Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Ποια είναι αυτή η εφαρμογή;; Συγνώμη για την ερώτηση αλλά πρώτη φορά με Xiaomi.

 

Έχω γράψει λίγο πιο πάνω, xiaomi downloader (στο playstore)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε εμένα η 12.0.7, η ειρωνεία είναι πως έκανε reboot μόνο του και όταν επανήλθε και πέρασα το pin, μου έβγαλε ειδοποίηση για την αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Μου κατέβαζε την αναβάθμιση στις 4 το πρωΐ. Το άφησα να την κατεβάσει και το πρωί σήμερα πατάω επανεκκίνηση στην επιλογή της αναβάθμισης και τίποτα. Επανεκκίνησε το κινητό και δεν είχε περαστεί. Τώρα απενεργοποίησαν την επιλογή για ενημερώσεις όταν το τηλ. δεν χρησιμοποιείται το βράδυ και δεν υπάρχει αναβάθμιση διαθέσιμη. Τι γίνεται ρε γμτ; Δεν μας τα λέει καλά η xiaomi. Που έχει πάει η αναβάθμιση οεο και γιατί δεν περάστηκε με το reboot και γιατί αγνοείται τώρα;

 

Εντ μεταξύ ενώ έχω global rom πως εμφανίζεται ο κωδικός της ευρωπαϊκής έκδοσης στο κινητό; Στην εικόνα φαίνεται. Καταλαβαίνω κάτι λάθος;

Edited by ohristou
Link to comment
Share on other sites

Όταν την κατεβάσουμε πως ξεκινάμε την εγκατάσταση? (το αρχείο είναι σε .zip μορφή)
Link to comment
Share on other sites

Μου κατέβαζε την αναβάθμιση στις 4 το πρωΐ. Το άφησα να την κατεβάσει και το πρωί σήμερα πατάω επανεκκίνηση στην επιλογή της αναβάθμισης και τίποτα. Επανεκκίνησε το κινητό και δεν είχε περαστεί. Τώρα απενεργοποίησαν την επιλογή για ενημερώσεις όταν το τηλ. δεν χρησιμοποιείται το βράδυ και δεν υπάρχει αναβάθμιση διαθέσιμη. Τι γίνεται ρε γμτ; Δεν μας τα λέει καλά η xiaomi. Που έχει πάει η αναβάθμιση οεο και γιατί δεν περάστηκε με το reboot και γιατί αγνοείται τώρα;

 

 

 

Εντ μεταξύ ενώ έχω global rom πως εμφανίζεται ο κωδικός της ευρωπαϊκής έκδοσης στο κινητό; Στην εικόνα φαίνεται. Καταλαβαίνω κάτι λάθος;

Eu rom φοράς.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η 12.0.7 android 11 χθές, ήμουν στην 10 με 12.0.8.

 

Την πέρασα και μέχρι στιγμής όλα καλά!

 

Οπότε λογικά θα έρθει και στους υπόλοιπους σιγά σιγά.

 

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν την κατεβάσουμε πως ξεκινάμε την εγκατάσταση? (το αρχείο είναι σε .zip μορφή)

 

Επιλέγεις το zip με τη διαδικασία που δείχνει ο τύπος στο βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Την πέρασα, εγκαταστάθηκε πολύ γρήγορα, σε 5' και μου φάνηκε περίεργο, από 4,99% πήδηξε στο 69,99% μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα, αλλά δεν παρουσίασε κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής. Οπτικά δεν βλέπω καμία διαφορά από πριν, ίσως αργότερα.
Link to comment
Share on other sites

το poco μένει εκτός; ελπίζω να αλλάξουν γνώμη... Δεν είναι δυνατόν να την δίνουν σε redmi note 8 pro και όχι στο poco... έλεος! Edited by dimitrisioak

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

αξίζει η αγορά του κινητού στα 245 ευρώ από honorbuy έκδοση 6GB RAM, 128GB χωρητικότητα ή έχει κυκλοφορήσει κάτι παραπλήσιο στα ίδια λεφτα;

Link to comment
Share on other sites

το poco μένει εκτός; ελπίζω να αλλάξουν γνώμη... Δεν είναι δυνατόν να την δίνουν σε redmi note 8 pro και όχι στο poco... έλεος!
Έχει ανακοινωθεί εδώ και παααρααα πολύ καιρό ότι το poco θα πάρει την 12. 5 και ότι θα είναι στο δεύτερο γκρουπ.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

αξίζει η αγορά του κινητού στα 245 ευρώ από honorbuy έκδοση 6GB RAM, 128GB χωρητικότητα ή έχει κυκλοφορήσει κάτι παραπλήσιο στα ίδια λεφτα;

 

Όχι βέβαια, όταν στην Ελλάδα είναι φθηνότερο https://www.skroutz.gr/s/24678558/Xiaomi-Poco-X3-NFC-128GB-Shadow-Gray.html

