Jump to content

Sony Xperia 5 II


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλορίζικο

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το χτύπησα έτσι για την αλλαγή, αν και δεν ξέρω αν θα μπορέσω να προσαρμοστω σε τόσο μακροστενη οθόνη.

Θα δείξει. Όταν το παραλάβω εάν έχω απορίες θα επανέλθω.

Πρώτη φορά μετά από πολλά χρόνια τόση κινητικότητα σε τοπικ σονυ με τόσα γνωστά μέλη.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έστησα όλα οκ για να δούμε

Όταν πατάς κάτω το τετράγωνο και βγαίνουν όλες οι εφαρμογές δεν μου έχει κάτι να τις καθαρίζω όλες παρά μια μια να τις διώχνω ...γιατί ?

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

Edited by bujinkan
Link to comment
Share on other sites

Το έστησα όλα οκ για να δούμε

Όταν πατάς κάτω το τετράγωνο και βγαίνουν όλες οι εφαρμογές δεν μου έχει κάτι να τις καθαρίζω όλες παρά μια μια να τις διώχνω ...γιατί ?

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

Μήπως έχει τέρμα αριστερά, clear all;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τερμα αριστερα εχει επιλογη για διαγραφη ολων.

 

Η μονη θηκη που βρηκα αμεσα διαθεσιμη στην Ελλαδα και μολις την δοκιμασα. TPU-σιλικονη.Ποιοτητα ακριβως οπως οι διαφανες απλα εχει ματ πλατη. Οι εγκοπες ειναι ακριβεστατες, δεν εχει χειλος για το camera module ωστοσο αυτο ειναι ενα κλικ πιο μεσα. Προσωρινη λυση μεχρι να βαλω το carbon skin.

Ακομη και με θηκη, επιτελους ειναι κινητο...και οχι πλακακι

 

IMG-20201201-210236.jpg

 

IMG-20201201-212832.jpg

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Τερμα αριστερα εχει επολογη για διαγραφη ολων.

 

 

 

Η μονη θηκη που βρηκα αμεσα διαθεσιμη στην Ελλαδα και μολις την δοκιμασα. TPU-σιλικονη.Ποιοτητα ακριβως οπως οι διαφανες απλα εχει ματ πλατη. Οι εγκοπες ειναι ακριβεστατες, δεν εχει χειλος για το camera module ωστοσο αυτο ειναι ενα κλικ πιο μεσα. Προσωρινη λυση μεχρι να βαλω το carbon skin.

 

Ακομη και με θηκη, επιτελους ειναι κινητο...και οχι πλακακι

 

 

 

IMG-20201201-210236.jpg

 

 

 

IMG-20201201-212832.jpg

Έχει και το Microcenter

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως έχει τέρμα αριστερά, clear all;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Σωστά πρέπει λοιπόν να κάμω σκρολ τις εφαρμογές προς τα δεξιά για να φανεί ευχαριστώ

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου την εβγαζε σε τοσες αναζητησεις.Ειχα παρομοια στο ΧΖ3.Kαλη.

 

Τζαμακι ή μεμβρανη αμεσα,νρηκε κανεις?

Απ εξω θα αργησουν παρα πολυ με αυτη την κατασταση

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα και 2 θηκουλες από Αγγλία για να δούμε

Τζαμί δεν βάζω κοιτάω να αγοράζω θήκες πλάτης που από μπροστά είναι υπερυψωμένες ώστε αν πέσει με την οθόνη να μην ακουμπήσει η οθόνη

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εξω εχει τα παντα...Εδω ακομα τπτ.

Κι εγω τα τζαμια δεν τα συμπαθω εκτος αν ειναι full glue και με μαυρο περιγραμμα.

Αλλα ουτε σκετο γιατι θα γινουν γρατζουνιες.Οποτε μια μεμβρανη εστω.

Θηκες ναι αλλα να ειναι αρκετα πιο ψηλο το χειλος και οχι οριακο γιατι παλι δεν σωζει.

Υπομονη να δουμε ποτε θα μας ερθουν απ εξω..

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι έχεις παιδιά καί σκυλί,θα το ευχαριστηθείς, είναι η μόνη συσκευή (1ii &5ii) που μπορεί να τραβήξει τέτοιες λήψεις.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου την εβγαζε σε τοσες αναζητησεις.Ειχα παρομοια στο ΧΖ3.Kαλη.

 

Τζαμακι ή μεμβρανη αμεσα,νρηκε κανεις?

