Jump to content

κλείνει κ ξανά ανοίγει ο Η/Υ


JTS1KOSTAS1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας. Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα στον υπολογιστή μου έχω σαν λειτουργικό τα 7 αρια κ τα xp τα χρειάζομαι αυτά για κάποιο παλιό σκάνερ κ κάποιο εμπορικό πρόγραμμα. Δουλεύω κατά 90% τα 7ρια. Ξαφνικά ενώ είχα 3-4 μέρες να τον ανοίξω στα 7ρια μετά από 3-4 λεπτά κλείνει κ ξανά ανοίγει με την γνωστή μπλε εικόνα με τα ακαταλαβίστικα γράμματα ….ανοίγει κανονικά κ πάλι το ιδιο…..κ ξανά το ιδιο…το ίδιο… προσπάθησα να του βάλω να μπει σε άλλη ημερομηνία κ μου λέει ότι δεν έχει δημιουργηθεί ενώ το ξέρω ότι πάρα πολύ παλιά το είχα βάλει σε μεταγενέστερη ημερομηνία.

 

Το έβαλα στα xp, εκεί δεν είχα κανένα πρόβλημα κ ούτε έκλεισε….

 

Στην αρχή όταν μπαίνει στα 7ρια μου βγάζει αυτήν την εικόνα… τι κάνω;;;; το πάω στον τεχνικό;;; ελάχιστα ξέρω από υπολογιστές κ ουσιαστικά μόνο για σεφαρισμα τον έχω κ κάποια ταινία να δω (πάντα στα 7ρια) . Έχω ΚΑΝΟΝΙΚΑ win επιφάνεια εργασίας (φαίνεται κ από την φωτογραφία) κ μάλιστα μπορώ να κάνω οτιδήποτε εργασία για 3-4 λεπτά. Μετά κλείνει κ ξανά το ίδιο….

 

Δεν έχω βάλει κανένα καινούργιο περιφερειακό στον υπολογιστή…..

 

Κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη…. Jt8cjd3g

 

image.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το αρχείο αφορά το logitech Self Updater.

Ανοιξε τον υπολογιστή σε ασφαλή λειτουργία, πατώντας παρατεταμένα το πλήκτρο f8.

Θα σου εμφανίσει μια μαύρη οθόνη με πολλές επιλογές, Ανάλογα τη γλώσσα του λειτουργικού σου θα είναι στα ελληνικά ή στα αγγλικά/

Ανάλογα λοιπόν επιλέγεις

Safe mode with networking

ή

Ασφαλείς λειτουργία με υποστήριξη δικτύου

Μπες με το λογαριασμό του Administrator ή Διαχειριστή

Από τον πίνακα ελέγχου κάνεις απεγκατάσταση οτιδήποτε έχει σχέση με Logitech.

Επίσης, από την εξερεύνηση των windows πήγαινε στον συγκεκριμένο φάκελο και αν υπάρχει μετά την απεγκατάσταση σβήστων.

Κάνε επανεκκίνηση τον υπολογιστή σου και άφησε τον να ξεκινήσει κανονικά. Εαν τον έχεις μόνιμα συνδεδεμένο στο internet θα ψάξει και θα βρει ότι συσκευή logitech έχεις και θα βρει τους οδηγούς. Ειδάλλως βάλε το cd που είχες όταν πρώτο αγόρασες την συσκευή logitech και κάνε εγκατάσταση.

 

Αν και πάλι έχεις το ίδιο πρόβλημα ακολούθησε τα παρακάτω βήματα:

1. Σε ασφαλή λειτουργία κάνε έλεγχο για ιούς.

2. Κάνε έλεγχο στο δίσκο σου για σφάλματα -- https://neosmart.net/wiki/chkdsk/#CHKDSK_in_Windows_7

Edited by George_Kont

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...