Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο 11 οι εφαρμογές είναι pop up. Πως σταματάει αυτό;
Τι εννοείς φίλε μου;

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίζονται Με πλαίσιο χωρίς να είναι full screen πχ Skype πάω να γράψω κάτι δε γράφω, επικαλύπτει το πληκτρολόγιο...
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

https://www.androidpolice.com/2021/02/03/how-to-get-rid-of-google-photos-out-of-sync-changes-prompt-on-android-11/

Το έχει κάποιος άλλο αυτό το πρόβλημα με το google photos.

Μετά την αναβάθμιση έχει παρουσιαστεί στο δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει χρησιμοποιήσει κανείς προστατευτικό τζάμι για την κάμερα ;β Επηρεάζει την ποιότητα της φωτογραφίας ; Κοίταω για αυτό

https://www.skroutz.gr/s/25355074/3MK-Camera-Lens-Tempered-Glass-Protector-Poco-X3-NFC.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει χρησιμοποιήσει κανείς προστατευτικό τζάμι για την κάμερα ;β Επηρεάζει την ποιότητα της φωτογραφίας ; Κοίταω για αυτό

https://www.skroutz.gr/s/25355074/3MK-Camera-Lens-Tempered-Glass-Protector-Poco-X3-NFC.html

 

 

ζελατινα ειναι να ξερεις....

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει χρησιμοποιήσει κανείς προστατευτικό τζάμι για την κάμερα ;β Επηρεάζει την ποιότητα της φωτογραφίας ; Κοίταω για αυτό

https://www.skroutz.gr/s/25355074/3MK-Camera-Lens-Tempered-Glass-Protector-Poco-X3-NFC.html

 

Eγω εχω βαλει τζαμακι που καλυπτει το φακο της καμερας και δεν εχει κανενα απολυτως προβλημα ή αλλοίωση στις φωτο και στο βιντεο

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Eγω εχω βαλει τζαμακι που καλυπτει το φακο της καμερας και δεν εχει κανενα απολυτως προβλημα ή αλλοίωση στις φωτο και στο βιντεο

 

Ποίο έχεις βάλει μήπως θυμάσαι ;

Link to comment
Share on other sites

Ποίο έχεις βάλει μήπως θυμάσαι ;

 

Aπο συνοικιακο μαγαζι με κινητα.Αμφιβαλλω αν ηταν μαρκα γνωστη

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνε τρομερή εντύπωση ένα συγκριτικό κάμερας realme 7 pro vs poco x3 σε φωτογραφίες ακριβώς την ίδια στιγμή κ.μερα . Ήταν σε όλες καλύτερο το poco κ εύκολα κιόλας . Όσοι είστε στο fb greek android and ios users , δείτε το . Φαντάζομαι πως την νύχτα το realme θα είναι καλύτερο από αυτά που έχω δει .Μιλάμε πάντα για στοκ καταστάσεις .
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι παρατήρησα κάτι άλλο. Όταν μιλάτε σε ποιο αυτί βάζετε το κινητό; Εγώ συνήθως στο δεξί (ως δεξιόχειρ :P ). Αλλά αν δοκιμάσω στο αριστερό, ακούω καλύτερα και δεν φταίει το αυτί! :P

Το ακουστικό μάλλον είναι τοποθετημένο λίγο δεξιά και όχι ακριβώς στο κέντρο. Η άχρηστη πληροφορία της ημέρας θα μου πείτε! Ίσως, άλλα ίσως αυτό να σχετίζεται και με την κακή ηχομόνωση. Δηλ αν ακούς στο αριστερό ίσως δεν σ'ακούει όλο το δωμάτιο (ή όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό);;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι παρατήρησα κάτι άλλο. Όταν μιλάτε σε ποιο αυτί βάζετε το κινητό; Εγώ συνήθως στο δεξί (ως δεξιόχειρ :P ). Αλλά αν δοκιμάσω στο αριστερό, ακούω καλύτερα και δεν φταίει το αυτί! :P

Το ακουστικό μάλλον είναι τοποθετημένο λίγο δεξιά και όχι ακριβώς στο κέντρο. Η άχρηστη πληροφορία της ημέρας θα μου πείτε! Ίσως, άλλα ίσως αυτό να σχετίζεται και με την κακή ηχομόνωση. Δηλ αν ακούς στο αριστερό ίσως δεν σ'ακούει όλο το δωμάτιο (ή όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό);;;

 

Παντως οτι τοσο καιρο δεν εχει λυθει, ενω το προβλημα ειναι χιολογραμμενο στα φορουμ της xiaomi και απαντηση δεν εχει δοθει, εμενα με κανει να πιστευω οτι ειναι προβλημα ξεκαθαρα hardware και απλα δεν μπορουν ή δε θελουν να το διορθωσουν. Εκτός αν δεν ειναι τοσο εκτεταμενο όσο πιστευω.

 

Update:

Για τους τολμηρους με root και ξεκλειδωμενο bootloader υπαρχει αυτο το λινκ με magisk patch που υποτιθεται διορθωνει το θεμα:

Edited by ampalos95
Update:
Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Ναι, κι εγώ πιστεύω είναι λάθος η μόνωση. Μεταξύ σοβαρού κι αστείου έγραψα το παραπάνω. Ίσως λίγο να διορθώνεται από την αριστερή πλευρά, αλλά πάλι σε ήσυχο δωμάτιο σε ακούνε μάλλον κανονικά.

Τώρα αν προσθέσω και τα random reboots με την τελευταία MIUI, υπάρχει θέμα. Γιατί πχ αφήνεις το κινητό όσο είσαι στην εργασία σου και μετά από ώρες βλέπεις να ζητάει pin. Τόσες ώρες μπορεί να σε καλούν και να νομίζουν ότι το έχεις κλειστό... Επίσης με launcher διαφορετικό από τον Poco δεν έχεις καν recents (τα gestures ας πούμε ότι δεν είναι τόσο σημαντικά)! Χάνεται όλο το multitasking. Πώς τα κατάφεραν έτσι!

