Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και στο δικό μου δίνει την επιλογή ήχου κλήσης στις επαφές google, απλά δεν εφαρμόζεται, στην πράξη δεν αλλάζει ο ατομικός ήχος παρ' όλο που σου δείχνει ότι τον άλλαξες!

Μόνο στις SIM επαφές εφαρμόζεται και πραγματικά, αλλά εκεί δεν μπορείς να βάλεις την φωτο της συγκεκριμένης επαφής.

@conan1 μετά που άλλαξες τον ήχο σε κάποια επαφή τσεκάρισες αν ισχύει? Έβαλες τη συγκεκριμένη google επαφή να σε πάρει για να το εξακριβώσεις?

@geotzia το true phone ευχαρίστως να το δοκιμάσω, πρώτα όμως να μου ξεκαθαρίσεις αν κι εσύ το εξακρίβωσες μετά απο αλλαγή σε κάποια google επαφή.

Ευχαριστώ.

Και κάτι ακόμη και για τους δυο σας. Όταν πατάτε το πλήκτρο κλήσης και πατήσετε εκεί μέσα κάτω δεξιά το επαφές δεν σας δείχνει όπως και σε εμένα επαφές και από SIM και από google? (εκτός και αν δεν έχετε επαφές στην SIM)

Ούτε καν υπάρχει εδώ ρύθμιση ποιός λογαριασμός επαφών θέλω να εμφανίζεται.(στην άλλη την ανεξάρτητη εφαρμογή "επαφές" ναι, υπάρχει).

Δυστυχώς εγώ δεν μπορώ να βοηθήσω γιατί δεν έχω επαφές στην ΣΙΜ και δουλεύω μόνο το truephone αλλά τώρα που έκανα δοκιμή και άλλαξα ένα ήχο στο μαμά dialer δουλεύει κανονικά...όπως είπα βέβαια έχω το mi9 lite και βλέπω ότι είναι bug του τηλεφώνου σας,απλά αν θέλεις δοκίμασε μήπως κάνεις δουλειά με την εφαρμογή που προανάφερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Είμαι κάτοχος Mi 8 και σκέφτομαι αν αξίζει η μετάβαση στο poco x3.

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι η κάμερα. Στο mi 8 είναι εξαιρετική.. αν συγκρίνουμε αυτά τα δύο κινητά ποιο πιστεύετε ότι υπερτερεί ως προς τη κάμερα;

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να υπερτερεί σε κάμερα το mi8 έχει και ois, τεράστια διαφορά θα δεις σε μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να υπερτερεί σε κάμερα το mi8 έχει και ois, τεράστια διαφορά θα δεις σε μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχει νεωτερο αισθητηρα ομως απο το mi8,οποτε.....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν λέει κάτι, ο imx363 του mi8 είναι πολύ ανώτερος αισθητήρας και ας είναι παλιός, δεν είναι τυχαίο που τα pixel χρησιμοποιουν τον ίδιο αισθητήρα τόσα χρόνια, εγώ θεωρώ ότι σε κάμερα θα χάσει λίγο αλλά κερδίζει σε όλα τα υπόλοιπα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

244γραμσρια μαζί με την θήκη κ το κάλυμμα της μαμάς

Τούβλο από τα λίγα...

Πολύ κουραστικό παρότι είναι άριστο τηλ

Περιμένω να βγει κάτι άλλο αντίστοιχο σε σπεκς κ τιμή,για να το δώσω

 

δεν ειχες το rn9pro?

παρομοιο με το x3 δεν ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Ή βάζεις 2 SIM ή μία + κάρτα μνήμης.

Η δεύτερη θήκη είναι υβριδική, υποδέχεται ένα απο τα 2 (SIM ή κάρτα μνήμης)

 

Ευχαριστώ. Ξέρει κανείς από που μπορείς να πάρεις όσο πιο οικονομικά γίνεται τζαμάκια θήκες κλπ; συνήθιζα να παίρνω απο ebay κλπ κανα 2μηνο πριν γιατι χωρις αυτα δεν το βγαζω καν απ το κουτι :p, αλλά τώρα που θα κάνουν ακόμα περισσοτερο αναγκαστικά θα πάρω και κινητό και όλα τα υπόλοιπα από ελλάδα. θέλω και κάρτα μνήμης.. πφφφ

 

παλι καλά πλησιάζει black friday

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα Σκρουτζ.

