Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα σε 9ς και Mi 10 T όταν συνδέονταν για επιβεβαίωση κωδικού απορρίπτονταν. Τελικά διαπίστωσα ότι οι κωδικοι σύνδεσης του hotspot που εμφανίζονταν στα κινητά που αναφέρω δεν φαίνονταν πλήρως, έπρεπε δηλαδή να μετακινήσω την μπάρα δεξιά, αριστερά πάνω στους κωδικούς για να εμφανιστεί πλήρως όλη η γραμματοσειρά με νούμερα και ψηφία , οπότε ουσιαστικά έδινα λάθος κωδικό για την σύνδεση. Με Samsung και 1+ πολύ πιο απλά!

 

 

βάλε πιο μικρό κωδικό

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Το τακτοποίησα από τότε χα χα χα μην σε νοιάζει,σε ευχαριστώ πάντως. Μου έκανε εντύπωση όμως...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθε! 2,3giga android 11 ota

 

Και εμένα επίσης. Αλλά δεν καταλαβαίνω την οπισθοχώρηση σε 12.0.6 miui από 12.0.8...

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργούν τα gestures στο νέο update σε εσάς; Σε μένα όχι! Αναγκαστικά πρέπει να βάλω πλοήγηση με πλήκτρα!

Επίσης ακόμα και με τα 3 πλήκτρα κάτω, δεν λειτουργεί το "recents"...

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω καμία διαφορά σε σχέση με το android 10. Άντε να είναι στο control bar μια μόνο

 

Αυτά που γράφω παραπάνω λειτουργούν σε σένα; Έχεις τον στοκ poco launcher ή κάποιον άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που γράφω παραπάνω λειτουργούν σε σένα; Έχεις τον στοκ poco launcher ή κάποιον άλλο;

 

Τα gestures μου λειτουργουν κ έχω poco launcher

Link to comment
Share on other sites

με αλλο launcer δε δουλευουν λενε...μπορουμε να κανουμε κατι για αυτο? ο ΝΟVA βολευει πολυ...

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα δουλεύουν τα gestures. Όμως πρέπει να αναφέρω ότι μετά την αναβάθμιση το κινητό δεν κατέβαζε την μπαρα ελέγχου. Μετά από επανεκκίνηση η Μπάρα δούλευε αλλά δεν δούλευε η Μπάρα με τις διεργασίες. Τελικά, μετά από 3 επανεκκίνησεις όλα φαίνονται καλά. Οπότε δώστε λίγο χρόνο, κάντε επανεκκίνηση και εκκαθάριση μέσω της εφαρμογής ασφάλεια.
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση: πως μπορώ να βάλω στην γραμμή κατάστασης την κατανάλωση δεδομένων;

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Και από μπαταρία πώς πάει τώρα με το android 11. πάντως εγώ μετά από το τελευταίο update στην 12.08 σαν να έχει έχει αυξηθεί λίγο η κατανάλωση... Το έχει παρατηρήσει και κανένας άλλος;;
Link to comment
Share on other sites

Το μεσημέρι μου έβγαλε την αναβάθμιση σε Android 11 και τώρα που γύρισα σπίτι και είπα να την κάνω δεν είναι διαθέσιμη, μου λέει ότι είμαι up to date. Μήπως είναι τίποτα προβληματική και την απέσυραν;
Link to comment
Share on other sites

Το μεσημέρι μου έβγαλε την αναβάθμιση σε Android 11 και τώρα που γύρισα σπίτι και είπα να την κάνω δεν είναι διαθέσιμη, μου λέει ότι είμαι up to date. Μήπως είναι τίποτα προβληματική και την απέσυραν;

 

Δύσκολα, μάλλον απλά έχασες το παράθυρό σου. Σε λίγες μέρες θα στην ξαναδείξει, εάν θέλεις να την κατεβάσεις OTA. Διαφορετικά, σίγουρα θα είναι ήδη διαθέσιμη για κατέβασμα, εάν δεν σε πειράζει την βάλεις χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Το μεσημέρι μου έβγαλε την αναβάθμιση σε Android 11 και τώρα που γύρισα σπίτι και είπα να την κάνω δεν είναι διαθέσιμη, μου λέει ότι είμαι up to date. Μήπως είναι τίποτα προβληματική και την απέσυραν;

