Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παραδόξως παιδιά εμένα το Pro έχει μέρες να το κάνει.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

ghosting

το διαβάζω συχνά και σε ξένα φόρουμ που παρακολουθώ. Έχω αρχίσει να με νοιώθω ως τυχερό που δεν το έχω αντιμετωπίσει αν και σχεδόν από την πρώτη στιγμή πέρασα στην ελληνική έκδοση MIUI και μετά από μελέτη σε custom rom.
Επειδή δεν έχω πειστεί 100% πως είναι θέμα λογισμικού , θα ήθελα να σας παραθέσω μια εμπειρία από παλιότερη συσκευή που ξαφνικά είχε εμφανίσει τέτοια ζητήματα, και τελικά καταλήξαμε πως έφταιγε κάποια συγκεκριμένη παρτίδα από aftermarket τζαμάκι προστασίας. Μάλιστα , ένας χρήστης από το ξένο φόρουμ του X3 NFC μας, απάντησε πως το ξήλωσε το τζαμάκι που χρησιμοποιούσε και η συσκευή ηρέμησε από τέτοιου είδους συμπεριφορές.
Το παραθέτω ως πληροφορία.

Ευχαριστώ.

Edited by gorillaz_gr
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε 12.5.3.0 για global έκδοση με πολλά fix
Την κατεβάζω αν και δεν έχω θέμα εγώ με ghost screen μπορεί να βοηθήσει τον κόσμο που έχει τέτοιο θέμα
623 ΜΒ είναι

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν έχει έρθει ακόμα η ενημέρωση.. όσον αφορά την προστασία οθόνης που λέει ο φίλος παραπάνω εγώ την έβγαλα την εργοστασιακή που είχε και τα συμπτώματα παραμένουν.. αν κάποιος μετά την ενημέρωση δει αν λύθηκε το πρόβλημα ας ενημερώσει

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, gorillaz_gr said:

ghosting

το διαβάζω συχνά και σε ξένα φόρουμ που παρακολουθώ. Έχω αρχίσει να με νοιώθω ως τυχερό που δεν το έχω αντιμετωπίσει αν και σχεδόν από την πρώτη στιγμή πέρασα στην ελληνική έκδοση MIUI και μετά από μελέτη σε custom rom.
Επειδή δεν έχω πειστεί 100% πως είναι θέμα λογισμικού , θα ήθελα να σας παραθέσω μια εμπειρία από παλιότερη συσκευή που ξαφνικά είχε εμφανίσει τέτοια ζητήματα, και τελικά καταλήξαμε πως έφταιγε κάποια συγκεκριμένη παρτίδα από aftermarket τζαμάκι προστασίας. Μάλιστα , ένας χρήστης από το ξένο φόρουμ του X3 NFC μας, απάντησε πως το ξήλωσε το τζαμάκι που χρησιμοποιούσε και η συσκευή ηρέμησε από τέτοιου είδους συμπεριφορές.
Το παραθέτω ως πληροφορία.

Ευχαριστώ.

Εκτός POCO - XIAOMI, αν κάνεις μια αναζήτηση, θα δείς πως υπάρχει παρόμοιο θέμα σε συσκευές και άλλων κατασκευαστών.

(Motorola, one+, Samsung) και δεν ξέρω και άλλων, Κάτι διάβασα για το android 11, σε κάποιες συσκευές κάνει κάτι τέτοια θέματα. Ακόμη και σε Pixel Phones.

Λογικά θα το διορθώσουν. 

Edited by conan1
Link to comment
Share on other sites

On 20/10/2021 at 10:39 ΠΜ, admen said:

Μόλις ήρθε 12.5.3.0 για global έκδοση με πολλά fix
Την κατεβάζω αν και δεν έχω θέμα εγώ με ghost screen μπορεί να βοηθήσει τον κόσμο που έχει τέτοιο θέμα
623 ΜΒ είναι

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Την εκανα και εγω. Ολα καλα μεχρι τωρα αν και πριν δεν ειχα κανενα προβλημα. 

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Evaggelos1 said:

Την εκανα και εγω. Ολα καλα μεχρι τωρα αν και πριν δεν ειχα κανενα προβλημα. 

