Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα,να ρωτησω αν ξερει κανεις,οταν βαζουμε ενα apk της gcam ειναι μεσα και εγκαταστημενα και τα xml files? Πρεπει να τα βαλω ξεχωριστα?Εχω βαλει αυτη:GCam 7.4 by Nikita πρεπει να κανω κατι αλλο?Ευχαριστω πολυ.

 

Νομίζω η 8.1 είναι καλύτερη ..κ ναι πρέπει να τα περάσεις εσύ

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η 8.1 είναι καλύτερη ..κ ναι πρέπει να τα περάσεις εσύ

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση,εγκατεστησα μονο το apk, τραβηξα καποια βραδυνα video για να δω διαφορες,η διαμορφωση που ειχε μεσα τι xml αρχεια ειναι?δηλαδη αν βαλω αλλα xml αρχεια θα υπαρχει διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση,εγκατεστησα μονο το apk, τραβηξα καποια βραδυνα video για να δω διαφορες,η διαμορφωση που ειχε μεσα τι xml αρχεια ειναι?δηλαδη αν βαλω αλλα xml αρχεια θα υπαρχει διαφορα?

Ναι θα υπάρχει διαφορά γιατί είναι συγκεκριμένες ρυθμίσεις για την gcam με τα xml . Αν και στο βίντεο μέρα-νύχτα τα πάει πολύ καλά το κινητό.. Η gcam σε αυτό το κινητό νομίζω χρειάζεται για φωτογραφία τη νύχτα

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα υπάρχει διαφορά γιατί είναι συγκεκριμένες ρυθμίσεις για την gcam με τα xml . Αν και στο βίντεο μέρα-νύχτα τα πάει πολύ καλά το κινητό.. Η gcam σε αυτό το κινητό νομίζω χρειάζεται για φωτογραφία τη νύχτα

Καταλαβα σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι τα xml ρε παιδια?

Βοηθήστε και εμας τους αμπαλους

Που τα βρίσκω πως τα βαζω...

 

Ειναι καποιες ρυθμισεις της gcam,για περισσοτερα και εγω θα ηθελα τα φωτα απο πιο ειδικους,ποια gcam,ποια xml κλπ :)

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι τα xml ρε παιδια?

Βοηθήστε και εμας τους αμπαλους

Που τα βρίσκω πως τα βαζω...

 

Καλημέρα.

Το App GCam της Google είναι εφαρμογή κάμερας με πολλές βελτιώσεις στο software και τα xml είναι κάποιες ρυθμίσεις που βελτιστοποιούν την κάμερα σε συνεργασία με την κατάλληλη έκδοση της GCam, όπως καλύτερη ανάλυση φωτογραφίας και βίντεο την νύχτα κλπ.

Χρησιμοποιείται κυρίως σε κινητά της Google τα Pixel και βελτιώνεται με την GCam το software την ποιότητα στους αισθητήρες και στην ποιότητα στον φακό σε αντίθεση με τις άλλες εταιρείες που βελτιώνουν την κάμερα αναβαθμίζοντας το hardware.

Ρίξε μια ματιά στο link για να καταλάβεις.

https://www.google.com/amp/s/gr.gizchina.com/2020/06/18/gcam-google-camera-how-to-install/amp/

Βέβαια σήμερα έχουν βγεί πολλές εκδόσεις της GCam κυρίως custom και mod από προγραμματιστές για πολλές μάρκες συσκευών εκτός της Google.

Προσωπικά εγκατέστησα την έκδοση 8.1 και 7.4 της GCAM μαζί με τα κατάλληλα xml και βλέπω βελτιώσεις κυρίως στις νυχτερινές λήψεις.

Ακόμη κάνω δοκιμές και θα ανεβάσω κάποιες φωτογραφίες...

Τις εκδόσεις που προανέφερα καθώς και τις οδηγίες τις βρήκα στο κάτω link.

https://www.cyanogenmods.org/google-camera-poco-x3-nfc/

Ρίξε μια ματιά και αν δυσκολευτείς στείλε μου.

Edited by telis_pq

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το App GCam της Google είναι εφαρμογή κάμερας με πολλές βελτιώσεις στο software και τα xml είναι κάποιες ρυθμίσεις που βελτιστοποιούν την κάμερα σε συνεργασία με την κατάλληλη έκδοση της GCam, όπως καλύτερη ανάλυση φωτογραφίας και βίντεο την νύχτα κλπ.

Χρησιμοποιείται κυρίως σε κινητά της Google τα Pixel και βελτιώνεται με την GCam το software την ποιότητα στους αισθητήρες και στην ποιότητα στον φακό σε αντίθεση με τις άλλες εταιρείες που βελτιώνουν την κάμερα αναβαθμίζοντας το hardware.

