Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ. Αναφορικά με τη συσκευή σα συσκευή?

 

Εγώ που κάνω βασική χρήση, σερφάρισμα, κλήσεις, βίντεο , μουσική, όχι παιχνίδια , με καλύπτει απόλυτα.

Ωραίος ήχος, ωραία οθόνη, Δυνατό ακουστικό, ειδοποίηση με led, μεγάλη μπαταρία, αξιοπρεπείς κάμερες.

Μένει να συνηθήσω το δαχτυλικό αποτύπωμα στο πλάϊ... Το χέρι πάει αυτόματα πίσω...:lol:

Εγώ που είμαι 51 ετών, πήρα το γκρί. Αν ήμουν νεότερος , τότε το μπλέ. Πιο τσαχπίνικο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που κάνω βασική χρήση, σερφάρισμα, κλήσεις, βίντεο , μουσική, όχι παιχνίδια , με καλύπτει απόλυτα.

Ωραίος ήχος, ωραία οθόνη, Δυνατό ακουστικό, ειδοποίηση με led, μεγάλη μπαταρία, αξιοπρεπείς κάμερες.

Μένει να συνηθήσω το δαχτυλικό αποτύπωμα στο πλάϊ... Το χέρι πάει αυτόματα πίσω...:lol:

Εγώ που είμαι 51 ετών, πήρα το γκρί. Αν ήμουν νεότερος , τότε το μπλέ. Πιο τσαχπίνικο.

 

Εγώ είμαι 55 και πήρα το μπλε......

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι 55 και πήρα το μπλε......

 

Είχα το προηγούμενο μπλέ. (Mi 8 lite). Οπότε είπα να αλλάξω..:lol::lol:

Τώρα κοιτάω για μια θήκη μαύρη, γκρί, επειδή η διάφανη της συσκευασίας, δεν μου πολυαρέσει.

Edited by conan1
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

 

Ήμουν ανάμεσα σε αυτό και το 9 pro, αλλά επειδή θα το πάρω με επιδότηση και δεν το έχει η cosmote, λέω να πάρω το pοco. Θα εκτιμούσα μια συνολική εικόνα από τους κατόχους, αλλά και μια άποψη σχετικά με την επιλογή χρώματος. Γκρι ή μπλε?

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αν δεν σε ενοχλεί το βάρος Pocoε.κλειστα μάτια

Κάτι που δεν έχει αναφερθεί

Είναι ανώτερο κ πιο ακριβές χρωματικά το πάνελ

Χρωμα με διάφορα το μπλε

Link to comment
Share on other sites

Εχω το LG G6, (280€ πριν 2 χρονια) απο κάμερα μου αρέσει (εχει σταθεροποιητη video & ευρυγώνιος φακός) και η photo καλή ! Αξίζει να παω σε POCO η Redmi Note 9 Pro ???:rolleyes:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Έχω καταλήξει κατά 95%. Το μόνο αρνητικό που διάβασα, είναι η σκόνη στα κρύσταλλα των καμερών...

 

Εχω το LG G6, (280€ πριν 2 χρονια) απο κάμερα μου αρέσει (εχει σταθεροποιητη video & ευρυγώνιος φακός) και η photo καλή ! Αξίζει να παω σε POCO η Redmi Note 9 Pro ???:rolleyes:

 

Κι εγώ ανάμεσα στα δύο ήμουν. Επειδή όμως η κοσμοτε δεν έχει το 9, θα πάρω το poco.

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Είχα το προηγούμενο μπλέ. (Mi 8 lite). Οπότε είπα να αλλάξω..:lol::lol:

Τώρα κοιτάω για μια θήκη μαύρη, γκρί, επειδή η διάφανη της συσκευασίας, δεν μου πολυαρέσει.

