Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

Απορίες:

1) Υπάρχει κάποια έκδοση gcam στην οποία να δουλεύουν απροβληματιστα όλες οι λειτουργίες;

2) Κατά την λειτουργία βιντεο η εμπρόσθια κάμερα μένει στο 720p και δεν μπορεί να αλλάξει σε 1080p, αν και το εμφανίζει. Πρέπει να κάνω κάποια άλλη αλλαγή σε ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Poco X3 Vs Poco F2?

 

Με ενδιαφέρει ήχος, αυτονομία, κάμερα, συνδεσιμότητα.

 

Δουλεύει το Android auto?

Δεν παίζω παιχνίδια

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

 

Απορίες:

 

1) Υπάρχει κάποια έκδοση gcam στην οποία να δουλεύουν απροβληματιστα όλες οι λειτουργίες;

 

2) Κατά την λειτουργία βιντεο η εμπρόσθια κάμερα μένει στο 720p και δεν μπορεί να αλλάξει σε 1080p, αν και το εμφανίζει. Πρέπει να κάνω κάποια άλλη αλλαγή σε ρύθμιση;

Στο πρώτο, δεν ξέρω να σου πω.

Στο 2ο, μιλάς για τη selfie camera?

Μόλις δοκίμασα και τραβάει 1080 30fps.

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο, δεν ξέρω να σου πω.

Στο 2ο, μιλάς για τη selfie camera?

Μόλις δοκίμασα και τραβάει 1080 30fps.

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για την selfie λέω.

Είναι μόνιμα στο 720 και δεν με αφήνει να την πάω στο 1080. Μάλλον πρέπει να σχετίζεται με κάποια άλλη ρύθμιση που αγνοω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για την selfie λέω.

Είναι μόνιμα στο 720 και δεν με αφήνει να την πάω στο 1080. Μάλλον πρέπει να σχετίζεται με κάποια άλλη ρύθμιση που αγνοω.

 

Update:

Ξεκόλλησε μετά από μια επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Με το Bluetooth έχετε κάποιο πρόβλημα του αυτοκινήτου μου δεν το βλέπει καν. Έχει κάποια ρύθμιση που δεν βλέπω στο μενού;
Σε αυτοκίνητο δεν το έχω δοκιμάσει.

Σε σύνδεση με συσκευή ρύθμισης φωτισμού που το δοκίμασα δούλεψε.

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το Bluetooth έχετε κάποιο πρόβλημα του αυτοκινήτου μου δεν το βλέπει καν. Έχει κάποια ρύθμιση που δεν βλέπω στο μενού;

Για να μην το βλέπει σημαίνει πως δεν είναι ορατό, η πρώτη φορά σύνδεσης με Bluetooth συσκευή συνήθως θέλει κάποια διαδικασία που δεν έκανες, δες τo manual του αυτοκινήτου.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλές γιορτές. Θέλω να ρωτήσω αντιμετωπίζει κανείς τις τελευταίες μέρες πρόβλημα με την διάρκεια της μπαταρίας ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλές γιορτές. Θέλω να ρωτήσω αντιμετωπίζει κανείς τις τελευταίες μέρες πρόβλημα με την διάρκεια της μπαταρίας ;
Επειδή όλοι κάνουμε διαφορετική χρήση (1η2 κάρτες sim, κάρτα μνήμης, εφαρμογές, Bluetooth, δεδομένα κ. τ.λ) τι πρόβλημα έχεις;

Εμένα με τη χρήση που κάνω, 2 μέρες σχεδόν με βγάζει.

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά τα έχω διαβάσει ήδη επομένως η ερώτηση που κάνω εξ αρχής ειναι: μόνο εγώ το εχω/παρατηρώ ή συμβαίνει και σε εσάς?

Χρόνια πολλά.

 

Χρόνια πολλά σε όλους.

Δεν είσαι μόνος σε αυτό. Μια από τα ίδια και στο δικό μου. Όντως ακούνε τον συνομιλητή κανονικά σε δωμάτιο που έχει μια κάποια σχετική ησυχία. Και ο ήχος είναι σα να ακούγεται όντως απ' την πλάτη του τηλεφώνου. Ας ελπίσουμε με κάποια αναβάθμιση να διορθωθεί το θέμα και να μην είναι κατασκευαστικό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή αν χαμηλώσεις την ένταση κατά τη διάρκεια της κλήσης, εξακολουθεί να είναι πολύ δυνατό το ακουστικό;

Εγώ το έχω λίγο επάνω από τη μέση και είναι ικανοποιητικό.

