Jump to content

Sony Xperia 5 II


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρυθμίσεις - Προβολή - Μέγεθος γραμματοσειράς

Ακριβώς από κάτω υπάρχει και το μέγεθος προβολής

 

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by rotsikas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

από ηχο με καλομαθε πολύ το 1 ii σε σημειο πια με ακουστικα παντα να μην χρησιμοποιω αλλο κινητο για μουσικη!

τα αλλά μου δυο κινητά είναι note 20 ultra,p 30 pro!αξιοσημειωτα κινητα σε θεμα ηχου...οποτε...

 

ρε τι μας κάνει η σονυ.

 

από μπαταρία μια τελευταία ενημέρωση από μένα.ακουγα σχεδόν 3,5 ώρες μουσική με ανοιχτή οθόνη συνέχεια.απο 98% πήγε 71%

νομίζω ότι είναι υπέρ του δέοντος καλά!

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

από ηχο με καλομαθε πολύ το 1 ii σε σημειο πια με ακουστικα παντα να μην χρησιμοποιω αλλο κινητο για μουσικη!

τα αλλά μου δυο κινητά είναι note 20 ultra,p 30 pro!αξιοσημειωτα κινητα σε θεμα ηχου...οποτε...

 

ρε τι μας κάνει η σονυ.

 

από μπαταρία μια τελευταία ενημέρωση από μένα.ακουγα σχεδόν 3,5 ώρες μουσική με ανοιχτή οθόνη συνέχεια.απο 98% πήγε 71%

νομίζω ότι είναι υπέρ του δέοντος καλά!

εσύ τώρα είσαι με το 1ii ή με το πεντάρι?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Έχετε κάνα νέο για παραλαβή από Κωτσόβολο?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

δεν άντεχω να το έχω άλλο χωρις θήκη, τσίμπησα αυτήν απο amazon με express θα την έχω Παρασκευή.

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B08KWLN1CW/ref=ox_sc_act_title_1?smid=AP3379L24X8DJ&psc=1

 

ρε κακό να μην υπάρχει θήκη... ούτε να το σκεφτώ δεν θέλω αμα πέσει με τόσο γυαλί που έχει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχετε κάνα νέο για παραλαβή από Κωτσόβολο?

 

Εκανα αλλο ενα για παραγγελία συναδέλφου απο Κοτσο, αλλα το πήρε απο Sony center.

 

μου δείχνει οτι εχει πάρει ήδη αριθμο κουριερ για αυριο παράδοση.

Αν το θέλεις στειλε ΠΜ να έρθεις να το παραλάβεις (κοντα στο Κορωπί/Παιανία)

Link to comment
Share on other sites

δεν άντεχω να το έχω άλλο χωρις θήκη, τσίμπησα αυτήν απο amazon με express θα την έχω Παρασκευή.

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B08KWLN1CW/ref=ox_sc_act_title_1?smid=AP3379L24X8DJ&psc=1

 

ρε κακό να μην υπάρχει θήκη... ούτε να το σκεφτώ δεν θέλω αμα πέσει με τόσο γυαλί που έχει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εκανα αλλο ενα για παραγγελία συναδέλφου απο Κοτσο, αλλα το πήρε απο Sony center.

 

μου δείχνει οτι εχει πάρει ήδη αριθμο κουριερ για αυριο παράδοση.

Αν το θέλεις στειλε ΠΜ να έρθεις να το παραλάβεις (κοντα στο Κορωπί/Παιανία)

 

Φίλε μου έχω κάνει παραγγελία από Κωτσόβολο με τιμολόγιο στα 515 περίπου.. Οπότε προτιμώ να περιμένω. Εκτός αν το δίνεις στα ίδια λεφτά.

Το έκοψα σε έναν δικό μου γιαυτό δεν ακύρωσα να πάω σε σονυ μαγαζί αφού δεν ήθελα να τον μπερδεύω παραπάνω.

Το πρωί δεν είχαν βγάλει προσφορά και όταν έβγαλε το παράτησα το θέμα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε σχέση με το 1 ii σε κάμερα κατά πρώτο έχει διαφορές???

Γενικότερα ποιες είναι οι διαφορές τους, για τα σχεδόν 400 ευρώ διαφοράς στην τιμή???

 

Nikos Note 20 ultra snapdragon

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε σχέση με το 1 ii σε κάμερα κατά πρώτο έχει διαφορές???

Γενικότερα ποιες είναι οι διαφορές τους, για τα σχεδόν 400 ευρώ διαφοράς στην τιμή???

 

Nikos Note 20 ultra snapdragon

 

Από την στιγμή που φοράνε το ίδιο hw θεωρώ ότι αξίζει το μικρό ειδικά αν θες και μικρό κινητό, λογικά δεν έχουν διαφορές αλλά σε σύγκριση που είδα το 5 αποδίδει λίγο διαφορετικά τα χρώματα, νομίζω καλύτερα από το μεγάλο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μικρότερο μέγεθος και δεν είναι τόσο ψηλό όσο το 1ii. 6,1" το 5ii και 6,5" το 1ii.

 

Επίσης το 5ii έχει FHD+ ανάλυση αλλά με 120Hz ρυθμό ανανέωσης. Το 1ii έχει 4K ανάλυση με 60Hz ρυθμό ανανέωσης.

