Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

27 minutes ago, ntopas said:

Η μ****** ειναι οτι πηγα διακοπες κ δεν εχω προσβαση σε πισι,για να παρω backups κλπ

 

Μαλλον θα το ανεχτω κανά δυο μερες ακομη,και μετα θα φαει restore και θα το γυρισω στην προπροηγουμενη ρομ

Backup μπορεις να παρεις και σε καρτα μνημης αν φοραει....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Η rom δεν φταίει σίγουρα αφού δεν άλλαξε τίποτα ούτε στο δικό μου με την αναβάθμιση. Δοκίμασε με κλειστό τηλέφωνο να δεις. 

Link to comment
Share on other sites

On 30/8/2021 at 3:46 ΜΜ, dimitrisioak said:

Εγώ έχω Ευρωπαϊκή 12.52 και πρώτη φορά βλέπω τέτοια ρύθμιση.... Για πες την διαδρομή στις ρυθμίσεις όπου βρίσκεται

*#*#4636#*#*  εγώ το έχω βάλει στο LTE/WCDMA και το έχει κρατήσει!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don_VitoCorleone said:

Η rom δεν φταίει σίγουρα αφού δεν άλλαξε τίποτα ούτε στο δικό μου με την αναβάθμιση. Δοκίμασε με κλειστό τηλέφωνο να δεις. 

Το δοκιμασα να το φορτισω κ κλειστο,παλι φορτιζει πολυ αργα,ουσιαστικα μονο κλειστο φορτιζει, γιατι αν ειναι ανοιχτο δεν ανεβαινει η σταθμη της μπαταριας καθολου.

Ισως δε ξανα παρω xiaomi...

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, CoyoteD said:

αρα μήπως χάλασε η μπαταρία?

Νομιζω οτι μπορω να το αποκλεισω αυτο το ενδεχομενο,δεν εχει φουσκωσει, κραταει πολυ και το ampere μου λεει πως ειναι οκ.

Βρηκα τροπο να το φορτιζω, το παω 19% μπαταρια βαζω super battery saver και φορτιζει γρηγορα, αρκει να μη το ακουμπισω οσο φορτιζει. Αλλιως, παλι φορτιζει πιο αργα κ απο τον θανατο.

Το σαββατοκυριακο θα φαει restore και μετα format αν δε στρωσει.

μεγάλο χουνέρι μου εκανε η xiaomi...

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ntopas said:

Νομιζω οτι μπορω να το αποκλεισω αυτο το ενδεχομενο,δεν εχει φουσκωσει, κραταει πολυ και το ampere μου λεει πως ειναι οκ.

Βρηκα τροπο να το φορτιζω, το παω 19% μπαταρια βαζω super battery saver και φορτιζει γρηγορα, αρκει να μη το ακουμπισω οσο φορτιζει. Αλλιως, παλι φορτιζει πιο αργα κ απο τον θανατο.

Το σαββατοκυριακο θα φαει restore και μετα format αν δε στρωσει.

μεγάλο χουνέρι μου εκανε η xiaomi...

Καλή τύχη, πάντως το super battery saver μπορείς να το ενεργοποιείς, είτε κατά βούληση είτε αυτόματα, και πριν πέσει κάτω από το 20%.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση συνδέθηκε σε τηλεόραση Samsung του 2016 που πριν δεν συνδεόταν με τίποτα. Όντως όμως αυξήθηκε λίγο ο χρόνος φόρτισης.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν πατάω την Μετάδοση στην Σύνδεση και κοινοποίηση βρίσκει την Samsung Tv μου και προσπαθεί να συνδεθεί δίνοντας μάλιστα σχετικό PIN για να συνδεθώ, αλλά η TV μου δεν αποκρίνεται, παρ' όλο που στο μενού της έχει άδεια σύνδεσης το κινητό μου. Κάποια βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, sat_rrstm said:

Εγώ όταν πατάω την Μετάδοση στην Σύνδεση και κοινοποίηση βρίσκει την Samsung Tv μου και προσπαθεί να συνδεθεί δίνοντας μάλιστα σχετικό PIN για να συνδεθώ, αλλά η TV μου δεν αποκρίνεται, παρ' όλο που στο μενού της έχει άδεια σύνδεσης το κινητό μου. Κάποια βοήθεια?

Δοκίμασε "διακοπή μετάδοσης"  και αμέσως μετά "μετάδοση" ξανά.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, sat_rrstm said:

Εγώ όταν πατάω την Μετάδοση στην Σύνδεση και κοινοποίηση βρίσκει την Samsung Tv μου και προσπαθεί να συνδεθεί δίνοντας μάλιστα σχετικό PIN για να συνδεθώ, αλλά η TV μου δεν αποκρίνεται, παρ' όλο που στο μενού της έχει άδεια σύνδεσης το κινητό μου. Κάποια βοήθεια?

Eνεργοποιησε Bluetooth

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρει κανείς τι είναι αυτό ΤΟ TTY πού βγαίνει πάνω πάνω όταν κατεβάζεις το συρτάρι; Πρώτη φορά μου το έβγαλε σήμερα

Screenshot_2021-09-08-18-51-41-955_com.teslacoilsw.launcher.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, antonis46_ said:

Ρε παιδιά ξέρει κανείς τι είναι αυτό ΤΟ TTY πού βγαίνει πάνω πάνω όταν κατεβάζεις το συρτάρι; Πρώτη φορά μου το έβγαλε σήμερα

Screenshot_2021-09-08-18-51-41-955_com.teslacoilsw.launcher.jpg

Είναι ενεργοποιημένη η δυνατότητα μετατροπής φωνής σε κείμενο. Νομίζει ότι τα ακουστικά σου έχουν τέτοια δυνατότητα. Μπορείς να το αναζητήσεις στις ρυθμίσεις προσβασιμότητας, δεν ξέρω που ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, minast said:

Είναι ενεργοποιημένη η δυνατότητα μετατροπής φωνής σε κείμενο. Νομίζει ότι τα ακουστικά σου έχουν τέτοια δυνατότητα. Μπορείς να το αναζητήσεις στις ρυθμίσεις προσβασιμότητας, δεν ξέρω που ακριβώς.

