Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην LCD το φως που βλέπεις είναι από το backlight που είναι συνεχώς ανοιχτό και όχι από τα pixel, για αυτό και δεν υπάρχει ουσιαστική διαφορά κατανάλωσης.
Link to comment
Share on other sites

Ήδη 2 μέρες κάτοχος του κινητού μας, και ήδη πολύ ενθουσιασμένος με το δυνατό σήμα wifi, την τέλεια ποιότητα ήχου (υπέφερα 3 χρόνια σε αυτές τις 2 κατηγορίες με το note 4x), την τεράστια αυτονομία, την πολύ γρήγορη φόρτιση, την φοβερή αίσθηση της οθόνης αφής και φυσικά το πολύ δυνατό στερεοφωνικό ήχο!!

 

Μόνο με την ηχογράφηση κλήσεων έχω ξενερώσει λίγο, αλλά έβαλα προσωρινά μια εφαρμογή που ψιλοδουλευει, όχι με τόσο καλή ποιότητα όμως όσο ήταν η στοκ ηχογράφηση...

 

Από θήκες έχετε ξεχωρίσει κάποια οι "παλιότεροι" κάτοχοι, να μου προτείνετε?? :) ?

Link to comment
Share on other sites

Θήκη παρήγγειλα από bang good σε preorder και είναι στο δρόμο αλλά έχει πολύ δρόμο ακόμη χαχα. Προς το παρόν με καλύπτει η πανέμορφη στοκ θήκη δίνοντας προσοχή στο πώς και πού το ακουμπάω για να μην έχω φθορά στην κάμερα. Αυτή πήρα στα 8,89 ευρώ

 

[11,06€ 48% OFF]Bakeey for POCO X3 NFC Case with Bumpers Shockproof Anti-Fingerprint Transparent Acrylic Protective Case Mobile Phone Accessories from Phones & Telecommunications on banggood

https://banggood.app.link/Y7Bzz5pDxab

Link to comment
Share on other sites

Θήκη παρήγγειλα από bang good σε preorder και είναι στο δρόμο αλλά έχει πολύ δρόμο ακόμη χαχα. Προς το παρόν με καλύπτει η πανέμορφη στοκ θήκη δίνοντας προσοχή στο πώς και πού το ακουμπάω για να μην έχω φθορά στην κάμερα. Αυτή πήρα στα 8,89 ευρώ

 

[11,06€ 48% OFF]Bakeey for POCO X3 NFC Case with Bumpers Shockproof Anti-Fingerprint Transparent Acrylic Protective Case Mobile Phone Accessories from Phones & Telecommunications on banggood

https://banggood.app.link/Y7Bzz5pDxab

 

Ναι, πολύ καλή, αλλά ακριβά δεν την έχει το banggood?

Την είχα δει κι εγώ εδώ 3 φορές φθηνότερα και σκέφτομαι να την τσιμπήσω...

https://www.aliexpress.com/item/1005001484552004.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.432c2e0e168Arb

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς μεγαλύτερη κατανάλωση με το white. Το dark εξοικονομεί ενέργεια αφού ανάβει πολύ λιγότερο η οθόνη.

 

Εγώ το έχω μόνιμα 120, αλλά θέλω να δοκιμάσω διαφορές και με τα 60 αλλά δεν το έχω κάνει ακόμα γιατί το έχω μόλις 2 μέρες...

Δεν έχει διαφορά πάνω από 10% imop

Έχω κάνει τα πειράματα σε όλες τις εκδοχές εκτός gaming που δεν ασχολούμαι καθόλου

Φοβερή λειτουργία το Ultra saver ειδικά σε πολύωρα ταξιδια

Τοχα παλιά σε κάποιο Samsung s5 κ με είχε βολεψει πολύ κ τότε

Edited by giokosta
Link to comment
Share on other sites

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Ναι, πολύ καλή, αλλά ακριβά δεν την έχει το banggood?

Την είχα δει κι εγώ εδώ 3 φορές φθηνότερα και σκέφτομαι να την τσιμπήσω...

https://www.aliexpress.com/item/1005001484552004.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.432c2e0e168Arb

 

Δίκιο έχεις, πρώτη επαφή με το banggood είχα στη ζωή μου πριν 1 μήνα λόγω του poco, με Αλί δεν έχω ασχοληθεί. Και φαντάσου εγώ την παρήγγειλα φτηνά υποτίθεται πριν γίνει στοκ. Όπως και να έχει όταν παραλάβω θα γράψω αν αξίζει...

