Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο 13033 θα πρέπει να έχεις ένδειξη παράδοσης. Όχι ειδοποίηση, ένδειξη κάτω από το μήνυμά σου.

Eχεθς δίκιο!! Γράφει ώρα και "Παραδόθηκε".

Δεν κάνει όμως κάποιο ήχο ή ειδοποίηση όταν παραδίδεται....Υπάρχει κάποιο εναλλακτικό messages app που να ειδοποιεί στις αναφορές παράδοσης;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

 

Τις θεωρώ για μένα από τις πιο ασφαλές θήκες ,έχω την μπλε και έχει πέσει γάντι.Τωρα όσο για τζαμί περιμένω από έξω της Nillkin,όσα έχω δουλέψει σε άλλα τηλέφωνα με έχουν ικανοποιήσει στο έπακρο.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω απεγκατασταση το Bitdefender που το έβαλα δοκιμαστικά.

Μου λέει ότι δεν γίνεται γιατί αυτή η εφαρμογή διαχειρίζεται μια συσκευή και πρέπει να απενεργοποιηθει πριν γίνει απεγκατασταση.

Ξέρει κάνει πως;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω απεγκατασταση το Bitdefender που το έβαλα δοκιμαστικά.

Μου λέει ότι δεν γίνεται γιατί αυτή η εφαρμογή διαχειρίζεται μια συσκευή και πρέπει να απενεργοποιηθει πριν γίνει απεγκατασταση.

Ξέρει κάνει πως;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις και γράψε πάνω στην αναζήτηση -εφαρμογές διαχείρισης- και επίλεξε αυτό που θέλεις...είναι κάπου στο απόρρητο.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω απεγκατασταση το Bitdefender που το έβαλα δοκιμαστικά.

Μου λέει ότι δεν γίνεται γιατί αυτή η εφαρμογή διαχειρίζεται μια συσκευή και πρέπει να απενεργοποιηθει πριν γίνει απεγκατασταση.

Ξέρει κάνει πως;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

1. Go to the Settings area on your device and tap Security.

 

2. Tap Device administrators.

 

3. Uncheck the box next to the Bitdefender Mobile Security & Antivirus icon to disable the app as device administrator.

 

4. Tap Deactivate and then OK to continue.

 

Continue removing Bitdefender Mobile Security & Antivirus as you would do with another application.

 

Για δοκίμασε αυτό, και μην βάζετε τέτοιες εφαρμογές μόνο ζημιά κάνουν.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με θήκη τύπου Pouch δεν μπορεί να βρεθεί;

Σαν αυτή: https://www.e-shop.gr/images/TEL/BIG/TEL.043945.jpg

(Όχι δερμάτινη)

 

θα γίνει τσαντάκι στο τέλος..... :lol:

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση; λογικά θα έχει υποθει αλλά δεν βρίσκω κάτι. Στο συρτάρι εφαρμογών μπορώ να τις κατατάξω όπως θέλω εγώ ή δεν γίνεται και πρέπει να αλλάξω launcher;

Σήμερα το πήρα και μου φαίνεται πολύ τίμια συσκευή για τα λεφτά της

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα!! Βλέπετε να επηρεαζόμαστε από την απόφαση της xiaomi για τις Google services?

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρα τελικά απόφαση ότι δεν θα έρθω στο funclub του Poco X3 NFC.

Στις 28 Νοεμβρίου 2020 είχα βάλει παραγγελία στη banggood και περίμενα υπομονετικά μέχρι 28 Ιανουαρίου 2021 (δύο μήνες). Δεν παρέλαβα ποτέ.

Στις 28 Ιανουαρίου άνοιξα αίτημα επιστροφής των χρημάτων, στο paypal. Σήμερα είχα απάντηση από το paypal ότι η banggood επέστρεψε στο λογαριασμό μου το ποσόν των 205 ευρώ. Δεν ξέρω τι ακριβώς έγινε, αλλά όνειρο ήταν και πάει.

