Jump to content

Sony Xperia 5 II


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρουσιάστηκε σήμερα με οθόνη 6.1" 120Hz OLED.

Είναι η δεύτερη έκδοση του 5 τα οποία διαφέρουν σε όσα αναφέρονται παρακατω: Η μπαταρία είναι 4000αρα, υπάρχει 3.5mm θύρα ακουστικών, ο επεξεργαστής είναι ο 865 snapdragon, η μνήμη 8GB , υπάρχει Wi-Fi 6. Υποστηρίζει ταχυφορτιση 21W, ενώ φορτίζει 50% σε 30 λεπτα με τον ταχυφορτιστή 18W που υπάρχει στο κουτί.

Οι κυρίες κάμερες είναι 16mm/f2.2, 24mm/f1.7 και 70mm/f2.4 ενώ έχουν οπτικά Zeiss, "τραβάει" βίντεο 4K@24/30/60/120fps.

 

O ήχος υποστηρίζει Dolby Atmos και DEX.

Η αφή είναι στα 240 Hz.

Υποστηρίζει και δίκτυα 5G.

 

https://m.gsmarena.com/sony_xperia_5_ii_launches_with_61_120_hz_oled_display_same_hardware_as_the_xperia_1_ii-news-45321.php

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Περίπου 900 στο εξωτερικό.

https://m.gsmarena.com/sony_xperia_5_ii-10396.php

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Και είναι και 5G σε σχέση με το 5

 

Στάλθηκε από το J9210 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα 256 δεν θα κυκλοφορήσουν στην Ευρώπη.

 

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

ωραιο το 5 ιι τωρα που η huawei Μας αφηνει χρονους, αλλα παλι υπολειπεται...αν δεν κανει τη διαφορα, αν δεν δωσει πχ δευτερη και 3η καμερα καλυτερη απο τον ανταγωνισμο, με τις τιμες που ζηταει και με κυκλοφορια πολυ μετα απο ολους, δεν εχει λογο υπαρξης. κοιταζω το 1ii και δεν εχει πεσει ευρω, τοσο καλα παει ή δεν εχει πουληθει κανενα και εχει μεινει το αρχικο στοκ? δεν μπορει να ειναι τοσο ακριβο μετα απο τοσους μηνες και να υπολειπεται σε σημαντικες λεπτομερειες, πχ μεγεθος αισθητηρα μπροστινης καμερας, καμερας ζουμ, κτλ

Οσο για το σχεδιο, υπερβολικη γυαλαδα παντου, που ειναι το Ζ3 cooper με το ματ σασι και πλατη??? ποση γυαλαδα να αντεξουμε πια

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

η ultra wide σε πολλές περιπτώσεις σε σχέση με τον ανταγωνισμό είναι πολύ καλύτερη.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Εαν μιλαμε για ανθρώπους που κάνουν αγορές απο Ελλάδα και δεν ειναι τοσο των αγορών απο έξω τι μας μένει ;

Μιλάμε πάντα με εγγύηση εδω και μάλιστα να έχει μερικά σημεία στην χώρα .

Εχουμε την κραταιά samsung , παμε στην Huawei αλλα με το μυαλό στην απουσία των google , περνάμε στην xiaomi απο infoquest και φυσικά Sony .

Εαν δεν μας κανει ο exynos και θελουμε snap , παμε sony xiaomi , εαν θέλουμε σοβαρή rom που το κινητό δε θα καταλάβει μία μεχρι να σβήσει για πάντα και οχι οτι φακινγκ ναναι και μια εταιρεία που βγαζει το mi10 , το mi 10note ,το mi10t , το................ Σαν τζανκι .

Τοτε μενει Sony .

Εχει και αυτή τα αρνητικά , την μεταπώληση με κυριότερο .

Link to comment
Share on other sites

ωραιο το 5 ιι τωρα που η huawei Μας αφηνει χρονους, αλλα παλι υπολειπεται...αν δεν κανει τη διαφορα, αν δεν δωσει πχ δευτερη και 3η καμερα καλυτερη απο τον ανταγωνισμο, με τις τιμες που ζηταει και με κυκλοφορια πολυ μετα απο ολους, δεν εχει λογο υπαρξης. κοιταζω το 1ii και δεν εχει πεσει ευρω, τοσο καλα παει ή δεν εχει πουληθει κανενα και εχει μεινει το αρχικο στοκ? δεν μπορει να ειναι τοσο ακριβο μετα απο τοσους μηνες και να υπολειπεται σε σημαντικες λεπτομερειες, πχ μεγεθος αισθητηρα μπροστινης καμερας, καμερας ζουμ, κτλ

Οσο για το σχεδιο, υπερβολικη γυαλαδα παντου, που ειναι το Ζ3 cooper με το ματ σασι και πλατη??? ποση γυαλαδα να αντεξουμε πια

 

Επεσε πριν λιγο καιρο κατω απο τα 1000ευρω.

