Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατοχος του κινητου 1 βδομαδα. Εχω ενα smart watcth huawei gt2 και απο την μερα που το συνδεσα στο τηλ κανει συνεχως αποσυνδεση. Συνδεεται και σε λιγο ξανα αποσυνδεση. Με το προηγουμενο τηλ (redmi note 9 pro) δεν ειχα κανενα θεμα. Ξερετε τι μπορει να φταιει;
Link to comment
Share on other sites

Alert ...

 

Σήμερα το πρωί κρασάριζαν ξαφνικά αρκετές εφαρμογές :mad:

 

Ξεκίνησα εκκαθαρίσεις, επανεγκαταστάσεις κλπ χωρίς το πρόβλημα να διορθωθεί καθόλου.

 

Και εκεί που νόμιζα οτι επηρεάστηκα και εγώ από το πρόσφατο update όπου μέχρι σήμερα όλα δούλευαν τέλεια και πήρα ένα back up των αρχείων ώστε να ξεκινήσω factory reset, ξαφνικά ...

 

Εμφανίστηκε στο Play Store update στο Σύστημα Android WebView που δεν θυμόμουν αν και το είχα ακούσει ότι μπορούσε να δημιουργήσει τέτοιο πρόβλημα.

 

Μετά την αναβάθμιση, όλα καλά .

 

Εχω το ίδιο πρόβλημα και εγώ , αλλά εμένα δεν μπορεί να κάνει update ουτε το webview ουτε το chrome

Καμιά βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ίδιο πρόβλημα και εγώ , αλλά εμένα δεν μπορεί να κάνει update ουτε το webview ουτε το chrome

Καμιά βοήθεια?

 

Από ότι έχω ακούσει κάνε απεγκατάσταση την ενημέρωση του webview και θα στρώσει...

Γιά αναλυτικά δες εδώ:

https://news.xiaomi-miui.gr/google-web-view-msa-crash-i-lisi-sto-problima/

Edited by geotzia
Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω ακούσει κάνε απεγκατάσταση την ενημέρωση του webview και θα στρώσει...

Γιά αναλυτικά δες εδώ:

https://news.xiaomi-miui.gr/google-web-view-msa-crash-i-lisi-sto-problima/

 

Τίποτα … μια από ίδια, δεν κατεβάζει το update

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα … μια από ίδια, δεν κατεβάζει το update

 

Στο play store, πήγαινε στις "εφαρμογές μου", "ενημερώσεις" και κάνε ενημέρωση όλων από εκεί. Εμένα μεμονωμένα δεν έκανε update, έτσι, μαζικά μαζί με άλλες εφαρμογές, έκανε!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Στο play store, πήγαινε στις "εφαρμογές μου", "ενημερώσεις" και κάνε ενημέρωση όλων από εκεί. Εμένα μεμονωμένα δεν έκανε update, έτσι, μαζικά μαζί με άλλες εφαρμογές, έκανε!

 

Το έκανα αυτό και εμειναν αυτά τα 2 , οι υπόλοιπες καναν κανονικά update

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα.Το απλό Χ3 εχει σαφως καλυτερη καμερα στην κύρια απο το Χ3 Προ...

 

Μην σας μπερδεύουν τα mp ή μέγεθος αισθητήρα. Ίδιο μέγεθος pixel έχουν. Ισα ίσα, που από ότι συσκευές έχω δουλέψει και gcam που είχα στήσει, σε χαμηλό φωτισμό φαίνεται να τα πηγαίνει γενικά καλύτερα ο 582/586 από τον 682/686.

 

Έχει ανεβάσει δείγματα και το gsmarena τόσο του nfc όσο και του pro. Του δεύτερου φαίνεται να τα πηγαίνει αισθητά καλύτερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενδεικτικά

Pro

https://fdn.gsmarena.com/imgroot/reviews/21/poco-x3-pro/camera/gsmarena_116.jpg

 

Nfc

https://fdn.gsmarena.com/imgroot/reviews/20/poco-x3-nfc/camera/gsmarena_092.jpg

 

Pro

https://fdn.gsmarena.com/imgroot/reviews/21/poco-x3-pro/camera/gsmarena_115.jpg

 

Nfc

https://fdn.gsmarena.com/imgroot/reviews/20/poco-x3-nfc/camera/gsmarena_091.jpg

 

Μένει μόνο να δούμε κάποιο άμεσο συγκριτικά (ίδια στιγμή).

