Jump to content

Sony Xperia 5 II


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγγνώμη για το ολίγον offtopic, αλλά ωραιότατη θήκη βάζουν κ στα LG. πχ G8 :)

Κατά τα άλλα όμως, ναι έχεις δίκιο για τους υπόλοιπους

 

βασικα ειναι τραγικη η θηκη καθως ειναι θεοχοντρη, αλλα ναι το παιρνεις με προστασια. Παρολα αυτα οταν παραγγελνεις ενα κινητο καλο ειναι να παρεις και θηκη μαζι, εστω μια προσωρινη. εγω το ειχα χωρις θηκη τις πρωτες μερες και δεν το επαιρνα εξω για αυτο το λογο. μολις ηρθαν το εβγαλα. Δεν γινεται να μας φταιει η σονυ και η καθε σονυ για τετοια πραγματα. εδω δεν εχει ακουστικα μεσα, στη θηκη κολλατε?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όλα καλά αυτά που λέτε και τα δέχομαι. Δεν είναι υποχρεωμένη η εταιρεία να έχει θήκη στη συσκευασία.

Η Sony hellas ή όπως λέγεται δεν θα έπρεπε να έχει μεριμνήσει ώστε οι πελάτες της να βρίσκουν μια θήκη στην Ελλάδα; Όσον αφορά το θέμα της προστασίας οθόνης το αφήνω έξω, γιατί εκεί είναι πονεμένη ιστορία.

Η μαμά sony δεν θα έπρεπε να έχει μεριμνήσει (εμπορικές συμφωνίες) με κατασκευαστές αξεσουάρ, ώστε οι πελάτες της να τα βρίσκουν με περισσότερη ευκολία;

Ή φταίει ο φίλος που πήρε το προϊόν με το που κυκλοφόρησε;

Ούτε είναι λογική, περίμενε 15-30 μέρες να έρθουν τα αξεσουάρ και μετά χρησιμοποίησε το τηλέφωνο σου.

Με λίγα λόγια εγώ σαν πελάτης δεν απαιτώ θήκες δώρο στη συσκευασία. Απαιτώ όμως, όταν σκάω 600-900 ευρώ να βρίσκω και τα αντίστοιχα αξεσουάρ. Όπως τα βρίσκω σε άλλες εταιρείες.

 

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι λέμε τώρα?

Η ίδια η εταιρία είχε μεριμνήσει να στείλει original case στα sony center.

Αν αυτή κοστίζει 35€ και δεν την προτίμησε κάποιος δεν φταίει η SONY.

Εγω προσωπικά για το 1ii αυτή πήρα.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά αυτά που λέτε και τα δέχομαι. Δεν είναι υποχρεωμένη η εταιρεία να έχει θήκη στη συσκευασία.

Η Sony hellas ή όπως λέγεται δεν θα έπρεπε να έχει μεριμνήσει ώστε οι πελάτες της να βρίσκουν μια θήκη στην Ελλάδα; Όσον αφορά το θέμα της προστασίας οθόνης το αφήνω έξω, γιατί εκεί είναι πονεμένη ιστορία.

Η μαμά sony δεν θα έπρεπε να έχει μεριμνήσει (εμπορικές συμφωνίες) με κατασκευαστές αξεσουάρ, ώστε οι πελάτες της να τα βρίσκουν με περισσότερη ευκολία;

Ή φταίει ο φίλος που πήρε το προϊόν με το που κυκλοφόρησε;

Ούτε είναι λογική, περίμενε 15-30 μέρες να έρθουν τα αξεσουάρ και μετά χρησιμοποίησε το τηλέφωνο σου.

Με λίγα λόγια εγώ σαν πελάτης δεν απαιτώ θήκες δώρο στη συσκευασία. Απαιτώ όμως, όταν σκάω 600-900 ευρώ να βρίσκω και τα αντίστοιχα αξεσουάρ. Όπως τα βρίσκω σε άλλες εταιρείες.

