Jump to content

Sony Xperia 5 II


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και καιρό έχω σταματήσει τις μεμβράνες και τα τζάμια στα κινητά και ουδέποτε είχα το παραμικρό πρόβλημα με γρατζουνιές, αραχνιές και οτιδήποτε.

Βεβαίως βάζω πάντοτε θήκη πλάτης και κατά προτίμηση Spigen, που είναι η αγαπημένη μου εταιρεία.

Όλα αυτά βέβαια δεν αποτελούν προτροπή προς άλλους φίλους του τι θα κάνουν, αλλά δικές μου απόψεις και να τονίσω ότι προσέχω σε υπέρμετρο βαθμό τα κινητά μου.

Δεν τα βάζω ποτέ σε τσέπες ή άλλα μέρη μαζί με άλλα αιχμηρά αντικείμενα και όταν δεν τα δουλεύω βρίσκονται πάντοτε μέσα σε τσαντάκι, σε ξεχωριστή θήκη.

Μέσα εκεί δηλαδή στη θήκη που υπάρχει το κινητό δεν υπάρχει τίποτε, μα τίποτε άλλο. Εφαρμόζοντας ολα αυτά δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα και χαίρομαι την οθόνη στο έπακρο.

Εξάλλου τα περισσότερα κινητά σήμερα έχουν Gorilla Glass ή τύπου Gorilla Glass οθόνες, οπότε με τον τρόπο που τα χρησιμοποιώ εγώ, θεωρώ ότι δεν έχω κανένα θέμα.

 

Για να το θέσουμε κομψά. Η χρήση του κινητού σου σε αγχώνει. Για κάποιον που θέλει να είναι πιο ελεύθερος προτείνω μεμβράνες της Copter. Καμία επίπτωση σε φωτεινότητα, αίσθηση γυαλιού, δεν κιτρινίζουν, επανατοποθετούνται, πλένονται. Από το επίσημο website παρέχουν δωρεάν αποστολή.

 

Έχω δοκιμάσει τα πάντα. Και πάντα καταλήγω στην Copter.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το 4g της συσκευής είναι τραγικό, ελπίζω να είναι θέμα software και όχι hardware (δεν ξέρω και πως να το τσεκαρω αυτό). Σε σημεία που το essential πιάνει 2-3 μπάρες, το Xperia πιάνει 1-2 και έχει τη μισή ταχύτητα. Απογοήτευση

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι προχθές το είχε 699 στο site της sony. Χθες το ανέβασε 919 και σήμερα το έχει black friday 699! Έπικ! :lol:

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι προχθές το είχε 699 στο site της sony. Χθες το ανέβασε 919 και σήμερα το έχει black friday 699! Έπικ! :lol:

 

Μην ανησυχείς έχουμε να δούμε πολλά τέτοια την βδομάδα που έρχεται...

Εγώ κοιτάω τρία πράγματα,και περιμένω να δω την άλλη Παρασκευή σε τι τιμή θα τα έχουν...

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο site αναφερόμαστε;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

919€ ήταν εδώ και κάποιες βδομάδες και στον Κωτσόβολο και στη Sony. Το παρακολουθούσα.

Πάντως όπως και να χει είναι γενναία έκπτωση, αλλά λόγω της ήδη υψηλής αρχικής τιμής, δεν είναι και ό,τι πιο δελεαστικό υπάρχει.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η προσφορά του Κωτσόβολου μαζί με τα ακουστικά δώρο ήταν η καλύτερη που θα μπορούσαμε να περιμένουμε
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχει ο κοτσοβολος ακόμα δώρο ακουστικά?

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχει ο κοτσοβολος ακόμα δώρο ακουστικά?

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"Ήταν η καλύτερη"

Link to comment
Share on other sites

"Ήταν η καλύτερη"

ααα συγγνώμη! Την είχαν την προσφορά και τα καταστήματα της SONY τότε

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι εννοείται ότι την είχαν,την έβαλαν μετά σαν price match απλά εμένα με βολεψαν και η άτοκες δόσεις πάρα πολύ που δεν είχε το Sony center
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και η θήκη η μαύρη της Spigen, εντάξει δεν υπάρχει λέμε, απιστευτη ποιοτητα θήκης, φοβερό κράτημα και αίσθηση στο χέρι.

Εχει κανείς VoLTE ή WiFI calling?

Στο P30 είχα με την ίδια κάρτα σίμ (Vodafone) με το 5ιι δεν το έχω..

το βλέπεις εύκολα με το Service menu *#*#4636#*#*

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Μάλλον την πρώτη πήρε ο φίλος.

Έχω και τις δύο,η crystal είναι λίγο πιο λεπτή αλλά πολύ καλή και ποιοτική.

Η μαύρη είναι λίγο πιο rugged όπως το λέει και το όνομα της αλλά έχει μια πολύ ποιοτική υφή.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Τις παραγγέλνουμε από το spigen.com, Amazon, ebay κλπ;

 

Εγώ από Amazon.de τις παρήγγειλα γιατί ήταν αρκετά πιο φθηνές εκεί

Link to comment
Share on other sites

919€ ήταν εδώ και κάποιες βδομάδες και στον Κωτσόβολο και στη Sony. Το παρακολουθούσα.

Πάντως όπως και να χει είναι γενναία έκπτωση, αλλά λόγω της ήδη υψηλής αρχικής τιμής, δεν είναι και ό,τι πιο δελεαστικό υπάρχει.

 

Το είχε 919 με όφελος 220 στο καλάθι, δηλαδή 699 εδώ και κάποιες εβδομάδες, οπότε περίμενα κάτι καλύτερο από το να το πάει 919 για μια ημέρα πριν ξεκινήσουν οι προσφορές του black friday και μετά να το ρίξει στα ίδια. Είναι ωραία συσκευή αλλά δεν της φέρεται καλά :worry:

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Ε πόσο να πέσει πια?

Καλά είναι

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα friends.

Μπηκε η παραγγελια στον Κωτσοβολο μολις πριν λιγο σε μαυρο χρωμα. Με μπολικες ατοκες.

Χτυπησα και μια υδροτζελ μεμβρανη για εμπρος απο ΕΒΑΥ και ενα skin απο extreme skins (carbon πλατη και ματ διαφανη στους φακους).

Τελικα σαν τη Sony δεν εχει.

Συντομα,πιθανων θα μπει αγγελια το oneplus 7 pro.

Καλημερα.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε Δημήτρη!!

Καλώς να μας έρθεις πάλι!!

Αν καί κάτοχος του μεγαλύτερου αδελφού νομίζω θα μιλάμε πάλι.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Εννοειται θα τα λεμε . Η συσκευη συγκεντρωνει τα περισσοτερα χαρακτηριστικα κοντα στα γουστα μου (πλατος,αποτυπωμα στον πλαι,ρεαλιστικα χρωματα καμερας,βαρος,απουσια notch με τρυπες κλπ εμπρος,τουλαχιστον 4000 μπαταρια,memory card slot,snapdragon,120HZ-καλο εμαθα με τα 90ΗΖ οποτε κακοφαινεται οτιδηποτε κατω απο αυτα).

Γλυκοκοιταξα λιγο το iphone 12 / 12mini ενω περασα ενα διμηνο με huawei p30 και γυρισα ξανα στο oneplus αλλα εξακολουθει να παραμενει δυσχρηστο στην καθημερινοτητα λογω ογκου-βαρους.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει εσύ είσαι και γνώστης τών UI της SONY καί δεν θα σού κακοφανει κάτι.

 

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia 5 II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...