Δεν πειράζει, κάθε εμπόδιο για καλό που λέμε.

Έτσι συνεχίζω, μέχρι νεοτέρας με το πολύ αξιόλογο samsung galaxy S10 lite, από το οποίο δεν έχω κάποιο σοβαρό παράπονο.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρα τελικά απόφαση ότι δεν θα έρθω στο funclub του Poco X3 NFC.

Στις 28 Νοεμβρίου 2020 είχα βάλει παραγγελία στη banggood και περίμενα υπομονετικά μέχρι 28 Ιανουαρίου 2021 (δύο μήνες). Δεν παρέλαβα ποτέ.

Στις 28 Ιανουαρίου άνοιξα αίτημα επιστροφής των χρημάτων, στο paypal. Σήμερα είχα απάντηση από το paypal ότι η banggood επέστρεψε στο λογαριασμό μου το ποσόν των 205 ευρώ. Δεν ξέρω τι ακριβώς έγινε, αλλά όνειρο ήταν και πάει.

Δεν πειράζει, κάθε εμπόδιο για καλό που λέμε.

Έτσι συνεχίζω, μέχρι νεοτέρας με το πολύ αξιόλογο samsung galaxy S10 lite, από το οποίο δεν έχω κάποιο σοβαρό παράπονο.

 

Μόνο για καλό είναι που τελικά δεν το πήρες, πίστεψε με. Το είχα για δέκα μέρες μετά τα Χριστούγεννα και είδα αρκετά θεματάκια τα οποία αλλα λύνονται ενδεχομένως με αναβαθμίσεις και άλλα μάλλον δεν λύνονται και απαιτούν τον συμβιβασμό εκ μέρους του χρήστη της συσκευής.

Ενδεικτικά το θέμα με την ανοιχτή ακρόαση όταν κάνεις κλήση που ακούγεται χωρίς να την έχεις ενεργοποιήσει, η οθόνη έχει κίτρινη απόχρωση λόγω bug του Chrome (dynamic colour gamut)...βέβαια αυτά μπορεί να διορθωθούν σύντομα με αναβαθμίσεις αλλά η ποιότητα της οθόνης ως προς τις γωνίες θέασης υπό ορισμένη κλίση δεν...η πλάτη που τρίζει από τα ηχεία (εμένα προσωπικά δεν με ενοχλούσε, του έδινε και μια κάποια διαδραστικότητα..)και γενικά το όλο στήσιμο του Miui που πρέπει να απενεργοποιήσεις τις διαφημίσεις, όλα αυτά και άλλα μικρά δεν...

Το hardware ναι είναι δυνατό με καλό επεξεργαστή, καλή κάμερα 64αρα αλλά τελικά το παν είναι πόσο καλά στημένο είναι το λειτουργικό...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα!! Βλέπετε να επηρεαζόμαστε από την απόφαση της xiaomi για τις Google services?

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι εννοείς? Έπαθε Huawei κι αυτή?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς? Έπαθε Huawei κι αυτή?
Με το miui 12.5 στη κινεζική έκδοση πλέον δεν μπορείς να τα εγκαταστήσεις... Ως ώρας μόνο στη Κίνα γίνεται αυτό αλλά ζοριζει η κατάσταση

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει αυτό με μας;; πάντα στην Κίνα δεν είχαν Google services. Στην Ευρώπη δεν υπάρχει ούτε θα υπάρξει πρόβλημα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει αυτό με μας;; πάντα στην Κίνα δεν είχαν Google services. Στην Ευρώπη δεν υπάρχει ούτε θα υπάρξει πρόβλημα.

Σωστός!! Μην αγχώνεστε!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόνο για καλό είναι που τελικά δεν το πήρες, πίστεψε με. Το είχα για δέκα μέρες μετά τα Χριστούγεννα και είδα αρκετά θεματάκια τα οποία αλλα λύνονται ενδεχομένως με αναβαθμίσεις και άλλα μάλλον δεν λύνονται και απαιτούν τον συμβιβασμό εκ μέρους του χρήστη της συσκευής.