 

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπάρχει η επίσημη αλλά κάνει 35 ευρώ. Το ότι δεν υπάρχει ποικιλία στα μαγαζιά είναι άλλο θέμα και είναι ένας λόγος που πολλοί δεν παίρνουν σονυ, LG κτλ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά όταν τα σκας για μια συσκευή ανεξαρτήτου μάρκας πάνω απο 1000€ και λιγότερα τότε είναι απορίας άξιο ότι τσιγκουνεύεσαι τα 35€ για την θήκη.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η επίσημη αλλά κάνει 35 ευρώ. Το ότι δεν υπάρχει ποικιλία στα μαγαζιά είναι άλλο θέμα και είναι ένας λόγος που πολλοί δεν παίρνουν σονυ, LG κτλ

 

Νομίζω ότι ο βασικός λόγος που δεν υπάρχουν θήκες από άλλους κατασκευαστές, τουλάχιστον στο βαθμό που υπάρχουν για τις άλλες εταιρίες, είναι ότι δεν πουλάνε στις ίδιες ποσότητες όπως παλιά και πιθανών δεν τους συμφέρει να επενδύσουν.

Link to comment
Share on other sites

Η official ακόμα και σήμερα δεν είναι διαθέσιμη παιδιά. Τον Οκτώβριο όταν είχα πάει να παραλάβω το κινητό στο sony center, μου είχαν πει πως την περίμεναν τις πρώτες μέρες του Νοεμβρίου. Σήμερα στο σάιτ δεν είναι διαθέσιμη.

@Bruno έχεις δίκιο σε αυτά που γράφεις. Το τηλέφωνο έχει κυκλοφορήσει όμως εδώ κι ένα μηνα κι ακόμα δεν βρίσκεις ούτε μια θήκη στην Ελλάδα.

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by rotsikas
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ο βασικός λόγος που δεν υπάρχουν θήκες από άλλους κατασκευαστές, τουλάχιστον στο βαθμό που υπάρχουν για τις άλλες εταιρίες, είναι ότι δεν πουλάνε στις ίδιες ποσότητες όπως παλιά και πιθανών δεν τους συμφέρει να επενδύσουν.

 

Ακριβώς αλλά από αυτό φαίνεται η σοβαρότητα μιας εταιρείας, βρίσκεις 2 σοβαρούς κατασκευαστές, πχ nillkin και spigen και τους τα σκάει να βγάλουν θήκες, γιατί όταν θα έχεις επιλογές σε θήκες θα έχεις και παραπάνω πωλήσεις

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά όταν τα σκας για μια συσκευή ανεξαρτήτου μάρκας πάνω απο 1000€ και λιγότερα τότε είναι απορίας άξιο ότι τσιγκουνεύεσαι τα 35€ για την θήκη.

 

Καλά και αυτό δεν είναι σκεπτικό, εγώ έσκασα 35 ευρώ για την δερμάτινη της Samsung και σε 2 μήνες έγινε χάλια. Γενικά την θήκη την παίρνεις για προστασία, δε σημαίνει ότι κάθε ένας πρέπει να σκάει 35 ευρώ για μια θήκη που δεν είναι κάν ωραία ή πολύ λεπτή

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αλλά από αυτό φαίνεται η σοβαρότητα μιας εταιρείας, βρίσκεις 2 σοβαρούς κατασκευαστές, πχ nillkin και spigen και τους τα σκάει να βγάλουν θήκες, γιατί όταν θα έχεις επιλογές σε θήκες θα έχεις και παραπάνω πωλήσεις

 

Ασόβαρες εταιρίες ρε συ μην ψάχνεις!

 

 

Εν τω μεταξύ....

https://www.mobilefun.co.uk/sony-xperia/xperia-5-ii/cases

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ασόβαρες εταιρίες ρε συ μην ψάχνεις!

 

 

Εν τω μεταξύ....

https://www.mobilefun.co.uk/sony-xperia/xperia-5-ii/cases

 

Αυτές που δείχνεις είναι κακασχημες και χοντρές αλλά αυτό είναι θέμα γούστου εν τέλει, εγώ πήρα πολύ ωραίες θήκες από Αμαζόν και Ali..

Από εκεί και πέρα παράδειγμα έφερα με τις παραπάνω εταιρείες και την ασοβαρη σονυ που δεν ασχολείται με την υποστήριξη των κινητών της

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αυτές που δείχνεις είναι κακασχημες και χοντρές αλλά αυτό είναι θέμα γούστου εν τέλει, εγώ πήρα πολύ ωραίες θήκες από Αμαζόν και Ali..

