Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω λιώσει στο restart

 

σκέφτομαι να βγάλω το pin... για να έχω σίγουρα τηλεφωνο

 

Ωραίο το android 11 :X:X:X:X

Μια επαναφορά για αρχή και βλέπετε...

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tελικα μονο στο δικο μου ειναι που εκατσε καλα η 11 και δεν παρουσιαζει κανενα θεμα??Μαλιστα μπορω να πω οτι εχω δει και βελτιωση στην αυτονομια... Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Tελικα μονο στο δικο μου ειναι που εκατσε καλα η 11 και δεν παρουσιαζει κανενα θεμα??Μαλιστα μπορω να πω οτι εχω δει και βελτιωση στην αυτονομια...

 

Όχι και σε μένα αν και την έβαλα επισοδιακά όπως ήδη έγραψα όλα λειτουργούν ταχύτατα και σωστά. Ακόμη και τα widgets που είχαν θέματα λύθηκαν. Ούτε ένα reboot η κόλλημα. Σήμερα το πρωί βέβαια μόλις το ξεκλείδωσα μου έδειχνε κενό φόντο κανένα εικονίδιο widget και από σήμα μηδέν (άδειες οι μπάρες στις 2 sim). Έκανα ένα reboot μόνος μου κι όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Το android 11 σας ήρθε μόνο του ή βάλατε custom rom?

Εγώ έχω την MIUI 12.0.8.0(QJGEUXM) και δεν μου ήρθε.

Link to comment
Share on other sites

Και αν σου έρθει, περίμενε, μην το βαλεις :P Μόνο του ήρθε το update. Η πλάκα είναι ότι είναι stable beta από ό,τι διαβάζω, ενώ έλεγε "σταθερή έκδοση". Σοβαρότης μηδέν.

Εμφανισιακά δεν έχει διαφορές, κάποιες ρυθμίσεις μόνο. Αλλά με τα προβλήματα που αναφέρθηκαν, συγγνώμη αλλά αν είχα χρόνο θα την είχα ήδη σουτάρει και θα έψαχνα μια καλή custom να ξεμπερδεύω, όπως έκανα και με το προηγούμενο Xiaomi που είχα (στη 2η βδομάδα).

 

Σήμερα έκανα εγώ επανεκκίνηση... Ανοίγει το κινητό, δίνω pin, βλέπω δεν έχω δεδομένα, δεν έχω σήμα οπότε ούτε και κλήσεις. Λέω ωχ, άρχισε να σοβαρεύει... Τελικά είχε μπει σε λειτουργία πτήσης μόνο του! Δεν έχω καν τον διακόπτη στα quick toggles γιατί ποτέ δεν το χρησιμοποιώ! Τι έγινε ένας θεός ξέρει!

 

ΥΓ: Όσοι έχετε random reboots δηλώστε το με αναφορά (Ρυθμίσεις > Υπηρεσίες και σχόλια > Η συσκευή δυσλειτουργεί > Όχι > Υποβολή). Γράψτε απλά στο πλαίσιο 3-4 λέξεις, τι σας συμβαίνει. Το έκανα 2 φορές και δίνουν απάντηση (στο ίδιο σημείο το βλέπεις μετά από 1-2 μέρες). Δεν ξέρω αν είναι απλά αυοματοποιημένο μήνυμα, αλλά αν αναφερθεί από πολλά άτομα θα το πάρουν σοβαρά, ειδικά αν είναι beta.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα έχει την 12.0.8.00 stable.

Και δεν έχω κανενα restart,είναι αυτή η προβληματική ή είναι η επόμενη που θα βγάλει, ώστε να ξερω να μην την κανω..?

Link to comment
Share on other sites

Λογικά έχεις την QJGEUXM (Q = Android 10) που ήταν μια χαρά και σε μένα επίσης. Η επόμενη που έχει τα προβλήματα είναι η 12.0.6.0 RJGEUXM (R = Android 11). Τώρα πώς γίνεται μεταγενέστερη έκδοση να είναι με αυτό το 12.0.6.0, ενώ η προηγούμενη με το 12.0.8.0 δεν ξέρω!
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι αυτή, κι εγώ την έχω. Οι άλλοι μιλάνε για το anroid 11, εμείς έχουμε ακόμη το 10.

Δεν ξέρω αν αυτοί έχουν την ίδια έκδοση MIUI όμως.

Η απάντησή μου ήταν για τον @thagro.

Ο @jaranor μας έλυσε την απορία όμως.

Edited by sat_rrstm
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ nikaki71, swatsquadgr και Coolgreek. Μάλλον πρόβλημα του συγκεκριμένου pos ήταν. Σήμερα πλήρωσα κανονικά σε άλλα 2 μηχανάκια. Απλά εκεί που ήμουν χαλαρός και είχα βγάλει τις κάρτες από το πορτοφόλι τις ξαναέβαλα. Ποτέ δε ξέρεις. Πάλι καλά που είχα και μετρητά επάνω μου. Θα ρουφούσα την βενζίνη να ξαναβγεί με λαστιχάκι για να φύγω Edited by arisschumi
Link to comment
Share on other sites

Ο νόμος του Μέρφι λέει πως αν γράψεις σε forum ότι σε σένα δεν έγινε reboot σε μια βδομάδα θα σου κάνει μερικές ώρες μετά. Έτσι κι έγινε πριν καμιά ώρα
Link to comment
Share on other sites

Και για θέμα reboit, μέχρι στιγμής τουλάχιστον, δεν έχω προσέξει κάτι. Και αν συνεβει έχω απενεργοποιημένο το πιν οπότε δεν ζητάει (δεν το πρόσεξα). Το μακράν χειρότερο όμως στην περίπτωση μου είναι η αδυναμία να ανεβάσεις αρχεία. Είτε μέσω chrome είτε μέσω mi explorer μου εμφανίζει μια μπάρα κάτω με κάμερα, βίντεο και αρχεία. Στα αρχεία ότι και να επιλέξω δεν κάνει τίποτε. Αλλά και στη κάμερα, βγάζει φωτογραφία και... Τίποτε! Δοκιμάστε το, έστω μέσω wetransfer να δείτε αν μπορεί να δεχθεί αρχείο, να ξέρω αν είναι μόνο σε εμένα.
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Αρα παίδες δεν κάνω καμια αναβάθμιση μέχρι να βγει η επόμενη δική σας...

