και επίσης μπορείς να τις ενεργοποίησης μέσω υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Να φροντίσει η Sony και οι υπόλοιπες να μπούμε στην λίστα. Σε oneplus δούλευαν οι υπηρεσίες αν τις ενεργοποιούσε ο χρήστης μέσω υπολογιστή από όταν ξεκίνησαν. Αυτό γινόταν όμως με ευθύνη του χρήστη και όχι της cosmote, αν δεν δούλευε κάτι σωστά δεν θα ενόχλουσε την cosmote αφού με δίκη του ευθύνη τις ενεργοποίησε. Πλέον παίζει κανονικά σε oneplus volte/vowifi γιατί το έφτιαξε η oneplus, πολύ πιθανό σε συνεργασία με την Cosmote. Ούτε στα pixel δουλεύουν οι υπηρεσίες και επίσης μπορείς να τις ενεργοποίησης μέσω υπολογιστή.

Στο oneplus προσωπικα πηρα τηλεφωνο στην cosmote και παρολο που μου ειπαν οτι η συσκευη μου δεν ηταν στην λιστα τους, τους ζητησα να κανουν ενεργοποιηση της υπηρεσιας στον αριθμο μου.Οπως και εκαναν. Και επαιζε αμεσως το VoWifi

Η διαδικασια μεσω υπολογιστη προυπηρχε και δεν την εκανα ποτε. Εκει λογικο να φταιει ο χρηστης της συσκευης και γι αυτο την απεφυγα.

Link to comment
Share on other sites

Στο oneplus προσωπικα πηρα τηλεφωνο στην cosmote και παρολο που μου ειπαν οτι η συσκευη μου δεν ηταν στην λιστα τους, τους ζητησα να κανουν ενεργοποιηση της υπηρεσιας στον αριθμο μου.Οπως και εκαναν. Και επαιζε αμεσως το VoWifi

Η διαδικασια μεσω υπολογιστη προυπηρχε και δεν την εκανα ποτε. Εκει λογικο να φταιει ο χρηστης της συσκευης και γι αυτο την απεφυγα.

 

Αυτό δεν μπορεί να γίνει και τώρα με τις συσκευές μας?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν μπορεί να γίνει και τώρα με τις συσκευές μας?

 

Η ενεργοποίηση μπορεί να γίνει αλλά δεν αρκεί μόνο αυτό. Παλια και σε oneplus μπορούσες να την ενεργοποιήσεις αλλά αν δεν έκανες τη διαδικασία στο pc δεν έπαιζε.

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα από S10 στο 1333 WIFICALL με τη sim μου και μου απάντησε ότι η υπηρεσία είναι ήδη ενεργοποιημένη. Αλλα μετά όταν βάζω τη sim στο 5 ii τίποτα... :-( Edited by hariskar
Link to comment
Share on other sites

Νεο update 152.5 MB

58.1.A.3.87

 

Ενημερωση ασφαλειας και συστηματος google play σε 1-2-2021

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Νεο update 152.5 MB

 

58.1.A.3.87

 

 

 

Ενημερωση ασφαλειας και συστηματος google play σε 1-2-2021

Ναι έσκασε πρωί πρωί

 

Xperia 5ii

Link to comment
Share on other sites

όσοι λάβατε την νέα έκδοση θα πρέπει να έχετε λάβει και ένα νέο app που ονομάζετε "Εxternal Monitor"

Για να το ενεργοποιήσετε πηγαίνετε Settings, Connectivity, Connectivity preferences, External Monitor.

Για ενημερώστε....:)

 

Σημ:Αυτό ήδη υπάρχει στο 1ii

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα δεν ξέρω γιατί αλλά από τη βαρεμάρα μου μάλλον τράβηξα ένα hard reset χτες το απόγευμα .αφού μου πήρε 2 ώρες στήσιμο , δεν λειτουργεί η εφαρμογή Xiaomi mi home και δεν μπορώ να συνδέσω τις λάμπες στο σαλόνι ...αει σιχτηρ τσαντιστηκα βραδιάτικα χτες πάλι .

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, αγόρασα ένα Xperia 5ii απο εξωτερικό. Πως μπορώ να μάθω για ποιά χώρα είναι κατασκευασμένο? Ο φορτιστής του έχει "Αμερικάνικο" φις οπότε περιορίζει σημαντικά τις χώρες..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, αγόρασα ένα Xperia 5ii απο εξωτερικό. Πως μπορώ να μάθω για ποιά χώρα είναι κατασκευασμένο? Ο φορτιστής του έχει "Αμερικάνικο" φις οπότε περιορίζει σημαντικά τις χώρες..

 

Απο το ΙΜΕΙ

http://www.mobilecellphonerepairing.com/how-to-know-country-of-origin-of-mobile-phone-from-imei-number.html

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

όσοι λάβατε την νέα έκδοση θα πρέπει να έχετε λάβει και ένα νέο app που ονομάζετε "Εxternal Monitor"

Για να το ενεργοποιήσετε πηγαίνετε Settings, Connectivity, Connectivity preferences, External Monitor.

Για ενημερώστε....:)

 

Σημ:Αυτό ήδη υπάρχει στο 1ii

 

Ωραίος ο GUY!

Αλλά μάλλον μόνο για Sony κάμερες πρέπει να είναι αυτό..

του κότσαρα με το USB-C καλώδιο που ειχε μεσα στο κουτί την Fujifilm X-T30 αλλά τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι είναι μόνο με Sony alpha κάμερες.

Δεν είμαι όμως σίγουρος.

το usb-c VIDEO OUT, HDMI VIDEO IN

Έτσι το έκανες?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

όποιος ενδιαφέρεται για αγορά για τα ακουστικά της Sony WF-1000XM3 στείλτε μου pm

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Και να μπει?

Ακόμα δεν υπάρχει δίκτυο να το υποστηρίξει!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia 5 II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...