Jump to content

Sony Xperia 5 II


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Mε την λειτουργια δημιουργικό εφέ - μερικό χρώμα, ξεκινά να βγάζει ασπρόμαυρα εκτός αν αρχίσεις να επιλέγεις περιοχή που θες να χρωματίζεται. Αλλιώς βάζεις κάποια άλλη εφαρμογη
Ευχαριστώ ..κατέβασα βέβαια και άλλη εφαρμογή κάμερας μόνο για αμ

 

Xperia 5ii

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά δεν νομίζω να έγινε και κάτι .

 

Xperia 5ii

 

Όταν δεν έχεις πάρει back up και σε πάει αναγκαστικά σε αναβάθμιση, είναι θέμα. Παρόλα αυτά όλα καλά μέχρι στιγμής

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όλα καλά από το μεσημέρι. Πέρα από τα αισθητικά με το 6 αντί 9 quick settings και το άσχημο power off menu, δεν με χάλασε κάτι άλλο. Όλα τρέχουν απροβληματιστα. Τα αρχεία μου,το set up του nova και τα data του via browser ήταν σωσμενα στην microSD και κάποια chats από viber,kakaotalk όπως επίσης στο cloud οπότε με ένα απλό log in στο google account και σχεδόν έτοιμος. Τώρα θα του δώσω μερικές μέρες να "κάτσει" το update για να δω πιο αξιόπιστα δείγμα μπαταρίας,διαχείρισης κλπ. Μου φαίνεται ένα κουτάκι καλύτερο το σήμα στο σπίτι μέσα αλλά μπορεί να φταίει και ο πάροχος καμιά φορά. Αυτή η σιχαμερή κάτω λευκή μπάρα,στο κέντρο θα ήθελα να μη την βλέπω ποτέ και πουθενά αλλά τελικά θα την φάμε στη μάπα για πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η σιχαμερή κάτω λευκή μπάρα,στο κέντρο θα ήθελα να μη την βλέπω ποτέ και πουθενά αλλά τελικά θα την φάμε στη μάπα για πάντα.

 

Βάλε dark theme να γίνει μαύρη :-))

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όλα καλά από το μεσημέρι. Πέρα από τα αισθητικά με το 6 αντί 9 quick settings και το άσχημο power off menu, δεν με χάλασε κάτι άλλο. Όλα τρέχουν απροβληματιστα.

Θέμα με το ambient display και τα notification icons του που δε φαίνονται για ορισμένες εφαρμογές δεν έχεις; Το διορθώσαν;

Link to comment
Share on other sites

Βάλε dark theme να γίνει μαύρη :-))
Μπα άσπρη μένει. Εσύ την έκανες μαύρη έτσι ??

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέμα με το ambient display και τα notification icons του που δε φαίνονται για ορισμένες εφαρμογές δεν έχεις; Το διορθώσαν;

Δεν την χρησιμοποιουσα πριν ουτε τωρα αλλα θα την δοκιμασω να ελενξω.

Το dark theme δεν εξαφανιζει την κατω μπαρα οταν εχεις ενεργα τα gestures

Link to comment
Share on other sites

Μπα άσπρη μένει. Εσύ την έκανες μαύρη έτσι ??

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

 

Αν μιλάμε για την μπάρα που έχει τα πίσω, home και ακόμα ένα, με dark theme μόνο στο LinkedIn είναι άσπρη νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Θέμα με το ambient display και τα notification icons του που δε φαίνονται για ορισμένες εφαρμογές δεν έχεις; Το διορθώσαν;

Σε ποιες εφαρμογες το παρατηρησες;

Link to comment
Share on other sites

H άσπρη μπάρα στα gestures δεν φεύγει και δεν αλλάζει χρωμα.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Στα reminders του Google calendar και στα notifications του hangouts ειναι 2 που μου ερχονται γρηγορα..

 

Google calendar,yahoo mail,kakaotalk,viber,sms μου τα εμφανιζει στην ambient οσο τεσταρα πριν λιγο.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα sms,gmail,reminder calendar & reminder keep notes,viber, instagram όλα μου τα εμφανιζει κανονικά!

