Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

19 ώρες πριν, nikaki71 said:

Tη μερα την βγαζει ή μπα?

Με νορμάλ χρήση, ναι την βγάζει! Γενικά για τα 180€ που είχα δώσει είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Στα 2 χρόνια ζήτημα να έβαλα το δικό του φορτιστή 10 φορές και όχι για πλήρη φόρτιση... Χρήση κάνω μέτρια θεωρώ όχι βαριά. Δεν έχω δει αισθητή διαφορά στη μπαταρία. Προτιμώ τις μερικές και αργές φορτίσεις κατά βάση. 

Link to comment
Share on other sites

Σε δύο κινητά στην οικογένεια χρησιμοποιούμε εννοείται τον φορτιστή της συσκευασίας, γιατί ζούμε για να μας υπηρετεί η τεχνολογία και όχι για να υπηρετούμε εμείς αυτήν.

Δεν έχει την παραμικρή φθορά η μπαταρία, όπως ήταν πριν δύο χρόνια έτσι είναι και τώρα.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 23/11/2022 at 5:14 ΜΜ, p_k said:

Σε δύο κινητά στην οικογένεια χρησιμοποιούμε εννοείται τον φορτιστή της συσκευασίας, γιατί ζούμε για να μας υπηρετεί η τεχνολογία και όχι για να υπηρετούμε εμείς αυτήν.

Δεν έχει την παραμικρή φθορά η μπαταρία, όπως ήταν πριν δύο χρόνια έτσι είναι και τώρα.

Η τεχνολογια γρηγορης φορτισης επιτρεπει στην μπαταρια να αντεξει το περισσοτερο ρευμα για να φορτισει γρηγοροτερα.

Οπως ομως λεει η θεωρια της κατασκευης και της παραπανω συλληψης και η πρακτικη που δειχνει το κινητο να ζεσταινεται αμεσως (η μπαταρια δηλαδη) η διαρκεια ζωης μειωνεται σε βαθος χρονου σε σχεση με μια ιδια μπαταρια που φορτιζοταν πιο αργα.

Για να δωσω μια παρομοιωση , η τεχνολογια μπορει σημερα να δινει αυτοκινητα 1000 κυβικων με 200 ιππους που πριν 30 χρονια ημασταν χαρουμενοι με 60 ιππους. Αν ομως το πρωτο οχημα οδηγειται με χρηση των 60 ιππων του (δηλαδη ηπια) εχει πολυ λιγοτερη φθορα στον κινητηρα απο το να ζηταμε και τους 200 ιππους του μονιμα.

Προσωπικα η γρηγορη φορτιση μου ειναι κατα 99% αχρηστη στην καθημερινοτητα μου καθως βρισκομαι σε υπολογιστη 10 ωρες τη μερα που μια απλη θυρα usb φορτιζει το κινητο απο το 0% στο 100%. Οποτε εχω 50-60% σταθμη απλα οταν τελειωσω τη δουλεια μου ειμαι φορτισμενος και με το παραπανω. Αν και εφοσον χρειστω ταχυτητα στη φορτιση βαζω το δικο του 5-10 λεπτα και παιρνω φορτιση για πανω απο μιση μερα.Κατω απο 30% γενικα δε το δουλευω οποτε εχω παντα 50-90% μπαταρια. Στη θεωρια η συμπεριφορα αυτη θεωρειται απο τη χημεια των μπαταριων αυτων ως το ιδανικοτερο σεναριο μακροζωιας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, συγνώμη αν έχει αναφερθεί η ερώτηση νωρίτερα. Από χθες που έκανε ένα update το τηλέφωνο, δεν έχω ήχο. Έχει παρατηρησει κάνεις κάτι παρόμοιο; 

Επίσης απο ότι κατάλαβα, μάλλον κάτι δεν πάει καλά με το τηλέφωνο μου... Σε ποια έκδοση ενημέρωσης είστε ρε παιδιά; 

Εγώ είμαι στη 12.5.8.0 κ μου λεει ότι δεν υπάρχει άλλη ενημέρωση... 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να με βοηθήσετε να τη βρω κ να την κατεβάσω; 