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα περίεργο θέμα με το κινητό. Μερικές φορές και μόνο κατά τη διάρκεια της κλίσης πατιούνται πράγματα μόνα τους (ghost touching) ακόμα κι αν αφήσω το κινητό στο τραπέζι. Το πιο συνηθισμένο είναι να ανοιγοκλείνει συνέχεια το κουμπί mute και μια δυο φορές πήγε μόνο του πίσω μπήκε στις επαφές και πήρε κάποιον άλλο τηλέφωνο. Άλλαξα dialer και προς το παρόν δεν το έχει κάνει. Θα δούμε.
Link to comment
Share on other sites

Εμφανίζονται Με πλαίσιο χωρίς να είναι full screen πχ Skype πάω να γράψω κάτι δε γράφω, επικαλύπτει το πληκτρολόγιο...

 

 

Το βρήκα τα συννεφάκια φταιγανε

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

έλα ντε με ρώτησε και είπα όχι

αλλά αν ψάξεις στο ρυθμίσεις

 

https://threepixelslab.gr/guides/77542/android-11-pos-energopoiiseis-chat-bubbles-gia-oles-efarmoges/

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους. Έχετε χρησιμοποιήσει το NFC για πληρωμές? Σας δούλεψε κανονικά? έχω το κινητό μια βδομάδα τώρα και χθες πρώτη φορά προσπάθησα σε βενζινάδικο της SHELL σε 2 διαφορετικά POS και δε δούλεψε σε κανένα. Ξεκινάει κανονικά στο κινητό μου λέει το να πλησιάσω για πληρωμή αλλά όση ώρα και να αφήσω το κινητό δίπλα/πάνω στο POS δε γίνεται η συναλλαγή. Ανοικτό έχω το NFC και έχω κάνει κανονικά τη διαδικασία μέσω winbank της Πειραιώς και έχω προσθέσει τις κάρτες. Ξέρουμε μήπως που είναι ο σένσορας του NFC? Παίζει να είναι σε κανένα άβολο περίεργο σημείο και να μην πιάνει? Θήκη έχω αυτή που είχε μέσα η συσκευασία δε νομίζω να φταίει αυτό. Ευχαριστώ πολύ Edited by arisschumi
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους. Έχετε χρησιμοποιήσει το NFC για πληρωμές? Σας δούλεψε κανονικά? έχω το κινητό μια βδομάδα τώρα και χθες πρώτη φορά προσπάθησα σε βενζινάδικο της SHELL σε 2 διαφορετικά POS και δε δούλεψε σε κανένα. Ξεκινάει κανονικά στο κινητό μου λέει το να πλησιάσω για πληρωμή αλλά όση ώρα και να αφήσω το κινητό δίπλα/πάνω στο POS δε γίνεται η συναλλαγή. Ανοικτό έχω το NFC και έχω κάνει κανονικά τη διαδικασία μέσω winbank της Πειραιώς και έχω προσθέσει τις κάρτες. Ξέρουμε μήπως που είναι ο σένσορας του NFC? Παίζει να είναι σε κανένα άβολο περίεργο σημείο και να μην πιάνει? Θήκη έχω αυτή που είχε μέσα η συσκευασία δε νομίζω να φταίει αυτό. Ευχαριστώ πολύ

 

Eμενα και με θηκη δουλευει κανονικα με Alpha wallet...Το NFC βρισκεται ψηλα κατω ακριβως απο τις καμερες

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους. Έχετε χρησιμοποιήσει το NFC για πληρωμές? Σας δούλεψε κανονικά? έχω το κινητό μια βδομάδα τώρα και χθες πρώτη φορά προσπάθησα σε βενζινάδικο της SHELL σε 2 διαφορετικά POS και δε δούλεψε σε κανένα. Ξεκινάει κανονικά στο κινητό μου λέει το να πλησιάσω για πληρωμή αλλά όση ώρα και να αφήσω το κινητό δίπλα/πάνω στο POS δε γίνεται η συναλλαγή. Ανοικτό έχω το NFC και έχω κάνει κανονικά τη διαδικασία μέσω winbank της Πειραιώς και έχω προσθέσει τις κάρτες. Ξέρουμε μήπως που είναι ο σένσορας του NFC? Παίζει να είναι σε κανένα άβολο περίεργο σημείο και να μην πιάνει? Θήκη έχω αυτή που είχε μέσα η συσκευασία δε νομίζω να φταίει αυτό. Ευχαριστώ πολύ

 

Κ εγω εχω τη θηκη της συσεκυασιας κα ιτο nfc δουλευει κανονικα , Παλιοτερα μου ειχε τυχει να εφταιγε το μηχανακι pos που ηταν πολυ παλιο κ δεν συνεργαζοταν με την εφαρμογη της τραπεζας μου. Δοκιμασε και σε αλλο pos

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το NFC δουλεύει κανονικά. Αντιθέτως, μετά την αναβάθμιση σε android 11 δεν μπορώ να ανεβάσω αρχεία στο ίντερνετ, ούτε από Chrome, είτε από mi φυλλομετρητή. Με android 10 δεν είχα πρόβλημα. Υποθέτω φτάιει η νέα πλατφόρμα που βγάζει για ανέβασμα, δοκιμάστε και πείτε και εσείς αν κάνει το ίδιο!
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Εχω λιώσει στο restart

σκέφτομαι να βγάλω το pin... για να έχω σίγουρα τηλεφωνο

Ωραίο το android 11 :X:X:X:X

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...