Απ εξω θα αργησουν παρα πολυ με αυτη την κατασταση

Ψάχνοντας στο skroutz σήμερα μου εμφάνισε ένα τζάμι mocolo. Ρίξε μια ματιά αν σου κάνει. Εγώ αυτά τα full cover τα φοβάμαι μην τα πετάει η θήκη.

 

https://www.mythiki.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=40895&virtuemart_category_id=1630&skr_prm=WyIzZTU5NmY4ZS02YjU0LTQ2ZmUtYmMwNy0zMTRiYjE4MDgwODYiLDE2MDY5MDA3OTAyOTEseyJhcHBfdHlwZSI6Im5hdGl2ZSIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το χτυπησα μολις. 1000 ευχαριστω. Καθε μερα θα αυξανονται τα αξεσουαρ στα ελληνικα μαγαζια!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχετε Θεμα με το σήμα ? Στο σπίτι που είχα φουλ σήμα 5 μπάρες με όλα μου τα τηλ με το Σόνυ έχω 1 με 2 ..και στο xda που είδα πολύς κόσμος παραπονιέται

 

Xperia 5ii

Link to comment
Share on other sites

Με βαση το xz1 ναι! Απλά αδύναμο ..... πολύ .

Και wifi κ δεδομένα .

 

Το ιδιο κ στο z5c που ειχα , και μαλλον βλέπω συνεχίζει την παράδοση .

 

Πχ δίπλα σε htc u ultra συναδέλφου εχω φθασει να λεω ότι κρατάς κινητό για καταφύγιο !!!

 

Μπαρες φουλ και παντού πάντα .

 

Ευτυχώς που είμαι Αθήνα κ αν και ρδελο και αυτή δεν είναι επαρχία ας πουμε κανενα χωριό .

Link to comment
Share on other sites

Για το 5ii πολλοί παραπονιούνται.

Ελπίζω να λυθεί σε κάποιο update όπως λύθηκε με τό 1ii

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει κρατήσει τα WF 1000xm3 του έχουν διαμαρτυρηθεί οι συνομιλητές για την ποιότητα των κλήσεων? Μου λένε ότι ακούνε όλους του θορύβους τριγύρω....από μηχανάκια ως και κάποιον που θα περναι και θα μιλάει.... υπάρχει κάποια ρύθμιση ή έτσι είναι η κατασκευή τους.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει κρατήσει τα WF 1000xm3 του έχουν διαμαρτυρηθεί οι συνομιλητές για την ποιότητα των κλήσεων? Μου λένε ότι ακούνε όλους του θορύβους τριγύρω....από μηχανάκια ως και κάποιον που θα περναι και θα μιλάει.... υπάρχει κάποια ρύθμιση ή έτσι είναι η κατασκευή τους.

 

Εγώ είχα πολλά θέματα. Με τα buds αντίστοιχα κανένα. Μιλάω στο θέμα κλήσεων, μουσική δεν ακούω. Απλά τραγική υλοποίηση για κλήσεις

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για το 5ii πολλοί παραπονιούνται.

Ελπίζω να λυθεί σε κάποιο update όπως λύθηκε με τό 1ii

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είχε το ίδιο θέμα και το 1 και λύθηκε με update ? Άρα είναι θέμα software

 

Xperia 5ii

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα πολλά θέματα. Με τα buds αντίστοιχα κανένα. Μιλάω στο θέμα κλήσεων, μουσική δεν ακούω. Απλά τραγική υλοποίηση για κλήσεις
Ευτυχώς πού μιλάς για τον εαυτό σου

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάποιος που έχει κρατήσει τα WF 1000xm3 του έχουν διαμαρτυρηθεί οι συνομιλητές για την ποιότητα των κλήσεων? Μου λένε ότι ακούνε όλους του θορύβους τριγύρω....από μηχανάκια ως και κάποιον που θα περναι και θα μιλάει.... υπάρχει κάποια ρύθμιση ή έτσι είναι η κατασκευή τους.
Το θέμα είναι να σε ακούνε καθαρά.

Το τι ακούν κι άλλους θορύβους δεν σημαίνει κάτι.

Καθαρά και χωρίς διακοπές είναι το θέμα.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αλλά να ίσως τελικά να είναι ενοχλητικό για τους άλλους, και από την στιγμή που μου διαμαρτύρονται αρκετοί ίσως όντως να είναι σπαστικό....μου λένε ότι ναι σε ακούμε αλλά έχει πολύ φασαρία....
Link to comment
Share on other sites

To noise cancelling πού είναι κορυφαίο από οποιαδήποτε άλλη συσκευή είναι για εσένα πού ακούς.

Ποια Bluetooth χρησιμοποιούσες πρίν?

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia 5 II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...