Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου απάντησαν και μου ανέφεραν ότι θα μου στείλουν μια "temporary optimized version" και περιμένω.

 

Νέα ενημέρωση, μου έστειλαν μήνυμα πως το πρόβλημα επιλύθηκε, η νέα version είναι σε φάση εσωτερικών δοκιμών και θα αποσταλεί σταδιακά.

Link to comment
Share on other sites

Μου απάντησαν σήμερα οι developers της poco

Το θέμα λύθηκε και θα έρθει με το update το οποίο είναι στην τελική φάση για να βγει . Θα έρθει σε batches.

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νέα ενημέρωση, μου έστειλαν μήνυμα πως το πρόβλημα επιλύθηκε, η νέα version είναι σε φάση εσωτερικών δοκιμών και θα αποσταλεί σταδιακά.

 

Mε πρόλαβες

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου είπαν αν θέλω να την λάβω, πήρα τρία μηνύματα άλλοι με ρωτάνε λεπτομέρειες μήπως παίζω κάποιο παιχνίδι μου κάνει restart και τα άλλα είναι σαν τα δικά σας ότι θα έρθει κι αν θέλω να λάβω την έκδοση

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ξεχασα όμως που είναι το μήνυμα που το βρίσκαμε;

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου είπαν αν θέλω να την λάβω, πήρα τρία μηνύματα άλλοι με ρωτάνε λεπτομέρειες μήπως παίζω κάποιο παιχνίδι μου κάνει restart και τα άλλα είναι σαν τα δικά σας ότι θα έρθει κι αν θέλω να λάβω την έκδοση

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ξεχασα όμως που είναι το μήνυμα που το βρίσκαμε;

 

Υπηρεσίες κ σχόλια στις ρυθμίσεις κάτω κάτω

Link to comment
Share on other sites

Μου απάντησαν σήμερα οι developers της poco

Το θέμα λύθηκε και θα έρθει με το update το οποίο είναι στην τελική φάση για να βγει . Θα έρθει σε batches.

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Mε πρόλαβες

 

Μόλις κοίταξα κι εγώ και πήρα την ίδια απάντηση. Εντωμεταξύ η τελευταία επανεκκίνηση έγινε πριν 3 εβδομάδες περίπου.

Edit :η τελευταία επανεκκίνηση έγινε 60 λεπτά μετά το παραπάνω post χάχαχαχα

Edited by Don_VitoCorleone
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάνει αναφορά μετά την αναβάθμιση για την αδυναμία να επισυνάψω ή ανεβάσω αρχεία στο ίντερνετ. Πχ στο wetransfer. Μου βγάζει από κάτω το πλαίσιο με αρχεία/κάμερα αλλά ότι και να επιλέξω τελικά δεν επιστρέφει στον browser με αρχείο.

Θα ήμουν υπόχρεος αν στο δοκιμάζατε και εσείς με μου πείτε αν συμβαίνει μόνο σε εμένα.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάνει αναφορά μετά την αναβάθμιση για την αδυναμία να επισυνάψω ή ανεβάσω αρχεία στο ίντερνετ. Πχ στο wetransfer. Μου βγάζει από κάτω το πλαίσιο με αρχεία/κάμερα αλλά ότι και να επιλέξω τελικά δεν επιστρέφει στον browser με αρχείο.

Θα ήμουν υπόχρεος αν στο δοκιμάζατε και εσείς με μου πείτε αν συμβαίνει μόνο σε εμένα.

 

Μόλις δοκίμασα με firefox επισυνάπτει κανονικά αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα στο wetransfer, και ανέβασα με τον chrome κανονικά. Δοκίμασα και με τον στοκ browser (Mi Φυλλομετρητής) και πάλι μπόρεσα να ανεβάσω. Μήπως δεν έχεις δώσει τις άδειες να διαβάζει αρχεία κλπ; Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα, κάποια ρύθμιση θα είναι!
Link to comment
Share on other sites

παιδια, μα γιατι απο τοτε που κυκλοφορησε το pro ανεβηκε η τιμη του απλου;;;;
ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

Στο banggood χθες είχε ιστορικό χαμηλό στα 174,3 ευρώ το 128GB (με κουπόνι). Νομίζω πως είναι θεϊκό vfm.ήδη ήταν στα 225 ευρώ τον Οκτώβρη.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα με firefox επισυνάπτει κανονικά αρχεία.

Το δοκίμασα στο wetransfer, και ανέβασα με τον chrome κανονικά. Δοκίμασα και με τον στοκ browser (Mi Φυλλομετρητής) και πάλι μπόρεσα να ανεβάσω. Μήπως δεν έχεις δώσει τις άδειες να διαβάζει αρχεία κλπ; Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα, κάποια ρύθμιση θα είναι!

