Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα έφτασε Πάτρα σήμερα.14 Σεπτέμβρη το έστειλαν,12 το είχα παραγγείλει.

 

Ποιά έκδοση; 128;

Link to comment
Share on other sites

Καλοφορτιστο, καλομιλητο και καλοδούλευτο.

Με πρόλαβες!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πεειμενουν να στο στείλουν οδικά η με τραίνο

 

Αεροπορικά είναι υπέρβαρο..το φοβούνται...!!!!!

Αεροπορικά μεταφέρεται ως γενικό φορτίο χωρίς πρόβλημα.

Γενικά αυτό, όχι για τη συγκεκριμένη περίπτωση.

Το λέω εκ πείρας από την εργασία μου.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο παρέλαβα κι εγώ.

Δεν προλαβαίνω ούτε να το ανοίξω.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κι εγώ μερικές μέρες στα χέρια μου.

Πολύ καλό για τα λεφτά του, γρήγορο, πολύ καλές φωτογραφίες, είναι λίγο βαρύ στο χέρι αλλά αυτά είναι λεπτομέρειες.

 

Το Google Pay που το διαφημίζουν κιόλας δεν υπάρχει στο playstore. Αν πάω στο playstore μέσω υπολογιστή για να το εγκαταστήσω, βγάζει μήνυμα πως δεν είναι συμβατό με τις συσκευές μου...!!!

Μπορείτε να το επιβεβαιώσετε ότι όντως δεν δουλεύει και σε εσάς?

 

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κι εγώ μερικές μέρες στα χέρια μου.

Πολύ καλό για τα λεφτά του, γρήγορο, πολύ καλές φωτογραφίες, είναι λίγο βαρύ στο χέρι αλλά αυτά είναι λεπτομέρειες.

 

Το Google Pay που το διαφημίζουν κιόλας δεν υπάρχει στο playstore. Αν πάω στο playstore μέσω υπολογιστή για να το εγκαταστήσω, βγάζει μήνυμα πως δεν είναι συμβατό με τις συσκευές μου...!!!

Μπορείτε να το επιβεβαιώσετε ότι όντως δεν δουλεύει και σε εσάς?

 

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

Καλορίζικο σε όσους το πήραν.

 

Είχα την εφαρμογή εγκατεστημένη από default. Αλλά δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα με πληρωμές.

 

 

Στάλθηκε από το POCO X3 και το Tapatalk

:)
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω εμένα το Google Pay δεν είναι προ-εγκατεστημένο και ούτε μπορεί να εγκατασταθεί!

 

Επίσης ανάμεικτες εντυπώσεις μου αφήνει η οθόνη με τα 120hz. Είτε στα 60 είτε στα 120 την ρυθμίσω δεν καταλαβαίνω διαφορά...

 

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λύθηκε το μυστήριο...δεν υποστηρίζεται στην Ελλάδα!fa7494e4bdebc7fd1ad753543791fbfb.jpg

 

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Google Pay

Γύρισε το σε Αγγλικά και σα γλώσσα και σα τοποθεσία και δοκίμασε ξανά

Link to comment
Share on other sites

Γύρισε το σε Αγγλικά και σα γλώσσα και σα τοποθεσία και δοκίμασε ξανά
Απ'οτι διαβάζω το θέμα είναι πως δεν υποστηρίζονται οι ελληνικές τράπεζες/κάρτες ακόμα... Έριξαν πόρτα στο Google Pay λόγω προμήθειας...

Η μόνη λύση είναι κατέβασμα του apk και ενεργοποίηση μιας κάρτας τύπου revolut ή n26

 

 

Για όποιον ενδιαφέρεται υπάρχει και ανάλογος οδηγός

https://techvalue.gr/google-pay-greece-32639/

 

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

Edited by vkostas
Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακα πλεον να πω οτι το κινητο εχει φτασει και στην Ελλαδα/μεγαλες αλυσιδες,η εκδοση των 128gb παντα.

https://www.skroutz.gr/s/24678558/Xiaomi-Poco-X3-NFC-128GB-Shadow-Gray.html

 