Αλλα το θεμα ειναι αλλο. Πως ακριβως περιμενεις να πεσει η τιμη μιας ναυαρχιδας απο την στιγμη που δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα?

 

Xperia 1 2 το εχουν 3 καταστηματα ολα και ολα,την ιδια στιγμη που πχ το note20ultra το φερνουν 30καταστημα και ολες οι αλυσιδες/παροχοι(αρα καμια 40ρια χοντρικα).

 

Το κινητο overall ειναι μια χαρα για αυτα που προσφερει συνολικα.

 

θα το φαει ομως η μαρμάγκα

α)λογω ανυπαρκτης προβολης διαφημισης

β)λογω υψηλης τιμης.

 

Το πιο κουλο ειναι οτι δεν φοραει ουτε τον τελευταιο Snap865+,ουτε την τελευταια εκδοση του Android.

Αρα θα εχει και μικροτερη software υποστηριξη.

Και η ανακοινωση του ειναι παρα πολυ κοντα στην κυκλοφορια του Xperia mark 2 πριν λιγους μηνες στην αγορα(καλοκαιρι).

Link to comment
Share on other sites

Το πιο κουλο ειναι οτι δεν φοραει ουτε τον τελευταιο Snap865+,ουτε την τελευταια εκδοση του Android.

Αρα θα εχει και μικροτερη software υποστηριξη.

 

Ερχεται με 10 και θα πάρει 11 στο καπάκι είπανε. Νομίζω το κάνουν και επίτειδες, καθώς υποσχέθηκαν για 3 μεγάλες αναβαθμίσεις για το 1 και 5 mark2

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Εαν μιλαμε για ανθρώπους που κάνουν αγορές απο Ελλάδα και δεν ειναι τοσο των αγορών απο έξω τι μας μένει ;

Μιλάμε πάντα με εγγύηση εδω και μάλιστα να έχει μερικά σημεία στην χώρα .

Εχουμε την κραταιά samsung , παμε στην Huawei αλλα με το μυαλό στην απουσία των google , περνάμε στην xiaomi απο infoquest και φυσικά Sony .

Εαν δεν μας κανει ο exynos και θελουμε snap , παμε sony xiaomi , εαν θέλουμε σοβαρή rom που το κινητό δε θα καταλάβει μία μεχρι να σβήσει για πάντα και οχι οτι φακινγκ ναναι και μια εταιρεία που βγαζει το mi10 , το mi 10note ,το mi10t , το................ Σαν τζανκι .

Τοτε μενει Sony .

Εχει και αυτή τα αρνητικά , την μεταπώληση με κυριότερο .

 

Samsung

Xiaomi

Huawei

Apple

 

Αυτες ειναι που εχουν και τα αναλογα μεριδια αγορας στην χωρα μας. Για τους πιο ψαγμενους υπαρχει η oneplus/Google απο amazon.

Sony ειναι μονο για τους λιγους ρομαντικους που το πιο πιθανο πολλοι απο αυτους να τα βαλουν σε συντομο διαστημα σε αγγελια.

 

Το βλεπεις και στο εδω forum απο τον κοσμο που οντως δινει τοσα χρηματα ποιες ειναι οι επιλογες/εναλλακτικες του,και ολως τυχαιως τα Sony ειναι απεξω εδω και χρονια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερχεται με 10 και θα πάρει 11 στο καπάκι είπανε. Νομίζω το κάνουν και επίτειδες, καθώς υποσχέθηκαν για 3 μεγάλες αναβαθμίσεις για το 1 και 5 mark2

 

Δεν εχουν υποσχεθει κατι,φημες ειναι τα περι 3major updates(που μακαρι να ισχυουν βεβαια)

https://www.techradar.com/news/sony-xperia-1-ii-and-xperia-5-ii-could-get-android-11-12-and-13

Link to comment
Share on other sites

Επεσε πριν λιγο καιρο κατω απο τα 1000ευρω.