 

Μου έχει συμβεί κι εμένα. Κανε ελέγχους και σήμερα αύριο θα σου βγει κανονικά ξανά. Μόλις σας διάβασα έκανα έλεγχο και τίποτα. Πέφτω για ύπνο και έκλεισα το κινητό. Τώρα που ξύπνησα και το άνοιξα πρώτη κίνηση ήταν αυτή και την κατεβάζω 2,3GB και πάλι.

 

Edit

Επειδή μου κόλλησε στο 28%αρκετή ώρα το σταμάτησα και το ξεκίνησα πάλι. Πήγε στο 19%και μου έλεγε πως δεν είμαι συνδεδεμένος με WiFi ενώ ήμουν. Έκανα επανεκκίνηση και εξαφανίστηκε χάχα

 

Edit 2

Παρόλα αυτά βλέπω το μετρητή ταχύτητας δεδομένων κολλημένο στο τέρμα και μπήκα να δω τι γίνεται με την κατανάλωση δεδομένων και ο updater δίνει πόνο κατεβάζοντας δεδομένα (έχει συμπληρώσει ήδη 1,5GB) λες και το κατεβάζει κρυφά στο παρασκήνιο.

Edited by Don_VitoCorleone
Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη αλλαγή που βλεπω είναι στην μπαταρία . 7 ώρες την νύχτα το άφησα με wifi κ δεν έχασε καθόλου . νομιζω εντυπωσιακό
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργούν τα gestures στο νέο update σε εσάς; Σε μένα όχι! Αναγκαστικά πρέπει να βάλω πλοήγηση με πλήκτρα!

Επίσης ακόμα και με τα 3 πλήκτρα κάτω, δεν λειτουργεί το "recents"...

 

Ούτε σε εμένα δουλεύουν μετά την αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δουλεύουν. Το αρχείο τελικά όντως είχε κατέβει αλλά αυτό μου έλεγε και πάλι ότι δεν υπάρχει update. Τελικά εφάρμοσα αυτό και το επέλεξα χειροκίνητα.

https://www.archyde.com/how-to-download-and-install-miui-12-manually-on-your-xiaomi-xiaomi-news/

Όλα καλά προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω ότι η συσκευή έχει τα specs που με καλοχτισμένη custom ROM θα απογειωθεί. Οπότε όταν την αγόρασα είπα θα κρατήσω την MIUI μέχρι να τη βαρεθώ (ούτε καν root για τις διαφημίσεις κλπ) και μετά θα ψάξω καμιά AncientOS που πιστεύω θα ρολλάρει. Στην πορεία συνήθισα την MIUI και ειδικά τα animations στα gestures ήταν λόγος να την κρατήσω!

Τώρα όμως χάθηκαν προφανώς επειδή έχω τον Nova Launcher, όπως και τα recents (που το κάνει και αχρησιμοποίητο ως ένα βαθμό)...

Link to comment
Share on other sites

Με poco launcher.

Δουλεύουν τα gestures.

 

το ξερουμε,το θεμα ειναι ο NOVA για πολλους.....

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Στης γυναίκας μου το κινητό έχουμε βάλει Nova και δουλεύουν όλα τα gestures κανονικά. Bέβαια μιλάω για android 10, δεν της έχει έρθει ακόμη η ενημέρωση για το 11άρι.

Από ό,τι διαβάζω και γνωρίζω υπάρχει πρόβλημα στο 11.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στης γυναίκας μου το κινητό έχουμε βάλει Nova και δουλεύουν όλα τα gestures κανονικά. Bέβαια μιλάω για android 10, δεν της έχει έρθει ακόμη η ενημέρωση για το 11άρι.

Από ό,τι διαβάζω και γνωρίζω υπάρχει πρόβλημα στο 11.

Με τον Poco launcher που φοράει το κινητό, δεν πρέπει να υπάρχει κανένα πρόβλημα με τα gestures.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...