 

Αν και για αυτά προτιμώ/ προτείνω ebay/ali

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,έχω μια ερώτηση είμαι κάτοχος του κινητού εδώ και ενα μήνα και έχω πρόβλημα με το Google εννοώ την αναζήτηση.Δηλαδη πατάω την αναζήτηση Google που είναι στην αρχική οθόνη,μου εμφανίζει το αποτέλεσμα που θέλω και όταν πατάω να μπω στην ιστοσελίδα που θέλω κολλάει το πρόγραμμα και μαυρίζει η οθόνη και πρέπει να κάνω αναγκαστική διακοπή να ξεκολλήσει.Εχετε κάποια ιδέα τι μπορεί να είναι?Το κινητό δεν έχει σχεδόν τίποτα από εφαρμογές.Εχουν γίνει όλες οι ενημερώσεις κανονικά ,ότι δίνουν φυσικά δεν εχει πειραχτει από μένα κατι.Αγορασμενο γνήσιο από Xiaomi Γερμανίας.

Σας ευχαριστω

Poco x3
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που είχα αναφέρει με το scrolling υπόψιν έφτιαξε με το update 12.0.4 (ήταν κιόλας 2.3gb σε μέγεθος το άτιμο).

 

Όντως είναι βαρύ. Το συνηθισαμεν, αλλά τη πρώτη βδομάδα μου φαινόταν πολύ περισσοτερο. Για γυναικειο χέρι θα το απέφευγα σίγουρα..

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα. Μετά τις ρυθμίσεις η μπαταρία πήγε στο 20% και το έβαλα να φορτίσει. Μετά από μια ώρα χωρίς καθόλου χρήση έχει πάει στο 35%. Είναι λογικό αυτό για πρώτη φόρτιση ή κάτι δεν πάει καλά;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,έχω μια ερώτηση είμαι κάτοχος του κινητού εδώ και ενα μήνα και έχω πρόβλημα με το Google εννοώ την αναζήτηση.Δηλαδη πατάω την αναζήτηση Google που είναι στην αρχική οθόνη,μου εμφανίζει το αποτέλεσμα που θέλω και όταν πατάω να μπω στην ιστοσελίδα που θέλω κολλάει το πρόγραμμα και μαυρίζει η οθόνη και πρέπει να κάνω αναγκαστική διακοπή να ξεκολλήσει.Εχετε κάποια ιδέα τι μπορεί να είναι?Το κινητό δεν έχει σχεδόν τίποτα από εφαρμογές.Εχουν γίνει όλες οι ενημερώσεις κανονικά ,ότι δίνουν φυσικά δεν εχει πειραχτει από μένα κατι.Αγορασμενο γνήσιο από Xiaomi Γερμανίας.

Σας ευχαριστω

 

Μου το έκανε κι εμένα αυτό, όσο είχα τον firefox ως προεπιλεγμένο browser. Από τότε που αλλαξα και έβαλα τον chrome ως προεπιλεγμένο δε μου το ξανάκανε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρέλαβα σήμερα. Μετά τις ρυθμίσεις η μπαταρία πήγε στο 20% και το έβαλα να φορτίσει. Μετά από μια ώρα χωρίς καθόλου χρήση έχει πάει στο 35%. Είναι λογικό αυτό για πρώτη φόρτιση ή κάτι δεν πάει καλά;

 

Δεν είναι λογικό. Όταν το έβαλα να φορτίζει, με το δικό του φορτιστή φυσικά, έβγαλε ένδειξη MI TURBO CHARGE και ξεκίνησε να φορτίζει ταχύτατα. Σε μια ώρα από 35% είχε πιάσει 100%. Κανε του μια επανεκκίνηση να δεις μήπως στρώσει και έλεγξε και την ταχύτητα φόρτισης. Με το δικό του φορτιστή και καλώδιο πρέπει να πιάνει πάνω από 5500 mA.