Αλλα το θεμα ειναι αλλο. Πως ακριβως περιμενεις να πεσει η τιμη μιας ναυαρχιδας απο την στιγμη που δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα?

 

Xperia 1 2 το εχουν 3 καταστηματα ολα και ολα,την ιδια στιγμη που πχ το note20ultra το φερνουν 30καταστημα και ολες οι αλυσιδες/παροχοι(αρα καμια 40ρια χοντρικα).

 

Το κινητο overall ειναι μια χαρα για αυτα που προσφερει συνολικα.

 

θα το φαει ομως η μαρμάγκα

α)λογω ανυπαρκτης προβολης διαφημισης

β)λογω υψηλης τιμης.

 

Το πιο κουλο ειναι οτι δεν φοραει ουτε τον τελευταιο Snap865+,ουτε την τελευταια εκδοση του Android.

Αρα θα εχει και μικροτερη software υποστηριξη.

Και η ανακοινωση του ειναι παρα πολυ κοντα στην κυκλοφορια του Xperia mark 2 πριν λιγους μηνες στην αγορα(καλοκαιρι).

Μας έλειψες....

Θα πάρουν 3 αναβαθμίσεις σε android σόρυ που στο χαλάω αλλά δεν είναι φήμες,επίσης ο 865 με τον 865+ οι διαφορές είναι μικρές στον μέσο χρήστη.

Το πρόβλημα λοιπόν (αν υπάρχει πρόβλημα) δεν είναι στον επεξεργαστή ή στο αποτέλεσμα των καμερών ή στην μπαταρία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Samsung

Xiaomi

Huawei

Apple

 

Αυτες ειναι που εχουν και τα αναλογα μεριδια αγορας στην χωρα μας. Για τους πιο ψαγμενους υπαρχει η oneplus/Google απο amazon.

Sony ειναι μονο για τους λιγους ρομαντικους που το πιο πιθανο πολλοι απο αυτους να τα βαλουν σε συντομο διαστημα σε αγγελια

ή για αυτούς που δεν θέλουν ινσταγκραμικές φωτογραφίες με επεξεργαστές πιο αργούς και απο προηγούμενης γενιάς snapdragon με τρύπες στις οθόνες.

Να τονίσουμε βέβαια τα σχεδόν pure android.

ίσως τελικά τα προτιμάνε οι γνώστες ή όχι τα πρόβατα?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

To κύριο θέμα είναι η διαθεσιμότητα σε λίγες αλυσίδες κι οι τιμές σε όποιες αλυσίδες εμφανιστεί, που είναι όπως στα περισσότερα κινητά σταθερές για καιρό και μετά πέφτουν όταν ξεστοκαρουν, δεν εμφανίζουν δηλαδη σταδιακή πτώση.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Samsung

Xiaomi

Huawei

Apple

 

Αυτες ειναι που εχουν και τα αναλογα μεριδια αγορας στην χωρα μας. Για τους πιο ψαγμενους υπαρχει η oneplus/Google απο amazon.

Sony ειναι μονο για τους λιγους ρομαντικους που το πιο πιθανο πολλοι απο αυτους να τα βαλουν σε συντομο διαστημα σε αγγελια.

 

Το βλεπεις και στο εδω forum απο τον κοσμο που οντως δινει τοσα χρηματα ποιες ειναι οι επιλογες/εναλλακτικες του,και ολως τυχαιως τα Sony ειναι απεξω εδω και χρονια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν εχουν υποσχεθει κατι,φημες ειναι τα περι 3major updates(που μακαρι να ισχυουν βεβαια)

https://www.techradar.com/news/sony-xperia-1-ii-and-xperia-5-ii-could-get-android-11-12-and-13

 

Για μένα υπάρχουν και η lg.. δίνει ποιοτικά κινητά και ρίχνει γρήγορα τιμή. Είναι καλά αλλα μια γενιά πίσω σε κάμερα ,όμως τα προτιμώ από xiaomi αλλα και σονυ που το παίρνεις 1000 και το δίνεις 600...