Ψάχνω εδώ κ πόση ώρα... Τίποτα... Δεν μου εμφανίζει update στη 13..Η ψάχνω λάθος, η την πάτησα με τη συσκευή.. Δεν θα με ενδιέφερε, αν δεν είχα το πρόβλημα με τον ήχο, αλλά τώρα δεν μπορώ ν; γυρίσω ούτε στην προηγούμενη.. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, pathos said:

Μπορείτε να με βοηθήσετε να τη βρω κ να την κατεβάσω; 

Ψάχνω εδώ κ πόση ώρα... Τίποτα... Δεν μου εμφανίζει update στη 13..Η ψάχνω λάθος, η την πάτησα με τη συσκευή.. Δεν θα με ενδιέφερε, αν δεν είχα το πρόβλημα με τον ήχο, αλλά τώρα δεν μπορώ ν; γυρίσω ούτε στην προηγούμενη.. 

καταρχην ποια εκδοση εχεις global η EEA;;

μια λυση ειναι να κατεβασεις τον miui downloader απο το play store και αναλογα με την εκδοση που εχεις να κατεβασεις απο εκει την recovery  13,0,1,0 για την global εκδοση η την 13.0.3.0 για την ΕΕΑ και να κανεις χειροκινητη εγκατασταση 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, admen said:

καταρχην ποια εκδοση εχεις global η EEA;;

μια λυση ειναι να κατεβασεις τον miui downloader απο το play store και αναλογα με την εκδοση που εχεις να κατεβασεις απο εκει την recovery  13,0,1,0 για την global εκδοση η την 13.0.3.0 για την ΕΕΑ και να κανεις χειροκινητη εγκατασταση 

Την κατέβασα κ την πέρασα χειροκίνητα. Σάς ευχαριστώ παιδιά, λύθηκε κ το πρόβλημα με τον ήχο ευτυχώς.. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημέρα σε όλους. έχει παρατηρήσει κανείς μετά την τελευταία ενημέρωση μεγάλη πτώση της ram; εκεί που είχα πάντα τουλάχιστον 3 γιγα ελεύθερη με την επέκταση ενεργή τώρα πάει 1,5 με 2 συνέχεια. αφαίρεσα αρκετές εφαρμογές αλλά πάλι το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Δεν το παρακολουθώ το ζήτημα, το μόνο που ξέρω επειδή έχω το κινητό πριν κυκλοφορήσει στην Ελλάδα, άρα έχω δει όλες τις εκδόσεις λογισμικού πως είναι καλύτερο από ποτέ. Επίσης έχω ενεργή την επέκταση ram που όταν βγήκε περισυ περίπου σε κάποια αναβάθμιση μου είχε φανεί ελαφρώς χειρότερη η συμπεριφορά (κολλήματα) με ανοιχτή την επιλογή. Τώρα όμως μερικές αναβαθμίσεις μετά όλα δουλεύουν ρολόι. 

Η διαθέσιμη ram είναι πόσα ακόμη προγράμματα μπορείς να ανοίξεις πριν κλείσουν κάποια από τα ήδη ανοιχτά, κι έχει να κάνει με το πως έχεις ρυθμίσει το τηλέφωνο. Δε σημαίνει ότι έχεις πρόβλημα. Γενικά αυτό το κινητό δεν έχει ποτέ πάνω από 3GΒ διαθέσιμα, οπότε το 1,5 με 2 ελεύθερα είναι το τυπικό σενάριο και όχι κάτι που έτυχε σε σένα 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Don_VitoCorleone said:

Δεν το παρακολουθώ το ζήτημα, το μόνο που ξέρω επειδή έχω το κινητό πριν κυκλοφορήσει στην Ελλάδα, άρα έχω δει όλες τις εκδόσεις λογισμικού πως είναι καλύτερο από ποτέ. Επίσης έχω ενεργή την επέκταση ram που όταν βγήκε περισυ περίπου σε κάποια αναβάθμιση μου είχε φανεί ελαφρώς χειρότερη η συμπεριφορά (κολλήματα) με ανοιχτή την επιλογή. Τώρα όμως μερικές αναβαθμίσεις μετά όλα δουλεύουν ρολόι. 