 

Έχει βγάλει μια η Nillkin, η οποία έχει και συρόμενο κάλυμμα για τις κάμερες.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το LG G6, (280€ πριν 2 χρονια) απο κάμερα μου αρέσει (εχει σταθεροποιητη video & ευρυγώνιος φακός) και η photo καλή ! Αξίζει να παω σε POCO η Redmi Note 9 Pro ???:rolleyes:
Εγώ θα κρατούσα το LG
Link to comment
Share on other sites

Εχω το LG G6, (280€ πριν 2 χρονια) απο κάμερα μου αρέσει (εχει σταθεροποιητη video & ευρυγώνιος φακός) και η photo καλή ! Αξίζει να παω σε POCO η Redmi Note 9 Pro ???:rolleyes:

 

Αν πας σε ΠΟΚΟ ή στο 9 προ,θα εχεις σιγουρα 2πλασια αυτονομια απο το Τζι 6,αλλα ειναι αρκετα μεγαλυτερα και βαρυτερα...Στο θεμα φωτογραφιας δεν θα δεις σημαντικες διαφορές...

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ενδιαφέρομαι για το κινητό αλλά διαβάζοντας όλα τα προηγούμενα post μου έχει μείνει ακόμα η απορία τι παίζει με την ηχογράφηση κλήσεων. Λόγω δουλειάς μου είναι απαραίτητη αλλά δεν ξέρω αν λειτουργεί στο συγκεκριμένο τηλέφωνο. Έγραψε ένας φίλος για τον Boldbeast recorder αλλά έμεινε αναπάντητο το ερώτημα αν χρειάζεται root για να δουλέψει σωστά ή όχι.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ενδιαφέρομαι για το κινητό αλλά διαβάζοντας όλα τα προηγούμενα post μου έχει μείνει ακόμα η απορία τι παίζει με την ηχογράφηση κλήσεων. Λόγω δουλειάς μου είναι απαραίτητη αλλά δεν ξέρω αν λειτουργεί στο συγκεκριμένο τηλέφωνο. Έγραψε ένας φίλος για τον Boldbeast recorder αλλά έμεινε αναπάντητο το ερώτημα αν χρειάζεται root για να δουλέψει σωστά ή όχι.

Εδώ είναι η λύση. Το δοκίμασα και λειτουργεί σωστά. https://labs.xda-developers.com/store/app/org.skvalex.cr

Link to comment
Share on other sites

Αν πας σε ΠΟΚΟ ή στο 9 προ,θα εχεις σιγουρα 2πλασια αυτονομια απο το Τζι 6,αλλα ειναι αρκετα μεγαλυτερα και βαρυτερα...Στο θεμα φωτογραφιας δεν θα δεις σημαντικες διαφορές...

Το ξαναζυγισα το τούβλακι σήμερα

26γρ η θήκη μαμά και 219 το τηλ

245γρ σύνολο

Help....

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναζυγισα το τούβλακι σήμερα

26γρ η θήκη μαμά και 219 το τηλ

245γρ σύνολο

Help....

 

Mακαρι να μπορουσα να στο ελαφρύνω,αλλα δεν μπορω....:happy::lol:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι η λύση. Το δοκίμασα και λειτουργεί σωστά. https://labs.xda-developers.com/store/app/org.skvalex.cr
Μήπως σου είναι εύκολο να με βοηθήσεις με ποιο τρόπο γίνεται?? Ευχαριστώ!!

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι η λύση. Το δοκίμασα και λειτουργεί σωστά. https://labs.xda-developers.com/store/app/org.skvalex.cr

 

Ευχαριστώ! Χρειάζεται root για να δουλέψει?

Link to comment
Share on other sites

Poco x3 6/64 ή redmi note 8 pro 6/128?

 

Aν θες ελαφρυτερο-μικροτερο πας σε 8 προ.Αν θες μεγαλυτερη αυτονομια και στερεο ηχεια,Χ3...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Όπως τα συγκρίνω ο mediatek g90t είναι πιο γρήγορος από τον snapdragon 732

Και επιπλέον στο 8 pro έχεις παραπάνω rom και είναι και πιο φθηνό καμία 40 ευρώ

Όσο για την ένταση βάζεις μια εφαρμογή και δυναμώνεις την ένταση.

Όσο για την αυτονομία το 8 pro θα το φορτίσεις το βραδυ αλλά το άλλο αντέχει και το πρωινό της επόμενης ημέρας.

Κάμερες και η μπροστά και η πίσω σχεδόν ίδιες.