Ακόμα και για 2 χρόνια να έπαιρνα θα πήγαινα σε περσινό Samsung με τα μισά λεφτά από σονυ

 

Τελος πάντων, το θέμα είναι ότι με αυτές τις τιμές, την έλλειψη αποθεμάτων και την μια από τα ίδια σε κάμερα, δεν έχουν μέλλον. Θα έπρεπε να δώσει κάτι παραπάνω σε hw κάμερας και αντίστοιχα σε αποτέλεσμα. Στα υπόλοιπα είναι οκ, αλλά δώσε κίνητρο να στα σκάσει κάποιος και να ενθουσιαστεί

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι καί να μου χάριζαν Samsung ούτε πού θα το έπαιρνα.

Επίσης αυτό με το ¨μια απο τα ίδια σε κάμερα"????

Πολύ καλές κάμερες και αποτελέσματα ίδια με την νέας γενιάς samsung και καλύτερα σε πολλές περιπτώσεις.

ότι έχει δηλαδή το 1ιι που έκανες και συγκριτικό.

το Note να θυμίσω βγήκε με τις ίδιες κάμερες με το S με το επιπλέον προσόν ότι το κανονικό note βγήκε με πλαστική πλάτη και συνεχίζουν κάποια πρόβατα και το αγοράζουν.

Έχετε μπερδέψει μερικοί εδώ μέσα την ποιότητα με την ποσότητα.

Δεν σας πιάνει πουθενά κανείς.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Αναμένουμε τα πεντάρια ΙΙ δεύτερο χέρι, κυρίως από εξωτερικό που οι τιμές εκεί τους φαίνονται λογικές.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι καί να μου χάριζαν Samsung ούτε πού θα το έπαιρνα.

Επίσης αυτό με το ¨μια απο τα ίδια σε κάμερα"????

Πολύ καλές κάμερες και αποτελέσματα ίδια με την νέας γενιάς samsung και καλύτερα σε πολλές περιπτώσεις.

ότι έχει δηλαδή το 1ιι που έκανες και συγκριτικό.

το Note να θυμίσω βγήκε με τις ίδιες κάμερες με το S με το επιπλέον προσόν ότι το κανονικό note βγήκε με πλαστική πλάτη και συνεχίζουν κάποια πρόβατα και το αγοράζουν.

Έχετε μπερδέψει μερικοί εδώ μέσα την ποιότητα με την ποσότητα.

Δεν σας πιάνει πουθενά κανείς.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συγγνώμη αλλά έχεις 5x οπτικό και 4 στο s20 ultra με περισκοπικο φακο και μεγάλο αρκετα αισθητηρα στο 2ο και αρκετά mp που βοηθάει και σε κροπ...και μου λες για πρόβατα?

Μενού έχει απίστευτα πλήρες, προσωπικά το άδειο κινητό με ενοχλεί, θέλω επιλογές..και τέλος η μπροστινή , σε σχέση με s20 ultra παλι είναι κατώτερη αρκετα . Τελος πάντων, δεν ειναι κακα τηλέφωνα αλλα όταν έρχονται τόσο μετά σε κυκλοφορία και με τιμές στο Θεό, γιατί να τα πάρεις...?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αναμένουμε τα πεντάρια ΙΙ δεύτερο χέρι, κυρίως από εξωτερικό που οι τιμές εκεί τους φαίνονται λογικές.

 

Ήρωας ο πρώτος!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

οι δυνατότητες του μεγέθους του αισθητήρα στο ultra δεν νομίζω να βοήθησε σε σχέση με το 1ii,

το είδες και εσύ φαντάζομαι στο συγκριτικό σου,το έχω δει και εγώ μπροστά μου.

Οι φωτογραφίες του 1ii είναι σε πολλές περιπτώσεις καλύτερες απο του ulta.

Μενού που βάζει η samsung ότι γουστάρει προσωπικά δεν τα μπορώ.

Τέλος πάντων συγγνώμη που υπάρχουμε και εμείς που θέλουμε κάτι πιο ποιοτικό από τους exynos και απο τα πλαστικά καπάκια και απο τις προβληματικές μπαταρίες.

Ζητάμε συγγνώμη απο το mysammyphone.gr

 

Αλήθεια το θέμα με το focus στην κάμερα του ultra λύθηκε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ήρωας ο πρώτος!

όπως εγώ με το 1ii ε?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

οι δυνατότητες του μεγέθους του αισθητήρα στο ultra δεν νομίζω να βοήθησε σε σχέση με το 1ii,

το είδες και εσύ φαντάζομαι στο συγκριτικό σου,το έχω δει και εγώ μπροστά μου.