Η διαθέσιμη ram είναι πόσα ακόμη προγράμματα μπορείς να ανοίξεις πριν κλείσουν κάποια από τα ήδη ανοιχτά, κι έχει να κάνει με το πως έχεις ρυθμίσει το τηλέφωνο. Δε σημαίνει ότι έχεις πρόβλημα. Γενικά αυτό το κινητό δεν έχει ποτέ πάνω από 3GΒ διαθέσιμα, οπότε το 1,5 με 2 ελεύθερα είναι το τυπικό σενάριο και όχι κάτι που έτυχε σε σένα 

συμφωνώ με το ότι είναι το καλύτερο update το συγκεκριμένο, απλά μου κάνει εντύπωση γιατί πριν την ενημέρωση έτρεχα πάντα με τουλάχιστον 2,9 (το λιγότερο που είχα δει ποτέ) με 3,3gbκ ένα τηλέφωνο φορτωμένο αρκετά με εφαρμογές, ενώ μετά αν δεν κάνω restart μένει με 1,5 με 2 κ τρώει ψιλοκολληματα. .η μόνη αλλαγή που έχω κάνει παράλληλα με την ενημέρωση είναι η εγκατάσταση του gcam 8,7.αν συμβαίνει σε όλους αυτό, να δουλεύει δλδ το τηλέφωνο με 1,5 με 2 όπως λες ότι είναι το φυσιολογικό τότε οκ. αν μπορεί να μας πει κ κανένας άλλος με πόση ram τρέχει θα είχαμε μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα. σε ευχαριστώ πάντως 

3 minutes ago, antonis46_ said:

συμφωνώ με το ότι είναι το καλύτερο update το συγκεκριμένο, απλά μου κάνει εντύπωση γιατί πριν την ενημέρωση έτρεχα πάντα με τουλάχιστον 2,9 (το λιγότερο που είχα δει ποτέ) με 3,3gbκ ένα τηλέφωνο φορτωμένο αρκετά με εφαρμογές, ενώ μετά αν δεν κάνω restart μένει με 1,5 με 2 κ τρώει ψιλοκολληματα. .η μόνη αλλαγή που έχω κάνει παράλληλα με την ενημέρωση είναι η εγκατάσταση του gcam 8,7.αν συμβαίνει σε όλους αυτό, να δουλεύει δλδ το τηλέφωνο με 1,5 με 2 όπως λες ότι είναι το φυσιολογικό τότε οκ. αν μπορεί να μας πει κ κανένας άλλος με πόση ram τρέχει θα είχαμε μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα. σε ευχαριστώ πάντως. από κάτω φαίνεται κ πόση ram έχει αυτή τη στιγμη μετά από 6 ώρες από restart 

Screenshot_2023-01-11-13-51-50-139-edit_com_mi.android.globallauncher.thumb.jpg.88f31cd88af7184278efa1666130269a.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα φίλοι!! Βγήκε ένα νέο update V14.1.0.SJGMIXM "MIUI 12.5" στα 2,7GB.

Να το κάνουμε???

Edited by stamdd

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

Στο έβγαλε το τηλέφωνο;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σήμερα το πρωί μου το έβγαλε το τηλέφωνο. Μόλις την έκανα. Μεχρι στιγμής φαίνεται πιο γρήγορο, όλα καλά ..... :

Screenshot_2023-03-17-10-06-56-930_com.android.settings.jpg

Screenshot_2023-03-17-11-55-27-637_com.android.settings.jpg

Edited by stamdd

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

Ίσως χρειαστεί επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά την αναβάθμιση, τις περισσότερες φορές λύνει πολλά προβλήματα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, chios said:

Ίσως χρειαστεί επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά την αναβάθμιση, τις περισσότερες φορές λύνει πολλά προβλήματα.

Όχι πάνε όλα ρολόι .....σε καμία αναβάθμιση δεν το έχω κάνει 

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, stamdd said:

Τι είναι η ΕΕΑ??

Η eu version του λογισμικού.

Κατά κανόνα οι αναβαθμίσεις έρχονται πρώτα στις global εκδόσεις και έπειτα στις Ευρωπαϊκές.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...