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε κι εμένα αυτό, όσο είχα τον firefox ως προεπιλεγμένο browser. Από τότε που αλλαξα και έβαλα τον chrome ως προεπιλεγμένο δε μου το ξανάκανε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν είναι λογικό. Όταν το έβαλα να φορτίζει, με το δικό του φορτιστή φυσικά, έβγαλε ένδειξη MI TURBO CHARGE και ξεκίνησε να φορτίζει ταχύτατα. Σε μια ώρα από 35% είχε πιάσει 100%. Κανε του μια επανεκκίνηση να δεις μήπως στρώσει και έλεγξε και την ταχύτητα φόρτισης. Με το δικό του φορτιστή και καλώδιο πρέπει να πιάνει πάνω από 5500 mA.

Κάνω επανεκκίνηση και επανέρχομαι. Πως θα δω την ταχύτητα φόρτισης;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου το έκανε κι εμένα αυτό, όσο είχα τον firefox ως προεπιλεγμένο browser. Από τότε που αλλαξα και έβαλα τον chrome ως προεπιλεγμένο δε μου το ξανάκανε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν είναι λογικό. Όταν το έβαλα να φορτίζει, με το δικό του φορτιστή φυσικά, έβγαλε ένδειξη MI TURBO CHARGE και ξεκίνησε να φορτίζει ταχύτατα. Σε μια ώρα από 35% είχε πιάσει 100%. Κανε του μια επανεκκίνηση να δεις μήπως στρώσει και έλεγξε και την ταχύτητα φόρτισης. Με το δικό του φορτιστή και καλώδιο πρέπει να πιάνει πάνω από 5500 mA.

Κάνω επανεκκίνηση και επανέρχομαι. Πως θα δω την ταχύτητα φόρτισης;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου το έκανε κι εμένα αυτό, όσο είχα τον firefox ως προεπιλεγμένο browser. Από τότε που αλλαξα και έβαλα τον chrome ως προεπιλεγμένο δε μου το ξανάκανε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν είναι λογικό. Όταν το έβαλα να φορτίζει, με το δικό του φορτιστή φυσικά, έβγαλε ένδειξη MI TURBO CHARGE και ξεκίνησε να φορτίζει ταχύτατα. Σε μια ώρα από 35% είχε πιάσει 100%. Κανε του μια επανεκκίνηση να δεις μήπως στρώσει και έλεγξε και την ταχύτητα φόρτισης. Με το δικό του φορτιστή και καλώδιο πρέπει να πιάνει πάνω από 5500 mA.

Πως θα δω την ταχύτητα φόρτισης;

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Πως θα δω την ταχύτητα φόρτισης;

 

Υπάρχουν εφαρμογές στο google play. Πχ η Ampere η οποία έχει πολύ καλές κριτικές

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Πως θα δω την ταχύτητα φόρτισης;

 

Υπάρχουν εφαρμογές στο google play. Πχ η Ampere η οποία έχει πολύ καλές κριτικές

Ευχαριστώ πολύ!!! Η πρίζα που το έβαζα έφταιγε τελικά

Link to comment
Share on other sites

δεν ειχες το rn9pro?

παρομοιο με το x3 δεν ειναι;

Όχι παρόμοιο, το ίδιο ήταν,σε όλςς τις διαστάσεις εκτός το βαροσ

209γρ θεωρητικά με θήκη κ πλαστικό μαμά,στα

225γρ ρδειχνε το RN9 PRO και ήταν οριακό κι αυτό

Αλλά αυτά τα 15γρ διαφορά πιο πάνω του POCO (με θήκη κ προστασία οθόνης μαμά)

συν το πάχος της συσκευής σε σχέση με to RN9 pro

το κάνει κουραστικό και γιαμενα,σπαστικό πολλές φορές

Και με το RN9 pro είχα θέμα στην χρήση, αλλά κ λόγω πιο λεπτής συσκευής κ λόγω ελαφρύτερου βάρους παρότι βαρύ κ το προηγούμενο τοχα.καπως,συνηθίσει