Επίσης αν πας στα διαγνωστικά που έχει η συσκευή βρες το παρακάτω μενού και δοκίμασε εκεί. Εμένα χαμηλώνει σχεδόν τελείως. 2cf87e35e50d52d416bf287c53b5e2f9.jpg

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χμμμ που τα βρίσκουμε τα διαγνωστικά; Ευχαριστώ.

 

Οκ το εντόπισα. Η Google δίνει όλες τις απαντήσεις

Edited by Poc
:baby:
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική συσκευή,την δουλεύω εδώ και δυο μέρες και συγκριτικά με το Galaxy M30s είναι απείρως πιο γρήγορη και η ποιότητα κατασκευής είναι δέκα φορές ανώτερη. Ευρωπαικο 64αρι από Banggood που αρχικά την πήρα για δώρο αλλά τελικά δεν δόθηκε γιατί πήρε άλλη συσκευή,με το που άνοιξε μου πέρασε την 12.04 .

Ότι και αν νόμιζα πως θα είναι το Χ3 διαψεύστηκε, είναι 10 φορές καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Με το Bluetooth έχετε κάποιο πρόβλημα του αυτοκινήτου μου δεν το βλέπει καν. Έχει κάποια ρύθμιση που δεν βλέπω στο μενού;

Στο αυτοκινητο μου συνδεθηκε αμεσα ,σε τηλεοραση ενω την βρισκει η συνδεση δεν ολοκληρωνεται ποτε για μεταδοση

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική συσκευή,την δουλεύω εδώ και δυο μέρες και συγκριτικά με το Galaxy M30s είναι απείρως πιο γρήγορη και η ποιότητα κατασκευής είναι δέκα φορές ανώτερη. Ευρωπαικο 64αρι από Banggood που αρχικά την πήρα για δώρο αλλά τελικά δεν δόθηκε γιατί πήρε άλλη συσκευή,με το που άνοιξε μου πέρασε την 12.04 .

Ότι και αν νόμιζα πως θα είναι το Χ3 διαψεύστηκε, είναι 10 φορές καλύτερο.

Φίλε επειδή το σκέφτομαι, από αποθήκη Τσεχίας; Σε πόσες μέρες παρέλαβες;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε επειδή το σκέφτομαι, από αποθήκη Τσεχίας; Σε πόσες μέρες παρέλαβες;

Δύσκολη εποχή για τις μεταφορές προϊόντων. Το έχω παραγγείλει 29 Νοεμβρίου και ακόμη δεν έχω παραλάβει.

Από Τσεχία. Δεν ξέρω αν έτυχε σε μένα. Φαντάζομαι πως μέσα στην εβδομάδα θα παραλάβω.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε επειδή το σκέφτομαι, από αποθήκη Τσεχίας; Σε πόσες μέρες παρέλαβες;

Εμένα από Κίνα έκανε 17 μέρες (30-11 η αγορά - αποστολή) . Μάλλον θαύμα αν σκεφτεί κανείς όλο αυτό που συμβαίνει με τις κούριερ στην Ελλάδα.

:baby:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε επειδή το σκέφτομαι, από αποθήκη Τσεχίας; Σε πόσες μέρες παρέλαβες;

Βασικά εγώ δεν το παρήγγειλα από Banggood αλλά το αγόρασα από γνωστό που το είχε παραγγείλει στις 27/11 και το είχε παραλάβει,αρχικά προοριζόταν για δώρο αλλά τελικά επειδή αγόρασε από αλλού άλλη συσκευή σκέφτηκα να το κρατήσω για μένα,η καλύτερη συσκευή που μπορούσα να αγοράσω μεσα σε μια μέρα στα 200 ευρώ (έτσι βιαστικά και χωρίς click away και ψάξιμο για διαθεσιμότητα κλπ.).:)

