Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε note 9 pro δε παρατήρησα κατι τέτοιο.

Θα το έχω στα υπόψιν ομως

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχει πάρει ένας φίλος και έχει ένα θεματάκι με τις κλήσεις, στο πρώτο χτύπημα που ακούω όταν τον παίρνω, το κινητό δε τον ειδοποιεί, αρχίζει να χτυπάει σε αυτόν μετά τον δεύτερο ήχο σε μένα. Μάλιστα αν το κλείσω εγώ πριν από αυτό το σημείο, δε θα του εμφανίσει καν αναπάντητη. Κάποιος που το έχει πάρει στα χέρια του, αν μπορεί να επιβεβαιώσει αν είναι γνωστό bug ή κάτι;
Μόλις έκανα δοκιμή (Vodafone Ιταλία και τα δύο κινητά) αλλά δεν έχω κανένα πρόβλημα με τον πρώτο ήχο ξεκινάει να χτυπάει το δικό μου...

 

 

Στάλθηκε από το POCO X3 και το Tapatalk

:)
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα δοκιμή (Vodafone Ιταλία και τα δύο κινητά) αλλά δεν έχω κανένα πρόβλημα με τον πρώτο ήχο ξεκινάει να χτυπάει το δικό μου...

 

 

Στάλθηκε από το POCO X3 και το Tapatalk

 

Ευχαριστώ παίδες, άρα σίγουρα δεν είναι γενικό θέμα.

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. 2 ερωτήσεις...

1) ειναι 4G Η 5G?

2) Για καμερα που το θελω κυριως, το προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. 2 ερωτήσεις...

 

1) ειναι 4G Η 5G?

 

2) Για καμερα που το θελω κυριως, το προτείνετε?

1) είναι 4G

 

2) δεν είναι σε καμία περίπτωση camera phone αλλά αν το budget σου είναι αυτό θα σε ικανοποιήσει...

 

Στάλθηκε από το POCO X3 και το Tapatalk

:)
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα χτες από Κωτσόβολο, το μπλε χρώμα. Πρώτες εντυπώσεις πάρα πολύ καλές. Είναι λίγο παντόφλα αλλά οκ. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι η ποιότητα στις τηλεφωνικές κλήσεις, 3 κλάσεις πάνω από το note 7 που είχα.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω και εγώ το note 7. Θέλω να μου πείς λίγο απο θέμα lag με εφαρμογές ανοικτές αν παρατηρείς τίποτα. Και γενικά πως σου φαίνεται σε σχέδη με το note?
Link to comment
Share on other sites

βγηκε φετος κ ειναι μονο 4G? απαραδεκτο...

 

Θες να μας αναφερεις στην τιμη του Χ3 ποια αλλα βγηκαν φετος με 5G? Και επισης τι να το κανεις το 5g αφου δεν εχει ακομα αρχισει η δημοπρατηση των αδειων ?

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα χτες από Κωτσόβολο, το μπλε χρώμα. Πρώτες εντυπώσεις πάρα πολύ καλές. Είναι λίγο παντόφλα αλλά οκ. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι η ποιότητα στις τηλεφωνικές κλήσεις, 3 κλάσεις πάνω από το note 7 που είχα.

Μπράβο, μεγειά σου. Πολύ καλό ότι έχει καλή ποιότητα κλήσεων. Προσωπικά για μένα, πολύ σημαντικό αυτό το θέμα.

 

 

βγηκε φετος κ ειναι μονο 4G? απαραδεκτο...

 

Μέχρι να έρθει το 5G στην Ελλάδα, και μέχρι να φτάσουμε σε αξιοπρεπή κάλυψη, θα έχεις αλλάξει συσκευή.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Για γέλια είμαστε, εδώ μέχρι να έρθει το 5g παίζει να έχουμε αλλάξει 2 συσκευές, απορώ τι να το κάνει κάποιος το 5g;; με το 4g φτάνει και περισσεύει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

βγηκε φετος κ ειναι μονο 4G? απαραδεκτο...