 

Στις κάμερες είναι τα ίδια εκτός του Tof φακού.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

128gb vs 256 gb

120hz fhd+ vs 4K 60hz έως 90 hz με μείωση θολωματος εικόνας

Κάμερες ακριβώς ίδιες καμία διαφορά στα αποτελέσματα, ίσως να έχει στα bokeh επειδή λείπει ο αισθητήρας itof

Και φυσικά μέγεθος.

Επίσης το 1ii διαθέτει ασύρματη φόρτιση το 5ii όχι.

Τέλος με το 5ii μπορείς να τραβήξεις 4Κ στα 120 FPS ενώ στο 1ii όχι αλλά λίγο θα νοιαξει κάποιον στην καθημερινότητα του.

 

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που φοράνε το ίδιο hw θεωρώ ότι αξίζει το μικρό ειδικά αν θες και μικρό κινητό, λογικά δεν έχουν διαφορές αλλά σε σύγκριση που είδα το 5 αποδίδει λίγο διαφορετικά τα χρώματα, νομίζω καλύτερα από το μεγάλο
Μικρότερο μέγεθος και δεν είναι τόσο ψηλό όσο το 1ii. 6,1" το 5ii και 6,5" το 1ii.

 

Επίσης το 5ii έχει FHD+ ανάλυση αλλά με 120Hz ρυθμό ανανέωσης. Το 1ii έχει 4K ανάλυση με 60Hz ρυθμό ανανέωσης.

 

Στις κάμερες είναι τα ίδια εκτός του Tof φακού.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

128gb vs 256 gb

120hz fhd+ vs 4K 60hz έως 90 hz με μείωση θολωματος εικόνας

Κάμερες ακριβώς ίδιες καμία διαφορά στα αποτελέσματα, ίσως να έχει στα bokeh επειδή λείπει ο αισθητήρας itof

Και φυσικά μέγεθος.

Επίσης το 1ii διαθέτει ασύρματη φόρτιση το 5ii όχι.

Τέλος με το 5ii μπορείς να τραβήξεις 4Κ στα 120 FPS ενώ στο 1ii όχι αλλά λίγο θα νοιαξει κάποιον στην καθημερινότητα του.

 

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ παιδιά. Πολύ δυνατές συσκευές. Κοιτάζω λίγο YouTube και βλέπω reviews από κάμερα. Τρομερή δουλειά έχουν κάνει εκεί. Έχουν φέρει τις ρυθμίσεις τις mirroles ceraras στο κινητό.

Μάλλον θα το δοκιμάσω!!!

 

Nikos Note 20 ultra snapdragon

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αν τυχόν υπάρχει κάποιος που μπορεί για χ,ψ λόγο να το μετάνιωσε και να θέλει να το δώσει στην τιμή της προσφοράς, δεχομεθα πμ. Ευχαριστω

 

Sent from my PH-1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πολύ εκνευριστικο bug,η οθόνη πολλές φορές δεν κλείνει αυτόματα, αφήνω το κινητό από τα.χερια μου και παραμένει ανοιχτή αν δεν την κλείσω από το power button, επίσης στον μαμά launcher πατάς ένα εικονίδιο εφαρμογής και εξαφανίζεται,και πρέπει να το πατήσεις παρατεταμένα για να εμφανιστεί ξανά, αυτά έχω παρατηρήσει μέχρι στιγμής και μερικά freeze της κάμερας.Για

 

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το δεύτερο από όσα ανέφερες έχω και όχι μόνο εγώ αλλά όλοι.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρά πολύ καλό video για την εκμάθηση τού photo Pro, τις διαφορές τού photo pro και τού κανονικού app αλλά και μετά το 21:00 φωτό νυχτερινές.

 

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πολύ εκνευριστικο bug,η οθόνη πολλές φορές δεν κλείνει αυτόματα, αφήνω το κινητό από τα.χερια μου και παραμένει ανοιχτή αν δεν την κλείσω από το power button, επίσης στον μαμά launcher πατάς ένα εικονίδιο εφαρμογής και εξαφανίζεται,και πρέπει να το πατήσεις παρατεταμένα για να εμφανιστεί ξανά, αυτά έχω παρατηρήσει μέχρι στιγμής και μερικά freeze της κάμερας.Για

 

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν κλείνει αυτοματα γιατί έχεις ενεργοποιήσει το smart backlight control

Link to comment
Share on other sites

To trial του Tidal (90 μέρες), το έχει πάρει κάποιος;

Κάνοντας εγγραφή μου δίνει 30 μέρες.

 

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το off topic, αλλά ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος το link για το topic του xperia 1 ii. Ψάχνω και δεν το βρίσκω με τίποτα.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Δεν κλείνει αυτοματα γιατί έχεις ενεργοποιήσει το smart backlight control
Δεν έχει σχέση αυτό που λες, αυτό είναι για όταν το κρατάς στο χέρι όχι όταν είναι ακουμπισμένο κάποια, αλλά έτσι και αλλιώς απενεργοποιημένο το έχω.

 

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι ψωνισατε από Κωτσόβολο, αν θυμάται κάποιος δηλαδή, η προσφορά ήταν μόνο για το μαύρο ή και για το μπλε;

 

Sent from my PH-1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που κοιτούσα ήταν και για τα δύο. Το sony center στην αρχή είχε σε προσφορά μόνο το μαύρο, μετά πρόσθεσε και το μπλε.

 

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia 5 II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...