Και αφηστε το eshop να πουλαει ακριβοτερα απο την επισημη τιμη με εγγυηση Κινας ή τα αλλα μικρο μαγαζα να πουλανε το 64ρι σε τιμη 128.

https://www.e-shop.gr/kinito-xiaomi-pocophone-x3-128gb-6gb-dual-sim-grey-p-TEL.092930

Link to comment
Share on other sites

Έφτασεεεεεεεεεεε!! Σπεύσατε!!

https://www.mistore-greece.gr/Smartphones/Poco-X3-NFC.aspx?ref_tim=1601586664&ref_a=58102132&ref_b=1134921

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πληροφοριακα πλεον να πω οτι το κινητο εχει φτασει και στην Ελλαδα/μεγαλες αλυσιδες,η εκδοση των 128gb παντα.

https://www.skroutz.gr/s/24678558/Xiaomi-Poco-X3-NFC-128GB-Shadow-Gray.html

 

Και αφηστε το eshop να πουλαει ακριβοτερα απο την επισημη τιμη με εγγυηση Κινας ή τα αλλα μικρο μαγαζα να πουλανε το 64ρι σε τιμη 128.

https://www.e-shop.gr/kinito-xiaomi-pocophone-x3-128gb-6gb-dual-sim-grey-p-TEL.092930

 

299 από 329 λέει ο άλλος, ενώ επίσημα έχει έρθει στα 269.... Τι να πεις...

Edited by DxL
Link to comment
Share on other sites

Επίσημα σε όλες τις συνεργαζόμενες με την Infoquest αλυσίδες, στα 269€.

Το θέμα είναι να μπορέσει ο κόσμος να το πιάσει στα χέρια του να το περιεργαστεί, να το σκαλίσει κλπ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Android 11 θα πάρει λογικά....

Μετά από note 7 όπου είχα διαφορά κολλήματα και δεν είναι τόσο ευχαριστημένος, λέω να πάω και εδώ σε λίγο καιρό..

Edited by gliout
Link to comment
Share on other sites

Το μπλε χρώμα είναι απίστευτο και ακριβώς στο χρώμα του αυτοκινήτου μου! Κατά τα άλλα από βάρος δε μου φάνηκε κουραστικό ενώ τα ηχεία είναι όλα τα λεφτά σε ανοιχτή ακρόαση. Πολύ καλή λήψη επίσης στο wifi. Πήρε αμέσως update από 12.01 σε 12.02. Πέρα από ένα βασικό στήσιμο δε πρόλαβα να το ξεζουμίσω πάντως προς το παρόν δε βρήκα ένα αρνητικό. Η θήκη της συσκευασίας είναι υπέροχη και ποιοτική επίσης με ωραία εφαρμογή και ικανοποιητική προστασία για μη κανίβαλους.
Link to comment
Share on other sites

Το μπλε χρώμα είναι απίστευτο και ακριβώς στο χρώμα του αυτοκινήτου μου! Κατά τα άλλα από βάρος δε μου φάνηκε κουραστικό ενώ τα ηχεία είναι όλα τα λεφτά σε ανοιχτή ακρόαση. Πολύ καλή λήψη επίσης στο wifi. Πήρε αμέσως update από 12.01 σε 12.02. Πέρα από ένα βασικό στήσιμο δε πρόλαβα να το ξεζουμίσω πάντως προς το παρόν δε βρήκα ένα αρνητικό. Η θήκη της συσκευασίας είναι υπέροχη και ποιοτική επίσης με ωραία εφαρμογή και ικανοποιητική προστασία για μη κανίβαλους.

 

Κι εμένα ακριβώς το ίδιο χρώμα με το αμάξι. Ανυπομονώ να το πιάσω στα χέρια μου κ να το περιεργαστώ μετά τα καλά λόγια που έχω ακούσει και έχω δει στα βίντεο...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά από ταχύτητες WiFi + 4G τα πάει καλά; Ιδίως για Cosmote με ενδιαφέρει από 4G.