4g+

Αλλα συγνωμη τι σε απασχολεί αυτο?? Δηλ υπάρχουν στην Ελλάδα διαθεσιμα 100 πλας Mbps και δεν σε φτάνουν και θες κι άλλα??

Εγω γενικα κατι ταχύτητες αναμεσα 10με 40 βρίσκω συνηθως στις πόλεις κεντρο στην Ελλάδα....

Οποτε τισε πειραζει το τηλέφωνό τηβστθγμη που ταδικτυα , στην ουσία,δεν είναι καν 4g+ .....

Εγω πιανω εκτος ελλαδας 100με 130 Mbps συνηθως,δηλ το τηλεφωνακι παει σφαιρα

το 5g τι θα μου δώσει ουσθαστικα πιο πολύ?

Μην μας πεις οτι αντι για 30σεκ κατεβασμα θαναι σε 2 σεξ,γιατι καιβτα 30 τιποτα δεν ειναι

Σωστα εκανε η ποκο, απλα η πλειοψηφία δεν ενδιαφερεται να πληεωσει παραπανω 80_100ευρω για κάτι τέτοιο

Τα σημαντθκα ειναι οθονη μπαταρία ηχος

Αυτα ταχει πολυ καλα το χ3

Αν ειχε και αμολεντ δεν θα πουλιόταν αλλο τηλεφωνο

Edited by giokosta
Link to comment
Share on other sites

Ο στερεοφωνικός ήχος του είναι ισορροπημένος; Δηλαδή βγάζει το ίδιο δυνατό ήχο κι απ' τα δύο ηχεία;

 

4g+

Αλλα συγνωμη τι σε απασχολεί αυτο?? Δηλ υπάρχουν στην Ελλάδα διαθεσιμα 100 πλας Mbps και θες κι άλλα??

Εγω γενικα κατι 10,με 50 βρίσκω....

Οποτε τινσε πειραζει το τηλέφωνό

Εγω πιανω εκτος ελλαδας 100με 130 συνηθως το 5g τι θα μου δώσει

Μην μας πεις οτι γιαβ30σεκ κατεβασμα θαναι σε 2 γιατι απλα η πλειοψηφία δεν ενδιαφερεται να πληεωσει παραπανω 100ευρω για κάτι τέτοιο

Τα σημαντθκα ειναιβοθινη μπαταρία ηχος

Αυτα ταχει πολυ καλα το χ3

Σωστός.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. 2 ερωτήσεις...

1) ειναι 4G Η 5G?

2) Για καμερα που το θελω κυριως, το προτείνετε?

Να πάρεις μια Canon...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο site της Qualcomm αναφέρει ότι ο SD732G μπορεί να φτάσει μέχρι ταχύτητες Cat15, οπότε για να πιάνει 120 Mbps το X3, μάλλον υπάρχει το γνωστό θέμα με το carrier aggregation στα ελληνικά δίκτυα. Εντάξει, δε θα πεθάνουμε κιόλας. Γρήγορο WiFi να έχει κι όλα καλά.

Έτσι κι αλλιώς είναι πλήρες πακέτο.

 

Εγώ ψάχνομαι για κινητό τον τελευταίο καιρό, και με ψήνει πολύ άσχημα το θηρίο της Xiaomi. Ελπίζω να μπορέσω να το δω κι από κοντά. Λογικά θα το έχει ο Κωτσόβολος σε stand ώστε να μπορεί να το δει κανείς.

Wifi πιανω ταχυτγτες μεχρι 460Mbps

Στα ορια της γραμμης μου δηλαδη (600αρα...)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ακύρωσα την παραγγελία από bangood. Μου είπαν από το chat για αποστολή στις 11/10 και δεν το δέχτηκα καθώς και κάποιους πόντους που μου έδιναν. Πρώτη φορά έχω τέτοια εμπειρία από το συγκεκριμένο κατάστημα και θέλω να ρωτήσω πόσες μέρες κάνουν για να επιστρέψουν το ποσό της αγοράς στον λογαριασμο