Edited by geostamp
Link to comment
Share on other sites

Όπως τα συγκρίνω ο mediatek g90t είναι πιο γρήγορος από τον snapdragon 732

Και επιπλέον στο 8 pro έχεις παραπάνω rom και είναι και πιο φθηνό καμία 40 ευρώ

Όσο για την ένταση βάζεις μια εφαρμογή και δυναμώνεις την ένταση.

Όσο για την αυτονομία το 8 pro θα το φορτίσεις το βραδυ αλλά το άλλο αντέχει και το πρωινό της επόμενης ημέρας.

Κάμερες και η μπροστά και η πίσω σχεδόν ίδιες.

 

To X3 εχει καλυτερη χρωματικη αποδοση και στις φωτο και στο βιντεο λογω του Sony αισθητηρα...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

To X3 εχει καλυτερη χρωματικη αποδοση και στις φωτο και στο βιντεο λογω του Sony αισθητηρα...

 

Δεν ξέρω αν είναι τόσο εμφανής η διαφορα.

Ενώ το σερφαρισμα και το scrolling στην οθόνη είναι πολύ πιο ταχύ στο note 8 pro.

Επίσης έχει πιο φωτεινή οθόνη.Τα 50 units κάνουν διαφορά.

Εγώ εχω το poco x3 και φίλος μου έχει το note 8 pro και τα συγκρινω ταυτόχρονα.

Link to comment
Share on other sites

Poco x3 6/64 ή redmi note 8 pro 6/128?
σεν συγκρίνονται

Σαν αυτοκινητα με μια 7ετια διαφορά

υπερ του ποκο..

Μονο πλας του 8 το γνωστο

Δεν ειναι τουβλο σε βαρος ,ειναι οκ

Κατα τ αλλα η μερα με την νύχτα..ποκο Ουμπερ άλλες

Edited by giokosta
Link to comment
Share on other sites

Mακαρι να μπορουσα να στο ελαφρύνω,αλλα δεν μπορω....:happy::lol:

 

ΚΡΙΜΑ θα ηταν τέλειο..

Υπάρχει λύση κατι να κόψει

Θηκη πιο λεπτη στα 10γρ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To X3 εχει καλυτερη χρωματικη αποδοση και στις φωτο και στο βιντεο λογω του Sony αισθητηρα...

Σωστο και αυτο

Γενικα τα χρωματα του ειναι πιο accurate στα πάντα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας και καλως σας βρηκα πρωτη φορα πηρα Xiaomi τηλεφωνο στα χερια μου ξεκινοντας με το Poco X3 NFC το οποιο μου αρεσε και ειπα ας το δοκιμασω. Ολα καλα και αγια ομως εχω καποιες αποριες:

1) Πως γινεται η εκκαθαριση των προσφατων εφαρμογων ;

2) Πως βαζω το συρταρι εφαρμογων οπως ειχαμε στα samsung ;

3) Που βρισκω το κλασσικο Mi Laucnher της xiaomi ;

4) Μπορω να περασω την Google Camera πως ; Θα δω διαφορες στις φωτογραφιες ;

5) Θυμιζει παρα πολυ το καθαρο Android αφου στο κουτι του λεει: with easy access to the google apps you use most.

6) Γιατι καποιος να αλλαξει την ROM του ; Ποιες ειναι συμβατες με το poco x3 ;

7) Δεν μου εμφανιζονται οι ενημερωσεις συστηματος τι πρεπει να κανω ; Για να σας προλαβω σας λεω πως λεει οτι ειναι ενημερωμενο στις 1η Αυγουστου 2020 η ενημερωση ασφαλειας Android. Τι παιξει ;

Οπως βλεπετε ειμαι νεος στον χωρο της Xiaomi μετα απο πολλα χρονια Samsung iPhone.

8) Πως μπορω να βαλω τα βελακια κλασσικα δηλ το πισω να ειναι πρωτο το κεντρο οπως ειναι και τα προσφατα τελευταια

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα 128αρι με 218€

Από κάμερα τι λέει;

Ήχο;

Αυτονομία;

Βίντεο;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...