Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι κλήσεις HD σε μένα είναι μόνο στην κάρτα F2G όσες γίνονται με VoLTE. Στην κάρτα Q που δεν υποστηρίζει δεν εμφανίζεται. Η ένδειξη έβγαινε και πριν κατά τη διάρκεια της συνομιλίας απλά τώρα βγαίνει και στο ιστορικό κλήσεων. 

Link to comment
Share on other sites

Για όσους είχαν θέμα με το autofill στις φορμες με τη νεότερη ενημέρωση του chrome (6/12) διορθώθηκε όποτε καθαρά θέμα chrome το πρόβλημα .

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

My Devices (Απ' όσες θυμάμαι δηλαδή) Philips DIGA/Ericsson 768/Ericsson 788/Ericsson T28/Nokia 3200/Siemens SL55/Nokia 6210/Nokia 6510/Ericsson W600/Nokia E52/Nokia E65/Sony Ericsson Neo V/Moto G/Xiaomi Redmi Note 3/Xiaomi Redmi Note 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Αντιμετωπίζει ενα πρόβλημα με το CU app η κοπέλα μου. Έκανε πριν 4 μέρες φορητότητα απο Cosmote σε Vodafone CU και ολοκληρώθηκε επιτυχώς η φορητότητα. Το θέμα ειναι οτι ενεργοποίησα και την κάρτα ανανέωσης και εχει χρήματα στον λογαριασμό της. 

Ωστόσο το CU app της δείχνει με κενό τα data - ομιλία και sms και δεν εμφανίζονται και τα πακέτα.

Το Poco Χ3 NFC εχει την τελευταία έκδοση android και το app ειναι ενημερωμένο. Επίσης το έχουμε απεγκαταστήσει, το έχω ανοίξει μόνο με wifi ή μόνο με data. Το πρόβλημα παραμένει το ίδιο. 

Παραθέτω screenshot εαν κάποιος αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα και μπορεί να βοηθήσει 🙂

 

265499615_335918674636886_1606932440826473488_n.jpg

Edited by townleader

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εμένα έχει θέμα με την ανοιχτή ακρόαση, όταν την ενεργοποιώ ενώ ακούω τέλεια δε με ακούνε ούτε με αίτηση και έτσι είναι άχρηστη από την αρχή που το αγόρασα. Επίσης έχει ένα άλλο θέμα με συνεχείς αποσυνδέσεις του bluetooth, το οποίο σε αντίθεση με το προηγούμενο κινητό μου συμβαίνει σε όλες τις συνεδεμένες συσκευές μου συμπέρανα ότι φταίει το κινητό.

Έχει κάποιος άλλος αντίστοιχα προβλήματα?

Αξίζει να το πάω στο service εντός εγγύησης, ή θα χάσω το χρόνο μου, θα μείνω χωρίς τηλέφωνο και απλά θα μου τεντώσουν τα νεύρα χωρίς να μου το διορθώσουν, τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, townleader said:

Καλησπέρα σας,

Αντιμετωπίζει ενα πρόβλημα με το CU app η κοπέλα μου. Έκανε πριν 4 μέρες φορητότητα απο Cosmote σε Vodafone CU και ολοκληρώθηκε επιτυχώς η φορητότητα. Το θέμα ειναι οτι ενεργοποίησα και την κάρτα ανανέωσης και εχει χρήματα στον λογαριασμό της. 

Ωστόσο το CU app της δείχνει με κενό τα data - ομιλία και sms και δεν εμφανίζονται και τα πακέτα.

Το Poco Χ3 NFC εχει την τελευταία έκδοση android και το app ειναι ενημερωμένο. Επίσης το έχουμε απεγκαταστήσει, το έχω ανοίξει μόνο με wifi ή μόνο με data. Το πρόβλημα παραμένει το ίδιο. 

Παραθέτω screenshot εαν κάποιος αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα και μπορεί να βοηθήσει 🙂

 

265499615_335918674636886_1606932440826473488_n.jpg

Νομίζω ότι χρειάζεται να περιμένει λίγες μέρες να ολοκληρωθεί η καταχώρησή της νέας γραμμής.
Το πιο σίγουρο είναι να μιλήσει με εξυπηρέτηση πελατών, αλλά ας περιμένει καμιά μέρα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, minast said:

Νομίζω ότι χρειάζεται να περιμένει λίγες μέρες να ολοκληρωθεί η καταχώρησή της νέας γραμμής.
Το πιο σίγουρο είναι να μιλήσει με εξυπηρέτηση πελατών, αλλά ας περιμένει καμιά μέρα ακόμα.

Το δώσαμε ως βλάβη στο CU chat και αναμένουμε μέχρι Τετάρτη. 

Ευχαριστώ

Edited by townleader

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, minast said:

Νομίζω ότι χρειάζεται να περιμένει λίγες μέρες να ολοκληρωθεί η καταχώρησή της νέας γραμμής.
Το πιο σίγουρο είναι να μιλήσει με εξυπηρέτηση πελατών, αλλά ας περιμένει καμιά μέρα ακόμα.

Το θέμα αυτό δεν έχει σχέση με το ίδιο το κινητό ως συσκευή. Είναι θέμα της εταιρείας τηλεφωνίας, νομίζω αν το βάλεις στο κατάλληλο section εδώ μέσα θα πάρεις και τις σωστές απαντήσεις. Κάπου στην αρχική σελίδα του φόρουμ έχει θέμα με τις εταιρίες....