Από εκεί και πέρα παράδειγμα έφερα με τις παραπάνω εταιρείες και την ασοβαρη σονυ που δεν ασχολείται με την υποστήριξη των κινητών της

 

έχω άσχημο γούστο φίλε!

Κατα τ'αλλα συμφώνησα μαζί σου με την ασόβαρη εταιρία....που κολλάς?

 

Έτσι για την ιστορία αυτές οι 2 για παράδειγμα δεν είναι χοντρές

https://www.mobilefun.co.uk/olixar-sony-xperia-5-ii-carbon-fibre-protective-case-black-82940

https://www.mobilefun.co.uk/olixar-sentinel-sony-xperia-5-ii-case-glass-screen-protector-black-83212

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά η αυθεντική θήκη, αν είναι αυτή που το πιάνει μόνο στις γωνιές, μόνο εμένα δεν μου αρέσει καθόλου;;; Και από προστασία σε πτώση σε μου γεμίζει το μάτι.
Link to comment
Share on other sites

έχω άσχημο γούστο φίλε!

Κατα τ'αλλα συμφώνησα μαζί σου με την ασόβαρη εταιρία....που κολλάς?

 

Έτσι για την ιστορία αυτές οι 2 για παράδειγμα δεν είναι χοντρές

https://www.mobilefun.co.uk/olixar-sony-xperia-5-ii-carbon-fibre-protective-case-black-82940

https://www.mobilefun.co.uk/olixar-sentinel-sony-xperia-5-ii-case-glass-screen-protector-black-83212

Καταρχάς πλάκα κάνω αλλά όντως τις θεωρώ μεγάλες και αβολες. Ειδικά αυτές που λες λεπτές είναι αρκετά χοντρές.

 

Λεπτή θήκη είναι αυτή πχ

https://www.google.com/search?q=pitaka+note+9&client=ms-android-samsung-gn-rev1&prmd=insv&sxsrf=ALeKk02j_o855FCAK0i2eUcuVu1fSzZN2A:1605287499146&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjU_Jf5gYDtAhVRzBoKHYEIDpIQ_AUoAXoECAQQAQ&biw=412&bih=753&dpr=2.63#imgrc=s3gyJguPpjEt4M

 

Και αυτή

 

€ 3,68 15%OFF | For Sony Xperia 5 II Case IMAK Cowboy Frosted PC Hard Plastic Back phone Case Cover For Sony Xperia 10 II Xperia 1 II

https://a.aliexpress.com/_mrKbX4h

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για μένα η αυθεντική θήκη δεν ήταν κάτι που θα ήθελα,θα την επαιρνα αναγκαστικά αν την είχαν διαθέσιμη εδώ. Προτίμησα από amazon την Spigen και eBay (uk) κάτι πιο φθηνό μπας και έρθουν πιο γρήγορα. Επίσης το να περιμένω να βγάλω το τηλέφωνο όταν θα έρθει η θήκη δεν είναι λύση ,τουλάχιστον για μένα.Για να το πάρουμε πουλήσαμε αυτό που είχαμε.

Συμφωνώ απόλυτα στο ότι έπρεπε να υπάρχει υποστήριξη στο να υπάρχουν διαθέσιμες 1-2 θήκες για αγορά από την αρχή,όχι μετά από έναν μήνα. Επιμένω επίσης στο γεγονός ότι έπρεπε να είχε θήκη στην συσκευασία και όχι γιατί μου έπεσε.Δεν με ενδιαφέρει τη κάνουν αλλες εταιρείες πχ Apple που δεν βάζουν θήκες,αλλά θα βρεις σχεδόν παντού να αγοράσεις.

 

Link to comment
Share on other sites

έχω άσχημο γούστο φίλε!

Κατα τ'αλλα συμφώνησα μαζί σου με την ασόβαρη εταιρία....που κολλάς?

