Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εν έτει 2021 στο Android 11 να μην μπορείς να βάλεις third party launcher, όταν το Android εκεί που διακρίνεται είναι το customization.

.

 

Πραγματι,αυτο ειναι μειον,υπαρχει τροπος παρακαμψης αραγε ? με οποιοδηποτε τροπο...

 

τα υπολοιπα για επανεκκινησεις ειναι της πλακας....εδω σε Sammy εσκαγαν και λαμπαδιαζαν μπαταριες σε κινητα χιλιαρικου,τα ξεχασατε ? Μη κανετε το update η εφαρμοστε τη λυση που δινει ενας φιλος λιγο πιο πανω,λογικα θα ερθει αναβαθμιση που θα λυνει το προβλημα σε αυτο το εξαιρετικο κινητο !

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εγώ θα πω ότι το πρόβλημα με τα πρόσφατα και τις χειρονομίες δεν αφορά μόνο τη συγκεκριμένη συσκευή, αλλά όλες σχεδόν τις συσκευές, ανεξαρτήτως κατασκευαστή, που φοράνε Android 11 και έχουν third party launcher.

Επειδή ασχολούμαι χρόνια με τον Nova, στις σχετικές συζητήσεις που γίνονται, αυτό που πάντα λέγεται είναι ότι δεν δουλεύουν οι χειρονομίες, ακόμη και σε android 10.

Στη δική μου συσκευή βέβαια, το Redmi Note 8 Pro με Android 10 όλα δουλεύουν ρολόι. Αυτό που πρέπει να κατανοηθεί είναι δεν είναι θέμα κατασκευαστή, είναι θέμα ασυμβατότητας του Android με τους third party launchers.

Αυτό είναι ένα θέμα που θα πρέπει να το λύσει η ίδια η Google, αν βέβαια θέλει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εγώ θα πω ότι το πρόβλημα με τα πρόσφατα και τις χειρονομίες δεν αφορά μόνο τη συγκεκριμένη συσκευή, αλλά όλες σχεδόν τις συσκευές, ανεξαρτήτως κατασκευαστή, που φοράνε Android 11 και έχουν third party launcher.

Επειδή ασχολούμαι χρόνια με τον Nova, στις σχετικές συζητήσεις που γίνονται, αυτό που πάντα λέγεται είναι ότι δεν δουλεύουν οι χειρονομίες, ακόμη και σε android 10.

Στη δική μου συσκευή βέβαια, το Redmi Note 8 Pro με Android 10 όλα δουλεύουν ρολόι. Αυτό που πρέπει να κατανοηθεί είναι δεν είναι θέμα κατασκευαστή, είναι θέμα ασυμβατότητας του Android με τους third party launchers.

Αυτό είναι ένα θέμα που θα πρέπει να το λύσει η ίδια η Google, αν βέβαια θέλει.

 

 

Το να βγάζουν αναβαθμίσεις οι third party εφαρμογές δεν το εξετάζουμε; Λογικό είναι από έκδοση σε έκδοση Android να υπάρχουν ασυμβατότητες, το λογισμικό ελεύθερο είναι, οι Devs των εφαρμογών πρέπει να ακολουθούν....

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Σ' αυτό είμαι μαζί σου, το επιχείρημά τους είναι ότι δεν μπορούν να παρακαμψουν τους περιορισμούς της Google και αυτό ισχύει για όλους τους devs.

Τουλάχιστον έτσι λένε.

Και θα έχουν δίκιο, από τη στιγμή που δεν τους συμφέρει να μη δουλεύουν τα gestures, κλπ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

με usb c ακουστικά δεν έχω ήχο στο ραδιόφωνο. Συντονίζει αλλά δεν ακούω τίποτα

 

εσείς έχετε?

 

Ολες οι άλλες λειτουργίες είναι ΟΚ

εχω πχ ραδιόφωνο μέσω ιντετρεντ, μιλάω με ακούνε , youtube επίσης

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

με usb c ακουστικά δεν έχω ήχο στο ραδιόφωνο. Συντονίζει αλλά δεν ακούω τίποτα

 

εσείς έχετε?

 

Ολες οι άλλες λειτουργίες είναι ΟΚ

εχω πχ ραδιόφωνο μέσω ιντετρεντ, μιλάω με ακούνε , youtube επίσης

 

Eμενα δουλευει κανονικα

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

οκ αρα ψάχνω τι φταίει στα ακουστικά μου

 

Μιλάω για το παραδοσιακό ραδιόφωνο με usb ακουστικά

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

οκ αρα ψάχνω τι φταίει στα ακουστικά μου

 

Μιλάω για το παραδοσιακό ραδιόφωνο με usb ακουστικά

 

Για ριξε μια ματια και στην υποδοχη των ακουστκων,αλλα πιο πιθανον να φταινε τα ακουστικά...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Για ριξε μια ματια και στην υποδοχη των ακουστκων, αλλα πιο πιθανον να φταινε τα ακουστικά...