 

Ευχαριστώ πολύ. Άρα είναι δικό μου θέμα, υποθέτω και εγώ με άδειες αλλά σε ποιο πρόγραμμα και γιατί; Πριν την αναβάθμιση δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.

Θα ήμουν υπόχρεος αν κάποιος ήξερε να μου πει σε τι οφείλεται.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Άρα είναι δικό μου θέμα, υποθέτω και εγώ με άδειες αλλά σε ποιο πρόγραμμα και γιατί; Πριν την αναβάθμιση δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.

Θα ήμουν υπόχρεος αν κάποιος ήξερε να μου πει σε τι οφείλεται.

 

Δες Ρυθμίσεις > Εφαρμογές > Άδειες > Άδειες > Αρχεία και μέσα. Θα σου βγάλει λίστα με τις εφαρμογές στις οποίες έχεις δώσει ή όχι άδεια πρόσβασης.

Υποπτεύομαι ότι δεν αρκεί να έχεις δώσει άδεια μόνο πχ στον Chrome ή στον Mi Φυλλομετρητή, αλλά και στο "Διαχείριση Αρχείων" και "Mi Κοινοποίηση". Σε μένα είναι κ τα "Mi Cloud Sync", "Xiaomi Cloud", "Mi Doc Viewer" ενώ δεν τα χρησιμοποιώ, μάλλον δόθηκε η άδεια γιατί έχω συνδεθεί στον Mi λογαριασμό μου. Οπότε δοκίμασε κι αυτά αν δεν δουλέψει μόνο με τα 2 πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Δες Ρυθμίσεις > Εφαρμογές > Άδειες > Άδειες > Αρχεία και μέσα. Θα σου βγάλει λίστα με τις εφαρμογές στις οποίες έχεις δώσει ή όχι άδεια πρόσβασης.

Υποπτεύομαι ότι δεν αρκεί να έχεις δώσει άδεια μόνο πχ στον Chrome ή στον Mi Φυλλομετρητή, αλλά και στο "Διαχείριση Αρχείων" και "Mi Κοινοποίηση". Σε μένα είναι κ τα "Mi Cloud Sync", "Xiaomi Cloud", "Mi Doc Viewer" ενώ δεν τα χρησιμοποιώ, μάλλον δόθηκε η άδεια γιατί έχω συνδεθεί στον Mi λογαριασμό μου. Οπότε δοκίμασε κι αυτά αν δεν δουλέψει μόνο με τα 2 πρώτα.

 

Τα κοίταξα, όλα έχουν άδεια διαχείρισης αρχείων. Έβαλα και σε πολλά άσχετα (file explorers και σχετικά με mi...) αλλά χωρίς να γίνει κάτι. Αυτά ήταν ούτως η άλλως πράγματα που είχα κοιτάξει πρώτα. Και συμβαίνει σε όλους τους browser. Βασικά υποθέτω είναι η εφαρμογή συστήματος που ευθύνεται για να ανοίγει τα παράθυρα με τις επιλογές ( κάμερα, βίντεο, αρχεία μου εμφανίζει, οποίο και να διαλέξω να βγάλω φωτογραφία ή βάλω αρχείο δεν το γυρνάει πίσω στον browser).

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Και περιστατικο εκρηξης του Χ3 κατα την διαρκεια φορτισης(αν και φαινεται καθαρα στη φωτο οτι εχει τρυπηθει το κινητο με κατι)....

 

https://gr.gizchina.com/2021/04/17/boom-poco-x3-ekrignytai-kata-tin-diarkeia-fortisis/

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

ΔΕ φταιει το κινητο.....αυτος πρεπει να εκανε βλακεια.....

 

Nαι,εξάλλου φαινεται καθαρα σαν να εχει τρυπησει με κατι την πλατη του κινητου,πραγμα το οποιο επεσημανε και η αντιπροσωπεια που το γνωστοποιησε στην Ινδία....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Και ουσιαστικά δεν μιλάμε για το ίδιο κινητό είναι διαφορετική συσκευή

 

Τι εννοείς; Δεν είναι το Χ3??

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Αλλη μπαταρία , χωρίς nfc το ινδικό κ λίγο διαφορετικο software

 

Α, μαλιστα... Δεν το ήξερα...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα σε ( POCO X3 NFC ) .

 

Εντελώς ξαφνικά η πάνω μπάρα ενδείξεων στην ( φωτογραφική μηχανή και κάμερα ) εμφανίζεται αντεστραμμένη, με αποτέλεσμα

φωτογραφίες και βίντεο, να εμφανίζονται ανάποδα ! ! !

 

Ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...