Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτά δεν είναι usb c φίλε

 

Το ξερω.Δεν διαβασα οτι ρωταγε εξαρχης για usb c

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ναι, πείτε μας τωρα ότι παίζει ράδιο με Bluetooth ακουστικα, να μην αλλάξουμε ΠΟΤΕ συσκευή!!!
Μα γιατί όχι. Εδώ προσπαθούμε να καταλάβουμε τι συμβαίνει κσι απαντάμε σε πάνω από 20 ποστ σε μια ανάρτηση που έγινε χωρίς καν να διαβαστεί η ερώτηση.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί όχι. Εδώ προσπαθούμε να καταλάβουμε τι συμβαίνει κσι απαντάμε σε πάνω από 20 ποστ σε μια ανάρτηση που έγινε χωρίς καν να διαβαστεί η ερώτηση.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Το γεγονος να εχει γινει τροποποιηση στο αρχικο ποστ του φίλου που ρωταγε δεν σου περασε απ το μυαλο??Γιατι ΜΕΤΑ προσθεσε το usb c,γι αυτο απαντησα γενικά για ακουστικά θεωρωντας οτι δεν παιζει καθολου το ραδιοφωνο του,και εδω ειναι να απαντησει....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Απ το να γράφεις εξυπνάδες με ύφος (μόνος σου απάντησες ότι ούτε καν διάβασες την ερώτηση. Δεν τα γράφω εγώ.) απ την στιγμή που προσπαθουμε τόσοι ώρα και τόσοι άνθρωποι να δώσουμε λύση στον φίλο μας, θα αρκούσε απλά ένα συγνώμη ρε παιδιά απάντησα χωρίς να διαβάσω και όλα καλά. Όπως και να έχει (που επαναλαμβάνω εσύ μας έλυσες την απορία με την απάντηση σου) μια αναγνώριση του λάθος λύνει πολλά προβλήματα. Πραγματικά δεν μπορώ να φανταστώ πόσο δύσκολο θα ήταν αυτό.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Edited by sniper20
Link to comment
Share on other sites

επειδή εγώ την έκανα την ερώτηση η τροποποίηση δεν αφορά ότι πρόσθεσα μετά το USB c και μάλιστα ρώτησα παραπάνω από μία ή δύο φορές για usb-c νομίζω ήμουνα πάρα πολύ κατανοητός. Επίσης την απάντηση που έχεις κάνει με quote φαίνεται η λέξη usb-c έχεις απαντήσει σε κάποιον που σε ρώτησε usb-c. No hard feelings

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επί την ευκαιρία να σας πω ούτε σε honor που δοκίμασα ούτε σε κάτι αλλά xiaomi δουλεύει το ραδιόφωνο με USB c. Κακό αυτό. Κρίμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έκανα άλλο πείραμα έβαλα ένα απλό καρφί στα ακουστικά και άναψα το bluetooth αλλά δεν υπάρχει τρόπος να λειτουργήσουν τα ακουστικά σαν κεραία ή το καρφάκι σαν κεραία και να πάει ο ήχος στο bluetooth

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάποια άλλα κινητά που είχα στο παρελθόν δούλευε το ραδιόφωνο τουλάχιστον ανοιχτή ακρόαση, είχε την επιλογή ηχείο.

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα random reboots σταμάτησαν. Δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο το factory reset . Πάντως σταμάτησαν

Μη βιάζεσαι, τις πρώτες 10 μέρες δεν είχα κανένα, τις επόμενες 6 μέρες είχα 4 και εδώ και 3 μέρες κανένα. Χωρίς reset κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Μη βιάζεσαι, τις πρώτες 10 μέρες δεν είχα κανένα, τις επόμενες 6 μέρες είχα 4 και εδώ και 3 μέρες κανένα. Χωρίς reset κλπ.

 

Είχα δύο πριν το factory reset

Μετά 1 κ τώρα εδώ κ 4 μέρες κανενα

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εδώ και 2.5 μήνες που το έχουμε, έχει πάρει δύο updates και δεν έχει κάνει ούτε κιχ. Τώρα είναι σε 12.0.6.0 EU android 11.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα για 3-4 ίσως και 5 μέρες τίποτα και ξαφνικά εχθές έκανε ένα reboot. Χωρίς να πειράξω καν το κινητό.

 

Τα reboot σύμφωνα με όλες τις αναφορές γίνονται πάντα την ώρα που δε το χρησιμοποιείς. Θα λυθεί είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Τα reboot σύμφωνα με όλες τις αναφορές γίνονται πάντα την ώρα που δε το χρησιμοποιείς. Θα λυθεί είμαι σίγουρος.