Πρώτη φορά ασχολούμαι με xiaomi και τώρα καταλαβαίνω γιατί αυτή η εταιρία έχει ανέβει τόσο πολύ σε πωλήσεις , εξαιρετική ποιότητα κατασκευής και λογισμικό το οποίο είναι στην σωστή κατεύθηνση για να βελτιώνεται συστηματικά,όλες οι λειτουργίες στο multimedia κομμάτι υποστηρίζονται από δυνατό hw και όλα αυτά σε μια λογική τιμή, χίλια μπράβο τους.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από Κίνα έκανε 17 μέρες (30-11 η αγορά - αποστολή) . Μάλλον θαύμα αν σκεφτεί κανείς όλο αυτό που συμβαίνει με τις κούριερ στην Ελλάδα.

Εμένα με την ίδια ημερομηνία αγοράς έκανε 24 ημέρες να έρθει (τουλάχιστον πρόλαβα τα Χριστούγεννα). Καλύτερα από Κίνα όπως έχει η κατάσταση, παίρνεις τα 128gb με τα ίδια λεφτά που πήρα εγώ τα 64 γιατί παρήγγειλα από Ισπανία (με το σκεπτικό ότι θα έρθει γρηγορότερα).

Ο Green_Dragon παραπάνω αποτελεί παράδειγμα της κατάστασης για παραγγελία από Ευρώπη....

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολη εποχή για τις μεταφορές προϊόντων. Το έχω παραγγείλει 29 Νοεμβρίου και ακόμη δεν έχω παραλάβει.

Από Τσεχία. Δεν ξέρω αν έτυχε σε μένα. Φαντάζομαι πως μέσα στην εβδομάδα θα παραλάβω.

Δεν είσαι ο μόνος καιρό τώρα έχουν χάσει την μπάλα κάνεις παραγγελεία πληρώνεις και μετά απο καμιά εβδομάδα σου λένε δεν είναι διαθέσιμο :O.σε δουλειά να βρίσκεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι ο μόνος καιρό τώρα έχουν χάσει την μπάλα κάνεις παραγγελεία πληρώνεις και μετά απο καμιά εβδομάδα σου λένε δεν είναι διαθέσιμο :O.σε δουλειά να βρίσκεσαι.

Οι ταχυμεταφορές βρίσκονται σε κατάσταση διάλυσης. Τώρα σιγά-σιγά αρχίζουν τις Ελληναράδικες μαγκιές και κάποια καταστήματα που λειτουργούν με click away.

Την Τετάρτη 23/12 στις 10 το πρωί, κάνω παραγγελία σε γνωστό μαγαζί της Αθήνας ένα bluetooth headset jabra, που το είχε "άμεσα διαθέσιμο και άμεση παραλαβή από το κατάστημα". Πληρώνω με κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό, επειδή μόνο αυτή την επιλογή έδινε. Περιμένω το sms, να πάω να παραλάβω το "άμεσο". Μέχρι το βράδυ δεν ήρθε τίποτα,

Την Πέμπτη 24/12, τσαντισμένος από την κοροϊδία κατά τις 11 το πρωί, πάω από το μαγαζί να παραλάβω, επειδή λόγω παραμονής Χριστουγέννων θα έκλεινε στις 6μ.μ. Παρόλο που η κατάθεση ήταν οκ και το προϊόν τιμολογημένο, αρνήθηκαν πεισματικά να μου παραδώσουν, γιατί "ακολουθούν τις νόμιμες διαδικασίες". Με έδιωξαν, αλλά μου υποσχέθηκαν ότι μέχρι τις 2μ.μ. θα μου στείλουν το sms, για να έχω την άνεση να πάω μέχρι τις 6 να παραλάβω.

Τελικά το sms μου ήρθε στις 6 και κάτι και όριζε την παραλαβή την Δευτέρα 28/12 το απόγευμα.

sorry για το offtopic, αλλά τι να περιμένεις από τους Κινέζους, όταν οι Ελληναράδες έμποροι λειτουργούν έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, πάντως, το πήρα ως δώρο για την σύζυγο και παρά την κρυφή ελπίδα που είχα ότι θα το έβρισκε βαρύ και έτσι θα κατέληγε σε εμένα, εντούτοις ενθουσιάστηκε και δεν δυσανασχέτησε!