ψάχνω κ εγώ τόση ώρα κ δεν το βρίσκω.. βοήθεια κάνεις;;; 

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω κ εγώ τόση ώρα κ δεν το βρίσκω.. βοήθεια κάνεις;;; 
Στις ρυθμίσεις της εφαρμογής του τηλεφώνου είναι στο υπομενού "προσβασιμότητα" 3f973dee440fc0a56ec34582311f658a.jpg

Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, conan1 said:

Στις ρυθμίσεις της εφαρμογής του τηλεφώνου είναι στο υπομενού "προσβασιμότητα" 3f973dee440fc0a56ec34582311f658a.jpg

Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

στην Προσβασιμότητα εμένα μου βγάζει αυτό.. 

Screenshot_2021-09-08-20-42-37-155_com.android.settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

στην Προσβασιμότητα εμένα μου βγάζει αυτό.. 
Screenshot_2021-09-08-20-42-37-155_com.android.settings.thumb.jpg.e9be93026388d25d9059c95cd1c26917.jpg
Στην εφαρμογή τηλέφωνο. Με το ακουστικό.
Όχι στις ρυθμίσεις της συσκευής.

Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει θέμα με το 4g ας δοκιμάσει αυτό, νομίζω διορθώνει λίγο τα πράγματα.

https://youtu.be/f7H_DAjv4RQ

Ερώτηση όσοι έχετε cosmote έχετε θέμα με κακή ποιότητα κλήσεων και 4g όταν είναι δύο γραμμές σήμα?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tzeskos said:

Όποιος έχει θέμα με το 4g ας δοκιμάσει αυτό, νομίζω διορθώνει λίγο τα πράγματα.

https://youtu.be/f7H_DAjv4RQ

Ερώτηση όσοι έχετε cosmote έχετε θέμα με κακή ποιότητα κλήσεων και 4g όταν είναι δύο γραμμές σήμα?

όχι μόνο με cosmote, αρκετή έχουν θέμα εδώ μέσα κ με τις άλλες εταιρίες, είναι κάποιες συσκευές από ότι φαίνεται που έχουν θεμα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, antonis46_ said:

όχι μόνο με cosmote, αρκετή έχουν θέμα εδώ μέσα κ με τις άλλες εταιρίες, είναι κάποιες συσκευές από ότι φαίνεται που έχουν θεμα

Καλά με wind q είναι σίγουρο γιατί το έχουμε πει.. παντός σε πολλά φόρουμ το αναφέρουν σαν πρόβλημα,απλά δεν έχουν καταλήξει εάν είναι θέμα hardware ή software , εμείς παρακαλάμε να είναι το δεύτερο,που με μια αναβάθμιση να στρώσει, κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

On 12/9/2021 at 1:53 ΠΜ, tzeskos said:

Καλά με wind q είναι σίγουρο γιατί το έχουμε πει.. παντός σε πολλά φόρουμ το αναφέρουν σαν πρόβλημα,απλά δεν έχουν καταλήξει εάν είναι θέμα hardware ή software , εμείς παρακαλάμε να είναι το δεύτερο,που με μια αναβάθμιση να στρώσει, κάποια στιγμή.

δυστυχώς το έχω δει κ σε redmi note 8,σε 4 για την ακρίβεια κ με όλες τις εταιρίες.. μακάρι να είναι όπως τα λες, πάντως με την τελευταία δεν άλλαξε κάτι.. 

Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2021 at 11:16 ΜΜ, minast said:

Καλή τύχη, πάντως το super battery saver μπορείς να το ενεργοποιείς, είτε κατά βούληση είτε αυτόματα, και πριν πέσει κάτω από το 20%.

Τελικά έστρωσε, έκανα updated οτι εφαρμογή συστήματος μπορούσα και τώρα είναι πάλι κομπλέ.

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Σε παλαιοτερα κινητα της οικογενειας της Xiaomi, στις επαφες, κατω-κατω, εμφανιζε ενα qr code που ηταν πολυ βολικο για διαμοιρασμο επαφων. Στο X3, δεν το βλεπω, οσο κι αν εψαξα. Ειναι θεμα μοντελου ή θεμα εκδοσης android? Το κινητο "φοραει" miui global 12.5.2 (RJGEUXM).

Link to comment
Share on other sites

Σε παλαιοτερα κινητα της οικογενειας της Xiaomi, στις επαφες, κατω-κατω, εμφανιζε ενα qr code που ηταν πολυ βολικο για διαμοιρασμο επαφων. Στο X3, δεν το βλεπω, οσο κι αν εψαξα. Ειναι θεμα μοντελου ή θεμα εκδοσης android? Το κινητο "φοραει" miui global 12.5.2 (RJGEUXM).
Προφανώς είναι λόγω Google dialer.
Τα καινούρια κινητά της εταιρείας, (δεν θυμάμαι από ποια χρονιά και μετά), υποχρεωτικά έχουν εφαρμογή επαφών της Google.

Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...