Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τραγικο, το κανει και σε redmi note 9 συναδελφου. Αγορασμενο απο κοσμοτε ευτυχως. Κριμα που διελυσαν την huawei , αυτο εχω να πω μονο. 

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είνα εγγενές πρόβλημα του Android 11.

Το κάνει και σε άλλες συσκευές.

https://www.google.gr/m?q=android+11+ghost+touch&client=ms-opera-mobile&channel=new&espv=1

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

On 29/9/2021 at 2:24 ΜΜ, alexis76 said:
On 1/10/2021 at 7:58 ΠΜ, lakostas said:

 

Έχει βρει κανείς λύση στο πρόβλημα;

Κρίμα κ είχα μείνει ενθουσιασμένος με το x3

Link to comment
Share on other sites

Σαν... Να σταματησε να το κάνει το πρόβλημα, έχει κανένα διήμερο να κάνει τα τρελά του! Χωρίς να κάνω καμιά άλλη ενέργεια ( reboot, σέρβις κτλ). Λέτε να επιδιορθώθηκε μόνο του;οι υπόλοιποι που αντιμετώπιζαν το ίδιο θέμα , έφτιαξε;

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, anna2 said:

Εμένα το Pro συνεχίζει να το κάνει.

εμενα το κανει που και που. 

στα καλα καθουμενα το κανει 2-3 φορες συνεχόμενα

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι το Android 11 έχει μια ευαισθησία μάλλον υπερβολική με τις οθόνες. Καθαρίστε πολύ καλά τις οθόνες σας παρατηρήστε αν το κάνει πάλι και αναφέρετε εδώ το αποτέλεσμα όσοι έχετε το θέμα αυτό.

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έκανα απολύτως τίποτα και έχει κάνα διήμερο που σταμάτησε, μου το έκανε σίγουρα κάνα δυο φορές την ημέρα. Ήμουν έτοιμος να το στείλω εκεί που το αγόρασα για σέρβις. Τώρα πως έφτιαξε μόνο του( μη το ματιασω!) Δε ξέρω. Ο φίλος παραπάνω με το pro λέει πως συνεχίζει. Μήπως πρέπει να ενεργοποιήσεις τις αυτόματες ενημερώσεις; Γιατί δεν έχω άλλη εξήγηση πως σε εμένα διορθώθηκε ( μάλλον κάτι έγινε από μόνο του)

Link to comment
Share on other sites

On 8/10/2021 at 12:44 ΜΜ, geo600 said:

Μου το έκανε μόλις τώρα πάλι... Τη τύχη μου μέσα!

 

Καλησπερα παιδια, εχει αναγνωρισει επισημα η Xiaomi το θεμα της οθονης που εχει προκυψει τελευταια στα poco x3 pro και λογικα θα το διορθωσει σε επομενο update...Για να δουμε επιτελους...

https://news.xiaomi-miui.gr/bug-report-ghost-screen-poco-x3-pro/

Ελπιζω οτι και στα απλα χ3 θα το φτιαξει....

Edited by panos9553
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Το ghosting εχει εμφανιστει στο x3 nfc της κοπέλας μου. Σχεδόν μέρα παρά μέρα κάνει τα δικά του, πατάει κουμπιά, κλείνει ανοίγει μόνο του..ότι να'ναι γενικότερα.

Εαν κάνω επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων θα δω διαφορά ?

Ειναι πολύ έντονο το πρόβλημα!

Ευχαριστώ και να είστε καλά!

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Καμιά προσωρινή λύση για το ghosting έχουμε ?

(για να αποφυγω το factory reset)

Edited by townleader

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που το εστειλε στο επισημο σερβις πριν 1 μηνα με αιτιολογια ghosting,μου αλλαξανε την οθονη και απο τοτε σταματησε να το κανει...Το κρατησαν 10 μερες μεσα, γιατί δεν υπηρχε ανταλλακτικο και έπρεπε να παραγγελθει....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, nikaki71 said:

Εγω παντως που το εστειλε στο επισημο σερβις πριν 1 μηνα με αιτιολογια ghosting,μου αλλαξανε την οθονη και απο τοτε σταματησε να το κανει...Το κρατησαν 10 μερες μεσα, γιατί δεν υπηρχε ανταλλακτικο και έπρεπε να παραγγελθει....

Τελικά έχω την εντύπωση ότι μάλλον το κάνει σε ελαττωματικές παρτίδες οθονών... Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. Software ζήτημα πάντως δύσκολο να είναι, θα το έκανε σε όλους αυτό. 

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

φιλε το εκανε στα καλα καθουμενα στο redmi note 7 της γυναικας μου που το αγορασε πριν απο 2 χρονια

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ( παρά την ενημέρωση, η οποία δε ξέρω αν σχετίζεται με την επίλυση του θέματος) συνεχίζει να μου το  κάνει καθημερινά( ghosting) . Μάλλον έχουμε μπλέξει..

 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, geo600 said:

Εμένα ( παρά την ενημέρωση, η οποία δε ξέρω αν σχετίζεται με την επίλυση του θέματος) συνεχίζει να μου το  κάνει καθημερινά( ghosting) . Μάλλον έχουμε μπλέξει..

 

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ? δεν έχει έρθει κατι ακομη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θέμα. Πατάω να μου αποθηκεύσει photo στο messenger και λέει ότι δεν μπορεί να την αποθηκεύσει. Εννοείται άδειες κτλπ είναι όλα οκ. Στις ρυθμίσεις έχω πατήσει να αποθηκεύει τίποτα. Το έβγαλα το έβαλα τίποτα. Έχει κανείς άλλος το ίδιο θέμα; 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την οθόνη δεν το αντέχω άλλο.Μου έρχεται να το σπάσω.Περιμενω να βγάλει fix η Xiaomi γιατί πριν ήταν μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ηθελα τα φωτα σας μολις αντικατεστησα το redmi note 9 pro με ενα ολοκαινουργιο ζελατινας 

POCO X3 NFC 6/64 το οποιο πηρα στην τιμη των 178 ευρω! 

Πεστε μου σας παρακαλω μπορω να βρω προστατευτικο για την καμερα πισω απο καπου???

και Β) θεωρειτε ειναι τιμια η τιμη για τα λεφτα που εδωσα?

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Pedro_G said:

παιδια καλησπερα ηθελα τα φωτα σας μολις αντικατεστησα το redmi note 9 pro με ενα ολοκαινουργιο ζελατινας 

POCO X3 NFC 6/64 το οποιο πηρα στην τιμη των 178 ευρω! 

Πεστε μου σας παρακαλω μπορω να βρω προστατευτικο για την καμερα πισω απο καπου???

και Β) θεωρειτε ειναι τιμια η τιμη για τα λεφτα που εδωσα?

Σας ευχαριστω

Ακριβο το πηρες φιλε...Τοσο εχει το Pro μεταχειρισμενο.Πανω απο 150 το 64αρι το απλό δεν λεει....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, XronisRR said:

Αυτό με την οθόνη δεν το αντέχω άλλο.Μου έρχεται να το σπάσω.Περιμενω να βγάλει fix η Xiaomi γιατί πριν ήταν μια χαρά

Σήμερα μου έχει σπασει κ μένα τα νεύρα. Το κανει σχεδόν συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...