 

Επίσης, παρέχουν και οι δύο SIM 4G, ή πρέπει να χρησιμοποιήσεις τη μια για ομιλία/μηνύματα και την άλλη για data;

 

Η ποιότητα κλήσης πώς είναι; (μικρόφωνο-ακουστικό-ισχύς σήματος)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εμενα τοχω ξαναγράψει Στο εξωτερικό μουχει πάει στα 120Μbps σε δίκτυο 4g+ και σε WiFi 450Mbps

Αυτά για download

Upload στα 50,60Mbps

Ποιότητα κλήσης αρκετά καλή σαν αιφόν 7 το βρισκω

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι να πω εμένα το Google Pay δεν είναι προ-εγκατεστημένο και ούτε μπορεί να εγκατασταθεί!

 

Επίσης ανάμεικτες εντυπώσεις μου αφήνει η οθόνη με τα 120hz. Είτε στα 60 είτε στα 120 την ρυθμίσω δεν καταλαβαίνω διαφορά...

 

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λύθηκε το μυστήριο...δεν υποστηρίζεται στην Ελλάδα!fa7494e4bdebc7fd1ad753543791fbfb.jpg

 

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

 

Οθόνη όντως μικρές οι διαφορές

Στο εξωτερικό έρχεται με εγκατεστημένο το G Pay ,και δουλεύει μια χαρά

Εγώ μόνο μ.αυτο πληρωνω

Edited by giokosta
Link to comment
Share on other sites

Στο site της Qualcomm αναφέρει ότι ο SD732G μπορεί να φτάσει μέχρι ταχύτητες Cat15, οπότε για να πιάνει 120 Mbps το X3, μάλλον υπάρχει το γνωστό θέμα με το carrier aggregation στα ελληνικά δίκτυα. Εντάξει, δε θα πεθάνουμε κιόλας. Γρήγορο WiFi να έχει κι όλα καλά.

Έτσι κι αλλιώς είναι πλήρες πακέτο.

 

Εγώ ψάχνομαι για κινητό τον τελευταίο καιρό, και με ψήνει πολύ άσχημα το θηρίο της Xiaomi. Ελπίζω να μπορέσω να το δω κι από κοντά. Λογικά θα το έχει ο Κωτσόβολος σε stand ώστε να μπορεί να το δει κανείς.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά από ταχύτητες WiFi + 4G τα πάει καλά; Ιδίως για Cosmote με ενδιαφέρει από 4G.

 

Επίσης, παρέχουν και οι δύο SIM 4G, ή πρέπει να χρησιμοποιήσεις τη μια για ομιλία/μηνύματα και την άλλη για data;

 

Η ποιότητα κλήσης πώς είναι; (μικρόφωνο-ακουστικό-ισχύς σήματος)

 

Μπορείς να χρησιμοποιείς και τις δύο κάρτες για ομιλία και μηνύματα, και πρέπει να διαλέξεις ποια χρησιμοποιείς για data.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχει πάρει ένας φίλος και έχει ένα θεματάκι με τις κλήσεις, στο πρώτο χτύπημα που ακούω όταν τον παίρνω, το κινητό δε τον ειδοποιεί, αρχίζει να χτυπάει σε αυτόν μετά τον δεύτερο ήχο σε μένα. Μάλιστα αν το κλείσω εγώ πριν από αυτό το σημείο, δε θα του εμφανίσει καν αναπάντητη. Κάποιος που το έχει πάρει στα χέρια του, αν μπορεί να επιβεβαιώσει αν είναι γνωστό bug ή κάτι;

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχει πάρει ένας φίλος και έχει ένα θεματάκι με τις κλήσεις, στο πρώτο χτύπημα που ακούω όταν τον παίρνω, το κινητό δε τον ειδοποιεί, αρχίζει να χτυπάει σε αυτόν μετά τον δεύτερο ήχο σε μένα. Μάλιστα αν το κλείσω εγώ πριν από αυτό το σημείο, δε θα του εμφανίσει καν αναπάντητη. Κάποιος που το έχει πάρει στα χέρια του, αν μπορεί να επιβεβαιώσει αν είναι γνωστό bug ή κάτι;

 

Για bug της εταιρείας κινητής μου κάνει εμένα αυτό που περιγράφεις.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ποια εταιρία???

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Cosmote είναι

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...