Ρίξε μια ματιά στο link για να καταλάβεις.

https://www.google.com/amp/s/gr.gizchina.com/2020/06/18/gcam-google-camera-how-to-install/amp/

Βέβαια σήμερα έχουν βγεί πολλές εκδόσεις της GCam κυρίως custom και mod από προγραμματιστές για πολλές μάρκες συσκευών εκτός της Google.

Προσωπικά εγκατέστησα την έκδοση 8.1 και 7.4 της GCAM μαζί με τα κατάλληλα xml και βλέπω βελτιώσεις κυρίως στις νυχτερινές λήψεις.

Ακόμη κάνω δοκιμές και θα ανεβάσω κάποιες φωτογραφίες...

Τις εκδόσεις που προανέφερα καθώς και τις οδηγίες τις βρήκα στο κάτω link.

https://www.cyanogenmods.org/google-camera-poco-x3-nfc/

Ρίξε μια ματιά και αν δυσκολευτείς στείλε μου.

 

Kαλημερα φιλε βοηθησες πολυ ευχαριστω,μπορεις να εχεις στο τηλ. και το gcam 8.1 και το 7.4?

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα φιλε βοηθησες πολυ ευχαριστω,μπορεις να εχεις στο τηλ. και το gcam 8.1 και το 7.4?

 

Nαι μπορεις.Οπως και να εχεις διαφορετικες εκδοσεις της 8.1 ταυτοχρονα

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια εντύπωση ότι είναι λόγω του ότι το έχεις στη δόνηση αν βλέπω καλά.

 

Οχι δεν ειναι η δονηση αυτο το εικονιδιο.Πιο πολυ μου κάνει για κανενα συνδεδεμενο smartwatch....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μπα, ουτε δόνηση ούτε smart κατι εχω. Υποψιάζομαι κάτι με την αναγνώριση πρόσωπου αλλα δεν κατεχω. Μόνο οταν κλειδώνει η οθόνη βγαίνει
Link to comment
Share on other sites

Μπα, ουτε δόνηση ούτε smart κατι εχω. Υποψιάζομαι κάτι με την αναγνώριση πρόσωπου αλλα δεν κατεχω. Μόνο οταν κλειδώνει η οθόνη βγαίνει

 

Πιο πολύ μοιάζει για το snartwatch που έχεις συνδεδεμένο

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια νεα.Αν και νομιζω τις περισσοτερες αλλαγες τις βλεπουμε στις αναβαθμισεις του MIUI....:D

 

Το σημαντικό είναι ότι έχει υποσχεθεί 3 χρόνια updates κ φαίνεται να το τηρεί

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να συνδεθω σε τηλεοραση σαμσουν. υπαρχει καποια λυση?

 

Ουτε σε LG smart UH650-V, 5ετιας συνδεεται ...

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δουλεύει τέλεια σε samsung nu8000

έχω την 8502. ενω την βλέπει πάει να συνδεθεί και με πετάει. άλλαξα region τίποτα. συνδέθηκα με bt έκανε σύνδεση κανονικά. όπως και με redminote 7 συνδέεται

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα δεν συνδέεται....νομίζω έχει αναφερθεί και παλιότερα....κάποιο bug είναι δεν υπάρχει λύση ακομα

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχω την 8502. ενω την βλέπει πάει να συνδεθεί και με πετάει. άλλαξα region τίποτα. συνδέθηκα με bt έκανε σύνδεση κανονικά. όπως και με redminote 7 συνδέεται

 

Αυτο ακριβως κανει και σε μενα.Τωρα οι αλλοι πως συνδεονται που λενε παραπανω,δεν ξερω....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Σαν Hotspot σας δουλευει κανονικά?

Συνδέω τη συσκευή αλλα δεν παίρνει IP.

Το είχα και παλιότερα σε xiaomi, ήθελε ρυθμίσεις το apn (τουλάχιστον για τη vdf).

Ξέρουμε κάτι?

Εμένα σε 9ς και Mi 10 T όταν συνδέονταν για επιβεβαίωση κωδικού απορρίπτονταν. Τελικά διαπίστωσα ότι οι κωδικοι σύνδεσης του hotspot που εμφανίζονταν στα κινητά που αναφέρω δεν φαίνονταν πλήρως, έπρεπε δηλαδή να μετακινήσω την μπάρα δεξιά, αριστερά πάνω στους κωδικούς για να εμφανιστεί πλήρως όλη η γραμματοσειρά με νούμερα και ψηφία , οπότε ουσιαστικά έδινα λάθος κωδικό για την σύνδεση. Με Samsung και 1+ πολύ πιο απλά!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...