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι κάποιες φορές που συνέδεα με USB το κινητό σε Win7, έβγαινε popup παράθυρο στο PC με mirroring του κινητού. Τώρα δεν μπορώ να βρω πως γινόταν. Έχει κανείς ιδέα;

Δοκίμασα με USB debugging ενεργοποιημένο και χωρίς. Πρέπει να έχω επιλεγμένο το "Χωρίς μεταφορά αρχείων";

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλή χρονιά σε όλους. Ξέρει κανείς πως κάνουν φακέλους στο poco (με μαμά launcher) για να βάλω μέσα εφαρμογές που που δεν χρησιμοποιούνται και τόσο....

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Πατάς παρατεταμένα μια εφαρμογή και την μετακινείς πάνω στην άλλη. Θα ανοίξει αυτόματα ένας φάκελος. Προσοχή: αυτό δε γίνεται στην οθόνη που εμφανίζεται μετά το swipe up εκεί που είναι όλες οι εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Μα εγώ αυτό θέλω....ο φάκελος να βρίσκεται στο συρτάρι εφαρμογών και όχι στην αρχική οθόνη🤔

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά. Μπορεί να μου πει κάποιος το λόγο που δεν ανάβει το led ειδοποιήσεων όταν μου έρχεται κάποιο μήνυμα; Στις ρυθμίσεις---- ειδοποίησεις τις έχω ενεργοποιημένες. Μήπως είναι κάποια άλλη ρύθμιση που μου διαφεύγει; Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπιζω ενα θεμα με το κινητο τελευταια. πολλες φορες οταν με καλουνε δεν με ακουνε ουτε ακουω. με το που κλεισω τη συνδεση και καλεσω εγω ολα μια χαρα. φοραω την 12.5.4 τελευταια ουσιαστικα αφου αλλη ενημερωση δεν εχει ερθει. αντιμετωπιζει κανενας το ιδιο θεμα;;

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπιζω ενα θεμα με το κινητο τελευταια. πολλες φορες οταν με καλουνε δεν με ακουνε ουτε ακουω. με το που κλεισω τη συνδεση και καλεσω εγω ολα μια χαρα. φοραω την 12.5.4 τελευταια ουσιαστικα αφου αλλη ενημερωση δεν εχει ερθει. αντιμετωπιζει κανενας το ιδιο θεμα;;
Μήπως έχει σχέση με την κατάργηση του 3G και δες μήπως παίζει κάτι με volte ή vowifi.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, geoliol said:

αντιμετωπιζω ενα θεμα με το κινητο τελευταια. πολλες φορες οταν με καλουνε δεν με ακουνε ουτε ακουω. με το που κλεισω τη συνδεση και καλεσω εγω ολα μια χαρα. φοραω την 12.5.4 τελευταια ουσιαστικα αφου αλλη ενημερωση δεν εχει ερθει. αντιμετωπιζει κανενας το ιδιο θεμα;;

Όλοι έχουμε αυτά τα προβλήματα είναι θέμα παρόχου.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, anna2 said:

Όλοι έχουμε αυτά τα προβλήματα είναι θέμα παρόχου.

με τη vodafone το εχω το θεμα. γιατι ομως οταν καλω εγω στα καπακια ολα κομπλε;;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι θα γίνει με το Android 12 ρε παιδιά. Θα γίνει αναβάθμιση ή όχι. Η 11 έχει σοβαρά προβλήματα με κάποιες APP, που δεν είχε η 10 (για αυτό και αγόρασα αυτό το τηλέφωνο) και σε διαφορετική περίπτωση, πρέπει να αλλάξω κινητό.😬

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα μια μικρή βοήθεια. Έπεσε στα χέρια μου ένα poco x3 nfc και απλά  κάνει επανεκκινήσεις μόνο του.

Μία στις 10 ανοίγει αλλά μετά από ένα λεπτό πάλι τα ίδια. Σκέφτηκα μήπως έχει κάποιο θέμα το κουμπί του και κόλλησε;

Η να του φλασάρω μια ρομ από την αρχή και ότι γίνει;

Edited by MAGOS_MERLIN

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει έλεγχο αν υπάρχει νέα έκδοση miui;;
Γιατί με τις παλιές εκδόσεις είναι γνωστό ότι υπάρχει τέτοιο θέμα.
Αν ρίξεις μια ματιά σε αυτό το νήμα πιο πίσω θα δεις πολλά παράπονα.
Με την 12 5.4.0 νομίζω ότι λύθηκε αυτό το θέμα.

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, admen said:

Έχεις κάνει έλεγχο αν υπάρχει νέα έκδοση miui;;
Γιατί με τις παλιές εκδόσεις είναι γνωστό ότι υπάρχει τέτοιο θέμα.
Αν ρίξεις μια ματιά σε αυτό το νήμα πιο πίσω θα δεις πολλά παράπονα.
Με την 12 5.4.0 νομίζω ότι λύθηκε αυτό το θέμα.

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

12.5.4 έχει

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μένει είναι επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, admen said:

Το μόνο που μένει είναι επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το έχω ήδη κάνει χωρίς αποτέλεσμα. Υποψιάζομαι ότι το Power button έχει θέμα γιατί το βάζω σε fastboot για να του περάσω την ρομ από την αρχή αλλά και εκεί κάνει μόνο του επανεκκίνηση.

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...