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ακύρωσα την παραγγελία από bangood. Μου είπαν από το chat για αποστολή στις 11/10 και δεν το δέχτηκα καθώς και κάποιους πόντους που μου έδιναν. Πρώτη φορά έχω τέτοια εμπειρία από το συγκεκριμένο κατάστημα και θέλω να ρωτήσω πόσες μέρες κάνουν για να επιστρέψουν το ποσό της αγοράς στον λογαριασμο

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα φανει σε μια βδομαδα,μην ανησυχεις

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ακύρωσα την παραγγελία από bangood. Μου είπαν από το chat για αποστολή στις 11/10 και δεν το δέχτηκα καθώς και κάποιους πόντους που μου έδιναν. Πρώτη φορά έχω τέτοια εμπειρία από το συγκεκριμένο κατάστημα και θέλω να ρωτήσω πόσες μέρες κάνουν για να επιστρέψουν το ποσό της αγοράς στον λογαριασμο

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε πρόσφατη εμπειρία από gearbest (ακύρωση παραγγελίας του poco), μου έκαναν refund αμέσως (φάνηκε και στο paypal) και μετά περίπου 2 ημερών στην κάρτα (άργησε λίγο). Το θέμα είναι να επιστραφούν απο το κατάστημα σύντομα...

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω και εγώ το note 7. Θέλω να μου πείς λίγο απο θέμα lag με εφαρμογές ανοικτές αν παρατηρείς τίποτα. Και γενικά πως σου φαίνεται σε σχέδη με το note?

 

4-5 που έχω ανοιχτές πάει σφαίρα αλλά ακόμα είναι πολύ νωρίς. Θα δείξει μετά από λίγες μέρες αν και δεν νομίζω ότι θα έχει θέμα.

Οι πρώτες αισθητές διαφορές είναι το καλύτερο σήμα (4g+), η ποιότητα κλήσεων, και η σβελταδα που έχει γενικά στο browsing. Προτιμώ το μέγεθος του 7 αλλά θα το συνηθίσω!

Link to comment
Share on other sites

Σε πρόσφατη εμπειρία από gearbest (ακύρωση παραγγελίας του poco), μου έκαναν refund αμέσως (φάνηκε και στο paypal) και μετά περίπου 2 ημερών στην κάρτα (άργησε λίγο). Το θέμα είναι να επιστραφούν απο το κατάστημα σύντομα...
Στο PayPal δεν έχει φανεί τπτ ακόμα... Μόνο ένα mail μου χουν στείλει ότι η παραγγελία ακυρώθηκε... Στις πόσες μέρες να αρχίσω να ανησυχώ;
Link to comment
Share on other sites

Στο PayPal δεν έχει φανεί τπτ ακόμα... Μόνο ένα mail μου χουν στείλει ότι η παραγγελία ακυρώθηκε... Στις πόσες μέρες να αρχίσω να ανησυχώ;

Δεν έχει γίνει ακόμη το refund, όταν δίνει θα φανεί απευθείας στο paypal... Ασχέτως που καθυστέρηση μετά να φανεί στην τράπεζα σου.

Συνήθως τα κινεζομαγαζα κάνουν λίγες μέρες να κάνουν refund, λογικά θα σε πάει απο Δευτέρα τώρα.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Τζαμάκια tempered glass και θηκούλες παίζουν για τη συσκευή; Κυρίως για book case ενδιαφέρομαι προσωπικά.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε παίδες είμαστε κ εμείς που δεν αλλάζουμε κάθε χρόνο κινητό και θα ήθελα να έχει 5G.. οπότε με βλέπω για mi 10 lite..

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4-5 που έχω ανοιχτές πάει σφαίρα αλλά ακόμα είναι πολύ νωρίς. Θα δείξει μετά από λίγες μέρες αν και δεν νομίζω ότι θα έχει θέμα.

Οι πρώτες αισθητές διαφορές είναι το καλύτερο σήμα (4g+), η ποιότητα κλήσεων, και η σβελταδα που έχει γενικά στο browsing. Προτιμώ το μέγεθος του 7 αλλά θα το συνηθίσω!

 

Σ ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...