Ενδεικτικά το θέμα με την ανοιχτή ακρόαση όταν κάνεις κλήση που ακούγεται χωρίς να την έχεις ενεργοποιήσει, η οθόνη έχει κίτρινη απόχρωση λόγω bug του Chrome (dynamic colour gamut)...βέβαια αυτά μπορεί να διορθωθούν σύντομα με αναβαθμίσεις αλλά η ποιότητα της οθόνης ως προς τις γωνίες θέασης υπό ορισμένη κλίση δεν...η πλάτη που τρίζει από τα ηχεία (εμένα προσωπικά δεν με ενοχλούσε, του έδινε και μια κάποια διαδραστικότητα..)και γενικά το όλο στήσιμο του Miui που πρέπει να απενεργοποιήσεις τις διαφημίσεις, όλα αυτά και άλλα μικρά δεν...

Το hardware ναι είναι δυνατό με καλό επεξεργαστή, καλή κάμερα 64αρα αλλά τελικά το παν είναι πόσο καλά στημένο είναι το λειτουργικό...

Υπερβολές!!! Η συσκευή πετάει!!! Και μιλάει κάτοχος Samsung Note 8!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρα τελικά απόφαση ότι δεν θα έρθω στο funclub του Poco X3 NFC.

Στις 28 Νοεμβρίου 2020 είχα βάλει παραγγελία στη banggood και περίμενα υπομονετικά μέχρι 28 Ιανουαρίου 2021 (δύο μήνες). Δεν παρέλαβα ποτέ.

Στις 28 Ιανουαρίου άνοιξα αίτημα επιστροφής των χρημάτων, στο paypal. Σήμερα είχα απάντηση από το paypal ότι η banggood επέστρεψε στο λογαριασμό μου το ποσόν των 205 ευρώ. Δεν ξέρω τι ακριβώς έγινε, αλλά όνειρο ήταν και πάει.

Δεν πειράζει, κάθε εμπόδιο για καλό που λέμε.

Έτσι συνεχίζω, μέχρι νεοτέρας με το πολύ αξιόλογο samsung galaxy S10 lite, από το οποίο δεν έχω κάποιο σοβαρό παράπονο.

Είσαι άτυχος και κάπου χάθηκε το δέμα σου προφανώς, μεσολάβησαν Black Friday, Χριστούγεννα, οπότε γινόταν χαμός. Εγώ παραγγελία 12/1 και παρέλαβα 26/1.

Καλή συσκευή, αλλά μεγάλη και βαριά. Επίσης, ερχόμενος από Samsung, θα σου λείψει η AMOLED οθόνη και το UI της Samsung , το Miui είναι από μόνο του λόγος να μην πάρεις Xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για καλό είναι που τελικά δεν το πήρες, πίστεψε με. Το είχα για δέκα μέρες μετά τα Χριστούγεννα και είδα αρκετά θεματάκια τα οποία αλλα λύνονται ενδεχομένως με αναβαθμίσεις και άλλα μάλλον δεν λύνονται και απαιτούν τον συμβιβασμό εκ μέρους του χρήστη της συσκευής.

Ενδεικτικά το θέμα με την ανοιχτή ακρόαση όταν κάνεις κλήση που ακούγεται χωρίς να την έχεις ενεργοποιήσει, η οθόνη έχει κίτρινη απόχρωση λόγω bug του Chrome (dynamic colour gamut)...βέβαια αυτά μπορεί να διορθωθούν σύντομα με αναβαθμίσεις αλλά η ποιότητα της οθόνης ως προς τις γωνίες θέασης υπό ορισμένη κλίση δεν...η πλάτη που τρίζει από τα ηχεία (εμένα προσωπικά δεν με ενοχλούσε, του έδινε και μια κάποια διαδραστικότητα..)και γενικά το όλο στήσιμο του Miui που πρέπει να απενεργοποιήσεις τις διαφημίσεις, όλα αυτά και άλλα μικρά δεν...

