Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8 hours ago, jaranor said:

Μήπως δοκίμασε κανείς bluetooth ακουστικά στην 12.5.2; Τα δικά μου συνδέονται κανονικά αλλά έχουν πολλές διακοπές... Στην 12.0.8 δούλευαν μια χαρά.

Ναι όλα οκ. 

8 hours ago, jaranor said:

 

Edited by Don_VitoCorleone
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η OTA την εγκατέστησα... Προς το παρόν δεν βλέπω κάτι ουαου... Ούτε πιο γρήγορη ταχύτητα... Βέβαια μισή ώρα την τρέχω... 

Θα επανέλθω αργότερα. Πάντως άρχισαν οι διανομές. Έχω ευρωπαϊκή έκδοση. 

Screenshot_2021-08-25-19-54-57-760_com.android.updater.thumb.jpg.3d68442ead5bd1d89fc639d7b39648f5.jpgScreenshot_2021-08-25-20-35-52-678_com.android.settings.thumb.jpg.dba9ab993ca6ec81e783b3e9150085b2.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

ήρθε και σε μένα. Ελπίζω να φτιάξουν τα ακουστικά BT που είχαν χαλάσει στο poco (ενω στα άλλα κινητά δουλεύουν)

νομίζω πάντως ότι μου έχει φάει χώρο στην κάρτα....

είχα 40 γιγα και τωρα 43 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε χθές κάποια προβλήματα που είχε πριν δεν τα βλέπω ...Θα επανέλθω μόλις την δοκιμάσω καλά

Link to comment
Share on other sites

On 26/8/2021 at 12:54 ΜΜ, CoyoteD said:

ήρθε και σε μένα. Ελπίζω να φτιάξουν τα ακουστικά BT που είχαν χαλάσει στο poco (ενω στα άλλα κινητά δουλεύουν)

νομίζω πάντως ότι μου έχει φάει χώρο στην κάρτα....

είχα 40 γιγα και τωρα 43 

Το ΒΤ δεν έστρωσε

Θα δοκιμάσω τα ίδια ακουστικά από φύλο

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω με την 12.5 να λυθούν προβλήματα και να μη δημιουργηθούν καινούρια, όπως έγινε με το 12.08. Και μάλιστα σοβαρά προβλήματα, όπως π.χ. έβγαλε ουσιαστικά εκτός λειτουργίας εφαρμογή ελέγχου πτήσης drone με αποτέλεσμα να χρειαστεί να αλλάξω τηλέφωνο αν το πρόβλημα δεν διορθωθεί με τη 12.15

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου ήρθε και είμαι με τουρκική τον.

Εσάς εδώ που έχετε την ευρωπαϊκή τον τις έχει σαν επιλογή.για τα δίκτυα λέω.

Screenshot_2021-08-30-00-04-43-805_com.android.phone.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω Ευρωπαϊκή 12.52 και πρώτη φορά βλέπω τέτοια ρύθμιση.... Για πες την διαδρομή στις ρυθμίσεις όπου βρίσκεται

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimitrisioak said:

Εγώ έχω Ευρωπαϊκή 12.52 και πρώτη φορά βλέπω τέτοια ρύθμιση.... Για πες την διαδρομή στις ρυθμίσεις όπου βρίσκεται

Τώρα το ψάχνω και δεν μπορώ να θυμηθώ από πού είχα μπει, νομίζω είχα πατήσει πολλές φορές εκεί που λέει για τον κέρκελ ή την έκδοση λογισμικού , τέλος πάντων από κει που γίνεσαι προγραμματιστείς κάπου.και μετά μπήκα στο μενού τον sim.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tzeskos said:

Τώρα το ψάχνω και δεν μπορώ να θυμηθώ από πού είχα μπει, νομίζω είχα πατήσει πολλές φορές εκεί που λέει για τον κέρκελ ή την έκδοση λογισμικού , τέλος πάντων από κει που γίνεσαι προγραμματιστείς κάπου.και μετά μπήκα στο μενού τον sim.

ότι κ να αλλάξεις εκεί μόλις βγεις δεν αποθηκεύεται, ξαναγύρναει όπως ήταν 

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε κάποιος λόγος να μπεις εκεί;

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dimitrisioak said:

Υπήρχε κάποιος λόγος να μπεις εκεί;

Αμμα δεν ψάχνεις πώς θα μάθεις!τώρα πώς έφτασα εκεί ακόμα δεν έχω βρει..

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, tzeskos said:

Αμμα δεν ψάχνεις πώς θα μάθεις!τώρα πώς έφτασα εκεί ακόμα δεν έχω βρει..