Link to comment
Share on other sites

 

Μόνο με την ηχογράφηση κλήσεων έχω ξενερώσει λίγο, αλλά έβαλα προσωρινά μια εφαρμογή που ψιλοδουλευει, όχι με τόσο καλή ποιότητα όμως όσο ήταν η στοκ ηχογράφηση...

 

Μα χρόνια το λέμε πως η ΕΕ απαγορεύει λόγω προσωπικών δεδομένων την ηχογράφηση κλήσεων ειδικά όταν δεν έχεις τη ρητή συναίνεση του συνομιλητή σου - και καλώς το κάνει. Άλλαξε χώρα εκτός ΕΕ, πχ Ελβετία, Ρωσία και λογικά θα σου εμφανιστεί η επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Μα χρόνια το λέμε πως η ΕΕ απαγορεύει λόγω προσωπικών δεδομένων την ηχογράφηση κλήσεων ειδικά όταν δεν έχεις τη ρητή συναίνεση του συνομιλητή σου - και καλώς το κάνει. Άλλαξε χώρα εκτός ΕΕ, πχ Ελβετία, Ρωσία και λογικά θα σου εμφανιστεί η επιλογή.

 

Πως αλλάζω χώρα, πρέπει να κάνω επαναφορά ολόκληρου του τηλεφώνου ή υπάρχει άλλος τρόπος χωρίς να χαθεί κάτι (γιατί έκανα ήδη 2 μέρες να το στήσω)!!

Link to comment
Share on other sites

Πως αλλάζω χώρα, πρέπει να κάνω επαναφορά ολόκληρου του τηλεφώνου ή υπάρχει άλλος τρόπος χωρίς να χαθεί κάτι (γιατί έκανα ήδη 2 μέρες να το στήσω)!!

 

Ρυθμίσεις - Πρόσθετες ρυθμίσεις - Περιοχή

Αν και το έκανα κι εγώ δεν είδα να βγαίνει η ηχογράφηση κλήσεων στο μενού των ρυθμίσεων κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εδώ έχει γραφτεί ότι η Google ετοιμάζεται να προσθέσει επιτέλους την ηχογράφηση στον Google Dialer (που χρησιμοποιεί και η Xiaomi), και ότι αυτό θα μπει σε όλα τα xiaomi κινητά, όπως RN8pro, RN9pro κτλ...

https://www.xda-developers.com/google-phone-app-call-recording-feature-now-available-multiple-xiaomi-phone-globally/

 

Αν και έχω επιλέξει να δέχομαι και τα beta updates του dialer και μάλιστα έβαλα και μια beta updated έκδοση του, δεν έχει προστεθεί ακόμα η ηχογράφηση στις κλήσεις... :(

 

Όσο για άλλες χώρες, δοκίμασα μερικές χωρίς επιτυχία. Αν θυμάμαι καλά, σε άλλες συσκευές ίσχυε ότι πρέπει να αλλάξεις ολόκληρη ROM για να παίξει η ηχογράφηση, και όχι απλά την επιλογή της χώρας από το μενού..... Μήπως γνωρίζει κανείς κάτι παραπάνω?

Link to comment
Share on other sites

Σε μια απίστευτη προσφορά (;;;)) προέβη σήμερα το πλαίσιο,

το Poco x3 128gb σε τιμή 188,30€!!!

Δεν ξέρω όμως αν πρόλαβε κανείς να κάνει παραγγελία. Εγώ προσπάθησα και στο τελευταίο βήμα (πληρωμή ή αντικαταβολή) μου έβγαλε οτι το καλάθι είναι άδειο. Στο τηλέφωνο μου είπαν οτι θα κατέβει η προσφορά (δεν μου είπαν αν έγινε καμία παραγγελία με αυτη την τιμή όμως)...

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Για ηχογράφηση κλήσεων που γράφετε πιο κάτω, η Boldbeast υπόσχεται ότι δουλεύει 100% τέλεια ο Boldbeast Recorder της, αρκεί να κάνεις root.