Το hardware ναι είναι δυνατό με καλό επεξεργαστή, καλή κάμερα 64αρα αλλά τελικά το παν είναι πόσο καλά στημένο είναι το λειτουργικό...

 

Φίλε μου υπερβάλεις λίγο νομίζω.

Το έχω 20 ημέρες περίπου και ότι θέματα και αν είχε, με την MIUI 12.0.7 τελευταία αναβάθμιση διορθώθηκαν όλα και το κινητό δουλεύει άψογα.

Το bug με την κίτρινη απόχρωση στον chrome αν googlarei κάποιος κάτοχος του poco x3 διορθώνεται.(https://www.google.com/amp/s/en.xiaomitoday.it/how-to-fix-the-error-that-causes-the-screen-to-turn-yellow-by-a-little-x3-nfc.html/amp)

Μπαταρία 1.5 μέρα για πλάκα συνέχεια online και full χρήση (περιστασιακά παιχνίδια).

Πηγαίνω για τρέξιμο κάθε μέρα ακούγοντας online radio και το gps ανοιχτό με το app Adidas running όπου κλειδώνει άμεσα δορυφόρο και δεν χάνει ποτέ το σήμα του.

Κάμερα και βίντεο άψογα και πεντακάθαρα ειδικά αν εγκαταστάσεις και την gcam.

Του έβαλα και μια θήκη και 1 screen protector καλό (το προεγκατεστημένο που έχει η xiaomi είναι ζελατίνα και είναι επίφοβο)

Πιστεύω πως είναι best value for money στην κατηγορία του κατά την γνώμη μου!

:)

Edited by telis_pq

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρα τελικά απόφαση ότι δεν θα έρθω στο funclub του Poco X3 NFC.

Στις 28 Νοεμβρίου 2020 είχα βάλει παραγγελία στη banggood και περίμενα υπομονετικά μέχρι 28 Ιανουαρίου 2021 (δύο μήνες). Δεν παρέλαβα ποτέ.

Στις 28 Ιανουαρίου άνοιξα αίτημα επιστροφής των χρημάτων, στο paypal. Σήμερα είχα απάντηση από το paypal ότι η banggood επέστρεψε στο λογαριασμό μου το ποσόν των 205 ευρώ. Δεν ξέρω τι ακριβώς έγινε, αλλά όνειρο ήταν και πάει.

Δεν πειράζει, κάθε εμπόδιο για καλό που λέμε.

Έτσι συνεχίζω, μέχρι νεοτέρας με το πολύ αξιόλογο samsung galaxy S10 lite, από το οποίο δεν έχω κάποιο σοβαρό παράπονο.

 

Καταρχήν στο PayPal απευθυνόμαστε όταν δεν ανταποκρίνεται ο πωλητής, κάτι που στην περίπτωση του banggood που έχει μέχρι live chat για να λύσεις οποιοδήποτε θέμα, ακόμη και refund είναι λάθος σαν κίνηση. Δικαίωμα σου μεν αλλά όχι σύμφωνα με τις γενικές οδηγίες του ίδιου του PayPal. Κι αν κάτι πάει στραβά με το αίτημα στο PayPal αντίο refund.

 

Το κινητό είναι άριστο δε με έχει απασχολήσει σε τίποτα από θέμα hardware και κατασκευαστικά είναι πολύ μπροστά από όλες τις ναυαρχίδες που είχα πριν από αυτό.

Το miui έχει ιδιοτροπίες αλλά τις μαθαίνεις και αρκετές λύνονται κιόλας μη τρελαθούμε.