Οι φωτογραφίες του 1ii είναι σε πολλές περιπτώσεις καλύτερες απο του ulta.

Μενού που βάζει η samsung ότι γουστάρει προσωπικά δεν τα μπορώ.

Τέλος πάντων συγγνώμη που υπάρχουμε και εμείς που θέλουμε κάτι πιο ποιοτικό από τους exynos και απο τα πλαστικά καπάκια και απο τις προβληματικές μπαταρίες.

Ζητάμε συγγνώμη απο το mysammyphone.gr

 

Αλήθεια το θέμα με το focus στην κάμερα του ultra λύθηκε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

όπως εγώ με το 1ii ε?

 

Μίλησα για αισθητήρα ζουμ και μπροστινής κάμερας και μου αναφέρεις τον βασικό... δε γίνεται συζήτηση έτσι.

Δεν είπα μάπα τα κινητά αλλά ότι πάλι μένουν πίσω χωρίς να είναι τουλάχιστον πιο φθηνά...

Η βασική κάμερα είναι πλέον καλή και στα κινητά των 300 ευρώ.. το θέμα είναι ότι και οι άλλες βελτιώνονται σε κάποιες μάρκες ενώ σε άλλες οχι...αυτό λέω,

Όσο για τον exynos, η μόνη διαφορά είναι τα benchmarks..

Οι μπαταρίες δεν καταλαβαινω τι πρόβλημα έχουν , εκτός αν εννοείς την αυτονομία που είναι αρκετά καλή σε αντίθεση με σονθ που έβγαζε μέχρι πρότινος κινητά με 4κ ανάλυση και μπαταρία για γέλια.

Το focus μια χαρά είναι, άριστο.. καθε μεγάλος αισθητήρας λογικό είναι να μην μπορεί να κάνει εστίαση στα κοντινά, το p30 pro πχ σου γυρνάει στον ultra wide αυτόματα...γοα κοντινά

Ξεκόλλα λοιπόν, κριτική κάνουμε καί δεν απαντάς καν σε αυτά αλλα λες γενικότητες που δεν ισχύουν

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ξεκόλλα εσύ όχι εγώ,αφού θες να μιλήσουμε έτσι.

Μια χαρά θέματακια είχανε με το focus τα sammy s20 ultra δεν ξέρω ακόμα αν έχουν ή το διορθώσανε.

Τώρα αν δεν τα παραδέχεστε εσείς εδώ είναι άλλο παπά ευαγγέλιο.

Οι μπαταρίες των sony αγαπητέ δεν είναι για γέλια,πρέπει να ζήσεις με μια συσκευή για να καταλάβεις.

Αν θες απόλυτους αριθμούς ίσως και να είναι για γέλια.

Να σου πω οτι η διαχείριση που κάνουν τα sony στην μπαταρία βάζει τα γυαλιά σε άλλους κατασκευαστές,τώρα αν εσύ και κάποιοι άλλοι θέλετε να γελάσετε κανένα πρόβλημα.

Με το XZ3 και έβγαζα sot πιο ψηλά και απο s10 ,τα έχω ποστάρει εδώ μέσα για του λόγου το αληθές και με 3ωρα σε ομιλία.

Άστο μην μιλάς για τέτοια θέματα.

όσο για τον exynos τους έχει κράξει όλη η υφήλιος αλλά εδώ στο Ελλαδισταν που όλοι είναι ξερόλες...όοοοχι καμία διαφορά

Ε σανό και πάλι σανό!!

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ξεκόλλα εσύ όχι εγώ,αφού θες να μιλήσουμε έτσι.

Μια χαρά θέματακια είχανε με το focus τα sammy s20 ultra δεν ξέρω ακόμα αν έχουν ή το διορθώσανε.

Τώρα αν δεν τα παραδέχεστε εσείς εδώ είναι άλλο παπά ευαγγέλιο.

Οι μπαταρίες των sony αγαπητέ δεν είναι για γέλια,πρέπει να ζήσεις με μια συσκευή για να καταλάβεις.

Αν θες απόλυτους αριθμούς ίσως και να είναι για γέλια.

Να σου πω οτι η διαχείριση που κάνουν τα sony στην μπαταρία βάζει τα γυαλιά σε άλλους κατασκευαστές,τώρα αν εσύ και κάποιοι άλλοι θέλετε να γελάσετε κανένα πρόβλημα.