Ειναι επαγγελματική συσκευή, αν χασω κλήσεις θα εχω θεμα...

Ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια,εμενα εκατσε καλα η αναβαθμιση ουτε reboot ουτε περιεργα κολληματα ουτε τιποτα.Ολα δουλευουν οπως πριν,την εχω καμια εβδομαδα ολα οκ.Σημειωνω οτι περα την αρχικη παραμετροποιηση δεν εχω πειραξει το τηλεφωνο περα απο μια gcam που του εβαλα ολα τα αλλα απο google και τιποτα αλλο.Αγορασμενο απο Ελλαδα με miui global 12.0.6.0 σταθερη RJGEUXM :)
Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας με random reboot σημερα το πρωί κι ενώ έχουν περάσει 3 ημέρες από την αναβάθμιση σε 11. Υπέβαλα αναφορά κι εγώ και ελπίζω να υπάρξει σύντομα fix.
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια,εμενα εκατσε καλα η αναβαθμιση ουτε reboot ουτε περιεργα κολληματα ουτε τιποτα.Ολα δουλευουν οπως πριν,την εχω καμια εβδομαδα ολα οκ.Σημειωνω οτι περα την αρχικη παραμετροποιηση δεν εχω πειραξει το τηλεφωνο περα απο μια gcam που του εβαλα ολα τα αλλα απο google και τιποτα αλλο.Αγορασμενο απο Ελλαδα με miui global 12.0.6.0 σταθερη RJGEUXM :)

 

Ε αφού έβαλες μόνο μια GCam λογικό είναι φίλε... Αλλά 128 GB μνήμης τι χρειάζονται τότε αν είναι να βάλουμε 1-2 εφαρμογές; Ας πάρουμε ένα 3310 να κάνουμε τη δουλειά μας :P

 

Φαντάζομαι αν βάλεις άλλο launcher δεν θα έχεις gestures ούτε recents κι εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Ε αφού έβαλες μόνο μια GCam λογικό είναι φίλε... Αλλά 128 GB μνήμης τι χρειάζονται τότε αν είναι να βάλουμε 1-2 εφαρμογές; Ας πάρουμε ένα 3310 να κάνουμε τη δουλειά μας :P

 

Φαντάζομαι αν βάλεις άλλο launcher δεν θα έχεις gestures ούτε recents κι εσύ.

 

Οχι ισως δεν καταλαβες,εννοω οτι περα την gcam που εβαλα εκτος google play,ολες οι αλλες εφαρμογες ειναι απο google play,εχω μαζι με video,foto και εφαρμογες περιπου 32 gb περισσευμα.Δεν εχω βαλει τιποτα απο apk απο αλλες πηγες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η κάμερα που έχουμε GCAM δεν είναι η default?

Οχι δεν ειναι

Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας με random reboot σημερα το πρωί κι ενώ έχουν περάσει 3 ημέρες από την αναβάθμιση σε 11. Υπέβαλα αναφορά κι εγώ και ελπίζω να υπάρξει σύντομα fix.

Σε μας πότε θα έρθει η αναβάθμιση ρε παιδιά;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

Σε μας πότε θα έρθει η αναβάθμιση ρε παιδιά;;

 

Με αυτά που διαβάζεις δε χαίρεσαι που δεν σου έχει έρθει? Εγώ έχω φάει τρία reboot μου μένει στην αρχική περίπου 20 δευτερόλεπτα χωρίς εικονίδια μερικές φορές στο ξυπνητήρι χάνει την κύρια και χτυπάει στην υπενθύμιση στο messenger όλο ρυθμίζει τα ελληνικά Δράμα. Ετοιμάζομαι για pixel experience

Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα, παραμένουν και μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

Έχει κάνει επαναφορά κάποιος που αντιμετωπίζει προβλήματα;

(Ρωτάω επειδή σε εμένα με τη global version, δεν έχει εμφανιστεί αναβάθμιση ακόμη. Να ξέρω τι γίνεται...)

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί ξανά ζητούσε pin. Τελικά έχω 3 reboots σε 3 ημέρες. Την πρώτη βδομάδα με τη νέα έκδοση δεν είχα ούτε ένα. Και μοιάζει να αποσύρθηκε το update σε όσους δε το πήραν.

Επίσης αν επιλέξω download latest package μου απαντά can't download update. Wait a minute or two and try again. Ακόμη και μετά από χειροκίνητη επανεκκίνηση.

Edited by Don_VitoCorleone
Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα, παραμένουν και μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

Έχει κάνει επαναφορά κάποιος που αντιμετωπίζει προβλήματα;

(Ρωτάω επειδή σε εμένα με τη global version, δεν έχει εμφανιστεί αναβάθμιση ακόμη. Να ξέρω τι γίνεται...)

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις επαναφορες έκανα στο καπάκι καθαρές. Ευτυχώς στην τρίτη εμφανίστηκαν recent apps με nova launcher

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...