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

https://piunikaweb.com/2021/03/23/samsung-android-systemweb-view-apps-crashing-issue/

πρεπει να κάνεις disable Android System WebView .όχι από το play store αλλά απο τις εφαρμογές. Μπορεί να λέει και unistall. Θα κάνει downgrade στην προηγούμενη έκδοση και θα δουλεύει κανονικά. Το έκανα το πρωι σε huawei p20 pro, και έστρωσε

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έκανα αυτό και εμειναν αυτά τα 2 , οι υπόλοιπες καναν κανονικά update

https://piunikaweb.com/202...rashing-issue/

πρεπει να κάνεις disable Android System WebView .όχι από το play store αλλά απο τις εφαρμογές. Μπορεί να λέει και unistall. Θα κάνει downgrade στην προηγούμενη έκδοση και θα δουλεύει κανονικά. Το έκανα το πρωι σε huawei p20 pro, και έστρωσε

update: τελικα το διορθωσε η google θελει μονο update μεσα από το play store

Edited by tssotiris
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κι άλλα ακουστικά UBS c και πάλι δεν έχει ραδιόφωνο FM χωρίς internet από την εφαρμογή που είναι στα εργαλεία

 

Εχει κάποιος ραδιόφωνο από αυτή την εφαρμογή?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κι άλλα ακουστικά UBS c και πάλι δεν έχει ραδιόφωνο FM χωρίς internet από την εφαρμογή που είναι στα εργαλεία

 

Εχει κάποιος ραδιόφωνο από αυτή την εφαρμογή?

Δεν νομίζω ότι θα σε βοηθήσει σε κάτι, αλλά το αναφέρω σαν πληροφορία.

Σε Samsung Galaxy S10 lite, που δεν έχει jack 3,5 για ακουστικά καρφί, τα type-c ακουστικά της Samsung λειτουργούν σαν κεραία και έχω Fm radio ( χωρίς internet εννοείται) κανονικά.

Γενικά έχει πολλές ιδαιτερότητες η φάση ακουστικά και Fm radio.

 

Πρόσφατα αγόρασα τον επίσημο αντάπτορα Samsung type-c to jack 3.5 και ένα ζευγάρι καλά ακουστικά-καρφί, για καλύτερη ποιότητα ακρόασης υποτίθεται και δεν έπαιξαν ποτέ.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω κάποιο που έχει poco εκτός από τον φίλο που απάντησε ότι έχει και του δουλεύουν...

Πολύ περίεργο να δουλεύει σε κάποιον και σε κάποιον να μην δουλεύει

 

Αν ειναι να πάω στο πλαίσιο να μου πουν γιατί δε δουλεύει

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Ρωτά κάποιο που έχει poco εκτός από τον φίλο που απάντησε ότι έχει και του δουλεύουν...

Πολύ περίεργο να δουλεύει σε κάποιον και σε κάποιον να μην δουλεύει

 

Αν ειναι να πάω στο πλαίσιο να μου πουν γιατί δε δουλεύει

Τα ακουστικά που έχεις είναι μαμά (εννοώ poco) ή κάποια άλλα που μπορεί να μην αναγνωρίζει;

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κι άλλα ακουστικά UBS c και πάλι δεν έχει ραδιόφωνο FM χωρίς internet από την εφαρμογή που είναι στα εργαλεία

 

Εχει κάποιος ραδιόφωνο από αυτή την εφαρμογή?

 

Μπορώ να ακούσω κανονικά ραδιόφωνο με ακουστικά που έχουν καρφί 3,5 . Το ραδιόφωνό του είναι σχεδιασμένο έτσι ώστε η κεραία του να είναι το καλώδιο των ακουστικών στη θύρα 3,5.

Αν έχεις ένα βύσμα 3,5 ή οποιαδήποτε ακουστικά βάλτα στη θύρα των ακουστικών για να το χρησιμοποιεί για κεραία και μετά δοκίμασε , με τα ακουστικά που θέλεις να βάλεις στην type c , αν έχεις ήχο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να ακούσω κανονικά ραδιόφωνο με ακουστικά που έχουν καρφί 3,5 . Το ραδιόφωνό του είναι σχεδιασμένο έτσι ώστε η κεραία του να είναι το καλώδιο των ακουστικών στη θύρα 3,5.

Αν έχεις ένα βύσμα 3,5 ή οποιαδήποτε ακουστικά βάλτα στη θύρα των ακουστικών για να το χρησιμοποιεί για κεραία και μετά δοκίμασε , με τα ακουστικά που θέλεις να βάλεις στην type c , αν έχεις ήχο.

 

 

το έχω κάνει δεν έχω ήχο... πάει ο ήχος στα 3,5

μόλις χαιδεύει το 3.5 τη θύρα τσάκ... το ραδιόφωνο δουλεύει

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα ακουστικά που έχεις είναι μαμά (εννοώ poco) ή κάποια άλλα που μπορεί να μην αναγνωρίζει;

 

δεν έχει μαμά ακουστικά το poco

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για ριξε μια ματια και στην υποδοχη των ακουστκων,αλλα πιο πιθανον να φταινε τα ακουστικά...