Με το XZ3 και έβγαζα sot πιο ψηλά και απο s10 ,τα έχω ποστάρει εδώ μέσα για του λόγου το αληθές και με 3ωρα σε ομιλία.

Άστο μην μιλάς για τέτοια θέματα.

όσο για τον exynos τους έχει κράξει όλη η υφήλιος αλλά εδώ στο Ελλαδισταν που όλοι είναι ξερόλες...όοοοχι καμία διαφορά

Ε σανό και πάλι σανό!!

 

Το ότι δεν έχεις αναφερθεί σε κανένα από αυτά που ανέφερα στην αρχική μου σύγκριση δείχνει ότι ακριβώς τα επιχειρήματα σου τελειώνουν πριν καν αρχίσουν, κράζουν τον exynos που είναι 10% πιο αργός από τον 865+, σοβαρά τώρα είναι επιχείρημα αυτό επειδή κάποιοι κράζουν? Έλεος..

Μιλάμε για το xperia 5ii και επειδή υπάρχει και το 1ii εκανα αναφορά και στα 2 σε σχέση με τον ανταγωνισμό και τα μειον τους και μου απαντάς με άσχετα αλλα και ανούσια πραγματα ,και μου τη λες ότι είμαι κολλημένος, αντί να λες και ευχαριστώ που μπήκα στον κόπο να παρω το 1ii για να σας δώσω υλικό σε κάμερα σε σχέση με s20 ultra

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό αυτό εχει τα πάντα , δηλαδή ειναι σφαιρικά πλήρες .

Μακάρι να τα παει καλά , και επειδή και καλα ειναι το "μικρο" ελπίζω να φαει και φαπες στην τιμή .

Αν και απο τα περσινά που βλέπω δεν πέφτουν πλεον οι τιμες τους .

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω και ευχαριστώ??

Ποιος νομίζεις ότι είσαι??

Τουλάχιστον με το συγκριτικό κατάλαβες τι πάει να πει σωστή φωτογραφία??

Που είναι οι αναφορές σου στο photo pro?

Πού είναι οι αναφορές σου στην υποδοχή ακουστικών που μου βγαίνατε όλοι οι πικραμένοι καί γράφετε ότι θέλετε πίσω την υποδοχή, την έβαλε η Sony δεν είδα αναφορά.

Που είναι η 4Κ οθόνη

Που είναι οι αναφορές σου για την σωστή διαχείριση μπαταρίας που δεν βγάζετε με το s20 ούτε 5 ώρα

Που είναι οι αναφορές σου για το σύστημα HS power control

Που είναι οι αναφορές σου για τον snsp 865 ( τον θεωρείς δεδομένο αλλά είναι κάτι που δεν μπορεί ο καταναλωτής της Sammy να έχει)

Που είναι όλα αυτά??

Μόνο και μόνο που γράφεις ότι είναι πίσω από τον ανταγωνισμό η συζήτηση τελειώνει.

Τα υπόλοιπα που γράφεις είναι προς λαϊκή κατανάλωση.

 

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω και ευχαριστώ??

Ποιος νομίζεις ότι είσαι??

Τουλάχιστον με το συγκριτικό κατάλαβες τι πάει να πει σωστή φωτογραφία??

Που είναι οι αναφορές σου στο photo pro?

Πού είναι οι αναφορές σου στην υποδοχή ακουστικών που μου βγαίνατε όλοι οι πικραμένοι καί γράφετε ότι θέλετε πίσω την υποδοχή, την έβαλε η Sony δεν είδα αναφορά.

Που είναι η 4Κ οθόνη

Που είναι οι αναφορές σου για την σωστή διαχείριση μπαταρίας που δεν βγάζετε με το s20 ούτε 5 ώρα

Που είναι οι αναφορές σου για το σύστημα HS power control

Που είναι οι αναφορές σου για τον snsp 865 ( τον θεωρείς δεδομένο αλλά είναι κάτι που δεν μπορεί ο καταναλωτής της Sammy να έχει)

Που είναι όλα αυτά??

Μόνο και μόνο που γράφεις ότι είναι πίσω από τον ανταγωνισμό η συζήτηση τελειώνει.

Τα υπόλοιπα που γράφεις είναι προς λαϊκή κατανάλωση.

 

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σωστά ξέχασα και τα 240ΗΖ στην αφή. Ζητώ ταπεινά Συγγνώμη που στο έθιξα, καλή συνέχεια

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia 5 II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...