Όταν βρεις την διαδρομή, πες μας. 

Απλά, ρυθμίσεις, κλπ που δεν είναι "φανερές" στον πολύ κόσμο, συνήθως είναι αχρείαστες και μόνο όταν απαιτείται κάτι πολύ εξειδικευμένο μπαίνεις και τα πειράζεις, αυτό λέω. 

Edited by dimitrisioak

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

On 28/8/2021 at 5:49 ΜΜ, papadak said:

Ελπίζω με την 12.5 να λυθούν προβλήματα και να μη δημιουργηθούν καινούρια, όπως έγινε με το 12.08. Και μάλιστα σοβαρά προβλήματα, όπως π.χ. έβγαλε ουσιαστικά εκτός λειτουργίας εφαρμογή ελέγχου πτήσης drone με αποτέλεσμα να χρειαστεί να αλλάξω τηλέφωνο αν το πρόβλημα δεν διορθωθεί με τη 12.15

Τελικά μάπα το καρπούζι. Τίποτα το ουσιαστικό και η παραπάνω εφαρμογή, εξακολουθεί να μη λειτουργεί.

Υπάρχει τρόπος να γυρίσω στην 12.06 που η εφαρμογή λειτουργεί και αυτός ήταν ο κύριος λόγος που επέλεξα πριν ένα χρόνο επέλεξα το τηλέφωνο αυτό.

Αν κάνω επιστροφή στις αρχικές εργοστασιακές ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, papadak said:

Τελικά μάπα το καρπούζι. Τίποτα το ουσιαστικό και η παραπάνω εφαρμογή, εξακολουθεί να μη λειτουργεί.

Υπάρχει τρόπος να γυρίσω στην 12.06 που η εφαρμογή λειτουργεί και αυτός ήταν ο κύριος λόγος που επέλεξα πριν ένα χρόνο επέλεξα το τηλέφωνο αυτό.

Αν κάνω επιστροφή στις αρχικές εργοστασιακές ρυθμίσεις;

Μιας και αναφερεις αυτο το προβλημα με την μη λειτουργια της συγκεκριμενης εφαρμογης φιλε μου,το δικο μου δεν συνδεοταν απο την αρχη με οποιαδηποτε σμαρτ τηλεοραση,στο ιδιο δικτυο εννοειται,το πηγα σερβις ινφο και μου αλλαξανε οθονη!Και φυσικα εξακολουθει να μην κανει pair σε καμμια τηλεοραση οποιαδηποτε μαρκας,παλια ή νεο μοντελο!!Γενικα,πολλα θεματακια με το κινητο που μεχρι το Redmi note 8 pro που ειχα δεν αντιμετωπιζα ποτε στη σειρα Redmi.

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

On 17/8/2021 at 10:01 ΠΜ, a_christoforos said:

Εγώ πάλι έχω άλλο πρόβλημα. Κάποιες φορές όχι πάντα παίρνω τηλέφωνο το σηκώνει ο άλλος και ούτε τον ακούω ούτε με ακούει. Κλείνω παίρνω μετά από λίγο και όλα καλά. Είχα το Τ9 πολύ καλύτερο τηλέφωνο ευτυχώς δεν το πούλησα και το έδωσα στην γυναίκα μου. Μακάρι να μπορούσα να το δώσω να πάρω κάτι άλλο...

Και σε μένα το κανει αυτό μερικές φορές!!! Νόμιζα ήταν από το σήμα....είναι σίγουρα από το κινητό;;

On 3/8/2021 at 2:24 ΜΜ, antonis46_ said:

 

6 μήνες έχω το κινητό με wind κ εγώ κ από τη μέρα που το πήρα πλέον δεν μπορώ να μιλήσω στο σπίτι κ σε αρκετά άλλα σημεία που έχω τσεκάρει. με 2 γραμμές δεν μιλάς γενικότερα. πριν ήμουν κάτοχος honor κ δεν είχα θέμα πουθενά, μίλαγα παντού, έχω απελπιστεί, σκέφτομαι να το σουτάρω κ να ξαναγυρίσω σε honor..μολις δοκίμασα αυτό που είπες, μόλις το γυρνάω σε απλό 3g το σήμα πάει στο φουλ κατευθείαν.. πως γίνεται αυτό;;αν το αφήσω έτσι θα έχει μεγάλη διαφορά στα δεδομένα στην ταχύτητα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το γυρνάς σε 3g κ έχει σήμα παντού, μιλάς πεντακάθαρα αλλά σέρνεται στα δεδομένα.. θα διορθωθεί ποτέ η θα αλλάζουμε από 3g σε 4g ανάλογα τη χρήση που θέλουμε;;

Λάθος μια χαρά είναι το κινητό!!! Και γω με wind ...καμία φορά με μια μπάρα και μιλαω μια χαρα....