Το POCO ΔΕΝ συνηθίζεται

Είχα,έχω και το ΜΑΧ2 το οποίο είναι στα 211γρ,γυμνό και στα 225 γρ με λεπτή θήκη πλάτη,κ τεμπερεντ,αυτό δεν μ ενοχλεί καθόλου,είναι πιο φαρδύ κ πολύ πιο λεπτό κ δεν κουράζει εντελώς

Το POCO Χ3 ,δυστυχώς είναι βάσανο,αν έχεις αυτό το κόλλημα

Τώρα ψάχνω να βρω μια πολύ λεπτή πίσω πλάτη κ ένα τεμπερεντ λεπτό μπας κ γίνει κάπως ανεκτό

Η απόφαση έχει βγει πάντως

Ωραία η γκόμενα τα κάνει όλα ,αλλά θα χωρίσουμε σύντομα

Ασυμφωνία χαρακτήρων...όταν βρω κάτι αξιόλογο μέχρι 200γρ το πολυθα το δώσω..

Αν δεν τοχα πάρει σε pre order και τοχα πιάσει λάιβ,δεν θα το περνα...

Υγ Δεν μπορώ να καταλάβω πως αλλά τηλ κ με γυάλινη πλάτη είναι 200γρκι αυτό είναι 215...και με πλαστικό πίσω...

Edited by giokosta
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

 

Ήμουν ανάμεσα σε αυτό και το 9 pro, αλλά επειδή θα το πάρω με επιδότηση και δεν το έχει η cosmote, λέω να πάρω το pοco. Θα εκτιμούσα μια συνολική εικόνα από τους κατόχους, αλλά και μια άποψη σχετικά με την επιλογή χρώματος. Γκρι ή μπλε?

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

 

Ήμουν ανάμεσα σε αυτό και το 9 pro, αλλά επειδή θα το πάρω με επιδότηση και δεν το έχει η cosmote, λέω να πάρω το pοco. Θα εκτιμούσα μια συνολική εικόνα από τους κατόχους, αλλά και μια άποψη σχετικά με την επιλογή χρώματος. Γκρι ή μπλε?

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Μπλε φίλε ασυζητητι.Τα σπαει....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μπλε φίλε ασυζητητι.Τα σπαει....

 

Ευχαριστώ. Αναφορικά με τη συσκευή σα συσκευή?

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Αναφορικά με τη συσκευή σα συσκευή?

 

Δεν την εχω στην κατοχη μου για να σου πω,απλως εχω δει την μαυρη και την μπλε δίπλα δίπλα σαν δειγματα...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Δεν την εχω στην κατοχη μου για να σου πω,απλως εχω δει την μαυρη και την μπλε δίπλα δίπλα σαν δειγματα...

 

Άρα αντικειμενικός κριτής... Ευχαριστώ

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

 

Ήμουν ανάμεσα σε αυτό και το 9 pro, αλλά επειδή θα το πάρω με επιδότηση και δεν το έχει η cosmote, λέω να πάρω το pοco. Θα εκτιμούσα μια συνολική εικόνα από τους κατόχους, αλλά και μια άποψη σχετικά με την επιλογή χρώματος. Γκρι ή μπλε?

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Λοιπόν ειχα το 9 πρό για μια εβδομάδα..κ τώρα το ποκο που σου γράφω 5μερες.. κοίτα νομίζω υπερτερεί σε σημεία το ποκο.. μεγαλύτερη μπαταρία (αλλά πιο βαρύ) 120 Hz οθόνη.. στέρεο ήχος από 2 σημεία..εμένα έκατσε το γκρι από ανταλλαγή δεν είχα να επιλέξω..όσο το κρατήσω..για λίγο ακόμα δλδ.. αλλά λέω πόκο .. βέβαια καλύτερο κ από τα δύο αυτά ήταν το mi 10 lite 5g..το είχα για κοντά μήνα.αν φτάνει λίγο παραπάνω το μπάτζετ σου πάρτο με κλειστά μάτια..

Edited by george_21
Link to comment
Share on other sites

Και το γκρι είναι πάρα πολύ ωραίο σαν χρώμα, βέβαια αυτό είναι προσωπικό γούστο.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...