Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, p_k said:

Με βάση δημοσιεύματα που αναφέρουν ότι πλησιάζει η EU έκδοση του MIUI 13 και το γεγονός ότι έχει ήδη δοθεί στην global version, πιστεύω ότι έφτασε η ώρα ίσως και μέσα στο Σαββατοκύριακο όπως συνηθίζει η xiaomi, να πάρουν και οι ευρωπαϊκές εκδόσεις το νέο MIUI, μαζί εννοείται με το android 12.

Για να δούμε...

Βασικά, προχθές βγήκε η India όπως και η... Indonesia! Εμείς στο περίμενε... Μάλλον κανένα 10ημερο ακόμα.

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Νάμαστε....

 

 

Screenshot_2022-09-01-15-18-34-931_com.android.settings.jpg

Edited by dimitrisioak

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και σε μένα. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ακόμα και στην 13 ο Poco Launcher είναι τόσο "νουμπάδικος". Maximum 5x6 διάταξη στην αρχική οθόνη; Δηλ βάζεις ένα widget και 3 συντομεύσεις και γεμίζει η οθόνη; Με τεράστιες αποστάσεις μεταξύ των στεοιχείων...

Αναγκαστικά είμαι τόσο καιρό με Nova Launcher και χάνω και τα gestures πλήρους οθόνης!

Link to comment
Share on other sites

Τον είδα σήμερα.... πολύ μεγάλα εικονίδια 

Έχει μια επιλογή που τα μικραίνει 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Αλλά θα ίδια χωράνε πάλι,  πριν δεν χωρούσαν περισσότερα στη μπάρα κάτω και γενικότερα;

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει στο τί είναι το εικονίδιο επάνω αριστερά δίπλα στην ώρα?

Έφαγα μια ώρα προσπαθώντας να το εξαφανίσω μέσα από τις ρυθμίσεις, αλλά με νίκησε!settings.thumb.jpg.6b0196063f9ebd4cd8f6df65a68d94af.jpg

Link to comment
Share on other sites

Just now, sat_rrstm said:

Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει στο τί είναι το εικονίδιο επάνω αριστερά δίπλα στην ώρα?

Έφαγα μια ώρα προσπαθώντας να το εξαφανίσω μέσα από τις ρυθμίσεις, αλλά με νίκησε!settings.thumb.jpg.6b0196063f9ebd4cd8f6df65a68d94af.jpg

Πλάκα μας κάνεις;; Προφανώς δεν έχει πληρώσει ποτέ με το nfc.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, sat_rrstm said:

Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει στο τί είναι το εικονίδιο επάνω αριστερά δίπλα στην ώρα?

Έφαγα μια ώρα προσπαθώντας να το εξαφανίσω μέσα από τις ρυθμίσεις, αλλά με νίκησε!settings.thumb.jpg.6b0196063f9ebd4cd8f6df65a68d94af.jpg

Ενεργός πομποδέκτης NFC

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά!

Ναι πληρώνω με NFC, αλλά ας δει κάποιος που δεν έχει πάρει ακόμη την αναβάθμιση

κι ας μου πει αν ήταν εκει ή κάπου αλλού αυτή η ένδειξη, εγώ δεν την είχα προσέξει πάντως,

γι αυτό ρώτησα και προσέχω πάντα όλες τις ενδείξεις, γι αυτό και με παραξένεψε...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μπορεί κάποιος να μπει στις "επιλογές προγραμματιστών" και να μου πει πόσο είναι το default "μικρότερο πλάτος"; είναι προς τα κάτω!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, georgeavl3 said:

Δεν ήταν. Είναι καινούριο φρούτο.

Poco X3 Pro
 

πάντα ήταν το NFC αλλά τώρα by default μετά το upgrade το έκανε να ειναι αναμένο αρχικά

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Οκ, σ' ευχαριστώ πολύ!

EDIT: Τελικά μπερδευτήκαμε! Ρωτούσα τον @georgeavl3, μάλλον έχει το Pro αν κρίνω από την υπογραφή!