 

Εννοείται για idle μιλάω κ γω. Αυτό συνήθως συμβαίνει την νύχτα που το κινητό όντως μένει έτσι . Εδώ κ κάποιες μέρες δεν το κάνει .5 μέρες για να μαι ακριβής

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα έλεγα γτ είχα συσκευεε με imx 582 .Την μέρα το pro χάνει πανηγυρικά από τον 682 του nfc
.Περιμένουμε να δούμε κ την νυχτερινή σύγκριση όπου ο 582 ήταν πολύ καλός .
Link to comment
Share on other sites

Όπως τα έλεγα γτ είχα συσκευεε με imx 582 .Την μέρα το pro χάνει πανηγυρικά από τον 682 του nfc
.Περιμένουμε να δούμε κ την νυχτερινή σύγκριση όπου ο 582 ήταν πολύ καλός .

 

Όπως και να χει, η Sony έβγαλε τον 682 σαν update του 582. Δεν νομίζω να το έκανε με έναν χειρότερο σενσορα (και δεν μιλάω μόνο για τα megapixel φυσικά). Και στο review του gsmarena το αναφέρει, ότι η κυρία κάμερα του x3 pro είναι κατώτερη σε αποτέλεσμα του x3 nfc... Γι'αυτό και δεν καταλαβαίνω το γιατί, αντί να βάλει τον imx 686 (να έχει και 4k 60fps), βάζει κατώτερη σειρά. Για το κόστος, κατανοητό, αλλά όχι έτσι.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Όπως τα έλεγα γτ είχα συσκευεε με imx 582 .Την μέρα το pro χάνει πανηγυρικά από τον 682 του nfc
.Περιμένουμε να δούμε κ την νυχτερινή σύγκριση όπου ο 582 ήταν πολύ καλός .

 

Το πανηγυρικα σε ποια απο τις ημερήσιες φωτογραφίες πάει; Εμένα ίδιες μου φάνηκαν με μια διαφορά στο contrast. Ίσα ίσα που στο 4.13, όπου ζουμάρει στο γρασίδι, έχει και περισσότερη λεπτομέρια το pro.

 

Ειδικά αυτό το πανηγυρικα... που το είδες ρε τρελέ; :worry: :lol::)

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όπως και να χει, η Sony έβγαλε τον 682 σαν update του 582. Δεν νομίζω να το έκανε με έναν χειρότερο σενσορα (και δεν μιλάω μόνο για τα megapixel φυσικά). Και στο review του gsmarena το αναφέρει, ότι η κυρία κάμερα του x3 pro είναι κατώτερη σε αποτέλεσμα του x3 nfc... Γι'αυτό και δεν καταλαβαίνω το γιατί, αντί να βάλει τον imx 686 (να έχει και 4k 60fps), βάζει κατώτερη σειρά. Για το κόστος, κατανοητό, αλλά όχι έτσι.

 

Το όφελος του νέου αισθητήρα είναι στο ψηφιακό ζουμ κυρίως.

 

Κατα τα άλλα, πολλά βγαίνουν περισσότερο με γνώμονα το marketing. Αν ειχε βγάλει αυτόν τον αισθητήρα με 48mp θα θέριζε. Αλλα αντί αυτού προτίμησε να τον κάνει 64ρη με τελικά ίδιο μέγεθος pixel.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Το πανηγυρικα σε ποια απο τις ημερήσιες φωτογραφίες πάει; Εμένα ίδιες μου φάνηκαν με μια διαφορά στο contrast. Ίσα ίσα που στο 4.13, όπου ζουμάρει στο γρασίδι, έχει και περισσότερη λεπτομέρια το pro.

 

Ειδικά αυτό το πανηγυρικα... που το είδες ρε τρελέ; :worry: :lol::)

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το όφελος του νέου αισθητήρα είναι στο ψηφιακό ζουμ κυρίως.

 

Κατα τα άλλα, πολλά βγαίνουν περισσότερο με γνώμονα το marketing. Αν ειχε βγάλει αυτόν τον αισθητήρα με 48mp θα θέριζε. Αλλα αντί αυτού προτίμησε να τον κάνει 64ρη με τελικά ίδιο μέγεθος pixel.

 

E όχι φίλος . Καμία σχέση . Είδα το βίντεο σε τηλεόραση κ πολύ περισσότερη φωτεινότητα κ λεπτομέρεια στο γρασίδι κ στην πόρτα δίπλα στο παράθυρο. Άλλωστε το λέει κ ο ίδιος .Δεν συζητάω για τον ούρανο που είναι τελείως ξεπλυμένα τα σύννεφα.

Link to comment
Share on other sites

E όχι φίλος . Καμία σχέση . Είδα το βίντεο σε τηλεόραση κ πολύ περισσότερη φωτεινότητα κ λεπτομέρεια στο γρασίδι κ στην πόρτα δίπλα στο παράθυρο. Άλλωστε το λέει κ ο ίδιος .Δεν συζητάω για τον ούρανο που είναι τελείως ξεπλυμένα τα σύννεφα.