μολις ηρθε. 12.5.3. improved system stability and performance λέει δεν λεει κατι για bug ή gost touch. 

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με ειδοποιήσεις εφαρμογων. Όταν η συσκευή είναι σε αδράνεια μπορεί να μην βαρεσει ειδοποίηση και με το που την ενεργοποιήσω να έρθει μετά από ώρα. Πώς μπορώ να το διορθώσω αυτό; Έχω αλλάξει στην εφαρμογή την ρύθμιση για εξοικονόμηση μπαταρίας αλλά δεν άλλαξε τπτ. Την εφαρμογή την έχω κλειδωμένη να είναι μόνιμα ανοιχτη

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από το να έχεις την εφαρμογή στο autostart και no restriction δεν γνωρίζω άλλη ρύθμιση σχετικά. Πιστεύω απλά δεν θέλει και να το παρακάνεις και βάλεις 20 εφαρμογές με αυτή τη ρύθμιση. 

Link to comment
Share on other sites

On 25/10/2021 at 5:09 ΜΜ, alexis76 said:

ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ ΤΗΝ 12.5.3 ΑΛΛΑ ΤΑ ΙΔΙΑ. Το αλαλουμ με το gost touch συνεχιζεται

Security patch είναι μόνο....

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Πάτε ολοι στις ρυθμίσεις-Υπηρεσιες και σχόλια  και καντε υποβολή ανατροφοδότησης το πρόβλημα

με το ghost touch. Να τους ζαλίσουμε στις αναφορές μπας και κάνουν τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα αναβάθμιση σε MIUI 12.5.3 και δεν συνδέεται σε δεδομένα COSMOTE (2G, 3G ή 4G). Το έχει άλλος αυτό το πρόβλημα; Η σχετική ρύθμιση για τα δεδομένα είναι ανοιχτή. Δεν έχω πειράξει κάτι άλλο. Δοκίμασα επανεκκίνηση αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα αναβάθμιση σε MIUI 12.5.3 και δεν συνδέεται σε δεδομένα COSMOTE (2G, 3G ή 4G). Το έχει άλλος αυτό το πρόβλημα; Η σχετική ρύθμιση για τα δεδομένα είναι ανοιχτή. Δεν έχω πειράξει κάτι άλλο. Δοκίμασα επανεκκίνηση αλλά τίποτα.
Πρέπει να είναι γενικό πρόβλημα της cosmote γιατί ούτε εμένα με έβαζε κατα τις 11 παρά το βράδυ που το προσπάθησα! Με Poco f2 pro miui 12.5.2.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά έχει κανείς κάνα νέο; Δοκίμασε τίποτα άλλο; Έρχονται συχνά πυκνά κάτι αναβαθμίσεις αλλά το πρόβλημα παραμένει, τώρα τελευταία περισσότερο στο Viber και στις κλήσεις. Αφού δε λύνεται το θέμα με αναβαθμίσεις να το στείλω από κει που ήρθε να το κάνουν ότι θέλουν με την εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2021 at 11:16 ΜΜ, greek1 said:

Σήμερα έκανα αναβάθμιση σε MIUI 12.5.3 και δεν συνδέεται σε δεδομένα COSMOTE (2G, 3G ή 4G). Το έχει άλλος αυτό το πρόβλημα; Η σχετική ρύθμιση για τα δεδομένα είναι ανοιχτή. Δεν έχω πειράξει κάτι άλλο. Δοκίμασα επανεκκίνηση αλλά τίποτα.

Εμένα με βάζει κανονικά, με what's up. Έχω όμως άλλο προβλημα!! Με το wifi calling, το έχει δουλέψει κανεις παιδιά; Το έχω βάλει επιλογή : prefer wifi for calls, αλλά τίποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

Κανονική είναι, απλά ακόμα είναι Stable Beta.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την κάνουμε άφοβα; Την έκανε κανείς να μας πει εντυπώσεις;

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την κάνουμε άφοβα; Την έκανε κανείς να μας πει εντυπώσεις;

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Μια χαρά είναι, προστέθηκε και η δυνατότητα για έξτρα 2GB Ram με χρήση του αποθηκευτικού χώρου

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...