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Παρατήρησα ότι μετά την εγκατάσταση της 12.5.2 οι ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος μου έρχονται σε transparent μορφή με αποτέλεσμα εγώ π.χ. που έχω σκούρο φόντο να μη φαίνονται καθόλου. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που να μπορώ να το διορθώσω; Δοκίμασα να αλλάξω και θέματα αλλά πάλι το ίδιο. Όποιος γνωρίζει παρακαλώ τα φώτα του.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν είδα πρόβλημα κάπου... με την 12.5.2 Global είμαι. Kαι με volte ενεργό. 15,45 GB χρειάζεται χώρο για την 12.5.2. Συνεχίζω τις δοκιμές...

Edited by morcheeba
Link to comment
Share on other sites

Εχω το poco x3 NFC, εδω κ 8 μηνες πριν την τελευταια ρομ δεν ειχα κανενα προβλημα,με τη νεα, την εχω καμια βδομαδα το κινητο φορτιζει απιστευτα αργα, και με τον μαμά φορτιστη .

Εβαλα το ampere και ειδα οτι ενω ξεκιναει καλα μετα πεφτει στα 180 ma, που ουσιαστικα δεν φορτιζει.

Δοκιμασα κ αλλο φορτιστη καλωδιο.

Η θυρα φορτισης φαινεται καθαρη κ η μπαταρια δε ζεσταινεται ουτε φαινεται φουσκωμενη, για αυτο πιστευω οτι ειναι θεμα της ρομ.

Καλυτερα ειναι αν καποιος δεν την περασε να περιμένει...

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, ntopas said:

Εχω το poco x3 NFC, εδω κ 8 μηνες πριν την τελευταια ρομ δεν ειχα κανενα προβλημα,με τη νεα, την εχω καμια βδομαδα το κινητο φορτιζει απιστευτα αργα, και με τον μαμά φορτιστη .

Εβαλα το ampere και ειδα οτι ενω ξεκιναει καλα μετα πεφτει στα 180 ma, που ουσιαστικα δεν φορτιζει.

Δοκιμασα κ αλλο φορτιστη καλωδιο.

Η θυρα φορτισης φαινεται καθαρη κ η μπαταρια δε ζεσταινεται ουτε φαινεται φουσκωμενη, για αυτο πιστευω οτι ειναι θεμα της ρομ.

Καλυτερα ειναι αν καποιος δεν την περασε να περιμένει...

Kανενα προβλημα εδω με RJGEUXM 12.5.2 και φορτιση....Ολα οπως πριν

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ntopas said:

Εχω το poco x3 NFC, εδω κ 8 μηνες πριν την τελευταια ρομ δεν ειχα κανενα προβλημα,με τη νεα, την εχω καμια βδομαδα το κινητο φορτιζει απιστευτα αργα, και με τον μαμά φορτιστη .

Εβαλα το ampere και ειδα οτι ενω ξεκιναει καλα μετα πεφτει στα 180 ma, που ουσιαστικα δεν φορτιζει.

Δοκιμασα κ αλλο φορτιστη καλωδιο.

Η θυρα φορτισης φαινεται καθαρη κ η μπαταρια δε ζεσταινεται ουτε φαινεται φουσκωμενη, για αυτο πιστευω οτι ειναι θεμα της ρομ.

Καλυτερα ειναι αν καποιος δεν την περασε να περιμένει...

Δοκιμασα κ φορτιση βαζοντας τη συσκευη σε safe mode, αλλα παλι φορτιζει πολυ αργα.

Αρα συμπεραινω πως δεν φταει καποια 3d party εφαρμογη αλλα η ιδια η ρομ.

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ntopas said:

Δοκιμασα κ φορτιση βαζοντας τη συσκευη σε safe mode, αλλα παλι φορτιζει πολυ αργα.

Αρα συμπεραινω πως δεν φταει καποια 3d party εφαρμογη αλλα η ιδια η ρομ.

Για τράβα μια επαναφορά,μπας και στρωσει.....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, nikaki71 said:

Για τράβα μια επαναφορά,μπας και στρωσει.....

Η μ****** ειναι οτι πηγα διακοπες κ δεν εχω προσβαση σε πισι,για να παρω backups κλπ

 

Μαλλον θα το ανεχτω κανά δυο μερες ακομη,και μετα θα φαει restore και θα το γυρισω στην προπροηγουμενη ρομ

Edited by guy_fawkes
προσέχουμε λίγο τις εκφράσεις μας

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...