Επίσης, μπορείς να βρεις κουπόνια και να το πάρεις από Κίνα αρκετά κάτω από 200€

Link to comment
Share on other sites

Γιά όσους ενδιαφέρονται το bangood έχει το 6/64 στα 158€

https://www.banggood.com/POCO-X3-NFC-Global-Version-Snapdragon-732G-6GB-64GB-6_67-inch-120Hz-Refresh-Rate-64MP-Quad-Camera-5160mAh-Octa-Core-4G-Smartphone-p-1737053.html?p=QO152031185661201903&cur_warehouse=HK&ID=62464446294248&DCC=GR&currency=EUR

 

Είχε και το 6/128 στα 175€ αλλά μάλλον τελείωσε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

αξίζει η αγορά του κινητού στα 245 ευρώ από honorbuy έκδοση 6GB RAM, 128GB χωρητικότητα ή έχει κυκλοφορήσει κάτι παραπλήσιο στα ίδια λεφτα;

249/299 το Poco X3 Pro από Amazon ή Goboo που είναι official Xiaomi resellers. Εννοείται ότι θα προτιμήσεις κάποιο Amazon που έχει και το καλύτερο aftersales support.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

249/299 το Poco X3 Pro από Amazon ή Goboo που είναι official Xiaomi resellers. Εννοείται ότι θα προτιμήσεις κάποιο Amazon που έχει και το καλύτερο aftersales support.
Και εγώ από Amazon το είχα πάρει πάρει. Είναι official seller και έρχεται πάρα πάρα πολύ γρήγορα με ups.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

αξίζει η αγορά του κινητού στα 245 ευρώ από honorbuy έκδοση 6GB RAM, 128GB χωρητικότητα ή έχει κυκλοφορήσει κάτι παραπλήσιο στα ίδια λεφτα;

Για δες εδώ επιλογές που έχεις με το ίδιο περίπου ποσό ή και πολύ πολύ χαμηλότερο.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις, λάθος μου που παρέλειψα μερικές λεπτομέρειες.

Η παραγγελία θα έχει προορισμό την Κύπρο και συνήθως από Κίνα μεριά πέφτει τελωνείο άρα τζάμπα κόπος.

Η τιμή που ανέφερα απο honorbuy συμπεριλαμβάνει και τα μεταφορικά.

Για κάποιο λόγο που δεν έχω καταλάβει το eshop Κύπρου έχει το μπλε X3 pro στα 309 ευρώ, το μαύρο στα 339 ευρώ και το bronze στα 359...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Από banggood είναι σα να στο στέλνουν από Ευρώπη. Πάλι έχεις τελωνείο στην Κύπρο;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα και καλή Μεγάλη Εβδομάδα με υγεία και αισιοδοξία!

Μια ερώτηση!

Προχτές ήρθε η αναβάθμιση MIUI 12.0.7.0 RJGEUXM γύρω στα 742MB και την άφησα λόγω δουλειάς να την κατεβάσω την επόμενη μέρα όπου είχε εξαφανιστεί.

Έκανα επανεκκίνηση την συσκευή και αποσύνδεση και επανασύνδεση στο ΜΙ Account αλλά τίποτα πάλι.

Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον?

Γίνεται με κάποιο τρόπο να ξανά εμφανιστεί το update ή να το εγκαταστήσω με κάποιον άλλο τρόπο?

Ευχαριστώ

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα και καλή Μεγάλη Εβδομάδα με υγεία και αισιοδοξία!

Μια ερώτηση!

Προχτές ήρθε η αναβάθμιση MIUI 12.0.7.0 RJGEUXM γύρω στα 742MB και την άφησα λόγω δουλειάς να την κατεβάσω την επόμενη μέρα όπου είχε εξαφανιστεί.

Έκανα επανεκκίνηση την συσκευή και αποσύνδεση και επανασύνδεση στο ΜΙ Account αλλά τίποτα πάλι.

Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον?

Γίνεται με κάποιο τρόπο να ξανά εμφανιστεί το update ή να το εγκαταστήσω με κάποιον άλλο τρόπο?

Ευχαριστώ

 

Συχνό φαινόμενο...υπομονή και θα σου ξαναέρθει, μπορεί να κάνει όμως μέχρι και 20-30 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Από banggood είναι σα να στο στέλνουν από Ευρώπη. Πάλι έχεις τελωνείο στην Κύπρο;

 

Can not ship to Cyprus.

Μάλλον επειδή είμαστε μικρή αγορά ή λόγω ελάχιστων επιλογών αποστολής ή δεν ξέρω και γω τον λόγο.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Συχνό φαινόμενο...υπομονή και θα σου ξαναέρθει, μπορεί να κάνει όμως μέχρι και 20-30 μέρες.

 

Οπότε υπομονή λοιπόν!

Σε ευχαριστώ

:)

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς εάν μπορούμε να απενεργοποιησουμε τα cloud στις φώτο; Έχουν οι γονείς μου xiaomi κινητά, και ανά τακτά διαστήματα κάτι παίζει με το cloud και σβήνονται οι φώτο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...