Αξίζει να δοκιμάσεις και χωρίς root, να βάλεις τη δοκιμαστική δωρεάν έκδοση (που μόνο η αυτόματη ηχογράφηση λείπει) να δεις αν δουλεύει, κι αν δε δουλεύει χωρίς root, κάνεις root και είσαι κομπλέ.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Για ηχογράφηση κλήσεων που γράφετε πιο κάτω, η Boldbeast υπόσχεται ότι δουλεύει 100% τέλεια ο Boldbeast Recorder της, αρκεί να κάνεις root.

Αξίζει να δοκιμάσεις και χωρίς root, να βάλεις τη δοκιμαστική δωρεάν έκδοση (που μόνο η αυτόματη ηχογράφηση λείπει) να δεις αν δουλεύει, κι αν δε δουλεύει χωρίς root, κάνεις root και είσαι κομπλέ.

 

Αν τυχόν δουλέψει χωρίς root, ας δώσει κάποιος σωστές ρυθμίσεις

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι συμφορουμίτες, να κάνω μια ερώτηση, κατεβάζω ένα αρχείο pdf, και στις επιλογές για να το ανοίξω μου προτείνει μόνο chrome και mi φυλλομετρητή, και όχι κάποιο άλλο πρόγραμμα όπως έκανε το παλιό μου κινητό Redmi note 4x, αν και έχω κατεβάσει και ενημερώσει κανονικά το WPS Office...

 

Τι πρέπει να κάνω, που μπορώ να του πω τα pdf να τα ανοίγει με το WPS ή έστω να βγάζει το WPS στα προτεινόμενα προγράμματα για άνοιγμα του αρχείου επιτόπου όταν πάω να ανοίξω pdf.... ?

Link to comment
Share on other sites

Και ένα καλό

video!

Πολύ καλά φταγμένο!

Αφορά το Ινδικό μοντέλο (με το λίγο μεγαλύτερο βάρος) αλλά αναμένω οτι ισχύει το ίδιο και για το Global (nfc).

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Παίζοντας σήμερα με το τηλέφωνο ανακάλυψα ότι η οθόνη ήταν ρυθμισμένη στα 120Hz.

Την γύρισα στα 60 Hz και το δικό μου μάτι δεν βλέπει καμμία διαφορά.

Εσείς βλέπετε;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Παίζοντας σήμερα με το τηλέφωνο ανακάλυψα ότι η οθόνη ήταν ρυθμισμένη στα 120Hz.

Την γύρισα στα 60 Hz και το δικό μου μάτι δεν βλέπει καμμία διαφορά.

Εσείς βλέπετε;

 

Και εγώ δεν βλέπω καμιά διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Και σιγά μη φανεί έτσι απλά η διαφορά.

Κάτι αντίστοιχο είναι οι τηλεοράσεις με 60 και 120hz

Προσωπικά δε καταλαβαίνω διαφορά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπετε διαφορά γιατί η ρύθμιση υποτίθεται δίνει τη δυνατότητα δυναμικής αύξησης στα 120 αν το ζητάει η εφαρμογή. Δεν κλειδώνει στα 120. Προσωπικά το έχω στο 60 από την πρώτη μέρα με σκοπό κάποια στιγμή να το ανεβάσω, αν το θυμηθώ, για να δω αν παρατηρήσω κάτι. Το σασί είναι από αλουμίνιο γνωστό αυτό στην παραπάνω ερώτηση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχει βάλει κανείς GCAM στο POCO μας?

 

Αξίζει?

 

Που βρίσκω την κατάλληλη έκδοση για τη συγκεκριμένη συσκευή? Γίνονται και αναβαθμίσεις ή έχει ήδη βγει κάποια "final" έκδοση με όλες τις δυνατότητες για αυτή τη συσκευή??

Link to comment
Share on other sites

Το πλαίσιο αλουμίνιο λένε

Φαίνεται πλαστικό αλλά είναι στιβαρό

Gcam έχω κατεβάσει εγώ

Στα βραδυνα λίγο καλύτερη,όχι κάτι φοβερό, στα αλλά προτιμώ την δική του

Αν δεν παίζεις παιχνίδια νομίζω ελάχιστες φορές ανεβαίνει στα 120Hz

Για αυτό κ δεν έχει διαφορά,έχει δηλ αλλά ελάχιστη,σε μπαταρία είτε με 60 είτε 120

Edited by giokosta
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...