 

Έτσι για την ιστορία αυτές οι 2 για παράδειγμα δεν είναι χοντρές

https://www.mobilefun.co.uk/olixar-sony-xperia-5-ii-carbon-fibre-protective-case-black-82940

https://www.mobilefun.co.uk/olixar-sentinel-sony-xperia-5-ii-case-glass-screen-protector-black-83212

 

Ακριβός αυτές έχω παραγγείλει και εγώ από eBay βέβαια....αλλά δυστυχώς χθες την έφαγε την τούμπα του και μια μικρή ρογμη την έκανε, αλλά σε σημείο που ούτε που φενεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για μένα η αυθεντική θήκη δεν ήταν κάτι που θα ήθελα,θα την επαιρνα αναγκαστικά αν την είχαν διαθέσιμη εδώ. Προτίμησα από amazon την Spigen και eBay (uk) κάτι πιο φθηνό μπας και έρθουν πιο γρήγορα. Επίσης το να περιμένω να βγάλω το τηλέφωνο όταν θα έρθει η θήκη δεν είναι λύση ,τουλάχιστον για μένα.Για να το πάρουμε πουλήσαμε αυτό που είχαμε.

Συμφωνώ απόλυτα στο ότι έπρεπε να υπάρχει υποστήριξη στο να υπάρχουν διαθέσιμες 1-2 θήκες για αγορά από την αρχή,όχι μετά από έναν μήνα. Επιμένω επίσης στο γεγονός ότι έπρεπε να είχε θήκη στην συσκευασία και όχι γιατί μου έπεσε.Δεν με ενδιαφέρει τη κάνουν αλλες εταιρείες πχ Apple που δεν βάζουν θήκες,αλλά θα βρεις σχεδόν παντού να αγοράσεις.

 

Δυστυχώς δεν αγοράσαμε ένα τηλέφωνο που θα πουλήσει όπως ένα apple,sammy, Xiaomi κλπ... προσωπικά πιστεύω σε επιλογές θα μείνουμε σε αυτές που κυκλοφορούν ..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θέμα με τις θήκες με ενόχλησε και εμένα αρκετά όταν το πήρα γιατί δεν μπορούσα να το κυκλοφορώ έτσι το λυπόμουν.

Για μένα ΚΑΝΟΝΑΣ #1 στα κινητά ΤΖΑΜΙ απο την πρώτη μέρα, αλλά δυστυχώς ολοκαίνουργιο μοντέλο δεν είχε κανείς.

Καταρχήν πήγα στο Public και σου βάζουν φίλμ στο σέρβις 17 ευρουλάκια τουλάχιστον μην γρατζουνιστεί το τζάμι στην τσέπη.

 

Μετά θήκη αφού Ελλάδα γιοκ, έψαξα οχι ποια μου αρέσει αλλά ποιά έρχεται γρηγορότερα και αυτό ήταν Amazon UK.

Μετά ψώνισα και μερικές φτηνές/λεπτές και τζάμακια απο eBAY και όοοοοποτε έλθουν (ήδη φτάσανε 2 μέτα απο 2 εβδομάδες απο Κίνα η IMAK)

 

λυπάμαι πραγματικά που σου έπεσε το τηλεφωνο φίλε,

αλλά δεν βαριέσαι... αφου εσύ και ο γιος ειστε καλά να λές τα τηλεφωνα ειναι να πάνε και να έρχονται..

σκέψου του χρόνου κάτι άλλο με το καλό θα έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θέμα με τις θήκες με ενόχλησε και εμένα αρκετά όταν το πήρα γιατί δεν μπορούσα να το κυκλοφορώ έτσι το λυπόμουν.

Για μένα ΚΑΝΟΝΑΣ #1 στα κινητά ΤΖΑΜΙ απο την πρώτη μέρα, αλλά δυστυχώς ολοκαίνουργιο μοντέλο δεν είχε κανείς.

Καταρχήν πήγα στο Public και σου βάζουν φίλμ στο σέρβις 17 ευρουλάκια τουλάχιστον μην γρατζουνιστεί το τζάμι στην τσέπη.

 

Μετά θήκη αφού Ελλάδα γιοκ, έψαξα οχι ποια μου αρέσει αλλά ποιά έρχεται γρηγορότερα και αυτό ήταν Amazon UK.