Το ότι όταν μιλάς ακούνε οι γύρω τι ακούς είναι ένα ζήτημα της σχεδίασης του ακουστικού που αποτελεί ταυτόχρονα και το ανω ηχείο οπότε έπρεπε να έχει σχεδιασμό που να απλώνει τον ήχο. Όποιος έχει μυστικά ας χρησιμοποιήσει handsfree και τελειώνει το ζήτημα. Έτσι κι αλλιώς εμένα έτσι με βολεύει (bt handsfree) να μιλάω σε κάθε περίπτωση εδώ και 15 χρόνια πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν στο PayPal απευθυνόμαστε όταν δεν ανταποκρίνεται ο πωλητής, κάτι που στην περίπτωση του banggood που έχει μέχρι live chat για να λύσεις οποιοδήποτε θέμα, ακόμη και refund είναι λάθος σαν κίνηση. Δικαίωμα σου μεν αλλά όχι σύμφωνα με τις γενικές οδηγίες του ίδιου του PayPal. Κι αν κάτι πάει στραβά με το αίτημα στο PayPal αντίο refund.......

Παιδιά να απαντήσω στον φίλο @Don_VitoCorleone και να το κλείσω, για να μην απασχολούμε το νήμα με offtopic.

Πράγματι, απευθύνθηκα στο paypal - λάθος μου όπως λες - και εκείνοι μου σύστησαν να μιλήσω με το banggood. Έστειλα ένα μήνυμα ότι είμαι δυσαρεστημένος, αφού είχα παραγγείλει στις 28 Νοεμβρίου, είχα πληρώσει κανονικά και περιμένω επί 2 μήνες να παραλάβω.

Αυτοί μου απάντησαν με ένα τυποποιημένο μήνυμα του τύπου: "Αγαπητέ πελάτη...κατανοούμε και ζητάμε συγγνώμη...κάνετε λίγες μέρες υπομονή ακόμη..."

Τρεις μέρες αργότερα και χωρίς κάποια άλλη επικοινωνία, το pay pal με ειδοποίησε ότι το banggood προχώρησε σε επιστροφή των χρημάτων.

Για ποιο λόγο το έκανε -αντίθετα από ότι μου είχαν πει- δεν το ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδιά!! Αναβάθμιση καινούρια πότε περιμένουμε;

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Πριν προχωρήσω σε αγόρα, (μάλλον το 64αρι)

μπορείτε να μου επιβεβαιώσετε κάποια βασικά αν περιλαμβάνονται στο κινητό?

 

1. Led notifications

2. Υπέρυθρες

3. Google Lens. Δηλαδή όταν βλέπω μια αποθηκευμένη φότο, πατώντας το lens να μου κάνει αναζήτηση στο νετ για παρόμοιες φοτο.

 

Τέλος, στην συσκευασία τι περιέχεται? Γιατί άκρη δεν βγάζω...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

υποστηριζονται και τα 3

στην συσκευασια εχει ταχυφορτιστη με το καλωδιο το πινακι για την sim μια θηκη σιλικονης και το εγχειριδιο οδηγιων που εχει και Ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ...τι κάνω το παίρνω ή αναμένω? Παρόλο τα πολύ καλά χαρακτηριστικά του διαβάζω και αρκετά αρνητικά...κολλήματα, επανεκκινήσεις, πολύ δυνατό ακουστικό που όσο και αν χαμηλώνεις ακούγεται στους άλλους ο συνομιλιτής σου κλπ...Η μετάβαση θα γίνει από xiaomi mi a3, android one...

Ιδανικό θα ήταν κάποιο realme, αλλά δεν έχει led k υπερυθρες...

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ...τι κάνω το παίρνω ή αναμένω? Παρόλο τα πολύ καλά χαρακτηριστικά του διαβάζω και αρκετά αρνητικά...κολλήματα, επανεκκινήσεις, πολύ δυνατό ακουστικό που όσο και αν χαμηλώνεις ακούγεται στους άλλους ο συνομιλιτής σου κλπ...Η μετάβαση θα γίνει από xiaomi mi a3, android one...

 

Ιδανικό θα ήταν κάποιο realme, αλλά δεν έχει led k υπερυθρες...

Realme θα ήταν το ιδανικό, και μένα με κολλάει πολύ η έλλειψη υπερύθρων.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Realme θα ήταν το ιδανικό, και μένα με κολλάει πολύ η έλλειψη υπερύθρων.

Προτείνεται η αγορά του Poco X3 ανεπιφύλακτα!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...