 

εχεις usb c ακουστικά στο poco x3 ή έχει ακουστικά με καρφί και σου δουλεύει?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και 3ο ζευγάρι ακουστικά usbc δε λειτουργεί το ραδιόφωνο

 

Ο φίλος @nikaki71 που είπε ότι λειτουργούν μπορεί να μας πει τι μάρκα ειναι τα ακουστικά του

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Το ραδιόφωνο ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΊ με usb ακουστικά. Τα ακουστικά χρησημοποιουνται ως κεραία λήψης FM και αυτό γίνεται μόνο μέσα από το καρφί, ίσως πλην λίγων εξαιρέσεων . (Σε όλες τις εταιρείες απ όσο γνωρίζω, καθώς καμία συσκευή δεν έχει εσωτερική κεραία FM.)

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Edited by sniper20
Link to comment
Share on other sites

Το ραδιόφωνο ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΊ με usb ακουστικά. Τα ακουστικά χρησημοποιουνται ως κεραία λήψης FM και αυτό γίνεται μόνο μέσα από το καρφί, ίσως πλην λίγων εξαιρέσεων . (Σε όλες τις εταιρείες απ όσο γνωρίζω, καθώς καμία συσκευή δεν έχει εσωτερική κεραία FM.)

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Τι είναι αυτό που καθορίζει ότι το καρφί με ακουστικά ( στα περισσότερα) ή η θύρα type-c με ακουστικά (περίπτωση Samsung S10 lite)

λειτουργούν σαν κεραία ραδιοφώνου;

Είναι θέμα hardware ή κάποιο software;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με όλους. Δε ρωτάω θεωρητικά ή τι συμβαίνει συνήθως

Εδω ρωτάω τους κατόχους αυτού του μοντέλου όπως είμαι εγω αν λειτουργεί στο X3?

Ενας είπε ότι λειτουργεί και έχω κουφαθεί που δε λειτουργεί το δικό μου

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και 3ο ζευγάρι ακουστικά usbc δε λειτουργεί το ραδιόφωνο

 

Ο φίλος @nikaki71 που είπε ότι λειτουργούν μπορεί να μας πει τι μάρκα ειναι τα ακουστικά του

 

Xiaomi piston.https://www.googleadservices.com/pagead/aclk?sa=L&ai=DChcSEwjCpJqir8nvAhWOtbIKHcyND2IYABAHGgJscg&ae=2&ohost=www.google.com&cid=CAASEuRolLYblCgLgExplvUKpM3naA&sig=AOD64_3K_Vypah0yFrf8oEaIGosxPPmLJA&ctype=5&q=&ved=2ahUKEwiX95Kir8nvAhXElosKHZ7KCacQ9aACegUIBxCFAQ&adurl=

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi piston.https://www.googleadservices.com/pagead/aclk?sa=L&ai=DChcSEwjCpJqir8nvAhWOtbIKHcyND2IYABAHGgJscg&ae=2&ohost=www.google.com&cid=CAASEuRolLYblCgLgExplvUKpM3naA&sig=AOD64_3K_Vypah0yFrf8oEaIGosxPPmLJA&ctype=5&q=&ved=2ahUKEwiX95Kir8nvAhXElosKHZ7KCacQ9aACegUIBxCFAQ&adurl=

 

αυτά δεν είναι usb c φίλε

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με όλους. Δε ρωτάω θεωρητικά ή τι συμβαίνει συνήθως

Εδω ρωτάω τους κατόχους αυτού του μοντέλου όπως είμαι εγω αν λειτουργεί στο X3?

Ενας είπε ότι λειτουργεί και έχω κουφαθεί που δε λειτουργεί το δικό μου

Είμαι κάτοχος και του x3 και σου γράφω έπειτα άπο δοκιμή, ότι δεν παίζει με usb ακουστικά. Συγκεκριμένα δοκίμασα με ένα ζευγάρι Original Huawei που είχα από το p20 pro is μου.

 

 

Ps: αυτά τα ακουστικά που δείχνει ο φίλος μας, είναι με καρφί. ΣΟΒΑΡΆ ΤΏΡΑ??

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Edited by sniper20
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το ράδιο με τα δικά μου ακουστικά (UiiSii GT-900/τ'αγόρασα 15,99€ απο Ελλάδα) στην είσοδο των 3,5 mm.

Το παράξενο είναι ότι μόνο 2-3 σταθμοί ακούγονται στερεο, άλλοι σταθμοί που ξέρω ότι εκπέμπουν στερεοφωνικά

τους πιάνει μονοφωνικά, ίσως παίζει ρόλο η ισχύς του σήματος λήψης.

Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβαίνετε ότι ρωτάμε μόνο για τα usb c ακουστικά.

 

20190627162017_xiaomi_mi_dual_type_c_leyko.jpeg

 

Για το καρφί το ξέρουμε

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...