 

Και εγω το ειδα υπολογιστη. Στις ημερησίες φωτογραφίες δεν το βλέπω αυτό που λες. Ισα ισα, στην μια φωτογραφία που ειναι στο 4:13 εχει και περισσοτερη λεπτομέρια το pro.

 

Δηλαδή μόνο εγώ το βλέπω αυτό; Δεν μπορεί να είναι τόσο στραβός ο γυαλός :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόνο εδώ είδα κάπως πιο σοβαρή διαφορά δηλαδή στις ημερήσιες φωτογραφίες και αυτή υπερ του pro οσον αφορά λεπτομέρια στο γκαζόν (που μπορει και να έτυχε λογω διαφορετικής έκθεσης). Οι άλλες ιδιες μου φάνηκαν. Αλλά και λάθος να κάνω, αυτό το πανηγυρικα που λες δεν παιζει.

 

Ρε τρελε μήπως μπέρδεψες το pro με το nfc? Αριστερα ειναι το pro.

 

http://i.imgur.com/unXEIXm.png

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ο κορεσμός στο Pro φαίνεται πιο σωστός. Το NFC κερδίζει λίγο σε zoom και είναι και λογικό λόγω των περισσότερων Mpixel.

Το στοίχημα είναι τι θα κάνει και στις νυχτερινές.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ειδα υπολογιστη. Στις ημερησίες φωτογραφίες δεν το βλέπω αυτό που λες. Ισα ισα, στην μια φωτογραφία που ειναι στο 4:13 εχει και περισσοτερη λεπτομέρια το pro.

 

Δηλαδή μόνο εγώ το βλέπω αυτό; Δεν μπορεί να είναι τόσο στραβός ο γυαλός :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόνο εδώ είδα κάπως πιο σοβαρή διαφορά δηλαδή στις ημερήσιες φωτογραφίες και αυτή υπερ του pro οσον αφορά λεπτομέρια στο γκαζόν (που μπορει και να έτυχε λογω διαφορετικής έκθεσης). Οι άλλες ιδιες μου φάνηκαν. Αλλά και λάθος να κάνω, αυτό το πανηγυρικα που λες δεν παιζει.

 

Ρε τρελε μήπως μπέρδεψες το pro με το nfc? Αριστερα ειναι το pro.

 

http://i.imgur.com/unXEIXm.png

Μου λες για μια φωτο . Συνολικά βλεπεις καλύτερες φωτό ;; Ο δε κορεσμός είναι λαθος το λέει κ ο τύπος ότι εχει πολύ πιο natural χρώματα . Ε δε νομίζω κ ο ίδιος που κάνει να το βίντεο να είναι προκατειλημμένος κατά του pro

Link to comment
Share on other sites

Μου λες για μια φωτο . Συνολικά βλεπεις καλύτερες φωτό ;; Ο δε κορεσμός είναι λαθος το λέει κ ο τύπος ότι εχει πολύ πιο natural χρώματα . Ε δε νομίζω κ ο ίδιος που κάνει να το βίντεο να είναι προκατειλημμένος κατά του pro

 

Κατσε ρε συ Γιωργο. Βγαινεις γράφεις ότι χάνει πανηγυρικά. Μετά ελεγες οτι χάνει στη λεπτομέρεια. Τελικά όταν σου εδειξα τη μόνη φωτογραφία που υπήρχε διαφορά στη λεπτομέρια (υπερ όμως του pro) το γυρίζεις στο κορεσμό. Αυτό ειναι το ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΑ που ελεγες οτι χάνει; :wacko:

 

Για την ιστορία, η διαφορά που βλέπετε στα χρώματα είναι κυρίως contrast. Όχι saturation. Και αυτή ειναι η διαφορά που παρατήρησα και εγω. Και αντε χάριν συζητήσεως να δεχτώ ότι είναι σωστότερο/καλύτερο το nfc. Είναι αυτή η διαφορά αρκετή για να πεις τη λέξη πανηγυρικά; Πως το οριζεις το πανηγυρικά;

 

Είπαμε να fanboizoume λιγο για το χαβαλε αλλα ρε φίλε μην με πεθάνεις κιολας! :p

 

Υ.Γ. Φανταζομαι το ξερεις οτι το contrast ή εστω το saturation ειναι θέμα ρυθμίσεων του λογισμικού και όχι του αισθητήρα ετσι; Το ρωταω γιατι η όλη συζήτηση ξεκίνησε απο μεριάς σου για το πόσο καλύτερος αισθητήρας είναι τη μέρα ο 682. Να μου πεις dr, λεπτομέρια ή θόρυβο να το καταλάβω. Αλλα όχι και ο κορεσμός.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...