Αυτό που δεν μου αρέσει και δεν θυμάμαι αν το είχα και με το android 10 είναι όταν πάς στην οθόνη με όλα τα apps και σκρολάρεις προς τα κάτω...δεξιά εμφανιζει μια μπάρα κάθετη που δείχνει πόσο κάτω πάς....δεν ξέρω αν το εξηγώ σωστα...

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Google calendar,yahoo mail,kakaotalk,viber,sms μου τα εμφανιζει στην ambient οσο τεσταρα πριν λιγο.

Καλο αυτο, μακαρι να το διορθωσαν γιατι τωρα απλα αναβει η οθονη χωρις να δειχνει το εικονιδιο του notification στο ambient display.

Link to comment
Share on other sites

Tο στιγμιοτυπο οθονης που πηγε και κατω απο τις προσφατες εφαρμογες ενω η διαγραφη ολων παραμενει τερμα αριστερα, συνεχιζουν να μην εξυπηρετουν...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω γιατί θα σκάσω, στη μπάρα με τις ρυθμίσεις, το εικονίδιο του nfc μου είναι μόνιμα γκρι, σαν να είναι απενεργοποιημένο. Αν πατήσω απλά πάνω του δεν κάνει τίποτα. Αν πατήσω παρατεταμένα μου ανήγει τις ρυθμίσεις το nfc όπου βλέπω αν είναι ενεργό ή όχι και το αλλάζω ανάλογα. Δεν το γλιτώνω την επαναφορά ε;;;;
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα δεν υπαρχει καν εικονιδιο nfc στις γρηγορες ρυθμισεις. Αν πατησεις το μολυβακι και το βγαλεις απο εκει,μετα μπορεις να το επαναφερεις; Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε εμένα υπάρχει το nfc.

Το δε στιγμιότυπο οθόνης στο κάτω μέρος είναι πολύ ενοχλητικό.

 

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by rotsikas
Link to comment
Share on other sites

Καλά πάμε, το έβγαλα το nfc και όταν πήγα να το ξαναβάλω απλά εξαφανίστηκε. Πουθενά εικονίδιο. Δεν τη γλυτώνουμε την επαναφορά μου φαίνεται.

Οι υπόλοιποι φαντάζομαι ότι έχετε κανονικά λειτουργικό εικονίδιο nfc, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν υπάρχει καν εικονίδιο NFC. Μάλλον στην 11 δεν υπάρχει το εικονίδιο αυτό πια, μία και έκανα επαναφορά και έστησαν το κινητό από την αρχή,

 

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά πάμε, το έβγαλα το nfc και όταν πήγα να το ξαναβάλω απλά εξαφανίστηκε. Πουθενά εικονίδιο. Δεν τη γλυτώνουμε την επαναφορά μου φαίνεται.

Οι υπόλοιποι φαντάζομαι ότι έχετε κανονικά λειτουργικό εικονίδιο nfc, σωστά;

 

Προφανως γι αυτο δε λειτουργουσε και ηταν γκρι μονιμως. H 11αρα δεν το εξαφανισε απο μονη της και μολις το εκανες χειροκινητα,δεν ξαναεμφανιστηκε. Κι εγω με καθαρη εγκατασταση που λεμε,δεν το εχω το κουμπι αυτο. Οπως και ακομα δυο παιδια που γραψανε αποψε.

Λιγο καμια αδεια ή ειδοποιηση να αλλαξει απο 10 σε 11 κλπ και μπουρδουκλωνεται το συμπαν...κι αρχιζουν οι παρενεργειες.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Εμένα εικονίδιο nfc δεν υπήρχε απ όταν αγόρασα το κινητό παιδιά αχαχαχαχ.

Πάντως πριν που ξύπνησα το κινητό είχε κάνει ένα reboot μέσα στη νύχτα χωρίς λόγο προφανώς.

Να δούμε πως θα συνεχίσει.

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει nfc στην κουρτίνα πράγματι!

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινά η δεύτερη μέρα όλα ρολόι για να δω αυτονομία ...το φόρτισα πληρώ πριν 19 ώρες και έχω 50 τώρα με 4 ώρες οθόνη ...υποσχόμενο φαίνεται

 

Xperia 5ii

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia 5 II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...