 

μου δουλεύουν στον υπολογισή... θα δοκιμάσω σε άλλο τηλέφωνο

Απλά σα να μην πιάνει καλά τους σταθμούς.... σα να μη συντονίζει. ενώ βγάζει μήνυμα ότι τοποθετήθηκαν τα ακουστικά

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Παραγγείλαμε

POCO X3 PRO NFC

ME SNAP 860

Για να δούμε!

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παραγγείλαμε

POCO X3 PRO NFC

ME SNAP 860

Για να δούμε!

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πες μας και από που και πόσο, με το τσιγκέλι στα βγάζουμε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πες μας και από που και πόσο, με το τσιγκέλι στα βγάζουμε :lol:

 

Έλα ντε, πες του τα Χρυσόστομε !!!! Δεν πρόλαβε καν να ανακοινωθεί....

Link to comment
Share on other sites

Πως θα καταλάβω ποια USB c ακουστικά δουλεύουν με το ραδιόφωνο του Poco?

Αυτά που πηρα δε δουλεύουν για παράδειγμα με FM

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα ακουστικά με καρφί, λειτουργούν και σαν κεραία.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα usb-c και δεν παίζει το ραδιόφωνο για αυτό μου κάνει εντύπωση

 

 

ο φίλος πιο πάνω λέει ότι χρησιμοποιεί usb-c και ακούει ραδιόφωνο μου κάνει εντύπωση επίσης

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Alert ...

 

Σήμερα το πρωί κρασάριζαν ξαφνικά αρκετές εφαρμογές :mad:

 

Ξεκίνησα εκκαθαρίσεις, επανεγκαταστάσεις κλπ χωρίς το πρόβλημα να διορθωθεί καθόλου.

 

Και εκεί που νόμιζα οτι επηρεάστηκα και εγώ από το πρόσφατο update όπου μέχρι σήμερα όλα δούλευαν τέλεια και πήρα ένα back up των αρχείων ώστε να ξεκινήσω factory reset, ξαφνικά ...

 

Εμφανίστηκε στο Play Store update στο Σύστημα Android WebView που δεν θυμόμουν αν και το είχα ακούσει ότι μπορούσε να δημιουργήσει τέτοιο πρόβλημα.

 

Μετά την αναβάθμιση, όλα καλά .

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια..σ' ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση, έκανα αυτό που είπες και όλα καλά ευτυχώς!
Link to comment
Share on other sites

Μόνο ένας φίλος έχει usb c ακουστικά και ακούει ραδιόφωνο από τον δέκτη στο τοπικ? Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου το Α3 κρασαραν πολλές εφαρμογές που επηρεάζονται από το συγκεκριμένο update, έπαθα φρίκη πρωί πρωί.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα, κανένα θέμα. Έκανα φυσικά την αναβάθμιση αλλά δεν είχα πρόβλημα και πριν από αυτό.

Η απορία μου είναι μια και παραμένει:

Δεν μπορώ να επισυνάψω/ανεβάσω αρχεία στο ίντερνετ. Γενικώς, το νέο σύστημα με τη Μπάρα από κάτω που ανεβαίνει στο share (το ίδιο χρησιμοποιείται και για να διαλέξεις διεργασία για ανέβασμα αρχείου) κάνει πολλά νερά, δεν ανοίγει επιτυχώς αρχεία (πχ pdf, διαλέγω πρόγραμμα, το ανοίγει αλλά χωρίς να ανοίξει το αρχείο που διάλεξα).

Το έχει κανείς άλλος ή έπεσα σε περίπτωση; Ποια διεργασία (συστήματος) μπορεί να ευθύνεται;

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

οντως υπαρχει αυτο το προβλημα απο το πρωι και με μια ενημερωση απο το play store διορθωνεται

σε παλιοτερα κινητα ομως οπως rn5 rn4 redmi 4 κλπ δεν δινεται η δυνατοτητα αναβαθμισης του Android WebView στο play store και ο κοσμος εχει προβλημα και ψαχνεται

Link to comment
Share on other sites

Tο ίδιο κ στην Samsung , χαμός από το πρωί .https://piunikaweb.com/2021/03/23/samsung-android-systemweb-view-apps-crashing-issue/

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παραγγείλαμε

POCO X3 PRO NFC

ME SNAP 860

Για να δούμε!

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Aν σε ενδιαφέρει η κάμερα , έχει τον 582 αυτό οπότε είναι μάλλον downgrade σε σχέση με το απλό x3

Link to comment
Share on other sites

Tο ίδιο κ στην Samsung , χαμός από το πρωί .https://piunikaweb.com/2021/03/23/samsung-android-systemweb-view-apps-crashing-issue/

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Aν σε ενδιαφέρει η κάμερα , έχει τον 582 αυτό οπότε είναι μάλλον downgrade σε σχέση με το απλό x3

 

Φυσικα.Το απλό Χ3 εχει σαφως καλυτερη καμερα στην κύρια απο το Χ3 Προ...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...