Σε χρώμα γκρι (καλύτερο από κοντά σε σχέση με τις φωτό), έκδοση 128 από το Πλαίσιο, αγορασμενο στη γνωστή προσφορά των 188€.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, πάντως, το πήρα ως δώρο για την σύζυγο και παρά την κρυφή ελπίδα που είχα ότι θα το έβρισκε βαρύ και έτσι θα κατέληγε σε εμένα, εντούτοις ενθουσιάστηκε και δεν δυσανασχέτησε!

Σε χρώμα γκρι (καλύτερο από κοντά σε σχέση με τις φωτό), έκδοση 128 από το Πλαίσιο, αγορασμενο στη γνωστή προσφορά των 188€.

Καλοδούλευτο - που λέμε - και εύχομαι να το χαρεί πολύ.

Φοβερή τιμή για 128 και 2ετη εγγύηση προμηθευτή.

Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτο - που λέμε - και εύχομαι να το χαρεί πολύ.

Φοβερή τιμή για 128 και 2ετη εγγύηση προμηθευτή.

 

Σε ευχαριστώ.

Η αλήθεια είναι πως η εν λόγω προσφορά ήταν από τα καλύτερα deal για smartphones μέσα στο 2020. Έκπτωση 30% σε μια ολοφρεσκη συσκευη δεν συναντάς εύκολα. Εδώ ξεθαβουν κινητά 3ετιας και τα πουλάνε με αντίστοιχη μείωση τιμής και το λανσάρουν ως σούπερ προσφορά.

Αν σκεφτείς πως το προηγούμενο κινητό της ήταν ένα ταπεινό Redmi Note 5a, στην έκδοση 2/16, αντιλαμβάνεσαι πως της φαίνεται το X3!!! Χωρίς να θέλω να πω μεγάλη κουβέντα, αλλά βάζοντας στην εξίσωση το πώς το βλέπουμε οικογενειακως το θέμα κινητό τηλέφωνο, το Poco ξεκινά την πορεία του με προσδόκιμο ζωής κατ' ελάχιστο τα 3 έτη!!!

Edited by nikkal
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.

Η αλήθεια είναι πως η εν λόγω προσφορά ήταν από τα καλύτερα deal για smartphones μέσα στο 2020. Έκπτωση 30% σε μια ολοφρεσκη συσκευη δεν συναντάς εύκολα. Εδώ ξεθαβουν κινητά 3ετιας και τα πουλάνε με αντίστοιχη μείωση τιμής και το λανσάρουν ως σούπερ προσφορά.

Αν σκεφτείς πως το προηγούμενο κινητό της ήταν ένα ταπεινό Redmi Note 5a, στην έκδοση 2/16, αντιλαμβάνεσαι πως της φαίνεται το X3!!! Χωρίς να θέλω να πω μεγάλη κουβέντα, αλλά βάζοντας στην εξίσωση το πώς το βλέπουμε οικογενειακως το θέμα κινητό τηλέφωνο, το Poco ξεκινά την πορεία του με προσδόκιμο ζωής κατ' ελάχιστο τα 3 έτη!!!

Χαλαρα 3 χρονια θα εχει , ειχα το redmi note 2,5 χρονια κανενα προβλημα, κανενα κολημα ,ποιο πολυ ηθελα να αλαξω συσκευη απλα για να αλαξω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, πάντως, το πήρα ως δώρο για την σύζυγο και παρά την κρυφή ελπίδα που είχα ότι θα το έβρισκε βαρύ και έτσι θα κατέληγε σε εμένα, εντούτοις ενθουσιάστηκε και δεν δυσανασχέτησε!

Σε χρώμα γκρι (καλύτερο από κοντά σε σχέση με τις φωτό), έκδοση 128 από το Πλαίσιο, αγορασμενο στη γνωστή προσφορά των 188€.

 

Ποια είναι η γνωστή προσφορά των 188? Μπορείς να μου δώσεις κάποιες παραπάνω λεπτομέρειες γιατί ενδιαφέρομαι κι εγώ να το αγοράσω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η γνωστή προσφορά των 188? Μπορείς να μου δώσεις κάποιες παραπάνω λεπτομέρειες γιατί ενδιαφέρομαι κι εγώ να το αγοράσω.
Δε βλέπω τώρα πια τέτοια προσφορα .......:O

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...