Μετά ψώνισα και μερικές φτηνές/λεπτές και τζάμακια απο eBAY και όοοοοποτε έλθουν (ήδη φτάσανε 2 μέτα απο 2 εβδομάδες απο Κίνα η IMAK)

 

λυπάμαι πραγματικά που σου έπεσε το τηλεφωνο φίλε,

αλλά δεν βαριέσαι... αφου εσύ και ο γιος ειστε καλά να λές τα τηλεφωνα ειναι να πάνε και να έρχονται..

σκέψου του χρόνου κάτι άλλο με το καλό θα έχεις.

 

Και εγώ ακριβός το ίδιο έκανα εκτός από την μεμβράνη από public,εδώ κοντά μου δεν έχει public που περνάει.

Έχω συνηθίσει όταν παίρνω κάτι ειδικά ακριβό να το βάζω από την πρώτη μέρα με θήκη και τζαμακι,θέλω να είναι πάντα σαν καινούργιο(έχω τρέλα),συνήθως παραγγέλνω από έξω τηλέφωνο και έτσι υπάρχει χρόνος να έρθουν όλα στη ώρα τους.(ήρθε η θήκη από eBay μια μέρα μετά την πτώση!!!)

Αλλά όπως είπες δεν βαριέσαι,αφού ήμαστε καλά και έχουμε την υγεία μας όλα τα άλλα δεν έχουν σημασία.

Link to comment
Share on other sites

@sokos πες μας εντυπώσεις από τη μεμβράνη του Public αν θες φίλε μου.

 

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για μεμβράνη ειναι ΠΟΛΥ καλή, αλλά το τζάμι πάντα υπερτερεί,

ειδικά σε πτώση το τζάμι θα αποροφήσει πολύ πράμα που κανονικά θα το απορροφούσε η οθόνη.

 

Ρε παιδιά ενα νουμεράκι που βγάζει στο σήμα του WiFi στην μπάρα πάνω τι είναι?

Link to comment
Share on other sites

Για μεμβράνη ειναι ΠΟΛΥ καλή, αλλά το τζάμι πάντα υπερτερεί,

ειδικά σε πτώση το τζάμι θα αποροφήσει πολύ πράμα που κανονικά θα το απορροφούσε η οθόνη.

 

Ρε παιδιά ενα νουμεράκι που βγάζει στο σήμα του WiFi στην μπάρα πάνω τι είναι?

 

Καλημέρα

https://www.sony.co.uk/electronics/support/articles/00246378

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό έχω σταματήσει τις μεμβράνες και τα τζάμια στα κινητά και ουδέποτε είχα το παραμικρό πρόβλημα με γρατζουνιές, αραχνιές και οτιδήποτε.

Βεβαίως βάζω πάντοτε θήκη πλάτης και κατά προτίμηση Spigen, που είναι η αγαπημένη μου εταιρεία.

Όλα αυτά βέβαια δεν αποτελούν προτροπή προς άλλους φίλους του τι θα κάνουν, αλλά δικές μου απόψεις και να τονίσω ότι προσέχω σε υπέρμετρο βαθμό τα κινητά μου.

Δεν τα βάζω ποτέ σε τσέπες ή άλλα μέρη μαζί με άλλα αιχμηρά αντικείμενα και όταν δεν τα δουλεύω βρίσκονται πάντοτε μέσα σε τσαντάκι, σε ξεχωριστή θήκη.

Μέσα εκεί δηλαδή στη θήκη που υπάρχει το κινητό δεν υπάρχει τίποτε, μα τίποτε άλλο. Εφαρμόζοντας ολα αυτά δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα και χαίρομαι την οθόνη στο έπακρο.

Εξάλλου τα περισσότερα κινητά σήμερα έχουν Gorilla Glass ή τύπου Gorilla Glass οθόνες, οπότε με τον τρόπο που τα χρησιμοποιώ εγώ, θεωρώ ότι δεν έχω κανένα θέμα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κάνω και εγώ

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

 

Ωραίος..αντε να το μαντέψεις τώρα απο μόνος σου :D :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλει κάποιος θήκη και μεμβράνη,επειδή μου ήρθαν όλες μαζί,δίνω το ένα σετ όσο το πήρα από ebay.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia 5 II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...