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

Δείτε τι γίνεται με την MIUI 13. Είσαι πχ στο facebook, πατάς επάνω σε λινκ για youtube. Αρχικά ανοίγει μέσα στην εφαρμογή του facebook, πατάς επάνω δεξιά στις τρεις τελείες, επιλέγεις "Άνοιγμα Σε Πρόγραμμα Περιήγησης" για να το ανοίξεις με την κανονική εφαρμογή του youtube και καταλήγεις με αυτό που φαίνεται στη φωτό (επειδή έχω εγκατεστημένο και Chrome και Brave και Youtube, υποτίθεται θέλει να με ρωτήσει με ποια θέλω να ανοίξω το λινκ).

Πριν την MIUI 13 έβλεπα τις επιλογές και πατούσα τι ήθελα (στο πλαίσιο χωρούσαν 3 ίσως και 4, δεν θυμάμαι. Τώρα το πλαίσιο "Άνοιγμα με" έχει μικρύνει, με τεράστια κενά περιγράμματα κιόλας γύρω γύρω, και σου δίνει 2 επιλογές ("Περισσότερα") τα οποία αν πατήσεις δεν βγάζει καν τις εφαρμογές που έχεις εγκατεστημένες (όπως στην 12) αλλά ανοίγει κατευθείαν εφαρμογή, σαν να πάτησες σε συντόμευσή της απευθείας, και μάλιστα άσχετη πχ σε μένα το Metamask επειδή έχει ενσωματωμένο browser.

Άντε τώρα να δώσεις feedback για να το διορθώσουν αυτό.

IMG_20220902_145725.jpg

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

Καλό, αλλά όχι απαράιτητο θα ήταν, έπειτα από μια μεγάλη αναβάθμιση, να στήνεται η συσκευή από την αρχή. Σε πολλές περιπτώσεις αυτό λύνει αρκετά θέματα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, conan1 said:

Καλό, αλλά όχι απαράιτητο θα ήταν, έπειτα από μια μεγάλη αναβάθμιση, να στήνεται η συσκευή από την αρχή. Σε πολλές περιπτώσεις αυτό λύνει αρκετά θέματα.

Αυτό που έγραψα εγώ δεν φαίνεται να είναι πρόβλημα, απλά έγιναν όλα τόσο μεγάλα που δεν χωράνε. Είτε μικρύνεις το μέγεθος γραμματοσειράς, είτε αλλάξεις dpi δεν βοηθάει.

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, jaranor said:

Καλημέρα παιδιά. Μπορεί κάποιος να μπει στις "επιλογές προγραμματιστών" και να μου πει πόσο είναι το default "μικρότερο πλάτος"; είναι προς τα κάτω!

Σε μένα ήταν 384 dpi (μετά την αναβάθμιση) δεν το είχα ξαναδεί αυτό, το κατέβασα στα 351 για μεγαλύτερη ευκρίνεια στο Viber....

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Είναι η ιδέα μου ή έχουμε πιο καλό σήμα; Κάτω από την οικοδομή μου έχω ένα πάρκινγκ που όποτε πήγαινα να πάρω το αυτοκίνητο δεν είχα σήμα. Τώρα μετά την αναβάθμιση έχω και σήμα και ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, lakostas said:

Είναι η ιδέα μου ή έχουμε πιο καλό σήμα; Κάτω από την οικοδομή μου έχω ένα πάρκινγκ που όποτε πήγαινα να πάρω το αυτοκίνητο δεν είχα σήμα. Τώρα μετά την αναβάθμιση έχω και σήμα και ίντερνετ.

νομίζω έχεις δίκιο, κ εγώ έχω πλέον σημε μέσα στο σπίτι που δεν είχα πριν με το  x3

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, dimitrisioak said:

Σε μένα ήταν 384 dpi (μετά την αναβάθμιση) δεν το είχα ξαναδεί αυτό, το κατέβασα στα 351 για μεγαλύτερη ευκρίνεια στο Viber....

Εγώ το έχω 509! Για να βλέπεις περισσότερη πληροφορία στην οθόνη. Απλά κάποια πράγματα μου φάνηκαν χοντροκομμένα (όπως αυτό που έγραψα παραπάνω) και ήθελα να δω το default μήπως στρώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...